A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Cestopisy

KORÁLOVÁ ZÁTOKA

Vážně a nevážně o krajany zatím nepříliš objevené Korálové zátoce v Marsa Alam - berte mou chválu s rezervou...já to tam prostě miluju :-))

KORÁLOVÁ ZÁTOKA

Zhruba v polovině roku jsme začali s kamarády a starším synem přemýšlet o podzimním koupání v Egyptě.
Měli jsme několik požadavků - chtěli jsme Marsa Alam, plánovali jsme pobyt přes podzimní školní prázdniny a chtěli jsme zátoku pro pohodové šnorchlování.
Někdy v srpnu spustil EXIM prodej zimního katalogu, hlavně naši známí měli jsme spadeno na pobyt v Brayce a nabídku 2děti zdarma. Skoro týž den, kdy byl spuštěn prodej, jsem zjistila, jak naivní byly naše představy, tato nabídka na Moravu pro termín podzimních prázdnin asi vůbec nedorazila, myslím, že si ji rozebrali hned v Praze a nebo byl počet míst úplně minimální. Ach jo, od té doby, co cestovky musí uvádět plnou cenu zájezdu, tak už neví, jak by nám to cestování zpříjemnily, tak zas vymýšlí takovéhle bojovky….
Z různých objektivních důvodů a cenově a termínově mizerné nabídky se plánovaná sestava lidí různě měnila, nakonec to dopadlo tak, že jsme asi 5týdnů před odjezdem koupili zájezd přes německou cestovku Schauninsland a vyrazili opět do naší oblíbené Coraya Bay s odletem z Vídně. Vyrazili jsme s kamarádkou a našimi 3ma dětmi, přestože vím, že je spousta odpůrců cestování do Egypta s drobotinou, já osobně s tím mám zatím jen dobré zkušenosti, plánovaný resort jsme měli prověřený 3mi předchozími pobyty jak z hlediska ideálního koupání pro drobotinu, tak z hlediska hygieny a stravy, takže jsme se těšili na příjemný pobyt. Příjemné vyhlídky nám trochu hatila představa letu jen do HRG a dále autobusem, ale už jsem to jednou zažila a věděla jsem, že je to …….přežitelné…..

Asi týden před odjezdem jsem začala shánět jedem ze dvou našich „obvyklých“ cestovacích kufrů, jen pro jistotu, otočila jsem příslušné domácí prostory skoro naruby, ale kufr nebyl… :-(
Zhodnotila jsem to jako stav totální potřeby dovolené a ujistila sama sebe, že se jen blbě dívám a odsunula jsem pátrání po kufru na později.
Později bylo asi 28hodin před odjezdem, ale kufr stále nevylezl, potvora, takže už začalo jít do tuhého… :-1) Jako každá správná ženská jsem si zlepšila náladu dobrým nákupem a po návratu domů jsem se vrhla do balení a asi po 2hodinách snahy jsem s údivem ujistila, že jsem mé 2děti i mne napakovala do nového kufru komplet, takže to mi náladu zlepšilo ještě o pár procentních bodů! Hlavně jsem se modlila, aby se váhové limity uvedené na letenkách opravdu sčítaly, protože tenhle KUFR byl fakt „MACEK“! :-)
Nadešel večer V a my vyrazili do Vídně na letiště s autem napěchovaným po střechu a hlavně patřičnými doklady, pasy a penězi. Po celkem pohodovém odbavení zavazadel nás samozřejmě zastavili na kontrole příručních zavazadel, pití pro děti jsme celkem dokázaly, jako vzorné matky, obhájit… Hromada školních potřeb v synově baťohu, která obsahovala i penál včetně nůžek (měly NAŠTĚSTÍ kulaté rohy) a hlavně kružítka …..to fakt píchalo…..dovedla pána obsluhujícího scanner zavazadel skoro k slzám!! :-))
Nakonec nás propustil s mezinárodním „TYTYTY!!!“ a my mohli vyrazit na vážně zaslouženou dovolenou.
Poučení - nenuťte potomky na dovolené páchat GEOMETRII!

Leteckou společnost FLY NIKI, resp.AIR BERLIN jsme už několikrát využili ke spokojenosti, takže i tentokrát jsme se těšili na pohodovou cestu s „mouchou“, jak říkají naše děti.
Bohužel jsme začali tím, že jsme strávili kvůli technickým problémům skoro hodinu zpoždění v letadle, což byl největší problém hlavně pro děti, ale letušky se snažily - pití, omalovánky, návštěva kokpitu, takže i to jsme nakonec vydrželi a asi po 4hodinách letu jsme začali kroužit na HRG letištěm.
Nepotěšilo nás ani další hlášení kapitána…..skoro 20minut jsme kroužili nad letištěm, provoz přistávajících letadel byl tak silný, že jsme museli čekat na povolení přistání.
Když jsme konečně přistáli, po vstupu do letiště nás to málem porazilo, ve vstupní hale čekalo na odbavení snad tisíc lidí. Asi jsme chytili špatný čas, už asi 3roky jsme v HRG na letišti nebyla, takže se asi taky ledacos změnilo, ale tohle mne doslova uzemnilo… :-2)

Pomalu se nám krátil pobyt, hnědlo opálení a malinko, ale opravdu jen malinko chladly večery.
Poslední asi 4dny trochu více foukalo, dokonce pár vln zabloudilo i do naší poklidné zátoky, takže večer nastal trochu neobvyklý jev - bylo tepleji než přes den, kdy nás trochu chladil foukající vítr. Jako obvykle se západem slunce vítr utichal a následně bylo zase úplně teplo :-) takže nás a hlavně děti to pobídlo k podvečernímu koupání v bazénu. Vzhledem k tomu, že se po páté začlo poměrně rychle stmívat, koupaly se děti po půl šesté už v docela slušné tmě a byl to pro ně ohromný zážitek:-)!!

Poslední den jsme zabalili kufry, počkali na sběrný busík do HRG a s trochou smutku se loučili se báječnou „korálovou zátokou“.
Vzhledem k tomu, že jak jsem po návratu zjistila, od příštího roku bude tahle lokalita zase v nabídce české CK, tentokrát EXIM, věřím, že naše prima zážitky brzy vyzkouší i další Orbioňáčci aby mohli posoudit, že FAKT, ale FAKT nekecám……………..

PS: Ten KUFR jsem ještě nenašla….taky máte doma „černou díru“?

1) Můj skvělý manžel, který je stále pracovně někde na cestách, ovšem se svým menším kufrem, samozřejmě po ruce nebyl, abych ho podrobila křížovému výslechu, takže mi ráno nezbylo nic jiného, než vyrazit do MAKRA koupit nový kufr.
Po celkem vyrovnaném zápase mezi personálem MAKRA a mojí maličkostí se mi povedlo ukořistit asi 82cm EMINENT se 4kolekdokola otáčecími kolečky za cca 800Kč ve výprodeji….no nekupte to, původně stál skoro 2apůl tisíce…. :-
2) Když jsme se konečně dostali z letiště, přivítal nás povědomý fén a mohli jsme se začít těšit na moře.
Cesta z letiště proběhla celkem v pohodě, stavěli jsme po cestě jen na hotelu UTOPIA a asi za 2,5hodiny jsme konečně byli v naší KORÁLOVÉ ZÁTOCE.
Po příjezdu na hotel nás starostlivý recepční hnal na oběd, abychom se stihli naobědvat, po obědě jsme si vyzvedli klíček od pokoje 140 a mazali se ubytovat.
Pokoj byl fajn, dostatečně prostorný i pro 2dospělé a 3děti(viz recenze hotelu), strategicky položený s výhledem na bazén a moře, asi 30m od poolbaru, prostě paráda! Po nutné aklimatizaci jsme se do víru dovolené vrhli s plnou vervou až další den. Naše první cesta vedla k dětskému bazénu a hned celkem slušný ŠOK!
Nevím, jestli hotel už fungoval v nějakém „zimním“ režimu , jako že by vyhřívali bazény(venku cca 32st.), ale dětský bazén měl (po zkušenostech s teplotami z termálních koupelí) snad 38st., ve stejné teplotě byl jeden z dvou velkých bazénů, pravda, ten druhý měl asi JEN 25st.
Zkonstatovali jsme výhodu této situace - člověk nemusel mít obavy, že mu dítě ve vodě prochladne, když tam bude celý den, to tady teda FAKT nešlo!!
Každopádně to člověka vůbec neosvěžilo, ba co víc, sedíc ve vodě jsem přemítala, dá-li se v koupací vaně plavat?
No, po zkušenostech ze SOLYMARU&…………pokud má vana 30m, plavat se v ní dá!! Ale že je to záhul na srdce, to mi můžete věřit!! Že se nám po téhle zkušenosti zdálo moře studené se asi nikdo nemůže divit, vždyť mělo asi jen 29st….!!
Ale zkontrolovali jsme si alespoň, že je správně slané, no prostě moře JAK MÁ v MA BÝT! Už první den se mi náš junior zdál „trochu“ posunutý (myslím v čase), další dny mne utvrdil v tom, že to není jen zdání.
Zřejmě nejen pod vlivem cesty, ale i pod vlivem posunu času si náš mladší syn usmyslel, že bude vstávat opravdu brzo. Vzhledem k tomu, že jsme spali společně, vyráželi jsme s ohledem na ostatní „chrápaly“ každé ráno na procházku a obráželi jsme zátoku ze všech stran. Zažili jsme spoustu úsměvných zážitků a nedá mi tu nezmínit alespoň pár.
Několikrát jsme spolu s bandou fotících nadšenců sledovali několik východů slunce (všichni mne hrozně litovali) a skoro nikdy z toho nic nebylo - mraky nad obzorem :-)
Každé ráno jsme byli na molu zkontrolovat první ryby a máme (tentokrát ne ZPOD VODY) několik zajímavých foteček zvířecích obyvatel zátoky.
Skoro pravidelně jsme na našich procházkách potkávali první „joggisty“ klusající podél zátoky, a protože se vesměs jednalo o „západní“ běžce, všichni nás užasle a tak usilovně zdravili, že náš mladý se po týdnu velmi pěkně a nahlas naučil na všechny, které jsme potkali už z dálky křičet:„Hellou!“ Samozřejmě naše procházky nezůstaly bez povšimnutí u zaměstnanců, takže pokud jsme se nezdravili s běžci, zdravili jsme se se zaměstnanci….my vlastně po letošní dovolené jsme dočista „UZDRAVENI“!! Díky našim ranním vycházkám jsme mohli celkem zodpovědně posoudit a zkouknout všechny kvalitativní posuny v resortu od loňského roku, takže jsme zkonstatovali, že od loňska přibyly následující „posuny“ -nové malé, ale přeci diving, centrum pod hotelem CORAYA
-nový plážový bar pro hotel SOLYMAR DAR EL MADINA, takže už hosté z Madiny nevyužívají společný bar s hosta ze Solayi
-nové převlékací boxy na pláži
-nové masážní stany na pláži
-stříška nad dětským bazénem na hotelu Samaya
-konstrukce pro stříšku nad dětským bazénem na hotelu Lamaya, čeká na plátno
-nové venkovní obří šachy na hotelu Coraya (vloni tam byla jen šachovnice)
-spoustu nových obchůdků v nákupních arkádách na hotelu MADINA (Souk Madina) Jinak celý resort se i nadále utápí v zeleni, která od loňska patřičně povyrostla, takže myslím, že jako dovolenkové prostředí je celý resort opravdu fajn.
O kvalitách místních zahradníků - určitě - svědčí i žampion, nebo co to bylo, který s několika příbuznými vyrazil na trávník před naším pokojem. No čekali byste v MA houby??
Při každé návštěvě se těším při pohledu na pěstební „školku“, kterou tady mají, kde množí všechny svoje fantastické bougenvilei, oleandry, ibišky a další nádhery. Už několikrát jsem přemýšlela o tom si s sebou některý výpěstek odvézt:-).. fuj, ostudo!!…. ale upřímně - každý kousek zeleně mi v téhle lokalitě, kde je každá kapka vody požehnáním (když jsem byla v Coraya Bay poprvé, tvrdili, že tam 36let nepršelo…..je to vůbec možnééé??), přijde jako úplný zázrak, a tak by mne o té lumpárně snad ani ten český zahradnický čertík-pokušitel nepřesvědčil!
A ještě jedna zajímavost - zeleň tady rozmnožují pomocí sponzorských darů.
Na dvou místech najde návštěvník plochy s palmami a jinou zelení, kde jsou darovací tabulky rodin a dobrodinců ze všech koutů světa…:-)..myslím zajímavá myšlenka pro další ozelenění místních nehostinných končin. Nedá mi to nezmínit tady vyžití pro děti, které pokud nemácháte v dětském bazénu alias vaně, můžete vzít do malého akvaparku. Vím o čem mluvím, byla jsem v Akassii!!
Fotky z akvaparku mám v loňské fotogalerii z DAR EL MADINY, je malý, s Akassií se samozřejmě srovnat nedá, ale myslím, že na prostřídání s mořem stačí.
Mimo klasických velkých skluzavek má i malý bazén pro prťata s různými skluzavkami ala růžový slon a podobně. Hloubka bazénku pro nejmenší 45cm …… paráda! Stravu a pití na hotelu jsme už hodnotila v recenzi, tak jen v krátkosti - kdo nemáte rádi Itálii, nejezděte do SOLAYi!
Vzhledem k italské klientele je celé stravování založeno na těstovinách, pizzách a jiných italských specialitách. K tomu nutno přidat i dobrou italskou kávu a vzhledem k lokalitě - mořské potvory všeho druhu.
Znovu, ještě i po recenzi, musím znovu zmínit fantastickou balenou kornoutovou čokoládovou zmrzlinu ….aaach…. byla pod hlavičkou Nestle, ostatní popis byl arabský, ale byla fakt výborná!! Vzhledem k péči o potomky jsem letos trochu zanedbala podmořský svět, o to více jsem se mohla věnovat věcem mimo vodu, obzvláště při našich ranních procházkách.
A tak se ze mne stal nedobrovolný ornitolog :-)!
Pomalu jsem se naučila poznávat orla bělohlavého, potvora, nechtěl si nikam sednout pro fotečku.
Ráno jsme chodili se synem ke konci pobytu zdravit volavky a jedno ráno jsme dokonce potkali ledňáčka! Ale ten byl tedy obzvlášť plachý a můj fotoaparát obzvlášť hloupý na to, aby ho slušně vyfotil. A tak to zvládl alespoň neslušně.
Vrchol všemu dala těsně před odjezdem vrána, alespoň myslím, že havran je větší. No uznejte ….čekali byste…no jak s tím žampionem!!
A ještě jedna zoologická schovávačka - velikostí skoro pták, reálně na přiložené fotografii….tak hledejte, Sherlockové :-
další cestopisy
Fotoalba
albumimgj0610551

KORÁLOVÁ ZÁTOKA

29.11.2010
Komentáře
17
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
holubička74 21.02.2011 17:10
 

PS: opět máme zaplacenou dovču a opět jsou s tím problémy, ale určitě to dobře dopadne, tak ať se vše vydaří i Vám :-D

holubička74 21.02.2011 17:09
 

Móóóc pěkné čtení :-D měla jsi pravdu s tím co jsi napsala pod můj cestopis :-D Cestovat s dětma je opravdu velíká zábava, všichni škarohlídi, kteří jezdí na dovču zásadně bez dětí, neví o co se připravují :-D Tu Černou díru, máme doma asi obrovskou :-D Zrovna včera jsem vyrážela s dětma bruslit a tak mne napadlo, kde má asi naše mladá ty kolečka,co dávají místo nožů, zkrátím to. Mám ještě trochu času, než začnem jezdit na kolečkových bruslích, ale za to jsem našla kufr, takže až budu v srpnu balit do Eg. zaručeně najdu kolečka :-D

vlíčátko 26.01.2011 22:29
 

Tak jsi mi tou chválou nakazila, takže jsem jukla na exim a ejhle, ani místečko, vše vyprodané,.....tak si musím nechat zajít chuť. Jinak vyprávění super, na jedničku, díky!

Kolda 21.01.2011 20:34
 

Jsem ostuda, ke čtení jsem se dostala až dneska :-? ale je to super!!
Doufám,že se do Marsy také podívám!!
A černou díru má doma snad každá domácnost!Chybí mi modrý batoh,asi tři cestovní tašky,černý tanga s kovovou kostičkou,helma na kolo,brusle,knížky, cédéčka,chceš mě Eddy trumfnout? :-D

kratev 10.01.2011 16:10
 

Moc hezké čtení :-)

mmarc 26.12.2010 17:37
 

Hezky se to četlo,zvlášť jsem se musela pousmát nad kufrem,před šesti dny dcera hledala cestovní tašku,také jsme hledali všude,ale nic... :-)

ja-hoda 15.12.2010 19:38
 

Moc krásně se to čte. Taky se mi ztrácej\' věci, ale velikosti kufru zatím nedosahují :-P Zato je to často :-D

Baru 14.12.2010 20:01
 

Ta kudlanka (?) je moc hezká. Ranní procházky u moře taky miluju, mají úžasnou zvláštní atmosféru a dokonale mě nabíjí energií na celý den :-)

Nemooo 14.12.2010 18:04
 

Krásně napsané! :-D

Tina80 07.12.2010 13:15
 

pekne napísané, som sa znovu zasnívala a vrátila do Marsa Alam a možno vďaka tomuto cestopisu budeme uvažovať o tomto hotelovom komplexe :-)

Ejčka 02.12.2010 18:25
 

Pěkné počteníčko, je to velmi čtivé :-D :-D :-D

Korálek 01.12.2010 16:50
 

Parádní počteníčko :-P . Díky :-)

eddy258 30.11.2010 22:18
 

jeeeee, Karle, díky, od Tebe to fakt těší..... ;-) :-D :-D FŠAK Ty víííííš!!! :-D

lerak 30.11.2010 21:50
 

Krásně jsi to napsala a mohu to i posoudit,že FAKT,ale FAKT nekecáš. 8-O :-D :-D :-D :-D

adeliste 30.11.2010 11:48
 

Moc pěkně napsáno,díky za příjemné čtení s úsměvem na rtech,jo jo občas se taky něco ztratí a objeví jakoby náhodou samo ;-)

Zpět na všechny diskuze