A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

Kdo se právě vrátil z Egypta.

01.03.2011 11:24:04 | Aktimel
Aktimel
Určitě by řadu cestovatelú zajímala aktualní situace v turistických lokalitách (Taba, Marsa, Hurghada). Je tam klid, pohoda a je nějak znát momentální politická situace? Je v pohodě zásobování a služby? To se teď čerstvě nikdo nevrátil z dovči? 8-O
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
doktor23 09.04.2018 16:01
Re: teplota vody  

Ahoj, v Hurghade to bolo ešte studené. Ja som síce zimomravý, ale ani deti nešli ... Vrátili sme sa v piatok

Korálek 09.04.2018 13:42
Re: teplota vody  

Marsa Alam 9:30 v lagune 24st

joseska 09.04.2018 12:26
teplota vody  

Ahoj, kdo se teď vrátil u Egypta - jaká te cca teplota vody? dobrá na koupačku nebo ještě chladný ? děkují ;-)

Helča2 06.04.2018 09:58
Re: Kdo se právě vrátil z Egypta.  

čtu tady je v Magic Kalawy je šnorchl na prd! no,já tam natočila toto-a podotýkám,že jako trojnásobná babička :-D už se nevydám dál jak 50 m od mola! a nepřišlo mi to nějak chudý.. https://www.youtube.com/watch?v=ibHwxOh6IF4

• Anonym (1)
  • Alen
  • kukacka
  • jaja26
jitrenka 05.04.2018 19:32
Re: Sharm El Sheikh  

Děkuji. My šnorchlujeme v podstatě kromě jídla celý den, chodíme už na šestou na ráno a pak několikrát za den opakovaně, protože pokaždé je život v moři jiný. Pro nás byl právě jeden z nejlepších šnorchlů při plavbě z Gorgonie k hotelu Shams Alam. Zde byly želvy, že jsme o ně téměř zakopávali:-) Opakovaně jsme plavali vedle delfínů i s dugongem. Ale rozumím, že každý to má jinak nastavené a pro každého znamená kvalitní šnorchlování něco jiného. Hlavně abychom si dovolenou užili všichni ve zdraví dle svých představ. Přeji všem krásný večer.

• Alen
  • bejki
  • Anonym (2)
kukacka 05.04.2018 15:39

Jitrenka - není pravda, že je v Kalawy špatný šnorchl... já si myslím opak. Jsou tam krásné a dlouhé reefy. My jsme tam šnorchlovali i s delfíny, potkali jsme tam toho velkého žraloka toho neškodného, teď si nevybavím jméno, mantu, jsou tam denně želvy, chobotnice... já si naopak myslím, že tady je šnorchl super. My chodíme na šnorchl minimálně 2x denně. Jsou lidi, co tam jsou a na šnochl jdou třeba jednou za pár dní na chvilku a pak se hrozně diví, že zrovna neviděli třeba želvu. Můžu poslat i fotky, kdybyste chtěla. Byli jsme třeba i v Gorgonii a tam se mi šnochl moc nelíbil..i z toho důvodu, že tam byly ty reefy opravdu hluboké a pod sebou jsem viděla tmu... a z toho mám respekt...

• Alen
Neregistrovaný uživatel
05.04.2018 15:26 89.24.40.***

Taba se mi tamr libi,byla jsem tam pred davnymi cca 12 lety a je pravda,ze dnes bych se tam taky bala. Je to hrozna skoda,je mi lito,ze to ted asi chatra,kdyz tam nikdo nejezdi. V Sharmu hotel Jan Fanara sice molo nema,ale prisel mi hrozny pristup na otevrene more. Jen usek kudy se mohlo a pres koral po kterem lidi chodi,da se to i preplavat,ale s velkou opatrnosti. Pokud chcete podlezt lano ktere ohranicuje,tak na vas radi piskaj i kdyz jste hned na otevrenem mori a u koralu. Petra

jitrenka 05.04.2018 14:26

V Magic Kalawy jsme nebyli, protože jsme z recenzí vyčetli, že šnorchlování zde není nic moc. Ale hotel jako takový je prý skvělý. Myslím, že všechny hotely "Magic" jsou fajn. Prý má hotelový řetězec TUI německého majitele. I bych tomu věřila, protože v Magic Life v Sharmu byly třeba i snídaňové balíčky "evropské" - tzn. jedna bageta sýrová se zeleninou, druhá salámová se zeleninou, jablko, banán a voda. Ne obvyklé vajíčko, džem a cosi dalšího jako jinde :-) Byly tam takové příjemné drobnosti, se kterými jsme se jinde nesetkali.

jitrenka 05.04.2018 14:20

Většinou vybíráme hotel podle možnosti šnorchlování a v tom pro nás vede Marsa Alam. Do Hurghady bychom z tohoto důvodu už nejeli. Záleží, co od hotelu a zejména jeho okolí očekáváte. V Marse není kam jít za zábavou (pokud nepočítám Port Ghalib), většinou je jen hotel či pár hotelů vedle sebe a v okolí poušť. V Hurghadě i v Sharmu jsou obchody, je to tam hodně zastavěné. Hodně se nám líbilo třeba i v Tabě, ale tam se myslím ještě nelétá, resp. zde bych měla strach. Pěkné to bylo i v oblasti Makadi Bay v hotelu Al Nabila, krásná zátoka, k dispozici i reef. Zase zde bylo strašné jídlo, ale třeba se už zlepšili.
Ze Sharmu jsem také měla obavu, byli jsme teprve druhý let, co dělaly naše CK, ale kupodivu jsme se tam cítili dobře. Byli jsme v oblasti NABQ, je zde promenáda podél všech hotelů, takže se člověk může podívat jak to vypadá jinde. V této oblasti všude však do moře vstup jen z mola, která zde byla poměrně dlouhá, zejména některá, ale na molo cizího hotelu vás stejně nepustí. Byli jsem se podívat u hotelu Barcelo Tiran, kde měli i zátoku, ale pokud hodně foukalo, byly velké vlny i zde. Třeba bychom osobně nejeli do oblasti Naama Bay, kde to bylo rušné a "naplácaný" hotel na hotelu.

tut 05.04.2018 12:39
Re: Kdo se právě vrátil z Egypta.  

o víkendu tentokrát návrat z jih Hurgada Mercure hotel , počasí krásné v sobotu také vichr, bouře nás moc nezasáhla.
;-) Moře supr na koupání krásný vstup do moře jen šnorchl na konci bojek nic moc , opravdu pro odpočinek
hotel všude čisto útulno, mnoho sportovních vyžití dobrá organizace

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu