A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

Hotel Shams Alam Beach Resort

22.06.2010 21:30:36 | sicca
sicca
Prosím, máte někdo zkušenost s hotelem Hotel Shams Alam Beach Resort v oblasti Marsa Alam ?
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
08.11.2018 13:50 37.48.34.***
Re: Shams Alam návrat  

No já se rozhodla nárazově a během týdne, že zaletím ještě za teplem, proto mi nic jiného jak LM nezbyl....ale na příští rok to řeším FM .....kupuji Shams

Neregistrovaný uživatel
08.11.2018 13:48 37.48.34.***

Jitko, jestli jedete hlavně za šnolchrem, tak v Shamsu vás to bude hodně bavit a protože zátoka je tak veliká a korálů je zde rozloženo poměrně dost, tak se nudit nebudete. Mě navíc bavila ta "svoboda", že jsem se mohla jít projít na obě strany (i když na vlastní nebezpečí). Já chodila úplně sama, jen v plavkách a s foťákem v ruce....šla jsem pořádný kus po pobřeží za potápěčskou základnu, jsou tam úžasné Mangrovníky přímo na pláži, je tam sice všudypřítomný typický Egyptsky bordel.....napříč chráněné oblasti, spousta polorozpadlých loděk co dosloužily a povalují se na břehu, plasty co tam někdo odhodil, nebo vítra přifoukl, ale to už je bohužel takový "kolorit". I když jsem šla sama ženská, nikdo mě neobtěžoval, nikdo tam nebyl -D Procházkou ke Gorgonii proudí o mnoho více lidí i když já šla v době pravého poledne, takže opět úplně sama a v pohodě. Cestou jsou asi 3 ležení "Beduínek" - za mě v "provozu" jen jedno, ale když se nejdete podívat na stolky vyložené náramky, vůbec Vás neobtěžují ani se na Vás nevrhají. Když projevíte zájem, přiběhnou za Vámi a jsou moc milé. Já tam nakoupila asi 8 náramků a 2 želvy ze dřeva :-D na památku.
Nemůžu srovnávat Utopii, tam jsem nebyla, ale Shams mě doslova dostal.
Je tam prostě pohoda, klid, odpočinek...na pláži se nekrade (ani ručníky, ani osobní věci) - to už se mi také stalo v mnohem "luxusnějším a větším hotelu"..

Neregistrovaný uživatel
08.11.2018 13:47 46.33.96.***

No jo,takové hotely nesmíte kupovat na Last min,my kupujeme zásadně na First.
Tady je názorná ukázka,že First se vyplatí.Last se vyplatí pro ty,kterým je jedno,do jakého hotelu pojedou a ty žádanější hotely stejně neslevní,ba naopak ještě zdraží.

Pro Jitku P.Ani s jedním hotelem neuděláte chybu.Nám se líbilo v obou,akorát že Utopie je trochu větší A pokud si potrpíte na výhled na moře z balkonu,tam to zase jistí Shams,ten má všechny pokoje situované k moři.My bydleli téměř na konci naproti mola,v přízemí,velká terasa s předzahrádkou.

Neregistrovaný uživatel
08.11.2018 13:32 185.16.181.***

Už nějakou dobu se rozhodujeme, jestli jet v květnu do Shamsu nebo do Utopie. Oba hotely trochu znám, protože před pár lety jsme byli v Pensée vedle Utopie a v Gorgonii vedle Shamsu. Po přečtení toho krásného příspěvku mě to víc táhne do Shamsu...
Jitka P.

Neregistrovaný uživatel
08.11.2018 12:16 37.48.34.***

Já dala za 9 dní/8 nocí 20 tis. Kč...což je fakt docela pálka.... :-( A to bylo kupováno na LM a poslední 2 fleky v letadle od BS.

Neregistrovaný uživatel
08.11.2018 12:04 46.33.96.***

37.48....moc hezky napsáno.Hotýlek je opravdu malý a roztomilý a já bych se tam vrátila hned.Akorát za nás jsme tam minulý podzim neměli ani toho zpěvulu.Gorgonii jsme si prošli až k ubytování,také mi vadí, že je hotel velký.Jinak je hezký,ale vadí mi i to molo,hned je hloubka a při zákazu zbývá laguna.Možná jsem o tom vstupu psala já,my ho viděli při odlivu,při přílivu nevím jak je vidět když je pod vodou,ale v každém případě je lepší vstup v Shamsu.
Také pláž se mi víc líbí v Shamsu,je na ní víc palem a zeleně.Nevím kolik jste dali těch "hříšných prachů",my minulý rok něco přes 17 tisíc na 11 dní,ale to tak stojí i Malikie a většina hotelů střední kategorie.Za Fantazii jsme dali letos něco přes 18 tisíc,moře krásné,hotel také,ale útulnost Shamsu nemá.

Neregistrovaný uživatel
08.11.2018 11:35 37.48.34.***
Shams Alam návrat  

Před týdnem jsem se vrátila ze Shamsu. Když to shrnu, jak už bylo popsáno, hotel je především pro milovníky šnolochrování a že je tu co vidět! Největší poklad :-) hotelu jsou karety obrovské, které se denně vyskytují (alespoň za mě ano) v zátoce, kde se od časného rána pasou. Dle zaručených zpráv se v zátoce pohybuje až 20 různých karet. Já sama jsem se po týdnu dokázala orientovat v tom, kterou karetu zrovna vidím, dle zbarvení hlavy, krunýře a nebo taky podle Štítovců lodivodů. Byl to neskutečný zážitek, želvy jsou zřejmě na lidi (nebo možná ty divný ryby co se kolem nich plácají a zavazí) zvyklé :-D , s naprostým klidem se pásly a při nadechnutí ode mě byly doslova na dotek (jasně, že jsem se nedotkla jediné želvy). Zažila jsem už i šnolchr (dříve) v Satayi s delfíny, kde to bylo spíš o "nahánění delfínů, než plavání s nimi....i tak to byl zážitek, ale když to srovnám s tím klídkem u karet, kdy máte možnost si vychutnat jak dlouho chcete každý její centimetr, je to skvělý pocit i zážitek.A navíc se kolem Vás neplácá žádný další zástup lidí. Já měla to štěstí, že jsem vždy u karet byla úplně sama - chodila jsem za nimi už tak v 6-6,30h ráno a 2hodinky s nimi pobyla. Za týden pobytu s Shamsu jsem nevynechala jediný den :-)

V zátoce jsou rozsáhlé korálové útesy - reps.spíš ostrůvky, kolem kterých se dá plavat do nekonečna. Blíž ke břehu jsou už "jetější" a možná je to i tím, že na této straně je vymezený prostor pro surfaře.....ať mě nikdo neříká, že na korál to nemá vliv i když obě špice, zasahující do zátoky jsou označeny červenými praporky aby bylo jasno, že tudy ne.
Z části opět v mělčí vodě (tak do 3 metrů) jsou krásné korály i u mola (které patří k potápěčskému centru, ale je volně přistupné). Směrem z mola do moře jsou už hlubší stěnky - cca 20m? odhadem, každopádně dohlédnete na dno. "Bydlí" tam obrovská muréna, kterou jsou měla to štěstí vidět na volném prostranství, takže se přede mnou vlnila v celé své kráse.

Byla jsem se podívat pěšky i u vedlejšího hotelu Gorgonia - ale nešnolchrovala jsem směrem ke Shamsu. Byla jsem sama a to jsem si přece jen netroufla.

Když srovnám Gorgonii a Shams - jak tu někdo taky už psal, ano - zřejmě je o level výš, ale soudím jen ze vzdálenosti, nikoli osobní zkušenosti :-) Je to obrovský areál, na mě až moc....na mole bylo psáno, že při červené vlajce (která ten týden byla neustále, neboť fučelo mohutně) není možné z mola plavání. Ale viděla jsem pár šnolchlařů a očividně je pouštěli, možná na vlastní nebezpečí?
Laguny u Gorgonie vypadaly bezvadně.....modrá tyrkysová voda a byla jsem se podívat i u vstupu do lagun....někdo psal, že jsou krkolomné....nevím, ale byl to vymezený snad 3metrový široký pruh směrem do lagun? Ale osobně jsem nezkusila. Kdyby Gorgonia nebyla na mě už příliš velká....je to další můj favorit kde bych ráda dovolenou strávila.

Shams jako takový pomalu dosluhuje, což je škoda. Je to "roztomilý malý areál" kde uděláte pár kroků a jste z pokoje na pláži, dalších pár kroků a jste v baru, či jídelně....všechno je kousíček. Ale hotel už působí omšele. Dokonce i superior pokoje - tj. zrekonstuované, vypadaly jako by je rekonstrukce teprve čekala :-D V umydle nefungovala zátka, resp. fungovala tak, že po použití se už nedala vydělat zpět....kohoutek byl vzhledem k vezdálenosti umyvadla tak krátý, že i obyčejné umytí rukou muselo proběhnout ve vší obezřetnosti, aby voda netekla za umyvadlo - prý architektonická chyba.... to mě uklidnilo i pobavilo zároveň. Nevím jak ostatní pokoje, ale ten náš nešel odemčít ani zamčít, natož otevřít dveře. Po pár momentech ,kdy jsem si byla jistá, že v zámku zalomím klíč, jsem nevydržela a do zámku nalila vlastní olejíček. Zámek se mírně uvolnil a protože dveře i nadále bylo možné otevřít jen rázným rozkopnutím dveří, kdy jsem se obávala, že vylétnou i s futrama, se po cca 3 dnech dveře tak "rozchodily" že by nám za jejich zprůchodnění měli asi ještě i zaplatit :-D Na recepci mě řekli, že to je problém většiny dveří na pokojích...asi ano. Za tmy jsem viděla ty škvíry světel, jak jsou dveře zkřivené.

Co mě docela udivilo, že oproti bloku "superior" , kde byl téměř absolutní klídek bylo navečer v bloku "obyčejných" pokojů tolik hluku....nevím z čeho všeho..... z agregátu, prádelny? a taky smradu z grilu...ten se táhl opravdu celým blokem. Z počátku jsem si nadávala, že jsem utratila peníze za superior, potom jsem si blahopřála. Někomu to nemusí vadit...možná hluk není celou noc či den.....ale já mám spaní chabré a jakékoliv zvuky či smrady mě dost vadí.

Ještě dodám, že těsně u hotelu vede poměrně frekventovaná silnice, kde se dnem i nocí prohání kamiony....naštěsí netroubící..... Provoz je navečer slyšitelný i v "klidném areálu superior pokojů", ale jen na balkoně.....v pokoji je neslyšíte.
Takže se nedá říct, že v superior bloku by to bylo tak, že slyšíte trávu růst jaké je tam ticho. Já jsem v pokoji strávila jen čas, kdy jsem spala a asi hodinu až dvě po ukončení dne na pláži, než jsem šla na večeři.

Areál je jinak krásný - všechny pokoje - bloky se utápí v zeleni, která je vkusně zvolená - od palem, kaktusů až po kvetoucí trsy různých květin.
Pláž je holá - tj. jen písek, ale lehátka jsou od sebe dost vzdálená, aby každý měl své soukromíčko.

Vstup do moře bez problémů, boty nejsou potřeba, ale když je sebou vezmete, nic nezkazíte....je pravda, že i když uprostřed pláže je čistý písek, po krajích pláže jsou hned při vstupu mrtvé korály, o které se dá docela schopně zakopnout a srazit si palec. Především když jsou vlny, tak viditelnost není úplně nejlepší, aby člověk věděl, kam šlape. Nicméně střed pláže je vždy jistý - tam kdykoliv vlezete i vylezete bez obav.

U mola se do vody nedostanete - tam jsou korály a na ně se nesmí.

Co se týček surfování - nezačínali níkdy dřív jak po 10h ráno, spíš i později. Do té doby bylo bezpečné se v této "lokalitě" pohybovat, protože nejvíc želv bylo právě tady. I v pozdější době, kdy už surfaři byli, se dalo opatrně šnolchrovat těsně u korálů, ale raději sledovat, jestli Vám někdo neplachtí na hlavu. Nikoho nevypískávali pokud se pohyboval opravdu těsně kolem korálů. Surfařů nebylo moc....tak 2-3 kousky a ti co to uměli, vyjeli na volné moře do dáli a tam se proháněli po vlnách.

Co se jídla týče - nemám nejmenších připomínek. Až na jediný večer, kdy maso na grilu bylo vysušené jak podrážka bylo vše chutné, bylo toho dostatečně i rozmanité a dost zeleniny i nějaké to ovoce. Neustále vše doplňovali. Ano, strava se nedá srovnat např. s Magic Life Kalawy v Safaze, kde to bylo bezkonkurenční. Ale pokud někdo jezdí do Egypta kvůli "obžerství", tak asi volte jiný hotel.

WC je tu opravdu poskrovnu - jeden vdle recepce na prostranství u kafetérky a druhý na druhém konci pláže až u Surfařského centra. Ale....ony nebyly až tak zapotřebí. Když se hotel po*ere, vidíte to. Např. v Brayce si několik let po sobě pamatuju obesraný záchody i zdi.....tady nic. Prostě Faraon se nekoná, max. dostanete průjem z přežírání se. Za nás jediný takový problém nebyl viditelný, ani cítitelný.

Závěrem? Byla jsem v Brayka + Royal, Magic Kalawy, Sentido....ale vrátím se víte kam? Do Shamsu....protože i přes své nepominutelné nedostatky a "napálenou cenu" je tím nejlepším místem, kam se ráda vrátím.

Pro děti a adolescenty to není. Bazén je maličký a jen aby nějaký byl - pro dítka vyžití veškeré žádné, pokud nechtějí celý týden plácat z písku hrady a nebo šnolchorvat, případně odrosteljší děti se učit surfovat.
Každý večer od 8-23h na prostranství u kafetérky zpíval místní chlapík. Já jsem s nadsázkou říkala, že by se docela upíchl v naší Tv ŠLÁGR....
Intonačně trošku mimo, takovej neprůbojnej ve zpěvu i projevu.....ale měli jste si kde posedět, na koho koukat a těšit se, jakej flák vybalí a jestli to dá a nebo ne... :-D Opravdu to byla JEDINÁ ZÁBAVA, která se tady konala. Takže varuju - kdo čeká že ho bude někdo bavit, nejezděte sem, unudíte se k smrti.

Ještě dodám takovou perličku - za náš pobyt nás 2x spláchla tropická bouře a to tak, že kovové zástěny lítaly po pláži jako pírko a voda nám 2x po sobě i natekla do pokoje a to hned ze dvou stran - přes zavřené balkonové dveře a přes strop. Byli jsme přímo v jejím epicntru a bylo to hodně divoký. Voda byla úplně všude, elektrifikace nikde, neb okamžitě vypadl v celém hotelu proud (jídelna naštěstí jede na nějaký záložní agregát, takže se vařilo). Když hotel po 7 hodinách bez proudu nahodili....vydrželo nám to do druhé rána, kdy přišla další bouře a opět všechno vyplavila a "vypnula". Nebylo možno prát, takže nebyly ručníky a další propriety, které se bez elektriky neobjednou (jako dobré kafe na pláži atd).
Jo a v plážovém baru se opravdu ve zděné peci na dřevě peče nepřekonatelná Pizza....doporučuju neminout a nevynechat!

Takže můj pobyt zde hodnotím i přes ty hříšný prachy velice kladně dokonce i ta dvojitá tropická bouře byl zážitek a jak vykřikoval jeden pán "Paní, já jsem byl v Karibiku a taky jsem tam zažil tropickou bouři...ale stálo mě to 2x tolik než vás teď" Tak to se prostě vyplatí že ano?

Ještě dodám, že co se personálu či "recepce" týče, vše fungovalo perfektně, personál je milý, národní sport "I wan to marry you" se tady moc nekoná, je to opravdu hotel, kde se nové napletené vlasy, vysoké podpatky a načančaná tvář moc nevidí, tak není až tak z čeho vybírat :-D To prosím berte s nadsázkou. Sem prostě jezdí spíše střední generace a tak není koho si brát - i když i já dostala nakonec jednu vážnou sňatkovou nabídku , asi sjem vypadala nejmladší.

Kdyby měl někdo dotazy, sem s nimi.
Nejsem tu přihlášená a ani se registrovat nemíním, ale to ničemu nebrání. :-)

• Anonym (2)
Neregistrovaný uživatel
22.10.2018 20:43 31.133.12.***
Re: Hotel Shams Alam Beach Resort  

Dobrý večer,je možné koupit SIM kartu také na hotelu u krámku ale poněkud dražší,asi 2mb myslím za 15 dolarů,ale známí no ukecali na 10 dolarů není to samozřejmě na posílání fotek ale na posílání zpráv to stačí a pokud by jste měli problém tak vám ji zprovozní. Na letišti je levnější ale nejde tam internet tak nemáte možnost si to zkontrolovat.Rucnikar je fajn i u barů číšníci jsou fajn,jen doporučuji přivézt sebou svoje hrnky na pití,sklenice nejsou zrovna čisté hezkou dovolenou J.P

Neregistrovaný uživatel
22.10.2018 10:49 37.48.16.***

Moc Vám děkuju J.P. za info :-) To se s ručníkářem určitě taky "skamarádíme". Přemýšlela jsem nad koupí tj. SIM kartou (mám taky Vodafone), ale po zkušenostech, co tady čtu si asi dám "internetový klídek" a nebudu to vůbec řešit.
Co se týče zvýšené ceny z Brna - nevím, jestli to není tím, že my letíme např. už z úterý na středu a začínáme pobyt ve středu ráno a končíme ve čtvrtek nějak odpoledne. Tak máme v podstatě 9 téměř plných dní pobytu. Tak pokud to tak bude i příští rok (myslím lety?) možná to "promítli" do ceny.

Neregistrovaný uživatel
19.10.2018 23:20 31.133.12.***

Dobrý večer příjezd do hotelu kolem 9hod.nejdrive nás chtěli ubytovat po 12hod ale asi po hodině nás ubytovali.snidane je od 7hod.do 9hod.takze to zřejmě nestihnete jako my! My měli odjezd z hotelu na letiště ráno 2.15hod odlet v 6.55 takže problém s vyklizením pokoje nebyl,dali nám balíček na cestu džus houska Jablko a sladký koláček. Jídlo v hotelu luxus ,bazén malý tam jsme ani nebyli hotel plný převážně Němci, pláž dosti obsazena a taky Němci.Je tam fajn rucnikař,tomu stačí pár dolarku a hezké slovíčko a mate postaráno! Na letišti jsem koupila SIM kartu Vodafon 8mb za 15 dolarů , šla mě asi pět dní a pak ji vypnuli přestože jsem měla ještě přes polovinu dat volných! Hezkou dovolenou J.P

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu