Skrýt mapudiskuze na mapě
Diskuze byla uzamčena

Diskuze - HURGADA-cesta LETECKY,doba letu?

Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně
Původní dotaz

HURGADA-cesta LETECKY,doba letu?

05.02.2007 21:26:54 | zil

zil chci se zeptat letíme poprvé do Egypta Z BRNA S MEZIPŘISTÁNÍM V OSTRAVĚ.
Jak dlouho tam trvá let i s tím mezipřistáním?Nevíte jestli se pak v Ostravě vystupuje nebo ne a lidi pouze nastoupí?Třeba když poletíme z Brna ve 12 hodin kdy budeme v Egyptě?A pak jak dlouho trvá cesta busem do hotelů?? 8-O

Poslední reakce

HURGADA-cesta LETECKY,doba letu?   zil 05.02.2007 20:26

chci se zeptat letíme poprvé do Egypta Z BRNA S MEZIPŘISTÁNÍM V OSTRAVĚ.
Jak dlouho tam trvá let i s tím mezipřistáním?Nevíte jestli se pak v Ostravě vystupuje nebo ne a lidi pouze nastoupí?Třeba když poletíme z Brna ve 12 hodin kdy budeme v Egyptě?A pak jak dlouho trvá cesta busem do hotelů?? 8-O

0

Letecky do Hurghady   Jana V. (62.245.103.***) 05.02.2007 21:03

Cesta z Brna do Hurghady trvá něco málo přes 4 hodiny letu. Když jsem letěla z Brna, tak se v Ostravě muselo z letadla vystoupit ( uklízelo se )protože to stejné letadlo letělo na otočku rovnou z Egypta do Brna a následně do Ostravy, kde vystoupili zbylí cestující a noví jak z Brna, tak Ostravy zase pokračovali do E. Zdržení v Ostravě ale nebylo nijak velké, asi 40 minut.Může to být samozřejmě různé, takže toto píšu spíš jen pro orientaci.Co se týká cesty z letiště do hotelu, tak záleží na jeho poloze v Hurghadě i na tom, že se rozváží naráz různé skupinky do různých hotelů, což může docela zdržet, pokud budete mít hotel až na konci této trasy.

1

Letecky do Hurghady   Lucy (88.146.167.***) 06.02.2007 01:13

Je to asi různé. Já jsem také letěla z Brna a mezipřistáním v Ostravě. Nás teda nechali sedet v letadle po celou dobu, než nastoupili zbylí cestující(je pravda, že se neuklízelo). Ale jinak v této době nám letušky nechtěly dovolit jít pomalu ani na záchod. :-? Celkem jsme v Ostravě mohli být taky půl až třičtvtě hodiny. Což vzhledem k tomu, že jsme se mesměli hnout z místa bylo dlouhé.Z Brna jsme odlítali taky kolem dvanácté a přistávali v Hurghadě kolem páté hodiny.(místního času) Cesta z letiště do hotelu, ve kterém jsem byla ubytovaná trvala tak 15 minut.

0

RE: Letecky do Hurghady   tuli 06.02.2007 09:49

Brno - Ostrava - Hurghada jsem letěla nekoliktrát, nejdéle jsme čekali v Ostravě v tranzitu 1 hod 45 min, odlítali z Brna před 14 hod., v Hrg. byli kolem 20 hod a do hotelu jsem se dostala v 23 hod. !! byl bohužel poslední na cestě. Počítejte i s nějakou hodinkou na letišti v Hurg. někdy to jde rychle, někdy bývají problémy se zavazadly (někdy i s turisty :-) ). Hodně záleží na CK a systému rozvozu do hotelů a způsobu ubytování,tj. jestli vás ubytovává delegát nebo se ubytováte sami.

0

Mezipřistání v Ostravě???   jitrenka (85.207.18.***) 06.02.2007 13:53

Ahoj všem, v květnu letíme poprvé do Egypta-Hurghady a letíme z Brna. Chtěla bych se zeptat vás zkušenějších, jestli je při odletu z Brna vždycky mezipřistání v Ostravě. To by pro mě byla velmi nepříjemná novinka. Jednak by to bylo zdržení navíc, což při malém dítěti není moc příjemné a jednak se bojím lítat, takže každé přistání a odlet navíc není nic pro mě.

0

RE: Mezipřistání v Ostravě???   tom75asek 06.02.2007 14:03

Ahojky

my letěli v říjnu z Brna a ba naopak lětelo se z Ostravy a pak mezipřistání v Brně ,takže pohodička ;-)

Tomáš

0

RE: RE: Mezipřistání v Ostravě???   tuli 06.02.2007 15:51

To tom75sek
no ale zpáteční let byl zase přes ostravu ne? Ale v sezoně josu i přímé lety z Brna..asi záleží na CK a obsazenosti letadla.

0

RE: RE: RE: Mezipřistání v Ostravě???   Renata (217.197.144.***) 06.02.2007 18:33

Zpáteční let není přes Ostravu,letí přímo do Brna. Mi jsme letěli teď v lednu z Brna, za 15 minut jsme přistáli v Ostravě,nechali nás sedět v letadle,tam jsme nechali lidi kteří letěli z Hurghady a v Brně museli vylézt z letadla,navíc se nám pokazila žárovička 1 a půl trvalo než ji zpravili a pak jsme místo v pět o půl osmé přistáli na letišti v Hurghadě.Bezva Kocourkov,ale bylo to fajn. :-D :-P

0

RE: RE: RE: RE: Mezipřistání v Ostravě???   tuli 06.02.2007 18:57

myslela jsem to tak...že jeden let vždy s mezipřistáním..tzn. buť brno- ostrava - hurghada a zpět hurghada-brno ostrava, případně ostrava- brno- hurghada a zpět hurghada - ostrava- brno..ten první je častější.

0

RE: RE: RE: RE: RE: Mezipřistání v Ostravě???   tuli 06.02.2007 18:58

opr. buď...omlouvám se

0

hokej   zil 06.02.2007 22:00

no tak koukám je to pěknej hokej a vždycky jinak....no doufám,že když poletíme z Brna tak v tý Ostravě nás nepoženou ven z letadla,aleže jen rychle nalezou lidi a letí se dál ;-)

0

Mezipřistání   Kimi 07.02.2007 08:13

Letela jsem zari 2005 i 2006 s Eximem a CSA. Letadlo priletelo z Brna a pro Ovu byl uz let do Hrg. primy ale zpet z HRG s mezipristanim v Brne. Jednou jsme museli do haly (40 min), podruhe nas nechali sedet v letadle (cca 15 min). Nikdy vsak cesta i s mezipristanim netrvala dele nez 5-5,5 hod. Nekdy se stava, ze jihomoravak koupi last z Ovy nebo severomoravak z Brna, ale nemuze vystoupit v miste bydliste, ale dle letenky, coz zbytecne prodluzuje cestovani.

0

Mezipřistání   jitrenka (85.207.18.***) 07.02.2007 10:29

To nejsou moc potěšující zprávy :-( Uvažuju, jestli potom není jednodušší letět z Prahy, kde se asi vždycky letí přímo. Časově to vyjde zhruba nastejno a člověk aspoň v letadle stráví míň času. Včera jsem se dívala na letový řád letiště Ostrava-Mošnov a s mezipřistáním byly pouze lety od ČSA. My letíme s Travel Servisem, ten třeba lítá přímo...ale asi si dělám marné naděje:-)

0

RE: Mezipřistání   nadja 07.02.2007 10:46

Vloni s Travel Servis tam: Brno- PRAHA!!! - Hurgada=7 hodin, zpět Hurgada-Brno - Praha.My šli v Brně z letadla (3hod.50 min. doba letu).
Nedivím se, že při přistupování klienty v Praze mohlo šlehnout, když zjistili, že oni jeli autama z Brna do Prahy, protože z Brna nebyli letenky...a to naše letadlo letělo z Brna (a míst navíc bylo víc než 30). I když přistoupil poslední pasažer, bylo v letadle pořád volné místo.
Nazpět letěli jiným letadlem ve stejný čas - opět trasa Hurgada-Brno-Praha. Jen se na nás lítostivě dívali (a až pak nadávali jak špačci), protože oni museli do Prahy (a autem pak zpět do Brna).

0

Mezipřistání   jitrenka (85.207.18.***) 07.02.2007 11:03

Vůbec mě při koupi dovolené s odletem z Brna nenapadlo, že se ještě někde "mezipřistává". Přežít let je pro mě utrpením a ještě navíc tohle...Asi vyrazím pěšky :-) :-)

0

Mezipřistání   badawi 07.02.2007 11:05

nechci vypadat jako nějaký amatér, ale letadlem jsem letěla pouze do a z Egypta. Takže bych chtěla vysvětlit, co je to za chování, že je volné ltadlo, letí to do Brna, ale stejně musíte jet z Brna do Prahy... No, ale když letí třeba celá rodina, jsou z Brna, chtějí do Brna, ale letenky mají do Prahy, můžou vystoupit v Brně a třeba jen řidič letí pro auto do Prahy? nebo musí všichni zase letět do Prahy?

já to prostě nechápu 8-O

0

RE: Mezipřistání   nadja 07.02.2007 11:14

badawi- nevím,tohle tam nepochopil totiž nikdo.

0

RE: Mezipřistání   zil 07.02.2007 11:54

to mě taky nenapadlo,já to zjistil až ve smlouvě,ale moje chyba blbě jsem se kouknul.....jednou jsme takhle museli vystoupit v Tunisku jen jvůli tomu,že museli prý uklidit letadlo a to balo ve tři ráno,když všichni spaly!!!!!! :-x :-x

0

RE: Mezipřistání   Kimi 07.02.2007 12:08

Je to proste pakarna. Z HRG s nami leteli Ostravaci, kteri si ale koupili poukaz Brno-Hurghada tam a zpet a tak zase museli v Brne vystoupit a do Ovy jet po svych i kdyz ta jejich mista v letadle byla volna:)! Proste se musi dodrzet misto odletu i priletu bez ohledu na to, ze se mezipristava v miste bydliste, kde to mas bliz domu. To je asi pro aerolinky tezky orisek:).

0

RE: RE: Mezipřistání   jitrenka (85.207.18.***) 07.02.2007 12:22

Teď jsem z toho trochu jelen. My ve smlouvě žádné mezipřistání uvedné nemáme, je tam prostě jen Brno-Hurghada a zase Hurghada-Brno. Nevíte, jestli to tedy znamená, že se letí přímo? A je tady vůbec někdo, kdo letěl z Brna nebo do Brna přímo bez mezipřistání?

0

RE: RE: RE: Mezipřistání   Kimi 07.02.2007 12:29

Jitrenko, na poukazu nebo letence mezipristani neoznacuji, musis se priptat. Delaji to vetsinou tak ze mas mezipristani byva jen jedno, bud na ceste tam nebo zpet. Jednou si zajizdeji Brnaci pro Ostravaky a zpet zase cekaji Ostravaci nez Brno vystoupi a vylozi jim zavazadla.

0

RE: Mezipřistání   jitrenka (85.207.18.***) 07.02.2007 13:24

Jen doufám, že pilot aspoň předem oznámí, že přistáváme v Ostravě. Jinak jsem schopna vyvolat v letadle paniku, že letadlo padá :-) :-) :-)

0

RE: RE: Mezipřistání   Kimi 07.02.2007 13:45

Jitrenka: ber to tak, ze v cene mas i vyhlidkovy let nad Moravou ve vysce 2-3 tis. metru. Ja koukala celou cestu, poznavala jsem veci shora, je to jen 15-20 minut a kdyz za jednu dovcu 3x vzletnes a 3x pristanes, zvyknes si a nebudes se bat letani:).

0

RE: Mezipřistání   tuli 07.02.2007 13:56

Badawi..pokud máš letenku do prahy tak prostě musíš vystoupit v praze..letadlo není autobus, pasažéři musí být spočítaní a piloti musí vědět kolik lidí a jakou zátěž v zavadlovém prostoru mají pro start, kdyby jim půl letadala vystoupilo v Brně, tak by to byl docela průšvih. Jednou nás letělo z Brna do Ostravy asi jen 20 a museli jsme si všichni posedat do zadní části letadla, abychom nezatěžovali přední část při startu.

0

Evropa   badawi 07.02.2007 16:51

Někde jsem četla, že Egypt patří mezi evropské destinace, prostě počítá mezi Evropu. Je to pravda?

0

Mezipřistání   badawi 07.02.2007 16:52

tulika: díky za vysvětlení. Když jsme letěli do Egypta, tak bylo letadlo tak z poloviny obsazené. Vím, že si tam potom lidi přesedávali, jak chtěli. Tak jsem netušila, že i obsazenost hraje roli.... 8-O

0

RE: Mezipřistání   Renata (217.197.144.***) 07.02.2007 17:04

To je psina.Vidím ,že nastupování,vystupování,odlet přílet,tak dokonale každýho zblbl,že rozhovor skončil úplně někde jinde.Hlavně se nenechat před dovolenou rozhodit :-(

0

A co teprve odlet z Egypta?   Daniela 1 07.02.2007 17:39

Pokud řešíte takovou DROBNOST, jako jsou odlety z různých míst v naší republice, tak to patříte k těm štastnějším, ale což teprve komplikace spojené s návratem? Představte si, že máte odletět brzy ráno z Hurghady,jste vzbuzeni v půl 4 ráno, nasedáte do svozového autobusu, sbíráte po trase ostatní turisty, blížíte se k letišti a u posledního hotelu před letištěm vám delegátka oznámí, že je změna odletu na poledne a bohužel vás musí zase rozvézt všechny nazpět a jít opět ubytovat!!! No ŠOK. Nenaděláte však vůbec nic. Dítě nedítě, totální bezmoc. A to netušíte, že to není ještě vše. Kolem půl 7 jste konečně zpět, ale vše máte zabaleno, tak se vám už ani na tu chvíli nechce hrabat v zavazadlech a dávat dohromady vše potřebné pro koupání, takže se jen tak poflakujete po pláži nebo kolem bazénu a vyčkáváte příjezdu autobusu. Doba pokročí, už, už chcete jít na recepci, když v tom vás překvapí poslíček z hotelu, který dostal za úkol vás vypátrat a předá vám lístek s novým časovým údajem o době vašeho odletu, jste na mrtvici, protože tentokrát je vše oddáleno na 17 hodinu. Tak se napřed pěkně naštvete, pak ale stejně rezignujete a jdete si konečně ty věci vybalit, vytřepáváte poslední drobné, sháníte něco k jídlu a k pití, protože už se s vámi nikde nepočítá, jelikož jste už dávno měli být v Česku. Jste už z toho na nervy, protože prakticky celou dobu píšete SMS-ky těm, co vás mají čekat doma na letišti, jelikož nebydlíte v místě přistání.... nakonec vás přece jen na to letiště včas dopraví, ale tam stejně dodatečně zjistíte, že let bude o hodinu zpožděn, nakonec jste rádi, když ve 22 hodin štastně dosednete na kterémkoliv letišti v naší republice..tak i tohle patří k dovolené v Egyptě....

0

RE: Evropa   Jitka 07.02.2007 18:40

Badawi: Egypt se počítá k Evropě při sjednávání cestovního pojištění (a taky třeba Izrael, zatímco Jordánsko už ne - pozor na to při výletech z Taby), nebylo to myšleno takhle? Nebo se to týká palivového příplatku?

0

Evropa   badawi 07.02.2007 20:28

Jitka:
Já kdysi u SkyEurope četla, že k evropským státům se počítá i Egypt, prý to mají nějak rozděleno na sektory. Takže podle toho letenka do Evropy je i letenka do Egypta?
A jak je to s těma příplatkama? příplatky jsou podle leteckých regionů nebo podle každá určené destinace?

Jsem z toho jelen... asi bych měla častěji létat letadlem :-) 8-)

0

Srazy cestovatelů