A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

Egypt poprvé

05.01.2019 23:03:09 | agilly74
agilly74
Zdravím. Diskuze pro Egypt je tak obsáhlá, že bych asi odpověd na svůj dotaz nedohledala ani do léta. Tak zkouším založit nové téma diskuze a snad mi někdo poradí. Letos chceme poprvé do Egypta. Pročetla jsem spoustu webů a diskuzí. Nejsme vyznavači šnorchlování, takže v tomto ohledu nepotřebujeme ty nejlepší podmínky. Chceme jet do pěkného hotelu, s výbornými službami, se sportovním vyžitím a dobrým jídlem. Zároven s pěknou pláží, kde bude dobrý vstup do moře, ale zároven bychom rádi viděli i něco málo z podmořského světa, i když se potápět nebudeme. Sto lidí sto chutí. Vím. Rádi bychom viděli i trochu z tamnějšího života, nějaké město a místní život v něm. Je Hurghada opravdu nic moc k navštívení, jak se všude píše? Pokud můžete doporučit konkrétní hotely, budu vděčná. Jinak děti máme již starší. A bohužel protože nemáme jinou možnost, musíme jet v létě. Ale horko nám nevadí, takže myslím,že přežijeme..:-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Helča2 25.01.2019 14:28:40
Re: Egypt poprvé  

pro baterflai - my byli v říjnu už po páté v El Faraana Reef -milujem to tam-krásný hotel i šnorchl-za branou městečko..tržnice,mešita.. tady moje fotky z října https://monserat62.rajce.idnes.cz/El_Faraana_Reef_2018/

Neregistrovaný uživatel
24.01.2019 10:48:16 185.16.181.***

My jezdíme za dobrým jídlem a sportovním vyžitím (např. tenis s trenérem v rámci ALL IN) každý rok kolem Vánoc do Magic Life Kalawy - Safaga. Ale byla jsem tam i v červenci a přežila jsem. Na šnorchlování je tam molo a když jsou vlny, dá se koupat v laguně. Jídlo a pití skutečně bezkonkurenční. Tvrdý alkohol je originální, žádný jejich místní. Bar funguje 24 hodin, vaří slušnou kávu a sekt tam teče proudem. Spoustu jídel připravují přímo před vámi. Kolem hotelu je jenom poušť. Do centra Hurghady si udělejte výlet, ale o místní život moc nezavadíte, tam je vše pro turisty. Nejvíc místního života jsem viděla v městě Qenna na cestě za památkami. Jeli jsme přes celé město a obědvali v místní restauraci. Místní na nás koukali jak na exoty, stejně my na ně... Když si koupíte výlet od cestovky, patrně vás zavezou do výrobny papyru nebo do "voňavkárny", kde vám budou chtít něco vnutit. O to méně času pak strávíte u těch památek. Ale zas je to asi bezpečnější. Snad.
J.P.

Neregistrovaný uživatel
23.01.2019 14:41:41 89.176.212.***

Magic life sharm el sheikh. ..loni vyzkouseny a letos znova. Hotel je na vyborne úrovni, super služby, skvěle jídlo a hotel je prekrasny

• Anonym (1)
baterflai 23.01.2019 09:23:27

Zdravím všechny, chtěla bych jet v květnu do Sharm El Sheiku, poradíte prosím nějaký pěkný hotel na úrovni. Moc děkuji <3

agilly74 06.01.2019 16:01:17
Re: Egypt po prvé.  

Jiří, děkuji. Znám plno lidí z mého okolí, kdo jezdí roky do Egypta a přesto nejsou potapěči nebo tam nejezdí prioritně za šnorchlováním. Možná mají jiné pro, proč do této země jezdí na dovolenou. Ale i tak díky za názor a rady, určitě cenné. :-)

agilly74 06.01.2019 15:56:43

Jitko, díky za rady. :-)

agilly74 06.01.2019 15:54:35

Helča2 moc děkuji...i za odkaz s fotkami. Podívám se!!

Helča2 06.01.2019 12:51:49

pokud chcete letět poprvé a neřešíte tak moc co bude pod vodou zkuste hotel Sentido Mamlouk Palace -je skvělý! a pod vodou také něco je.. nebo hotel Pyramisa-tam jsme byli-pláž jak na Seychelách -mrkněte na moje fotky -vše včetně jídla nafoceno-mám tam na profilu na Rajčeti fotky ze všech našich Egyptů za 16 let co tam létáme. https://monserat62.rajce.idnes.cz/Egypt-Dessole_Pyramisa/

• agilly74
Jitka 06.01.2019 11:41:50

... já taky nejsem vyznavač šnorchlování, přesto jsem se do Egypta vrátila po 12 letech.
Zkuste mrknout na Continental Hurgada, ten by mohl vyhovovat vašim požadavkům. Korál u hotelu nenajdete, pár rybek včetně perutýna můžete vidět z mostu na umělý hotelový ostrůvek. A na šnorchlovačku lodí ke Giftunu, malý přístav s výletními jachtami je hned vedle hotelu. Horko se i v létě dá snést, u moře mi to vůbec nevadilo, v případě velkého zájmu se dá zvládnout i výlet do Káhiry (o Luxor jsem se ani nepokoušela, tam už musí být jak v pekle, výlety se tam ale konají i v létě).

Neregistrovaný uživatel
06.01.2019 08:42:04 94.125.218.***
Egypt po prvé.  

Nejste vyznavači šnorchlování? Pak nechápu, proč chcete letět do Egypta. Tam se létá hlavně kvůli podmořskému životu. Pokud vám jde především o kvalitní hotelové služby, dobré jídlo, sportovní vyžití, pak bych na vašem místě volil spíš Turecko. Také jsme byli v Egyptě minulý rok poprvé. Jenže nám šlo prioritně o šnorchlování. Už jsme nechtěli dál zažívat zklamání ze Středozemního moře, či z Jadranu, kde toho pod hladinou k vidění moc není, tak jsme riskli Egypt. A jsme nadšeni tak, že na letošní rok už máme objednaný zájezd opět do Egypta. Jenže u vás je to jiné, mohli byste zažít zklamání. A pokud mám být upřímný, Rudé moře překypuje životem tak, že bez potápěčských brýli, anebo šnorchlovací masky bych do vody nevlezl. Když jen tak plavete na hladině jako v bazénu tak nevíte, co se kolem vás nachází, a o nebezpečném zvířátku se dozvíte až ve chvíli, kdy se s ním dostanete do kontaktu. Pokud tam chcete ale jet mermo mocí, tak s doporučením hotelu je to těžké. Situace se může měnit s každým rokem. Kde bylo vloni super to může letos skřípat. "Čtyřka" může být skvělá, v nejlepším pětihvězdičkovém hotelu vás mohou otrávit jídlem. Jako vloni anglické turisty v Hurghadě. Jiří.

• Anonym (2)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu