A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

El Malikia (dříve Solymar) Abu Dabab Marsa Alam

27.06.2014 14:31:52 | Majkl 11
Majkl 11
Dovoluji si založit téma k hotelu Sol Y Mar Abu Dabbab. Doufám, že jsem nehledala špatně a opravdu toto téma tady chybí. Tento hotel se chystám navštívit už dlouho, ale v českých CK byl doposud opomíjený. Naštěstí pro novou sezónu ho zařadila do své nabídky CK Exim a má volba pro příští dovolenou byla jasná. Prosím všechny, kdo mají nějaké informace z tohoto hotelu, aby se s námi o ně podělili. Po mém návratu v polovině května 2011 i já přidám mé osobní zkušenosti a samozřejmě nebudou chybět ani podvodní fotky. Už teď se těším na další setkáni s Dugongem, který se objevuje právě v zálivu u hotelu. ;-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Booboo 21.05.2015 15:01
Re:  

To: Miloš Tak to jste v klidu, ne? Žraloček se napapal, můžete v klidu brázdit moře :-D Přeju krásnou dovču!
A ještě k Malikii, to se moc líbilo mě i prckovi. Jsme šli z pláže a najednou se dívám na trávník a říkám si, že jsem toho snad tak moc nevypila. Normálně se tam na petunkách pásl králík. Černý s bílou nožičkou. Byl u těch přízemních bungalovů, tak mě napadlo, že si někdo vzal na dovolenou mazlíka. Jenže druhý den už tam byli králíci dva. A třetí den....tři. Černý, hnědý a bílý. Normálně se potulovali po celém areálu hotelu. Akorát ten bílý byl chudák, naháněla ho tam místní kočka. Ta byla taky pěkně přidrzlá. Lozila nám do pokoje :-)

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
21.05.2015 14:40 90.182.53.***
Re:  

to booboo bohužel je to pravda v březnu mu ukousl nohu.zítra do toho hotelu odlétáme iberotel lamaya.prej už tam je klid.je to coraya medinat. 8-)miloš

Booboo 21.05.2015 13:48
Re:  

Já to vím Guty, četla jsem to. Mluvila jsem s lidmi, kteří se potápí a v hotelu byli po šesté. A prý naposled. Říkali, že korál teď a před šesti lety se nedá srovnat. A divím se i těm Egypťanům. Všude mají zákazy, spoty v TV, ale nic s tím nedělají. Řekla bych, že pár pokut ve výši tak 1.000 USD by většinu lidí odradilo :-) Mimochodem, dotaz pro profíky! Mluvili jsme s potápěči, kteří nám říkali, že krmení ryb láká žraloky. Že přes asi 3 hotely od Malikie napadl nějakého Němce žralok, protože šel večer krmit ryby. Je to možné? To že se ryby stávají agresivnějšími z důvodu krmení, to chápu. Chtějí papat. To s tím žralokem se mi ale zdá malinko přehnané :-\

guty 21.05.2015 13:32
Re:  

http://egypt.orbion.cz/diskuse/jak-se-chovat-na-sousi-ve-vode-i-pod-vodou-290679/

v tomto vlákně jsme o těchto případech hodně diskutovali, ale bylo to poslední dobou často napadáno anonymními přispěvateli a ta diskuse bohužel uvadla.
Já jsem to psal i ve své recenzi k hotelu Malikia, že přeji zátoce Abu Dabbab, aby si dlouho udržela svou krásu, ale s přístupem některých lidí to bude opravdu těžké.

• Anonym (1)
Petra
21.05.2015 09:06 89.203.220.***

Boboo. Já nemám slov jak se ty lidi chovaj,něco nechutnýho a ani se nedivim,že Vám z toho bylo smutno. Sice to sem nepatří,ale před pár dny jsem se setkala s něčim podobným,když jsem jednoho bezdomovce napomenula,že se obal od sušenky nevyhazuje mezi auta na silnici,že kousek od sebe má koš,tak mi začal vyhrožovat jak mě zmlátí že at se na sebe podívám jak vypadám a prý by chtěl mít moje starosti. Prostě je fakt neštěstí jaký lidi jsou a je mi líto i to jak máte vysvětlovat synovi,že se to nedělá a přitom pak vidí vzor té ženské. a to moře by fakt měli víc hlídat a mít o to zájem,pak jiím tam nebude nikdo jezdit,když bude moře zničené a to by pro mě mělo být prioritou. V tomto hotelu jsem nebyla,ale uvažovala jsem letos o něm,tak se budu těšit až napíšete recenzi. přeji hezký den.

Booboo 21.05.2015 08:04
Re: Hotel Sol Y Mar Abu Dabbab  

Ahojky, tak týden po návratu mám konečně chvilku napsat pár slov. Z hotelu mám velmi rozporuplné pocity. Ale to až v recenzi. K tématu lehátka, mohlo by jich být víc, ale nikdy jsem neviděla, že by nebylo volné ani jedno (termín 2.5. - 13.5.). My jsme si ručníky do první řady dali jen jednou a naposled. Hrozně tam foukalo. Lepší jsou prostřední řady. Chodili jsme ráno kolem 6:30 šnorchlovat a vždy jsem našli něco na úrovni baru. Je nutné dodržovat pitný režim :-) Věci jsme tam už nechávali, ale byli jsme tam pak střídavě celý den. Jednou se stalo, že tam někomu vzali ručníky z lehátek. Tak ti pak vzali někomu jinému, protože si mysleli, že jsou jejich. Nakonec je s omluvou vrátili, když po nich byla sháňka. Ale svoje nenašli. Teda asi našli ale.....přijeli ten den Češi brzo ráno a ještě neměli náramky. Leželi na pláži a měli ručníky. Zvláštní, že? Na dotaz, kde k nim přišli nedokázali odpovědět, byli arogantní. Já bych se asi vztekla, ale mě je nevzali a ti dotčení se nechtěli hádat. Bylo mi z toho docela smutno. Další úžasné zážitky byly, když se jedna potrhlá blondýna rozplývala, že už si utrhla korál na památku, tak může jet domů. Nebo když paní krmila rybky rohlíkem a ještě se rozčilovala, když si moje máma dovolila ji napomenout, že se to nesmí. Můj čtyřletý syn se na takové věci díval a maminko, ty jsi říkala, že se to nesmí. No nesmí, ale jak mu to vysvětlovat, když někteří jsou tupci :-( Jinak obecně se mi pobyt líbil, klidně bych tam zůstala ještě další 2 týdny. Největším zážitkem pro mě byly želvy. Ráno, byla jsem sama, dvě pode mnou a ta veliká se vynořila tak 15 cm ode mě. Vůbec se nebojí. Nádhera. Největší devizou tohoto hotelu je podmořský život. Jen by si to měli místní uvědomit a snažit se ho víc chránit. Asi je to těžké, ale když jsem dál viděla na korálu namotané provazy a bordel a pet lahve, tak nevěřím, že tam za dalších 10 let bude ještě něco k vidění. Jak bude čas písnu tu recenzi. Jo a kdo čekáte ještě letos aquapark, zapomeňte. Je to betonová díra v zemi a téměř nic se tam nedělá.

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
20.05.2015 21:49 88.101.31.***

Pokud jezdite za morem, tak Hilton vs Malikia jasne vyhrava Malikia .. polohou u plaze/vstupem do more .. Hilton je jen predrazeny hotel ktery ma s Hiltonem spolecne jen jmeno, strava podprumerna, v Malikii vari lepe.. Hilton ma lepsi servis a mene znicene pokoje, tim ale klady konci..

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
20.05.2015 21:44 88.101.31.***

Pokud hledate TOP hotel + nadherny more doporucuji Gorgonii, nema moc kounkurenci.. ale dela ji bohuzel z ceskych CK jen BlueStyle, Exim o tento h. prisel..

Jinak corners Fayrouz ma velice dobrou stravu, rozhodne nadprumerna 4* srovnaelna s nekteryma radoby 5* Eg hotelama.. nejlepsi z hotelu je ale cca 1km zatoka Mubarak kde mate velkou sanci na Dugonga ;)

guty 20.05.2015 21:29

myslím, že stefan22 má smůlu.....protože jestliže ho neuspokojil ani Fayrouz či Hilton, tak v MA těžko něco lepšího najde. A hlavně tady odvádí diskusi jinam a k jiným hotelům. Měl by toho nechat.

stefan22 20.05.2015 21:15

Ahoj Nadka,
bol som len 4x.
za posledne 2 roky.nebol cas a peniaze.
v hrg som bol v sentido mamloukskvele ale bez morskeho zivota.
v MA sme boli vo faurouz,skvele a slaba strava. v hiltone.skvele a slaba strava a v kalawy club magic life skvele len slaby reef.
tento rok asi equinox vedla malikie troska a na jesen este neviem. <:-)

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu