A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Cestopisy

Taba 2012

29.6. - 13.7. 2012

Cože? My letíme do Egypta?

První myšlenka, která mi proběhla hlavou, když jsem se dozvěla, že přítel objednal letní dovolenou. Do začátku dovolené zbývalo zhruba půl roku a já hned začala objevovat pomocí internetu místo, kde stravíme 14 dní. Taba pro mě byla velkou neznámou a nikdy jsem o ní nikdy předtím neslyšela. Podle všeho co jsem zjistila, jsme se měli na co těšit..

Kufry sbalené, pasy a peníze v tašce tzn. můžeme vyrazit 28.6 na cestu směr Ruzyně.

Náš odlet byl naplánovan na 29.6. v 00:05 ( uplna paráda! ). Na letišti čekání bylo v podstatě rychlé a to jsme tam byli dříve, než 2 hodiny před odletem. Začalo odbavováni a my dostali letenky , huraa sedíme u okýnka. Pak už to bylo rychlé a my seděli v letadle společnosti Holiday Czech Airlines. I když byla noc, pod námi zářily různá evropská města. Let byl příjemný i pilot, který nám podával informace o letu. Samozřejmostí byla malá obrazovka, kde se dalo sledovat kde se pravě nacházíme apod.

Kolem 4 hodiny ranní jsme přistáli na letišti v Tabě. Docela jsme dostali šok, když nám pilot oznámil, že venku je přijemných 17 stupnů ( proboha to jsme mohli zůstat v ČR) mezitim nás uklidnili tím, že se letiště nachazí ve vyšší nadmořské výšce a tudiž je tu chladněji. Autobus nás odvezl k nedaleké letištní hale a prošli jsme bez problému pasovou kontrolou ( vízum jsme měli koupený přes CK ). Ani čekat jsme nemuseli a už kufry jezdily na pásu. Mezi prvními jsme byli před letištěm a hledali naši delegátku, která nám ukázala , do kterého autobusu máme nastoupit. Po usednutí v autobuse jsem zjistila, ze začíná pomale východ slunce, kouzelné. Po zhruba 30-40 min. jízdě plné serpentýn a klesaní jsme se dostali k hotelu Sol Y Mar Sea Star , kde jako jediní vystupujeme.

Při vystoupení z autobusu příjemná „rána“, tady je takové teplo ( mám radost). V hotelu jsme vyplnili „vstupní“ karty a čekáme na pokoj. V hotelu byl naprostý klid, navštěvníci ještě spali. Spánek přemohl i mě a usnula jsem při čekaní na pokoj. Kolem 10 hodiny jsme dostali náramky a už nás vedli k našemu pokoji.

Hotel se skládal ze tří obytných budov, hlavní budovy s jídelnou a lobby barem, Italské restaurace, diskotéky a spousty přilehlých krásných zahrad.

Pokoj byl vkusně zařízený s velkou koupelnou ( dvěmi umyvadly se zrcadlem a vanou ). K pokoji jsme měli menší terásku s židlemi a stolkem. Naše budova byla úplně v zadu a pokoj naproti „klidnému“ bazénu a za to jsme byli rádi.Cesta byla náročná a tak jsme šli na chvíli spát. Po krátkém spánku jsme se vydali na oběd do jídelny. Oběd byl výborný a po něm jsme se šli nachystat a prozkoumat pláž a moře.

Hotel je jediný v okruhu několika kilometrů a to nám vyhovovalo. Naše dovolená měla být v duchu relaxu a tak to také bylo.

Pláž se nacházela chůzí asi 4 min. od hotelu, ale byla tu možnost zdarma využít hotelový shutle bus, který jezdil každou chvíli. My radši chodili pešky a také to bylo zajimavější - potkali jsme vždy oslíka, policii podél silnice se samopaly vedle sebe ( zřejmě hlídali turisty ) a místní beduíny - matku s dětmi, které ovládaly základy angličtiny (jako my :-D ) a prodávali své výrobky, byli naprosto užasní. Denně jezdili k pláži na povoze s oslem, byla to zajimavá podívaná.

A je to tady, vidíme pláž, je nadherná! Jdeme po shodech, projdeme promenádou palem a najdeme si vhodné místo v ležení. Ručníky jsme dostali v hotelu denně čisté na tzv. Telo cards. Moře bylo užasné, přijemně vyhřáté a teď to nejlepší, podmořský život byl tak neskutečně pestrý! Poprvé jsem šnorchlovala a hned jsem se do toho zamilovala!

Krása střídala nádheru a my se nemůžeme nabažit. Byli jsme šťastni, že tam jsme!

Den po dni plynul a my začali objevovat čím dál krásnější místa.

Půl dne jsme byli u bazénu kde se o nás starali animátoři. Tancovali, zvali nás na šipky, strečing, water poolo a povídali si s hosty. Nejvíce nás zarazilo, to když se nás ptali odkud jsme a proč jsme jeli právě do Egypta, když máme taky moře - to byla pecka :-D Vyvedli jsme je z omylu a „odčinili“ si to větou : “ Hezky česky, vodka, whisky“ :-D , kterou nám Spike říkal, když prošel kolem nás u bazénu. Zašli jsme si na oběd, hodinku odpočívali jsme na pokoji a pak šli k moři šnorchlovat. Naše těla se krásně opalovali a přijímali vitamín D.

Jeden den jsme využili hotelové služby a půjčili si šlapadlo. Nikdy by me nenapadlo, že budu na moři „jezdit“ na šlapadle a bylo to baječné. Zajeli jsme si k nedaleké krásné zátoce, kde moře mělo překrásně modrou barvu a bylo viďet až dolů na korály. Na toto místo denně připlulo mnoho lodí v rámci výletu a šnorchlovali. My to měli hned za rohem :)

V celé oblasti v této pláže bylo spousta korálů takže se bylo na co dívat.

Dále jsme se rozhodli využít výlet do Dahabu ( nakupní výlet ). Cesta trvala zhruba 2,5 hodiny a měli jsme dvě zastávky. První se konala na tržnici, která byla čistá; udržovaná, přehledná a hlídaná kamerami, tudíž se člověk cítil dobře. Nakoupili jsme si různé sošky a dárky pro rodinu. Druhá zastávka se konala na opravdovém nefalšovaném Egyptském trhu. Kde se člověk necítil vůbec dobře. Neskutečně velké ryby nabìzeli na ulici ve 40ti stupňovém horku, kočky nás lekali svými výskoky z popelnic a obchodníci také nebudili dobrý dojem a mohu říct, že jsme neměli vůbec dobrý pocit a těšili jsme se až nastane doba srazu u autobusu. Jiní byli z tohoto trhu nadšeni a nakoupili si toho mnohem více, než na prvnì zastávce, je to opravdu individuální. Čekala nás cesta domů a jeli jsme natankovat. To byla velice komická situace - fronta byla velká a náš řidič předbíhal, to se jiným nelíbilo a venku se dohadovali. Nakonec jsme došli po půl hodině na řadu. Cena beznínu byla 7kč /l ! U hotelu Hilton jsme přešli do více místného auta a anglicky nemluvíci řidič nás měl odvést do našeho hotelu. Cestou domů jsme měli strach, aby nás dovezl tam kam má. Sledovali jsme noční Saudskou Arábii a tiše čekali až uvidíme náš hotel. Ridič nás dopravil v pořádku, my mu s radostí dali bakšiš a byli rádi, že jsme v pořádku.

Rozhodně tím nechci nikoho od Egypta odrazovat. Byla to naše nepříjemná zkušenost. Je to opravdu individuální.

Zkamarádili jsme se rukama nohama se zahradníkem. Byl natolik milý, že mu přítel jednou věnoval bakšiš a ten nás denně zdravil a měl radost, že nás vidí. Z tohoto má člověk opravdu dobrý pocit. Bakšiš tu rozhodně po nás nikdo nevyžadoval a dokonce ho i odmítli.

Naše těla byla čokoladově hnědá, moře prozkoumané, 14 dní uteklo neskutečně rychle a my museli opustit náš pokoj v brzských rannìch hodinách. Nikdy jsem se tak dobře necítila jako v Tabě a težko se mi odtamtud odcházelo. Egypt si člověk opravdu zamiluje!

Po opět klidném letu jsme se blížili naši zemi a šok! V ČR je 12 stupňů! V Egyptě 40 ° a Praha ? , „příjemný návrat“ .

Děkuji příteli za překrásnou dovolenou a rádi budeme objevovat krásu Egypta i budoucnu ..

další cestopisy
Fotoalba
Komentáře
0
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@