A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Cestopisy

NIL A KARNAK A TAK...

Už jste se někdy "lehce" ztratili?

Tak to jsme si takhle při jedné z cest (no kam jinam než do Egypta?) vyjeli s tatínkem mojím milovaným, pečlivým, starostlivým, úzkostlivým podruhé do Luxoru, abychom ještě něco zažili.
Ano - FAKT jsme zažili!

Jak už jste ode mne zvyklí :-) , vezmu to v bodech:

1/ abychom měli výlet ještě romantičtější, jeho součástí bylo i naprosto nesmyslné zastavení autobusu na břehu Nilu; samozřejmě na tom nejrozbahněnějším místě, se skalisky jako někde v Pamíru, se snad největší koncentrací žebrajících dětí; nalodění se na lodičky ověšené vlaječkami, přeplutí Nilu a vystoupení na druhém břehu. Super romantika za příplatkové asi 2 tisíce, ne? Ovšem až na to, ze když se na lodičku konečně podařilo nastoupit i lidem s lehce menší fyzičkou než má Schwarzeneger, vypluli jsme a zhruba v polovině toku (který má v tom místě skoro kilometr) najednou slyšíme „brm brm brm“ a pak už jen ticho. Motor nepracuje, majestátní veletok nás unáší po proudu, okolo nás proplouvají feluky pod plachtami, Arabové vykřikují, gestikulují, nás si nikdo nevšímá … až se nakonec lámanou angličtinou dozvídáme, že došlo k lehounké poruše a za chviličku bude vše v pořádku. „V pořádku“ a „za chviličku“ znamenalo, že asi po hodině a několika kilometrech zcela neřízené plavby připlula naprosto stejná lodička, přes její a náš bok položili asi 30ti-centimetrové prkno a přestupovalo se… Ale ten výhled na palmy na břehu byl fakt úchvatný :-)

2/ v pozdním odpoledni už jsme byli nějací uchození, a proto jsme při prohlídce asi 12. chrámu (všechno tohle samozřejmě v rámci jednoho dne a jednoho výletu) zůstali v autobusu. Táta, já a arabský řidič. Stojíme u chodníku, řidič s někým diskutuje, táta si všímá trafiky a jde si kupovat cigarety … ovšem řidič najednou dodiskutoval, bleskově nastoupil, zavřel dveře a vyrazil. No, lidičky, v životě jsem neviděl tátu tak bleskově sprintovat - a ztrácet a ztrácet se v dálce. Naštěstí to byla naše druhá návštěva Luxoru, takže táta projevil nadlidskou inteligenci :-) a napadlo ho, že ten autobusák pojede na parkoviště u karnackého chrámu, kde jsme měli sraz. Autobusák opravdu jel, táta parkoviště opravdu našel - až na takovou maličkost, že na něm musel prohlédnout jeden po druhém každý z těch stovek zaparkovaných autobusů a měl štěstí - v dvoustém šedesátém pátém mne skutečně našel. Ne - dělám si z něj legraci, ale tak vyděšeného jsem ho chudáka ještě neviděl a od té doby bych snad byl radši, kdyby mne kdekoliv v cizině tak nehlídal. O mém strachu snad ani nemluvě… No a proč jsme si nezavolali mobilem? No přece proto, že příchozí hovor také něco stojí a já jsem si „zlikvidoval“ kredit asi třetí den :-) :-)

3/ a protože toho bylo na 1 den málo, při cestě nazpátek náš autobus narazil do autobusu před námi. Oba měly ťuknutí o hloubce asi 2 a šířce asi 5 milimetrů, ale nastalo velké křičení, diskutování, hádání, volání policie, sepisování atd. atd. takže jsme se do hotelu vrátili ve 3 hodiny ráno.

ALE STEJNĚ JE EGYPT NEJLEPŠÍ !!!

další cestopisy
Komentáře
18
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Karin Carina 22.02.2011 23:08
 

Ahoj, dokazu se vzit do Tvych i otcovych pocitu. Kdyz jsem cetla Tvou historku, vzpomela jsem si na ty nervy a pocity, kdyz jsme se s EX-manzelem ztratili v Polskych Tatrach. Byli jsme s maminkou meho byvaleho muze, ktera jezdi pravidelne s turistickym oddilem, ve Vysokych Tatrach. Rano jsme vyjeli do Polska, ze navstivime Morske oko. Kdyz jsme vystoupili z autobusu, cekala nas 8 km asfaltova cesta. Jakmile jsme natrefili na cervenou, vydali jsme se po ni, ze si posetrime nozicky v lese. Jenze my sli na opacnou stranu do Zakopaneho. Po nejake dobe nam bylo divne, ze za nama nikdo nejde, tak jsme pokracovali dale, ze snad narazime brzy na rozcestnik. Protoze jak jinak, bez mapy a mobil samozdrejme na hotelu. Asi po hodine a pul jsem byla uz tak nervozni, vysilena a vydesena, ze jsem donutila EX-manzela to otocit a vratit se zpet na tu asfaltku. Kdyz jsme dorazili na Morske oko, nikdo uz tam nebyl. Nase skupina turistu se vydala jinou cestou zpet k autobusu. Tak jsme se po te asfaltce vraceli zpet, co 200 m nechavali odpocinout nozicky. Kdo nekdy chodil v turisticke obuvi po asfaltu vi, jak silene to pali, kdyz se jde dlouho. Jenze my meli malo casu, abychom stihli autobus zpet, jinak bychom jeste hledali zpusob, jak se vratit na Slovensko. A jak na tom byla EX-tchyne? Malem dostala infarkt, ze se ji ztratily 2 deti. Kdyz nas uvidela v autobuse, rozplakala se. A pak nam samozdrejme vyhubovala, jak to, ze ji nezvedame mobil. A ostatni turiste ji kazdy dalsi den rikali "Marusko mas deti?". A tuhle vetu ji opakovali jako mantru kazdy dalsi rok, kdyz jsme jezdili spolecne na jakykoliv vylet. :-D Opravdu Ti rozumim, co se v Tobe a v Tvem otci muselo odehravat a jeste v takove zemi. Klobouk dolu jak jste to zvladli. :-)

Pamik 18.07.2010 13:50
 

:-D :-D Ty jsi borec, krásně jsem se pobavila. :-P Ale ty nervy, co? To vám nezávidím... :-P

HonzaH 21.03.2010 21:18
 

JoJo psalo se zde o vydání knihy. Nebyla by už k mání po tolika návštěvách Egypta ? :-)
Kdybys to předhodil Donutilovi, ten by tam dobarvil klapající zuby hladových krokodýlů pod tím prknem, co jste jakožto Arnoldové přestupovali na druhou loď :-)

magda.k 18.03.2010 15:25
 

Moc hezky napsané.Jak daleko musel tatka sprintovat k tomu parkovišti? - moc si to tam při těch teplotách nedokážu představit jak bych já tam někde sprintovala po ulicích...ale mít potomstvo v mizejícím autobusu...asi bych taky donutila tělo k nějakému výkonu...

lucy1110 26.01.2010 12:53
 

chudák tatino :-D
(nedalo sa poprosiť šoféra autobusu, nech mu zastaví?)
:-D :-D :-D

super sa to čítalo ;-)

Evííík 24.01.2010 08:26
 

Při představě mizejícího jakéhokoliv rodinného příslušníka v dáli mě jímá hrůza. A že zase tatínek s Vámi pojede, co? ;-) ;-) ;-) . Ale napsané to je pěkně :-P

kačenka21 08.01.2010 16:51
 

moc pějkny :-D :-D :-D

Baru 28.12.2009 21:51
 

Nefertari: Až to vydáte, chci tu knihu od ježíška, konečně pořádné čtení na dlouhé Egyptské večery, resp. pauzy mezi plážovým barem a večeří :-D

Nefertari 19.12.2009 14:57
 

Moc jsem se nasmála, nechceš začít psát knihy :-) ??

Momihárek 18.12.2009 07:29
 

:-D Opět moc krásně napsáno.Díky, moc jsi mě pobavil. ;-) :-D :-D :-D

Bumbikm 08.12.2009 18:04
 

Tohle jsou ty věci, které dělají dovolenou nezapomenutelnou :-D Jak se znám, tak já bych si to zpestřila ještě nedobrovolnou koupelí v Nilu :-P Moc se mi to líbilo. Už se těším na další ;-)

Samy 06.12.2009 19:59
 

Super,píšeš moc hezky,má to "šťávu" a spád....já mám na Luxor také pěkné vzpomínky..."únos v poušti"zatím asi nikdo nezažil.... :-D :-D :-D

Jana VW. 05.12.2009 09:06
 

Moc pěkné čtení a super závěr - je vidět, že máš ten správný optimistický nadhled, který mnohým chybí :-D

manura 02.12.2009 07:58
 

moc pěkně píšeš a vždy se ráda pobavím chudák ,piš dál díky papa Marie

DANIELA GRUB 30.11.2009 18:00
 

Píšeš moc hezky a pěkně se to čte. Už se těším na Tvůj další příspěvek :-D :-D :-D Měj se moc hezky a přeji Ti další příjemné zážitky při cestování.

Zpět na všechny diskuze