A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Cestopisy

Sonesta Club - Sharm El Sheikh

Postřehy z prosluněné a horké dovolené v srpnu 2009 v Naama Bay.

Sonesta Club - Sharm El Sheikh

29.7. – 30.7. St - Čt Naše letošní dovolená začíná ve středu v 17hodin,kdy vyrážíme do Prahy na letiště, odkud odlétáme ve čtvrtek 00.05h do našeho zamilovaného Egypta - Sharm El Sheikh. Cesta do Prahy je bezproblémová s tradiční zastávkou na kávu v Kolíně u OMV. Rovněž tak tradiční je již parkování na Přední Kopanině u p.Vojíře – Přijedˇ a Leť. Na letišti jsme asi v 20.30, tak můžeme udělat obhlidku, odbavení jde bez problémů a načas odlétáme.Noční 4 hodinový let je trochu nudný a tak průběžně pospáváme. V Sharmu přistáváme ve 4hodiny našeho tzn.5hodin egyptského času. Již při vystoupení z letadla na nás dýchá to správné egyptské teplo, přesto že je ještě tma je 31 st C. N a letišti následuje opět rychlé odbavení, zpestřené vyplňováním dotazníku a ptačí resp.prasečí chřipce. Poté následuje rozvoz do hotelů. Náš Sonesta Club je první na kraji Naama Bay a vystupujeme zde sami tři chvíli po šesté hodině ranní. Ubytování je nám přislíbeno na 10h ranní a tak můžeme vyrazit na ranní procházku hotelovým areálem. Vše vypadá nádherně, areál je v udržované zahradě s mnoha bazény a domky v nubijském stylu. Vracíme se na recepci a znaveni celonočním cestováním začínáme dřímat. Recepčnímu se nás zželelo a tak nám pokoj přiděluje již krátce po 9 hodině. S pokojem č.260 jsme spokojeni, je hezký a prostorný. Předsíňka se skříněmi, pokoj s dvojlůžkem a přistýlkou ve vyzděném oblouku, pěkná koupelna a balkon s výhledem na hory na západě. Vzhledem k tomu, že již máme pásky all inclusive, začínáme to využívat, na což je mnoho příležitostí v různých místech hotelu. Vybalujeme, pak jdeme na chvíli do bazénů, poté na pozdní snídani do baru na recepci a na schůzku s delegátkou. Poté již na oběd a konečně k moři, kam musíme do sousedního hotelu Sonesta Hotel, což je asi 500m, ale vzhledem k tomu, že je 43st C, tak jedeme na pláž minibusem, který jezdí každou půlhodinku. Pláž se nám zdá poměrně malá a voda mělká, ale záhy zjišťujeme, že se dá jít více napravo, kde je koupání lepší a voda hlubší.Celá pláž v Naamě Bay je otevřená pro všechny. Z pláže se vracíme do hotelu kolem 6hodiny a stavujeme se u Dolphin Baru u bazénu na osvěžení. Potom zpět na pokoj a já si jdu do blízkého supermarketu 24/7 pro cigarety. Po návratu jdeme do hlavní jídelny na supervečeři, při které je program – taneční vystoupení.Po jídle jdeme ještě na procházku areálem, kterou zakončujeme v baru. Spát jdeme po náročném dni brzo v 22h unaveni, ale zcela spokojeni.

31.7. – Pá
Ráno před šestou vyrážím na šnorchlování. Na pláži jsem první a tak nasazuji výbavu a nořím se do jiného světa. Korál je zde vzhledem k provozu pláže docela poničený, ale ryb je zde spousta. Klipky všech druhů, perutýni, poprvé vidím pomce císařského, perutýni, trnucha a také odhaluji sasanku s rodinkou klaunů, kteří obhajují svoje teritorium. Je to párek a v sasance se ukrývá také asi 2cm velký junior. Zanořuji se k nim a koukáme se z očí do očí. Na pokoj se vracím v 8hodin a děvčata se začínají zrovna budit a tak jdeme na snídani. Potom vyrážíme k moři, kde trávíme s přestávkou na oběd celý den. Vracíme se až na večeři, kterou si dopřáváme vydatnou a po večeři vyrážíme do Naama Bay Market, kde se chci podívat do Duty Free Shopu. Jdeme pěšky podél hlavní silnice.Naama Bay Market to je tedy něco, miliony světel, stovky obchodů, desítky restaurací všech světových i nesvětových značek. Člověk uvěří snadno tvrzení, že se tady dá koupit všechno. Na DFS se musím doptat protože najít ho bez pomoci je nemožné. Tak se postupně ptám stylového vyhazovače v Hard Rock Café, policisty a nakonec lékárníka. Díky tomu DFS nakonec nacházíme, ale nekupujeme zde nic, zdá se se nám zde draho.Vracíme se zpět opět kolem vytížené čtyřproudovky, které je lemována hotely Marriot, Hilton…je zde také hotel Ghazala, kde byl před cca.5 lety spáchán bombový atentát, čemuž teď již nyní nic nenasvědčuje. Procházka byla náročná na hotel se vracíme kolem 22h. Potom se jde do Dolphin Baru, kde zakončujeme druhý super den drinky Sex On the Beach, točeným pivem Sakara a whiskou. Spát jdeme po půlnoci.

1.8. – So
Po obvyklých ranních procedurách tzn. šnorchlování a koupání, jdeme na snídani, které jsou zde velmi bohaté s výběrem salám, sýr, zelenina, saláty, omelety, párky, vajíčka, fazole, tousty, mléko, cerálie, jogurty, palačinky, džemy, med, pečivo slané – bagety světlé i tmavé, bulky, pečivo sladké cca. 10 druhů, koblihy, croissanty. Káva, čaj, mléko na stole vždy šálek smetany. Džusy pomerančový nebo ananasový a karkadé. Jde jen o to si to nakombinovat dle chuti. Po snídani jedeme v 10h autobusem na pláž a zde trávíme s přestávkou na oběd celý den. Věnujeme se s Dominikou šnorchlování. K dopravě zpátky na hotel využíváme nohy, protože je 18hodin a poslední bus jede v 17.35. Takto odpoledne již teplota klesá pod 40st a tak je to docela příjemná procházka. Na hotelu máme obvyklou přípravu a poté chutnou a vydatnou večeři, z bohatého bufetového výběru a z připravovaných jídel před zraky strávníků. K večeři se také podávají nápoje servírované ve skle s obsluhou. Po večeři jdeme obhlédnou Grand Sinai Casino, které je přímo naproti našemu hotelu a bliká lákavě do noci. Poté se vracíme do hotelu a jdeme do baru a amfiteátru, kde zrovna začíná večerní program a to soutěž o Mr.Sonesta, kde soutěží zástupci 4 národností z hotelu Rus, Angličan, Ital a Polák, který však vzal roha na WC a tak ho nahradil animátor Dymu z Ukrajiny. Soutěž je zábavná a tak ji sledujeme do konce. Bohužel (nebo bohudík?) my jsme zde malá česká menšina na hotelu je nás pět, my 3 a mladý pár, který přiletěl z Brna. Jak později zjišťujeme on je Moravák Radim a ona Slovenka Patricie. Spát jdeme o půl dvanácté.

2.8. – Ne
Ráno vstávám v 6hodin a jdu si vyfotit východ slunce, který nastává v 6.15h a mešitu která je na kopečku necelý 1km od našeho hotelu. Mešita je nová, hezká a má velkou zahradu. Před dveřmi jsou nějaké boty a tak beru za kliku. Bohužel dveře jsou zamčené a tak vnitřní prohlídka nebude. Vracím se do Sonesta Hotel, kde ještě dělám další fotky. Do hotelu se vracím na snídani. Po snídani jedeme na pláž. Zde trávíme dopoledne koupáním, šnorchlováním a sluněním. Jako každý jiný den je přes 40st C. Do hotelu se vracíme busem na oběd, na který chodíme do hlavní jídelny. Obědy jsou velmi chutné, vždy nějaká dvě masa připravovaná jako minutka, několik mas hotových v ohřívačích, saláty, 1-2 polévky, přílohy výborná rýže a hranolky, těstoviny, sladké, no vždy je z čeho vybrat. Pití servírované nebo čepované z mixu. Po obědě jedeme opět zpět na pláž, kde trávíme odpoledne. Na hotel se vracíme pěšky po 18hodině a připravujeme se na večeři. Sledujeme také TV, kde máme asi 30 programů, CNN,BBC, arabské zpravodajství, sport, filmy, hudbu MTV a arabskou. Kolem půl osmé jdeme na večeři a pak měníme peníze v hotelové směnárně s dobrým kurzem. Poté vyrážíme do 24/7 kde si kupuji cigarety LM – 5 kartonů na celý příští rok. Dále ještě děláme obhlídku dalších obchodů, narážíme na Clarie´s (šperky, bižu,…) kde je Dominika jako v ráji, dlouze vybírá a nakonec si kupuje hezký šáteček. Do hotelu se vracíme kolem desáté a jdeme do baru a amfiteátru na ohnivou šou, kterou předvádí artisté. Zdržujeme se do 23h a poté se přesouváme na pokoj, kde ještě chvíli vegetujeme a spát jdeme krátce po půlnoci.

3.8. – Po
Dnes ráno se budím v 7hodin a tak vyrážím udělat několik fotografií z areálu hotelu. Po návratu na pokoj snídaně a pak k moři busem. U moře trávíme příjemné dopoledne, které si zpestřuji aquagymem, cvičím s Ruskami a Italkami a také si vzájemně masírujeme záda, uši, nos. Ve vodě děláme něco na způsob - kolo,kolo mlýnský a vzájemně se vozíme vnější kruh a pak vnitřní kruh. Je to zábavné. Do hotelu se vracíme na oběd, na který nás veze hotelové taxi, protože bus nejede. Po příjemném obědě se vracíme na pláž, kde trávíme zbytek dne. Plážování zakončujeme procházkou po plážové promenádě tzv. Coast Road, která vede přes celou Naamu Bay mezi hotely a pláží. Vracíme se do hotelu na pokoj a poté jdeme na večeři, která je opět doplněna o taneční program ve španělském, skotském a nakonec arabském stylu. Po večeři se jdeme podívat do Casina. Bohužel Dominiku dovnitř nepustí, protože ji není 18let a tak jdeme s Renatou sami. Mají zde mnoho jednorukých banditů,hrací stoly na poker a několik rulet. Točí se zde rychle a jsem svědkem jak jedna Arabka smění za žetony 250euro, dvakrát se zatočí ruleta a je bez peněz, sahá po kabelce a vytahuje další peníze, nemá na to nervy a odcházím. Vracíme se do hotelu a jdeme do baru, dáváme si pivo, whisky, koktejly, také probíhá animační program, který však moc nesledujeme. Po jedenácté se chystáme k odchodu, v tom potkáváme naše spoluobčany a tak se domlouváme ještě na chvilkovém posezení. Radim je od Hodonína a Patricie z Gbel. Chvilkový pokec se trochu zvrtnul a tak si povídáme do půl druhé. Bar se o půlnoci zavírá a tak musíme na pokoj pro slivovici a vodu. Spát jdeme dlouho, mladí však jdou ještě pokračovat na diskotéku v hotelu.

4.8. – Út
Dnešní ráno je poněkud línější, protože po včerejší akcičce se nechce vstávat. Přesto však po 8hodině vyrážím na ranní rozplavbu do bazénu na osvěžení. Hotel má bazénů několik a v podstatě se dělí na dolní, které jsou před naší budovou a horní, které jsou u budov čísel 600 – 1200. Volím koupání v horních bazénech a vzhledem k hloubce 1,77m si dopřávám i několik skoků. Pak se vracím na pokoj a holky se začínají zvolna budit. Vyrážíme na snídani a pak k moři, kde trávíme obvyklý celý den s přestávkou na oběd. Také dnes šnorchlujeme. Vidíme hlavu obrovské murény, kterou na nás vystrkuje z jeskyně. Podle velikosti hlavy musí mít alespoň 2 metry. Zanořuji se abych mohl pozorovat klauny v sasance a chytám se za kámen na dně, za kterým se skrývá ježek. Dostávám 3 bodnutí do prstů na ruce. Bolí to jako čert a valí z toho krev, okamžitě to vymačkám a na prstech mi zůstanou 3 borůvky, které se během 2 hodin úplně ztratí. Takže den utíká jako obvykle velmi rychle a po šesté navečer se vracíme na hotel. Následuje večeře, která je v podstatě stejná jako oběd, akorát ještě pestřejší a dnes k tomu všemu ještě vylepšená o grilování venku. Kromě masa se zde ještě dělají na počkání placky a malé kulaté koblížky. Je zde možnost jíst venku, ale tuto možnost vzhledem k teplu ani jednou nevyužíváme. Večer máme v amfiteátru egyptský folklor a brišní tanečnici, jejichž vystopení sledujeme i s Radimem a Patricií, popíjíme pivo, koktejly a já objevuji skvělé egyptské ouzo s ledem, je super. Po vystopení vyrážejí mladí do Naamy Bay za nákupy a my spát.

5.8. – St
Ráno vstávám v 6hodin a vyrážím šnorchlovat na korálové útesy nalevo od Naama Bay, které se jmenují Near – Middle – Far Gardens. Tyto útesy jsou zahrnuty do potápěčských lokalit. Korálová hrana je asi 20 metrů od břehu, dno však není moc hluboko, je písčité v hloubce cca.2metry. Písčité dno dále svažuje do hloubky a místy z něho vystupují různě velké korálové útesy Gardens – Zahrady. Koráli jsou zde hezké a živé. Pozoruji mnoho rybiček a mimo jiné hejno mladých bíločerných klipek a také dva perutýny na lovu. Plavu až k molu hotelu Sofitel a to by měl být konec Near Gardens. Vracím a zpět na pláž a poté na hotel pro děvčata a na snídani. Na pláž jedeme zpět jako obvykle v 10 hodin minibusem. Řidič nám jako ostatně vždy dopřává poslech arabské muziky a tak je veselo.Tak trávíme další den na pláži s přestávkou na oběd. Do hotelu se vracíme po šesté hodině, jdeme na večeři, kde se setkáváme s Patricíí a Radimem a domlouváme se na společném výletě do Naamy Bay Market. V 21hodin máme sraz u bazénového baru, posilujeme se několika drinky a vyrážíme. Před hotelem si chytáme taxíka a sjednáváme cenu na 2dolary a 1euro. Řidiči se to zdá málo ale nakonec naši nabídku přijímá. A tak jedeme kolem všech hotelů po plné čtyřproudovce až do Naamy, vysedáme před Casinem, kde je zastávka taxiků a autobusů a pěknej mumraj. Tak se ponořujeme do všech těch šišárem, restaurací, tričkáren, giftshopů, kabelkáren, páskáren, Nike, Adidas, Doce Gabana atd.atd.atd. Maladí kupují různé sošky, papyry, pyramidy,…My však nic, jednak je zde poměrně draho a jednak už tyto věci známe, případně máme doma. Všude je spoustu lidí Evropanů i Arabů. Je to tedy zážitek na který se nezapomíná. Domča by si ráda koupila, ke svému svátku nějaké značkové tričko, žádné se jí však nelíbí. Nakonec narážíme i na tričkárnu, kde mají její oblíbenou Hello Kitty. Ale ani zde nevybírá. Přesto, že je 1hodina ráno nákupní ruch zde neustává, spíše naopak. My už však toho máme dost a pomalu směřujeme ven z tohoto nákupního šílenství. Zpátky si chytáme minibus za stejnou cenu 2USD+1€ pro nás 5, což je pro minibusáka luxusní cena a proto s námi jede přímo na hotel. Spát jdeme o půl druhé utahaný jako koťata.

6.8. – Čt
Ráno po šesté vyrážím na šnorchlování na Gardens a je to jako obvykle super. Plavu až k molu od hotelu Sofitel a tam narážím na dva perutýny, které nějakou dobu pozoruji. Poté plavu souběžně s korálovou hranou zpět, vylézám z vody, dávám si sladkou sprchu, oschnu a vracím se na hotel. Holky se zatím pozvolna budí a pak vyrážíme na snídani. Po snídani následuje obvyklý průběh dne – v 10 plážovým busem na pláž v 13.30 zpátky na oběd. Dopolední plážování si zpestřuji aquagymem. Po obědě v 15.15 zpět na pláž, kde jsme vždy do asi 18hodin. Celý pobyt je velké horko, na sluníčku se skoro nedá vydržet, tak jsme střídavě ve stínu slunečníku a ve vodě. Čas rychle plyne a tak se vracíme zpět do hotelu na další skvělou večeři, dnes opět s tanečním vystoupením. Po večeři jdeme na nákupy do 24/7 a Clarie´s, kupujeme nějaké dárky a suvenýry. Po návratu jdeme do Dolphin Baru a amfiteátru, dnes je taneční soutěž. Dáváme si pár drinků, cola, sprite, pivo a ouzo. Spát jdeme těsně před půlnocí.

7.8. – Pá
Ráno se šnorchlování nekoná, protože mi je nějak těžko, podezřívám jehněčí kotletky z včerejší večeře. Takže spím s děvčaty do 8 a potom kolem 9 na snídani a autobusem v 10 k moři. Moje nevolnost se zatím rozjela ve slušného faraona a tak se můj program začíná ubírat trošku jiným směrem. Taky mi dochází příčina problému, vynechal jsem totiž preventivní užívání Antinalu. Holky nemají žádné problémy a tak se mohou chovat jako každý jiný den. Já se nemohu zúčastnit ani plánovaného aquagymu a tak alespoň zhotovuji fotky. Začíná mi být čím dál hůř a tak uvítám zakončení dopoledních aktivit a návrat do hotelu. Holky jdou na oběd a já do postele. Z oběda mi přináší grep na který nám velikou chuť a pozdravy od číšníků, kteří se vyděsili co se mnou je. Děvčata vyrážejí odpoledne na pláž a já zůstávám v posteli. Slabý jak moucha pospávám celé odpoledne. Holky se vrací o půl sedmé a jdou na večeři, ze které mi přináší čaj, grep a veku a také opět pozdravy od číšníků. Zdravotní stav se začíná lepšit a tak se rozhodujeme, že vyrazíme do lékárny a případně na promenádu Coast Road. V lékarně kupujeme Antinal a Streptoquin a jdeme na promenádu. Je to moc pěkná podívaná, všude je spousta restaurací a jiných lákadel, světýlka a měsíc v úplňku celou scenérii báječně doplňuje. Promenáda končí v Naama Bay Market a nechá se po ní dojít za asi 20min zpátky na hotel. Na hotel se vracíme asi o půl jedenásté, posedíme chvíli v amfiteátru u divadla s Radimem a Patricií, dávám si rum na dorovnání problémů s trávením a spát jdeme před půlnocí.

8.8. – So
Ráno vyrážíme na snídani, číšnici Gaber a Khairy mě vítají jako ztraceného syna. Ptají se jak mi je a mají očividnou radost, když vidí , že jsem OK. Takže následuje obvyklý průběh dne, 10h autobus na pláž – plážování, 13.35 autobus do hotelu – oběd, 15.15 – autobus zpátky na pláž – plážování, po18hodině návrat pěšky na hotel.Poté jdeme na večeři, která je jako obvykle bohatá. Po večeři jdeme po Coast Road do Naama Bay na poslední nákup. Domča si konečně vybírá tričko Coco Chanel a já Hard Rock Café, také ještě kupujeme 2 kočky Bastet jako suvenýry. Vracíme se promenádou, kde to žije jako obvykle – hudba, zpěv, tanec, korzující lidé. Na hotel se vracíme kolem jedenácté, v Dolphin Baru potkáváme naše mladé a tak s nima kecáme do jedné nad ránem.

9.8. – Ne
Ráno si přivstávám a jdu si naposledy zašnorchlovat na Gardens. Užívám si to celou hodinu a vím jak se mi po tomhle bude doma stýskat. Potom už se vracím na snídani a nastává obvyklý průběh dne. Na pláž busem, jízdu nám řidič zpříjemňuje jedním a tím samým hitem Honey, honey, honey I need money, money, money. Na pláži trávíme dopoledne, já si ho zpřijemňuji aquagymem. Pak oběd a odpolední plážování naposled. Dnes je mimořádný odliv a tak se couráme po mělčině a pláži několik set metrů nalevo od Naamy. U břehu je spoustu rybek slizounů, kteří vylézají ven na kameny a když se k nim přiblížíme, tak prchají. Je také vidět hodně malých krabů, kteří u břehu hodují na řasách. Kolem 17hodiny začíná vody zase přibývat a to čas návratu na naši pláž. Pak ještě jedna koupel a návrat na hotel. Večeře a nastává balení domů. Lehce pobalíme a kolem desáté jdeme od baru a amfíku kde probíhá Fire Show. Shledáváme se s Patricií a Radimem, kteří odjíždějí už v 3.30h z hotelu, protože letí do Brna a tak s nimi trávíme čas do dvou hodin ráno.

10.8. – Po
A máme tady poslední den naší dovolené.
Ráno vstáváme brzo s úmyslem vyrazit po snídani k moři. Toto se nám bohužel nevyvede, protože děvčatům se udělá nevolno a tak po snídani místo k moři razíme na pokoj dobalit kufry. Zdravotní stav holek se naštěstí lepší, nebylo to nic vážného, jen trochu podrážděný žlučník a žaludek, ale přesto již zůstávají na pokoji. Já vyrážím k bazénům v zadní části areálu, nejdříve si dopřávám plavání a potom, když v 10,30h otvírají tobogany, jdu na ně. Vystupuji po schodech do výšky 12 metrů odkud se jezdí. Nejdříve najdu odvahu na žlutou skluzavku a potom na zelený tobogan s mnoha pěknými zatáčkami. Jezdí se zde na koberečcích z pěnové gumy a o správný start se nahoře stará plavčík a asistent v jedné osobě. Sjedu si 4x žlutou a 3x zelenou. Při poslední jízdě se mi podařilo na koberečku přejet skoro celý dojezdový bazén. Je to super! V 11hodin se vracím na pokoj, dobalujeme poslední věci a pokoj v 11.30 opouštíme. Jdeme se na recepci odhlásit, vše je bez problémů až na horlivého recepčního, který mi odstřihuje pásek All Inclusive, děvčatům naštěstí zůstávají. Tak si ještě skočím na pivko do baru a po 13 hodině jdeme na oběd. Na závěr biftek s hranolkami. Nastává loučení s čísníky Gaberem a Khairím. Potom už si to jdeme odsedět na recepci ve 14.40 máme odjezd. Ještě se stihneme rozloučit s řidičem busu na pláž, na rozloučenou mi dává CD s hity, které nám hrál každý den cestou na pláž a z pláže. Z hotelu odjíždíme přesně. Na letiště přijíždíme brzo a odbavení jde hladce. Čekání na nástup do letadla si krátíme návštěvou Duty Free Shopu a pozorováním letadel. Do letadla nastupujeme brzo a odlétáme na čas. Vzhledem k tomu, že jsme byli odbaveni jako druzí máme řadu 13 u nouzového východu na křídla. Má to výhodu, tato řada je širší a je zde mnohem více místa na nohy. Poznatek je z toho ten, že letadlo se plní od řad 12 a 13. Let je příjemný a letušky jsou skvělé, výborný servis, stále nabídka pití a zábavná soutěž o 2lahve vína. Jaká je celková hmotnost našeho letadla (letadlo,posádka,cestující a zavazadla)? Správná odpověď je asi 64 400 kg. Bohužel můj výpočet je asi o 300kg nižší a tak nevyhrávám já, ale soused napravo. Z letadla vidíme Káhiru včetně pyramid a pak již se rychle blížíme k Středozemnímu moři, letíme nad Alexandrií a je vidět maják v přístavu. No to už jsme nad mořem a začínají se kupit mraky. Nad Evropou jsou bouřky, místy to s námi pěkně strká, ale v Praze jsme na čas. Opět rychlé odbavení a už jsme před halou a voláme p.Vojíře, který pro nás po chvíli přijíždí. Jedeme na Přední Kopaninu, překládáme kufry do našeho Mondea, zaplatíme za parkování 1000Kč (místo 1200Kč) a vyrážíme směr Hlinsko. Nejede se moc dobře jsou mlhy, místy husté mrholení, déšť všech stupňů. Dáváme si nezbytnou zastávku v Kolíně – káva, pití a bageta. Počasí se trochu umoudřuje a tak zbytek cesty již je v pohodě. V Hlinsku jsme v 1.15 hod. unavení, ale celkově z dovolené nadšení.
Tak zas za rok….

další cestopisy
Fotoalba
Komentáře
1
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Mirivoj
19.10.2009 11:48 89.103.147.***
 

Moc krásné,až se mi zastesklo a už začnu palánovat,ale opět do Naama Bay,jezdim sám a jinde bych se po večerech nudil,kdo se tam jednou potopí,už se mu k jinému moři nechce.

Zpět na všechny diskuze