A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

Egypt- cestovní pas!!

24.06.2017 12:23:43 | VmVm
VmVm
Dobrý den, mam takovy problem, letim do egypta 13.7 a samozrejme jsem zjistila ze mam propadly pas takze jsem si vcera zasla udelat novy jenomze mi tam rekli ze nevi jestli se to stihne do toho terminu a nenapadlo me priplatit si a udelat si pas ktery bude vyrizeny za 6 dni takze uplny nervy. Myslite ze kdyz zavolam na ministertvo kde delaji pasy a poprosim je o urychleni ze zaslu penize ze mi ho udelaji driv? Dekuji moc za odpovedi
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
03.07.2017 12:33 88.146.236.***
platnost pasu  

V návaznosti na tohle téma,bych se ráda zeptala......po kontrole pasu :-! jsem zjistila,že mám platnost ještě necelých 7 měsíců po vstupu do Egypta .Vzhledem k tomu,že vyžadují platnost min.6 měsíců,tak mám smíšené pocity :-! Máte prosím někdo s tímhle zkušenosti....jestli to tak úzkostlivě dodržují atd. ? :-)

Jitka 30.06.2017 16:03
Re:  

Izraelcům jsou egyptská razítka vcelku šumák. Několikrát jsem cestovala přes přechod v Tabě, manžel i přes letiště v Tel Avivu, a je jim to jedno. Problém ale může být s izraelským razítkem v SAE nebo při cestě do USA.

Neregistrovaný uživatel
29.06.2017 23:44 192.162.96.***
Re:  

Jako občan čr můžete mít víc pasů. Je to velká výhoda když cestujete do Egypta a pak Izraele .Máte jistotu že nebudou problémy.Izraelcům moc nevoní Egyptská razítka :-) To jen pro info že to nemusíte rušit a v klidu můžete mí 2 pasy :-[

Jitka 25.06.2017 14:09
Re:  

86.49.57.*** tak pardon, nechtěla jsem vás uvést do ještě horšího rozpoložení.

Nemusí to být nutně cestovní pas, pokud jste si nedali udělat novou občanku nebo řidičák v poslední době a budete mít ještě v paměti, kdy to bylo, víte, do kdy vám platí?
Zkuste se podívat.
U nás v práci, když jsem toto nadnesla, tak nebylo osoby, která by se nepodívala. A našlo se pár takových, co jim doklady akorát propadaly a jeden měl řidičák prošlej dokonce 2 roky. A další diskuze byla na téma, co když mně chytnou policajti, starý doklad je neplatný a nový mi ještě nedali....

VmVm - jak jsem napsala níž, pokud s telefonátem neuspějete (jakože neuspějete) požádala bych o další pas vydaný ve zkrácené době. Jako důvod uveďte, že budete hodně pracovně cestovat, do některých zemí (USA, Izrael, SAE) nemůžete mít některá razítka v pase a ten hlavní důvod je, že když žádáte o vízum, tak musíte nechat pas na velvyslanectví a po tu domu nemůžete nikam pracovně vycestovat. Manžel má z tohoto důvodu pasy dva.

Aktimel - a klidně mi dej těch palců dolů třeba deset, já to snesu...

• Yvetah
Neregistrovaný uživatel
25.06.2017 13:07 86.49.57.***
Re:  

tak nyní je mi ještě smutněji.....

Jitka 25.06.2017 11:37
Re:  

37.188.194.*** - proč vám je z toho smutno? Na rozdíl od jiných diskuzí, kde se řeší hotel, ve kterém podávají majonézu (zažila jsem i založenou diskuzi na téma, vyberu si hotel, kde podávají dobré kafe) je toto vcelku přínosná diskuze, protože se do podobné situace může dostat každý.

• Aktimel
  • Anonym (1)
  • VmVm
  • Anonym (4)
Neregistrovaný uživatel
25.06.2017 10:05 37.188.194.***

Četl jsem tuto diskuzi a tak nějak jsem to neměl dělat. Je mi smutno co je možné zde řešit atd... atd....

• jankas9
  • Yvetah
  • Anonym (1)
  • Aktimel
  • Anonym (2)
Neregistrovaný uživatel
25.06.2017 09:08 85.71.247.***

Prave ze ted uz je rychlopas bran jako normalni pas na 10let proto taky vzrostla ta cena za vyhotoveni. Jenze tady jde o to ze uz mam zazadano o ten klasicky tak jestli ldybych zavolala na urad jestli by mi to udelali nakonec ten ve zkracene lhute:-(

Yvetah 25.06.2017 08:30

Tak teď nevím, našla jsem toto:
Doba platnosti: 10 let
Zkrácená doba vydání: garance vyhotovení pasu do 6 pracovních dnů (den podání žádosti a den vydání se do zkrácené lhůty nezapočítává)
Cena rychlopasu (e-pasu) za dospělého: 4 000 Kč
Cena rychlopasu (e-pasu) za dítě do 15 let: 2 000 Kč

Neregistrovaný uživatel
25.06.2017 08:25 109.231.161.***
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu