A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Cestopisy

Slavkov,říjen 2008

Povídání o setkání...

Orbion sraz – Slavkov 2008

Povídání o setkání,povídání o cestování,povídání o lidičkách…

Byl to dobrý nápad.Někdo to jednoho krásného dne vymyslel a mohla se spustit lavina příprav na velké setkání.

Nespustila.Počáteční nadšení a euforie brzy opadala,spousta „velkých“cestovatelů a znalců Egypta to vzdala,nechala se rozladit jedním človíčkem a přišli o hodně.Je pravda, že nakonec ti co vydrželi byli rádi, že je nás málo, protože to byla jediná šance,jak se opravdu poznat a popovídat si.

Slíbila jsem povídání, tak to zkusím.Budu povídat o tom, co všemu předcházelo, o cestě do Slavkova, o nás,co jsme seděli u jednoho stolu a cítili jsme se dobře a nikdo by na nás nepoznal,že v reálu se známe pár minut nebo pár hodin.

Nebudu popisovat vášnivé diskuse na Orionu a rýpání od nepřejících,budu povídat o tom kladném.

Do poslední chvíle jsem nevěděla, jak oznámit v práci, že prostě nebudu, že pojedu na druhý konec republiky za lidičkama, se kterýma mě spojuje stejná vášeň a tou je Egypt.Každý den jsem sledovala pohyb na webu, kdo se hlásí a kdo odhlašuje, ale ve finále mi to už bylo jedno.Původně jsem nechtěla nic organizovat, chtěla jsem jenom pomoci organizátorů…dopadlo to jinak,a věřím, že dobře.

Sobota 25.10.2008
Tak je to tady, jsem dohodnuta s Martou a její úžasnou Kačenkou, že jedeme spolu.Neznáme se,nikdy jsme se neviděli a vlastně půl hodiny před cestou jsme spolu poprvé hovořily telefonem. Je dohodnuto místo a čas,rychle házím pár věcí do tašky, balím Gustava,nestihla jsem se ani převléknout, protože do 11.00 jsem musela zůstat v práci, trochu obelhát svoje nadřízené a pak rychle vystartovat, aby si to náhodou nerozmysleli a já nemusela zůstat v práci(teda já byla rozhodnuta, že pojedu za každou cenu…).
Chrást 11.50 hod. – před školou:
Tam jsme se s Martou dohodli,přijíždím(kupodivu nebloudím…) a v dálce už se rýsují dvě postavičky s ruksáčky na zádech – tak si říkám, to jsou určitě ony,první Orbioňačky-srážitelky.Zastavím, rychle to všechno naházíme do autíčka,zběžné představení a hůrá směr dálnice na Prahu a potom dále na Brno.Kačenka se usadila v zadu, kde jí dělal společnost Gustík.
Počasí nám přálo, celou cestu svítilo sluníčko, znáte to – tři báby v autě, pořád bylo co rozebírat a o čem povídat.než jsme dorazili do Slavkova,pořádně nám vyschlo v krku.
Po 15.00 hod.sjíždíme s dálnice na odbočku na Slavkov, mezi tím míjíme Žuráň – kopeček kousek od Tvarožné, kde je mapa Napoleónské bitvy a toto maličké území je územím Francie, ještě kousek dál na nás vykukuje věžička kaple na kopečku Santon,to už patří k obci Tvarožná a pod tímto kopcem se nám ty tři vojska srazila,ale bylo to před 203 lety.Každý rok probíhají ve Slavkově Napoleonské dny,vždy ve výročí slavné Bitvy u Slavkova.
Jsme na místě. Slavkov, penzion Olga 15.30 hod. Auto je zaparkováno na krásném parkovišti přímo v areálu penzionu, na recepci nás vítá vždy usmátá paní Dobešová,klíče od pokoje, rychle ubytovat a jdeme sondovat,kdo už dorazil…Mamzul byla první, stihla se ještě projít po Slavkovském náměstí,ale raději se vrátila do teplíčka restaurace,protože po západu sluníčka se opravdu hodně ochladilo.
V zápětí přijíždějí další srážitelé, další cestovatelé a než se všichni nadějeme,sedíme u „prostřeného stolu, startují se počítače a pouští první videa a prezentace fotek… Na Achátka nikdo nemá, jeho podmořský svět je prostě „bomba“,jenom kvůli němu se snad začnu potápět(do předu si ale objednám cínovou rakev,ať se mnou potom delegáti nemají starost, ono to není sranda-převoz pozůstatků do vlast…)
Poslední přichází Dadulka,živel, uragán Ella…hned je nás plná hospoda.ještě chvíli se rozkoukáváme,trochu oťukáváme, ale po pár minutách sedí kolem stolu parta lidí,která působí dojmem,jako by se znala od jak živa…Hlavní téma samozřejmě Egypt,ale stíháme probírat i rodiny,děti,nemoci, trápení i radosti…blikají blesky fotoaparátů, každý se snaží všechno zdokumentovat(přiznávám, já nefotila,ale Achátek to zvládal za mne).
Když už bylo jasné, že všichni co slibovali,že přijedou – nepřijedou a naše žaludky hlásili, že je čas večeře,museli jsme na chvíli zavřít pusy a pustit se do výborného papání.Byla to mňamka,a pokračujeme, no a aby se nám ty jazýčky ještě trochu více rozvázali – přizvali jsme si pomocníčka – v Egyptě tomu říkáme „prevence“.
Večer ubíhal šíleným způsobem,ve finále jsme se všichni shodli, že je dobře,že je nás tak málo, protože jsem si alespoň mohli pokecat každý s každým.Nedovedu si představit kdyby nás bylo více…zapnuté počítače,kontrola Orbionu, chvíli chat,chvíli diskuse, pár jedinců se přihlásilo,pozdravilo nás srážitele.
Kačnka 21 – moje nová kamarádka,spolu jsme jeli autem tam i zpět, a musím říci, že smekám a obdivuji.Je to úžasná holčina, která i když k ním osud nebyl úplně fér,prožívá svůj život na plno.Těším se na každý okamžik, který budeme moci spolu strávit… Marta – máma od Kačenky,jsem moc ráda, že jsem tě poznala,pro mě úžasná ženská, která se umí prát….má úžasnou dceru a jsou výborná dvojka
Manura- moje velká kamarádka,ženská se kterou se také život nemazlí,i když už nás z hospody vyhnali, dokázali jsme ještě hodiny klábosit na pokoji a kdybych před sebou neměla cestu domů a řízení auta, asi bychom ani nešli spát…máme toho tolik společného
Dadulka- jak už jsem psala je to uragán Ella,také se s ní život nemazlil,ale umí se prát, umí bojovat, a hlavně nikdy a nikdo ji nemůže přeslechnout…vím já jsem na tom podobně, ale mě holt pusa živí… Nebudu psát o všech,to by nebyl článeček, ale román.
V průběhu večera nám ještě v kuchyni penzionu připravili takové malé zobkání, aby naše žaludečky nezůstali prázdné a také aby nám neuškodila ta „prevence“.
Gustav se mohl zbláznit, tolik ženských a ještě více jídla…Skoro celý večer trávil s námi,a musím ho pochválit,choval se vzorně…ale včera po příjezdu domů zalehl a nemohl se do spát…a fotek má asi také nejvíce, asi to bude náš maskot a talisman,prostě Gustav – Orbioňák.
V půl třetí ráno nás obsluha jemně upozornila, že je čas jít spát…ale ještě toho bylo tolik, co bychom chtěli probírat…zůstalo to na příště, a my to příště určitě uděláme.nevíme kdy, nevíme kde , ale víme,že to bude.
Samozřejmě, že jsme se dostali i k tématu „Pomoc dětem“,každý se zúčastněných měl možnost se k tomu vyjádřit,říci svůj názor a pokud opravdu bude chtít nějakým způsobem pomoci – pište Manure na SZ – určitě vám řekne na čem jsme se shodli a co máme v plánu.Po některých negativních ohlasech na webu jsme se shodli, že kdo opravdu chce pomoci,tak se ozve do SZ.Ještě jednou chci zdůraznit – víme, že nespasíme Egypt,ale zase víme, že můžeme pár lidí udělat šťastnými.
Neděle 26.10.
V noci se měnil čas,takže spíme o hodinu déle…Gustav to ale neví a ještě v pološeru mne přesvědčí, že on musí ven…Ještě chvíli pod teplou peřinku,ale to už nám pod okny běhá Achátek a za pár minut se scházejí vášniví kuřáci na první ranní cigárko.Snídaně v restauraci penzionu, poslední rychlé debaty o Egyptě, hodnocení srážení, slib,že to určitě nebylo naposledy a za chvíli vyrážíme na cesty k domovu….

Sešli jsme se ve Slavkově, stovky kilometrů od našich domovů,nebylo nás moc,ale víme,že jsme… Moc mě mrzí,že ti co nepřijeli a byli do poslední chvíle přihlášeni ,nedokázali alespoň napsat, „koukejte,mi na to kašleme…„ne proto že jsme s nima počítali, že jsme na ně čekali, že jsme se na ně těšili,že jsme se o ně i báli, jestli se jim cestou něco nestalo,ale mohli se ozvat proto, že to byla,je a bude slušnost…

Cesta domů ubíhala nádherně, počasí opět přálo, takže krátce po 13.00 už zase usedám ke svému stolu v kanceláři,a vracím se do pracovního procesu.Rychle na internet, slíbili jsme si,že podáme zprávičku, až dorazíme k domovu, kontrola,všichni jsou O.K., všichni jsou doma.večer mi padá hlava únavou, ale v srdíčku mám dobrý pocit – stálo to za to.
Lidičky, jsem ráda,že jsme se srazili….

Sameha

další cestopisy
Komentáře
1
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
manura 02.07.2010 19:45
 

čoveče Ty to máš pěkně napsané 8-O

Zpět na všechny diskuze