A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Cestopisy

Brayka a Fantazia

Pokus o porovnání hotelů

Slíbené porovnání takřka neporovnatelného! Hotel Brayka Bay Reef Resort a Fantazia Resort
Brayka pokoj 2002 Fantázia pokoj 2102
Ubytování a vzhled:
Oba hotely jsou na první pohled velmi pěkně postavené, s pěknou zahradou a právě tady můžu začít.
Brayka je prozatím jako hotel daleko rozlehlejší a má oproti Fantazii parkovou zónu daleko mohutnější, vzrostlé palmy i na pláži zaručují dostatek stínu pro toho kdo ho hledá a potřebuje. Množství zeleně je tu opravdu až překvapující. Na zátoku ve které se hotel nachází ještě navazuje menší záliv který zasahuje až do vnitřku areálu hotelu. Asi po dvou až třech dnech po našem příjezdu plaval v tomto zálivu opravdu neskutečný svinčík, hnědá pěna, toaletní papíry dámské vložky (asi s křidélky které možná odněkud přilétly) a další na první pohled dobře i špatně identifikovatelné „věci“. Zajímavostí je, že v některých hodinách tento zálivek přímo vybízí ke smočení ale v jiných hodinách je lépe naopak ani nezaměřovat zrak k hladině. Při odlivu se pěna objevovala i ve vodě v moři v zátoce.Humus v zálivu je na fotkách zcela dobře vidět.
Přes můstek kterým je záliv přemostěn se dostanete do zbytku části staré Brayky a hlavně pak do Royal Brayky. Royal Brayka je však něco úplně jiného a svým vzhledem spíš připomíná „moderní sídliště“ ve městě. Beton a beton.
V Brayce je zeleň zalévána snad ze žumpy (ale to není jen v Brayce), a zápach který se hotelovým komplexem šíří při zalévání je zničující.
Finální vzhled hotelu Fantazia ještě není hotov, přesto dostanete plánek ve kterém jsou ještě neexistující budovy už vyznačeny.
Ve Fantázii není tolik palem, ale je tam více trávníků perfektně udržovaných, a zalévaných nepáchnoucí vodou. Můj názor je že tento hotel je vybaven asi celkem moderní čističkou odpadních vod která je umístěna poblíž agregátů. Ve Fantázii nenajdete místo se stínem, kromě barů :-), a řídkých slunečníků. Slunečníků a lehátek je sice dostatek ale slunečníky jsou spíš pro ozdobu než pro vrhání stínu,:-D ale je jich daleko víc než v Brayce.
V obou hotelech velice otravné mouchy a v této době jsme neměli žádné komáry. U Fantázie pak na pláži velice nepříjemně štípaly světlé mušky!
Hodnocení:s ohledem na celkovou zeleň a vzhled,hodnocení příznivější pro Brayku ale trochu to kazí výše uvedená poznámka
Pokoje:
Vybavení pokojů je v obou hotelech standardní a v Brayce spíš trochu starší ale funkční. Na pokoji trezor, lampičky u kterých se nedá číst ani psát. To platí pro oba hotely. Klimatizace, v Brayce s dálkovým ovládáním, ve Fantazii pouze s pevným ovládáním na stěně. V koupelně bidet, WC, umyvadlo, fén, šampóny v lahvičkách, malé šitíčko , koupací čepice v Brayce, Ve Fantázii je šampón a mýdlo v zásobníku, šitíčko chybí. Postel široká ale dost tvrdá.
Pokoj v Brayce úplně ve stínu s nijakým výhledem, ve Fantázii pohled na rozkvetlý strom a nádherný trávník Hodnocení ubytování lepší ve Fantázii
Pláž a koupání
Brayka. Vzhledem k velikosti místa vstupu do moře u staré Brayky a množství lidí přicházejících i z Brayky Royal je málo lehátek a slunečníků. Po levé straně je vstup do vymezené zóny pro šnorchl malý a úzký v nejužším místě postávají v teplé vodě hloučky, ke všemu se tam zastaví i potapěči kteří si dávají poslední instrukce před ponorem. Pravá strana o nic lepší Koupání u Brayky mi silně připomínalo kačák kdesi na návsi. Korál poničený, trochu dál v moři celkem živo ale nic moc.
Fantázia, přístup z pláže možný i bez bot v určeném místě, nádherný bílý písek v moři. Přístup z mola je po schůdkách nikoliv jako někde po žebříku. Kolem mola celkem živo korál celkem zachovalý.
Hodnocení koupání, jednoznačně lepší je Fantázia
Personál:
V Brayce nikterak přátelský, řekl bych spíš chovající se arogantně, někteří nás dokonce přehlíželi. Barmani stále s unuděným výrazem, neradi dávají do větších sklenic!! Umytí poháru stojícího před ním na pultu je asi nemyslitelné, raději vezme nový malý kelímek. Do přineseného thermo hrnku ale nalejí bez problému. Na každém možném místě kasičky na zpropitné a na každé překlad slova snad ve všech jazycích.
Ve Fantázii daleko přátelštější atmosféra mezi všemi. Kasičky na zpropitné, jen s poděkováním. Skoro každý den jsme viděli majitele hotelu kontrolovat chod hotelu. Občas pokecá s hosty a delegáty a i nás osobně přivítal podáním ruky, při naší schůzce s delegátem v hotelu.
Hodnocení: personál ve Fantazii nemá zatím ve své ochotě a přívětivosti, proti jiným hotelům ve kterých jsme byli, konkurenci. Prostě SUPER!!!!
Strava:
Brayka polévky bezkonkurenčně nejlepší. Ostatní jídlo málo teplé ale chutné po týdnu není z čeho moc.vybírat. Vyjímečně přátelští dva kuchaři, jeden z nich dokonce šéfkuchař, který se snaží komunikovat s hosty, přeje jim dobrou chuť, ptá se co hledají nebo co by chtěli. Druhý kuchař se zase opravdu snažil ukrojit kousek masa na který si host ukázal.
Personál jídelny naprosto nezvládá sklízet nádobí a prostírat, přesto že na rozdíl od Fantázie neroznáší nápoje.
Fatazia: Jídlo dobře teplé celkem bez chuti, polévky nic moc. Kuchaře z Fantazie bych poslal na zkušenou do Brayky na to jak má jídlo chutnat :-) . Fantazia je první hotel ve kterém byly poživatelné párky, jinak třetí den není z čeho vybírat. kuře ryba, ryba kuře, 2x hovězí maso dobré měkké. Čest se snaží zachraňovat italský kuchař „svými špagetami“ a různými druhy těstovin převážně s krabem nebo rybou. Na přání udělá těstoviny třeba jen s rajčaty nebo s jinou surovinou kterou má k dispozici. Dochutíte si je podle svého, různými oleji podobné to bylo i v Brayce.
Poslední tři dny už jsem jedl pouze těstoviny.
Číšníci kmitají s úsměvem stíhají vše v pohodě včetně roznášky nápojů.
Večer se griluje každý den ryba kuře :-D nebo kuře a ryba a asi dvakrát mleté maso a ryba
Hodnocení: strava chuťově spíše lepší v Brayce. Nápoje:
Brayka je nesporně lepší už jen v tom že nápoje si točíte v jídelně jak je libo, od džusů až po „tvrdý“ alkohol. Protože jsem zastánce dobrého a kvalitního alkoholu v malém množství, tak v posledních letech toto nehodnotím neboť dobrý a kvalitní alkohol není v žádném hotelu v rámci all incl. a myslím že nad tím by se měli pozastavit i cestovky. Prostě alkoholu chybí alkohol i chuť. Avizovaná procenta jsou jen na lahvi. Platíme si za něco co nedostanem. Jinak celkem slušné pivo!!!! Možnost mixovat si nápoje podle svého je to co je v Brayce lepší. Voda po dvou 1/2litrových lahvích na pokoj každý den.U oběda i večeře kolik vody chcete opět v lahvích. Káva opravdu dobrá z automatů.
Ve Fantázii voda pouze jednou denně v lahvi 1,5l na pokoj jinak z barelů ale nesmí se stáčet do lahví. Pivo v lahvi nepitelné. Já se počítám spíš mezi pivaře v Brayce po jídle jsem si ho dával. Ve Fantázii jsem učinil pouze dva POKUSY napít se piva a vzdal jsem to!!! Proti Brayce nejsou problémy s koktejly stačí říct co chceme a čísník s úsměvem namíchá vše co tam patří. Káva dobrá jedině na barech kde vám obsluhující připraví od pressa až po kapučino nebo laté a jsou v all. incl.,
Některé cestovky píší že tyto kávy jsou extra.
Hodnocení těžké ale vzhledem k ochotě číšníků na barech lépe vychází Fantázia
Animace
Brayka každý den po večeři u baru u bazénu dětská diskotéka potom zpěvák a zpěvačka zpívají téměř do půlnoci všechno možné, od hitů retro až po moderní. Další animace je v amfiteátru s obvyklou zábavou.
Fantázia, dost špatná organizace animací u baru nebo v amfiteátru, chyběly informace kde co bude. Na pláži program celý den (Boccia, jóga, šipky, stolní tenis, tanec, aerobic atd) vedené italskými animátory. Hodnocení mírně lepší pro Brayku
V obou hotelech se mi něco líbilo a něco ne!!! Netoužím se vrátit ani do jednoho z nich, ale z druhé strany ani nevylučuji že se tak někdy stane. Jedná se pouze a jen o můj názor, který nikomu nevnucuji

další cestopisy
Fotoalba
albumimgj25fvh5Z

Brayka + Fantazia

18.10.2014
Komentáře
5
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Alenap 17.01.2015 14:50
Přínosné srovnání hotelů  

Pěkně napsané porovnání a může pomoct dalším cestovatelům při rozhodování s výběrem hotelu.
Díky.

pavlik52 18.10.2014 17:57
Re: Poděkování za podrobnou recenzi  

Pavle, někde asi došlo k nedorozumění nebo jsi něco špatně četl :-\, protože já právě personál Fantazie chválil ze všeho nejvíce a naprosto všude. jen uklizeč byl pak trochu ofouklejší než bylo zdrávo :-D jinak kopíruju větu: "Hodnocení personál ve Fantazii nemá zatím proti jiným hotelům ve kterých jsme byli konkurenci." To myslím v naprosto nejkladnějším pojetí. Protože nikde jsem, ani v jiných zemích lepší personál neviděl :-), Pokusím se to upravit, aby bylo naprosto jasno. :-)

Pazar 18.10.2014 17:23
Poděkování za podrobnou recenzi  

Začátkem své fotogalerie jsi mne trochu vyděsil, sice jsem odhadoval, že je to z Brayky, kde jsem ještě nebyl a asi ani nikdy už nebudu. Oceňuji Tvé srovnávání, které se vztahovalo na stejné období a pobyt nedělil třeba rok.

Samozřejmě respektuji Tvé názory na Fantazii, ale já z ní měl zkrátka příjemnější pocit. Sice si partnerka stěžovala, že je, jako žena, poněkud personálem přehlížena, ale když jsem jí objednal třeba rum/colu, bylo to vždy spíše 60:40 a po dvou pohárech se jí motala makovice. Ani já jsem nepozoroval, že by byl konkrétně rum šizen. Ostatně, někdy profylaktická dávka rumu = 2dcl, bylo opravdu silné kafe. Jiný tvrdý alkohol nepiju, tak jsem ho nepruboval ani ve Fantazii.

Vztahy s personálem jsem měl přímo vzorné, třeba pivo jsme měli bez objednání na stole dříve, než jsme se vrátili s talíři od "linky". Je ale pravdou, že jsem se s nimi vždy pozdravil, usmál se a za 12 dní jsem taky rozdal 4 x 1$.

Protože ale do Egypta už jezdím jen za šnorchlem a v moři se snažím strávit dost hodin denně, v pozdních večerech mi žádní italští animátoři nescházeli. Samotný hotel, jako celek, mi vyhovoval, ale partnerka z těch 12 dosud poznaných egyptských hotelů označila Fantazii jako nejpříjemnější. (((clap)))

pavlik52 18.10.2014 01:14
Re: vyčerpávající  

Dík ;-) snažil jsem se :-D S tím chlastem je to opravdu zlodějna, nejsem jeden z těch co by se ožírali ale pokud někdo nabídne rum chci rum a tresťovou vodu. :-@

guty 18.10.2014 01:03
vyčerpávající  

velmi rozsáhlá recenze :-S :-S S tím alkoholem s Tebou naprosto souhlasím... ;-)

Zpět na všechny diskuze