A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

Egypt poprvé

05.01.2019 23:03:09 | agilly74
agilly74
Zdravím. Diskuze pro Egypt je tak obsáhlá, že bych asi odpověd na svůj dotaz nedohledala ani do léta. Tak zkouším založit nové téma diskuze a snad mi někdo poradí. Letos chceme poprvé do Egypta. Pročetla jsem spoustu webů a diskuzí. Nejsme vyznavači šnorchlování, takže v tomto ohledu nepotřebujeme ty nejlepší podmínky. Chceme jet do pěkného hotelu, s výbornými službami, se sportovním vyžitím a dobrým jídlem. Zároven s pěknou pláží, kde bude dobrý vstup do moře, ale zároven bychom rádi viděli i něco málo z podmořského světa, i když se potápět nebudeme. Sto lidí sto chutí. Vím. Rádi bychom viděli i trochu z tamnějšího života, nějaké město a místní život v něm. Je Hurghada opravdu nic moc k navštívení, jak se všude píše? Pokud můžete doporučit konkrétní hotely, budu vděčná. Jinak děti máme již starší. A bohužel protože nemáme jinou možnost, musíme jet v létě. Ale horko nám nevadí, takže myslím,že přežijeme..:-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
agilly74 06.01.2019 16:01:17
Re: Egypt po prvé.  

Jiří, děkuji. Znám plno lidí z mého okolí, kdo jezdí roky do Egypta a přesto nejsou potapěči nebo tam nejezdí prioritně za šnorchlováním. Možná mají jiné pro, proč do této země jezdí na dovolenou. Ale i tak díky za názor a rady, určitě cenné. :-)

agilly74 06.01.2019 15:56:43

Jitko, díky za rady. :-)

agilly74 06.01.2019 15:54:35
Re: Egypt poprvé  

Helča2 moc děkuji...i za odkaz s fotkami. Podívám se!!

Helča2 06.01.2019 12:51:49
Re: Egypt poprvé  

pokud chcete letět poprvé a neřešíte tak moc co bude pod vodou zkuste hotel Sentido Mamlouk Palace -je skvělý! a pod vodou také něco je.. nebo hotel Pyramisa-tam jsme byli-pláž jak na Seychelách -mrkněte na moje fotky -vše včetně jídla nafoceno-mám tam na profilu na Rajčeti fotky ze všech našich Egyptů za 16 let co tam létáme. https://monserat62.rajce.idnes.cz/Egypt-Dessole_Pyramisa/

• agilly74
Jitka 06.01.2019 11:41:50

... já taky nejsem vyznavač šnorchlování, přesto jsem se do Egypta vrátila po 12 letech.
Zkuste mrknout na Continental Hurgada, ten by mohl vyhovovat vašim požadavkům. Korál u hotelu nenajdete, pár rybek včetně perutýna můžete vidět z mostu na umělý hotelový ostrůvek. A na šnorchlovačku lodí ke Giftunu, malý přístav s výletními jachtami je hned vedle hotelu. Horko se i v létě dá snést, u moře mi to vůbec nevadilo, v případě velkého zájmu se dá zvládnout i výlet do Káhiry (o Luxor jsem se ani nepokoušela, tam už musí být jak v pekle, výlety se tam ale konají i v létě).

Neregistrovaný uživatel
06.01.2019 08:42:04 94.125.218.***
Egypt po prvé.  

Nejste vyznavači šnorchlování? Pak nechápu, proč chcete letět do Egypta. Tam se létá hlavně kvůli podmořskému životu. Pokud vám jde především o kvalitní hotelové služby, dobré jídlo, sportovní vyžití, pak bych na vašem místě volil spíš Turecko. Také jsme byli v Egyptě minulý rok poprvé. Jenže nám šlo prioritně o šnorchlování. Už jsme nechtěli dál zažívat zklamání ze Středozemního moře, či z Jadranu, kde toho pod hladinou k vidění moc není, tak jsme riskli Egypt. A jsme nadšeni tak, že na letošní rok už máme objednaný zájezd opět do Egypta. Jenže u vás je to jiné, mohli byste zažít zklamání. A pokud mám být upřímný, Rudé moře překypuje životem tak, že bez potápěčských brýli, anebo šnorchlovací masky bych do vody nevlezl. Když jen tak plavete na hladině jako v bazénu tak nevíte, co se kolem vás nachází, a o nebezpečném zvířátku se dozvíte až ve chvíli, kdy se s ním dostanete do kontaktu. Pokud tam chcete ale jet mermo mocí, tak s doporučením hotelu je to těžké. Situace se může měnit s každým rokem. Kde bylo vloni super to může letos skřípat. "Čtyřka" může být skvělá, v nejlepším pětihvězdičkovém hotelu vás mohou otrávit jídlem. Jako vloni anglické turisty v Hurghadě. Jiří.

• Anonym (2)
agilly74 05.01.2019 23:03:09
Egypt poprvé  

Zdravím. Diskuze pro Egypt je tak obsáhlá, že bych asi odpověd na svůj dotaz nedohledala ani do léta. Tak zkouším založit nové téma diskuze a snad mi někdo poradí. Letos chceme poprvé do Egypta. Pročetla jsem spoustu webů a diskuzí. Nejsme vyznavači šnorchlování, takže v tomto ohledu nepotřebujeme ty nejlepší podmínky. Chceme jet do pěkného hotelu, s výbornými službami, se sportovním vyžitím a dobrým jídlem. Zároven s pěknou pláží, kde bude dobrý vstup do moře, ale zároven bychom rádi viděli i něco málo z podmořského světa, i když se potápět nebudeme. Sto lidí sto chutí. Vím. Rádi bychom viděli i trochu z tamnějšího života, nějaké město a místní život v něm. Je Hurghada opravdu nic moc k navštívení, jak se všude píše? Pokud můžete doporučit konkrétní hotely, budu vděčná. Jinak děti máme již starší. A bohužel protože nemáme jinou možnost, musíme jet v létě. Ale horko nám nevadí, takže myslím,že přežijeme..:-)

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu