A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

Hotel Shams Alam Beach Resort

22.06.2010 22:30:36 | sicca
sicca
Prosím, máte někdo zkušenost s hotelem Hotel Shams Alam Beach Resort v oblasti Marsa Alam ?
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
21.09.2018 11:22 160.218.110.***
Dugong  

Návštěva hotelu Shams Alam se vyplatila. Po čtrnácti návštěvách Egypta, hledání dugonga v zátokách Abu Dabbab, Marsa Mubarak a Marsa Egla, konečně došlo na setkání s ním, v poslední den pobytu. Zážitek je to nepopsatelný, bez účasti jiných pozorovatelů a případných naháněčů jedinečný. Slušným a pokorným návštěvníkům přeji totéž. Ostatní zůstaňte radši doma.

Neregistrovaný uživatel
16.09.2018 14:22 31.133.12.***
Re: Dugong u Shamsu  

To musela být nádhera,letíme 29.9 tak se budeme modlit aby jsme měli taky na něj štěstí. J.P

Neregistrovaný uživatel
16.09.2018 12:34 37.188.226.***
Dugong u Shamsu  

Dnes cca třičtvrtě hodiny snídal trávu a 4x se nadechoval. Nikdo kolem. Pak připlaval štítovec a nalepil se mu k řitnímu otvoru. Po dalším nadechnutí spolu těsně pod hladinou odpluli na volné moře.

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
16.09.2018 08:43 37.188.227.***
Dugong  

Pořád tu je. Naposledy dnes mezi šestou a sedmou hodinou.

Neregistrovaný uživatel
14.09.2018 11:30 82.99.172.***
Re: Hotel Shams Alam Beach Resort pro Janetu  

Dobrý den,poznámka k dugongovi-manžel s ním plaval v tomto místě loni v září a hodně blízko cca 1m a dugong neodplaval,takže ho fotil,natáčel a plaval s ním.

Aathena 13.09.2018 21:52
Re: signál vodafone  

Signál Vodafone v Shamsu je 3G v pokojích a na volném prostranství i 4G. Podrobný rozbor dalších operátorů jsem psala v diskuzi níž někdy konec srpna.

Neregistrovaný uživatel
13.09.2018 19:50 46.183.56.***
signál vodafone  

Zdravím všechny cestovatel. Mám dotaz, zda je v hotelu Shams Alam signál vodafone. Jde mi o to, ať si nekoupím na letišti v Marsa Alam sim kartu vodafone a nezjistím, že mi v tomto hotelu bude k ničemu.

Aathena 13.09.2018 12:50

Ještě k dugongovi - jeden italský potápěč měl oči navrch hlavy, že seděl na check point 1 u diving centra asi v 15 m a nad ním začal blbnout dugong. Jinak za našeho pobytu moc ke břehu směrem k pláži nešel, nejblíž ho viděli jak je nejvzálenější bójka a za ní. Taky se ta česká skupinka vypravila lodí z mola za dugongem a sice ho viděli, byl to zážitek, ale trochu masovka - jak potápěči nahlásili dugonga, tak všichni naskákali do vody a každý se chtěl dostat co nejblíž, takže trochu masakr ve vodě a dugonga to za chvíli otrávilo a zmizel. Ale držím palce, snad se zase k Shamsu vrátí blíž. Asi i na něj bylo v srpnu moc vedro :-D

Aathena 13.09.2018 12:43
Re: Potápění Shams pro Evu  

Zdravím Janetu, vzhledem k tomu, že se nepotápíme ale jen šnorchlujeme, jsem uvedla info od českých potápěčů, co jsme s nimi diskutovali v Shamsu, kteří se potápí všude po světě, často i v Egyptě, a mají srovnání. Zřejmě se jim ceny v Shamsu zdály podobné jako jinde v Egyptě a ten rozdíl jsou pro ně jen drobné :-\ Nebyl záměr kohokoli mystifikovat a je super, že máte a uvádíte detailní informace ;-) Evě přeju krásný pobyt a když se vám cokoli nebude zdát na ubytování, neváhejte to řešit, zpravidla všem vyhoví.

Neregistrovaný uživatel
13.09.2018 12:20 93.153.66.***

No , jak už jsem psala, podle nás je ideální to střídat s lodí, odpoledne pokud je vítr bývá voda zakalenější, protože je tam písčité dno, pro želvy a dugonga dobrý, ale pro šnorchl a potápění žádná výhra, mnohem lepší korál je vedle v Gorgonii, v dive centru mají mapu potápěčských lokalit, kterých je na moři ke stovce, takže my jsme byli pokaždé na lodi jinde a bylo to fakt super, pokud bude bezvětří jezdí se na vzdálenou lokalitu č.1, tam bydlí ten dlouhoploutvák, lokalitu bych přirovnala k Bunakenu na Sulawesi, fakt krása, s pozdravem a lovu zdar Janeta

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu