A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

Jaz Makadina (dříve Sol Y Mar Club Makadi)

05.01.2015 11:48:52 | admin2
admin2
Zdravim vsetkych Orbionakov...poprosila by som tych co navstivili tento hotel po roku 2009 o nejake nove info, ci sa tam stale oplati ist ;-) ...bohuzial sa mi nepodarilo najst v historii diskusie tento hotel, ak je tam, ospravedlnujem sa...
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neštovička 13.10.2017 22:33

Všem kdo letíte...tak přeji nádherný pobyt...a jestli tam :-D straší,tak jsem to já :-D

• zdenka bos
Neregistrovaný uživatel
13.10.2017 22:00 178.22.116.***
Re:  

Neštovičko, děkuji za vyčerpávající informace.. moc se těším... letíme příští sobotu

Neštovička 13.10.2017 20:52
Re: Mirka  

Jsem ráda,že moje poznatky někomu pomůžou. Výlet byl koupen na pláži...chlapíci v modrém triku mají vše od lodí. Plulo se ve ČT v 10:45 sraz na molu a odplutí v 11-12:30h pití v ceně. Porovnat Sentido a Makadinu...noooo teda. Sentido jsem byla 2009,2010 v té době jsem cestovala sama a vše se točilo jen kolem mě. Jela bych tam letos znovu,ale nebyla jsem si jistá z recenzí mořem ,které udajně bylo plné lodí...a z nich i snad nějaký odpad...už předtím tam plulo dost vejletníků je to oblast na potápění a šnorch. Moře za mé návštevy bylo užasně živé,čisté...ale letama se podmořský život mění a dala se celá zátoka prošnorchlovat. Boží výhled z restaurace nad mořem kde můžeš,snídat,obědvat,večeřet...jídlo bylo velice chutné a nemusel se nikdo vracet do areálu...v té době Sentido mělo svoji restauraci zatím jen na snídaně a další rok večeře.Sentido bylo přistavěno celé nové..Servis velice dobrý. Jinak vše se využívalo v Reef oasis...jsou to propojené hotely. tento je blíže k pláži. Ale z obou Vás sveze golfoví vozík,ale dalo se i těch 500m ujít...od pláže mírné stoupání. jo a do té restarace na pláži schody i na WC,ale perfektně čisto. Restaurace tam jsou po rekonstrukci.Jo pod tou na pláži vlastně maké svačinky v baru. Pláž byla písečná na válení a nebo vstup po krátkém molu. Lehátka více u sebe bez zástěny.Sprchy a potap,centrum, tři výřivky nad pláží pár schodů. A velký bazén také s barem.Jinak ubytování bylo nové první pobyt pokoj bokem u menších bazénů pro šest pokojů v takovém bloku . Vždy ráno rovnou otevřít dveře a hup do vody ani přes den tam nikdo nebyl...soukromí. Druhý pobyt v budově u recepce u velkého bazénu...tam také klid...tam jsem neplavala jezdila jsem celej pobyt na potápění. Jo a byl tam přímo v Sentidu aquapark,který podle videa je vylepšenej i pro malé děti...snad otevřen nějako od -do ne celej den. Tento hotel mi leží v srdci...ten výhled z té restaurace balzám na duši....ACH. Makadina je skvělá jen na větší šnorchl to není,ale chtěla jsem hlavně potěšit moje dva kluky.A tak jsem zabila tři mouchy jednou ranou.A bylo tam krásně a doporučuji na válecí dovolenou <3 Kdyby jsem jela sama asi bych ryskla Sentido. :-) Jinak mám ráda pláže uplně liduprázdné no ,ale to je uplně někde jinde ;-) Přeji pevné nervy při výběru a pořádně studovat recenze třeba na Tripu. a Youtub

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
13.10.2017 09:22 90.182.215.***

Neštovičko díky moc za rozsáhlé info. Myslím že sestra bude spokojená. Ten výlet jste kupovali na mole u Tia??? Doufám, že tento hotel budou na léto nabízet dál, zatím ho Blue style namá, chtěla jsem do Sentido reef oasis, a nebo sem. Porovnáš tyto hotely??? Díky Mirka

Neštovička 12.10.2017 23:00
Re:  

To jsme se tam válela někde vedle ;-)

Neštovička 12.10.2017 22:55
bejki  

Plavat se dalo a ty vlnky na té mělčině po kolena tak trochu na VORVANĚ :-D Večer teplo. Jo a zapoměla jsem na večerní program ...malej chtěl tančit má rád hudbu a tak kvůli němu třikrát posezení a docela dobré. Jeden den náhodně na ulici co jsou krámky bylo STREET SCHOW pěkná podívaná,masky,kapely,polikači ohně,akrobati,malování v písku,tanečnice,bubeníci...a mnohem víc od 20-23 nevím jestli se to tam opakuje....pěkná atmosféra.

Neštovička 12.10.2017 22:49

Omlouvám se za vynechaná písmenka a gramatiku. Jsem KO dobrou ;-)

Neregistrovaný uživatel
12.10.2017 22:47 93.153.57.***
Re:  

Ty jó,to zírám, na Makadi jsme během let byli 6x a vždy jen moře tiché, nebo mírné vlnky.Ale my květen, září.A dalo se šnorchlovat?Vítr v říjnu teplý?nebo musel být svetřík?bejki

Neštovička 12.10.2017 22:39

Hotel je velice přátelský,citila jsem se tam uvolněně,nikdo nás do ničeho netlačil....Jen v autobuse je delagát,který si jako v tajnosti řekne ,že vyřídí lepší pokoj za 20 dol...tak to nepochodil,řekla jsem slušně,že máme zaplacenej dobrý pokoj. Na recepci jsou velice profi a ochotní s čímkoli pomoci. Hlavně jsou ochotni komunikovat s někým kdo AJ ovládá "dětskou hatmatilkou". no trochu jsem se zapotila,ale vždy vyřídila. Každá žádost byla opravdu vyřízena v dohodnutý čas. Personál-pokojský tak to byl parta která by se rozdala...večer podávané sušenky-nečekají bakšiš,ale ráda jsem nechala asi třikrát na posteli. a poslední den,když malej měl horečku tak nám jako pozornost přinesl colu,mirindu,džus vše balené...no my jemu na oplátku nějaké dobroty.Ostatní personál se také velice snaží s úsměvem být vždy připraveni na místě kde mají být.Všichni se ptají jestli je vše OK,Kuchař chodí s bločkem mezi hosty během jídla a ptá se na nedostky...u nás vždy pochvala..co jsem pozorovala,tak hosté také bez připomínek. Nějak přeskakuji. Příjezd na hotel byl v noci...pokoj byl předán okamžitě s drinkem na recepci. Recepční nám vysvětlil kde co je doprovodil nás do pokoje Blok 6...č.659, druhé patro Čekal jestli nám to vyhovuje...no dali jsme dva dolárky...pokoj opravdu pěkný,čistý,nedávno vymalováno,je vidět rekonstrukce,koupelna moc pěkná,jen tekla večer vlažná voda,ale bylo to příjemné tak jsme to neřešili. Klima moc nechladila ,ale nevadiloJinak župany,pantofle,drogerie,fén,konvice,čaj,káva. K těm dolárkům..dva se rozkutáleli u autobusu...pak nosič zavazadel...ten je asi mazanej,zkusil výměnu jednodolarovek za větší ..jen má divné počty ;-)chce měnit za 10 a dává 9-myslím,že vědomě. Pořádně počítejte nebo říkejte,že máte jen kartu. Jednomu neustále vysmátému číšníkovi,který se fakt tlemil :-DmanGel ho učil sprosťárny,kluka muslimského to bavilo...no už uměl něco tak jen se přiučil..."dobrý den kozi ven".A pak to učil dalšího na pláži..no mezinárodní ostuda :-D Další dolárky obsluha výřivky..nemůžou tam děti...jo je to dvě hod dopo a dvě odpo 16-18...je to příjemné,když sluníčko zapadne tak šup do horké vody.Jsou tam ukazatele,krásně vše najdete.Bazény čisté a doooost osvěžující.Skoro nikdo ve vodě jen naše malá kachna půůůl dne a hlavně na aquaaerobik :-Dmusela jsem s ním,ale bylo to fajn...animátoři vtipný,také šipky nebo stolní fotbálek.U výdeje ručníků je knihovnička a časopisy..nevím v jakém jazyce....jo a chodí tam prodejce novin.Obsluha u bazénu jezdí vozíčkem má nealko nebo pak nosí kávu,drinky. Plavčíci laškují s dětma.Jeden je takový dost ukvičený asi defomace od kinder :-D Jídelna...nooooo to je na delší psaní....čisto,profesionalita...popsat výběr...maso,hovězí,vepřové,kuřecí,kachna,mořské plody,ryby...vařené ,pečené,grilované,mleté, v omáčce,čína,.Zelenina-vařená,zapékaná,čerstvá,grilovaná,hodně pro vegetariány.Polévky kuřecí,hovězzí,cibulová,mořské plody,nebo jen horká voda a zelenina pro veg.Těstoviny na několik způsobů,pelmeně,špagety,vrtule,špecle...vše se zeleninou v omáčkách ,zapečené nebo s masem.Brambory-hranolky,zapékané,plněné,kaše.Pečivo co si vymyslíte...k snídani hlavně teplé croisantíky :-P,palačinky ty i večer :-P,dortíky už od rána <:-)Vajíčka na všechny způsoby...to manGel mlaskal.Jogurty,mléko z krabice,křupky,kakao,kaše,puding.Výborná káva z mašinky na jakou si vzpomenete...já s prckem teda to kakao. Vždy dostupné koření,olivy,zálivky,kečup...atd...no vše na pořádné zmatlání žaludku.Ovoce jablka,hrušky,banány,meloun-červený,žlutý,ananas,gran.jab.fíky,mandle,hroz.víno..a hlavně MANGO to zbožňuji-měla jsem hody...ožrala jsem i ozdoby kolem dortíků :-D,džus100%,dort,zmrzlina...ta je každý večer a přes den nanuky. Restaurace u bazénu pozdní snídaně,nebo svačinka-sladké pečivo,hranolky a taková podivná pizza. Resaurace u moře no vzdálenost o dalších dvou asi
10m..tak jídlo moc nevychodíte :-D -tam je výběr z lístku-dobré tak na svačinku,malé porce,ale myslím,že schválně..stejně se každý nacpe v hl,jíd.Jinak tam je výborná ledová káva.Drinky no prosě Egypt jejich alkohol...nepijem ani doma tak pro nás smrt...ale koktejl s Tekilou ..mňam. Led je z balené vody.Tu dostanete všude...jo na pokoji neomezeně.Džusy buď čepované nebo na baru 100% z krabice.Jinak si všude zajdete nebo se necháte obsloužit až na lehátko.Neusále je tam obsluha a nenechá Vás udělat krok. Pláž také obsluha nosí vodu,kávu,drink,jen to není ve skle.Pomocná ruka na pláži narovná ručníky,nafoukne lehátko...je na Vás jestli ho oceníte...jednou byl dolárek. Pláž je čistá,v celém areálu koše na recikl a popelníky.Lehátka u bazénu i na pláži vždy volné...neběhejte je ráno zabrat.Sprchy jsou asi dvě u bazénu aa plá to samé...jinak ležíte na pláži a máte to stejně daleko do moře jak do bazénu...po hlaadkém chodníku bez bot. Prodejci výletů nevtírají se .Chtěla jsem s klukama plout ponorkou a vyšlo to parádně...v Makadi je loď s proskléným oknem.Překvapiila mě živoucí krása korálu a mraky rybek...oba koukali s otevřenou pusou. Výlet za 30dol na osobu,děti zdarma. Doba 1 1/2 .Video+fotky na DVD kvalitní za 30dol. Hotel má velké plus volný vstup do aquaparku po celou dobu pobytu. Jezdí tam bus také bezptatně každých 30min. Bazény čisté ,ale dost studené. Vyřádíte se parádně...dokud vám dítě nespláchne voda a lovíte ho za nohy z tobogánu a bylo po srandě...a aquapark se konal jen jednou :-D Nevím jak je s občerstvením,vodu jsme měli a na hlad nedošlo.Bylo tam málo lidí. Poslední bus jede zpět v 17.30. Ono celkově teda mimo náš hotel je tam málo lidí. Vedle hotel TIA skoro prázdno,bazén bez vody a pláž smutná prázdná-taková vybydlená asi delší čas,těžko posoudit. Chtěla jse projít daší pláže,ale nedostala jsem se. Je Sensimar tenavazuje na Jaz je plný hostů.Projdete jím k výřivkám nebo k zastávce,na nákup. Zpět na PLÁŽ.-lehátka v dobrém stavu,zástěna pro soukromíčko.Věci můžet nechat celej den na místě. Hosté minimum čeština pak ruština,dost němčina ,AJ,nějaký šikmooký,asi tři rodiny arabské...žádný problém s žádnou národností. MOŘE čisté,teplé 28st..někde studený proud,jinde vřelá mělčina.Asi tři dny vítr.pocitová teplota jiná než na tabuly 39st.Tři dny odliv hned ráno kolem 8h. Pak se to měnilo kolem poledne.Voda i při odlivu neustále na plavání.Doplavete asi 100m na mělčinku ke korálu kde jsme na lehátku řádili ve vlnkách,voda max po kolena.díváte se na rybky jen tak na stojáka,malej se ponřil na bobek krásně vše viděl...já pár metrů do hlouky a obeplavala jsem korály.Je to pro nenáročné šnorchlaře a začátečníky.Korál je živý,krásně barevný,spoutu rybek co najdete skoro pokaždé na svém místě.Voda na mělčině teplé kafíčko,tam si manGel lebedil a nechtěl ven a to vodu nemusí ;-) Jinak na pláži chodí TAXI BABA..místí pán s velbloudem Casanovou. Má rád banány,jablka,hrušky...páníček také ;-) lidi mu tam nosí ovoce a vodu.Jídlo si nevezme,určitě je soběstačný. Sveze vás za 10dol osobu...a tak malej jel hned první den a pak já s prckem ke konci pobytu. Neměla jsem u sebe hotovost a nebyl problém donést později. Pláž je určitě nejlepší u Makadiny,jemný písek a voda vždy.Jinde odhalené dno a nebo kameny a rozlámené kousky starého ,mrtvého korálu.To bylo vidět z velbloudího hrbu ;-) směr Sensimar a dál. Na druhou stranu jen u THIA jak už jsem psala. Neměla jsem pocit,že by k nám chodil někdo na koupačku,stále lidí tak akorát. Celkově má hotel ve všem plus. Opravdu jsem vybrala po poradě tady s Vámi super hotel. trvalo to dlouho než jsem našla hotel co má super servis,pěknou pláž i moře,píseček na bábovky.Jen já jsem letos neudělala žádný ponor,ale vůbec nelituji byla to NÁDHERNÁ válecí dovolená s rodinou.Kluci maximálně spokojený....dokonce manGel,který nikdy do Egypta nechtěl se ptal,kdy vsi to zopakujeme :-D...ha ha to jsem přesně chtěla...vybrat hotel kde si hned poprvé"zamiluje" Egypt. Ta námaha několik dní na netu za to stála. JAZ MAKADINA je skvělá :-* PS:zahrady více zelené to už ani nejde :-$

• Anonym (2)
  • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
12.10.2017 20:58 93.89.144.***
Re:  

V sobotu jsem se vrátila a vše bylo dokonalé. Jen byl celých 15 dní poměrně silný vítr a v moři velké vlny

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu