A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

Kdo se právě vrátil z Egypta.

01.03.2011 10:24:04 | Aktimel
Aktimel
Určitě by řadu cestovatelú zajímala aktualní situace v turistických lokalitách (Taba, Marsa, Hurghada). Je tam klid, pohoda a je nějak znát momentální politická situace? Je v pohodě zásobování a služby? To se teď čerstvě nikdo nevrátil z dovči? 8-O
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně
Neregistrovaný uživatel
20.01.2018 14:45 213.211.55.***
Re:  

přesně tak,já bych zrovna chtěla vědět,kdo se vrátil z Egypta,jaké počasí tam měl,,jestli se koupal..Téma bakšiš je zajímavé,ale prosím do jiného vlákna

Neregistrovaný uživatel
20.01.2018 14:12 85.71.205.***

Dovolím si podepsat do posledního písmene předešlý příspěvek.Sám jsem byl v egyptě nejmíň třicetkrát a jezdit tam budu dál.Co ale není dobře,že se v tématu -kdo se právě vrátil- už několik dní řeší bakšiš.Pokud se nepletu,o bakšiši existuje samostatné téma.Tohle lidé otevírají aby se o egyptě dozvěděli aktuální info.Potápka Miloš.

• bejki
Neregistrovaný uživatel
20.01.2018 12:40 89.176.107.***
Re: Bakšiš  

Myslím, že za spoustu problémů si mohou lidé sami. V některých případech se jedná o velké bratříčkování a to si potom personál dovoluje. Mám za sebou 24 pobytů v Egyptě a žádný problém jsem neměl. Je třeba být přísný a spravedlivý - poděkovat, pochválit, odměnit, ale i okřiknout. Ale vždy musí být poznat společenská role - tedy kdo je v hotelu host a kdo je služebnictvo. Někdo může být pohoršen termínem "služebnictvo", ale tak to zkrátka je - mimo ubytování si kupuji i služby. Pokud udělají něco navíc - dostanou zaplaceno. V žádném případě si nehodlám připlácet za něco co jsem již jednou zaplatil a vůbec mne nezajímá jejich životní úroveň.

Neregistrovaný uživatel
19.01.2018 17:19 91.236.69.***

77 242 ano mas pravdu,ze je to o ludoch,ale v tychto destinaciach treba hlavne zohladnit mentalitu a kulturu...oni ziju v prisernej chudobe,az na nejake vynimky a kazdy turista je pre nich nesmierny bohac,ktoremu par dolacov alebo este lepsie euracov predsa nemoze chybat...takze za kazdou ich ochotou a milym usmevom sa skryva vypocitavost...ani so neviete predstavit ako sa citi chlap moslim ked ma odnasat kufre europskej zene

• bejki
Neregistrovaný uživatel
19.01.2018 16:10 93.89.144.***

to Táňa - Jezdili jsme celkem 8x do Sentida Oriental Dream v Marse a tam je chování personálu na dobré úrovni,nejsou familierní a ani vlezlí.Níže uvedené chování jsme zaznamenali v Royal Azur,kde jsme byli stálými klienty po mnoho let a pak jsme destinaci změnili do Marsy.Nyní již jezdíme na Kapverdské ostrovy,kde se cítíme lépe po více stránkách.Jezdíme vyloženě za odpočinkem a dobrými službami, nešnorchlujeme a ani se nepotápíme.Egypt je nádherná země s úžasným mořem i někdy s milými lidmi.

Neregistrovaný uživatel
19.01.2018 15:45 77.242.95.***

Křičet jsem nemusela,vše se vyřešilo v klidu,zjistila jsem,že jsme nebyli jediní u koho řádil a tak mladík dostal okamžitou výpověď a nám se najednou na stole u manažera oběvilo vše co nakradl.Musím,ale říct,že to byla má jediná špatná zkušenost.Hodně často jsme v Sentidu a tam se nám to nestalo .Vše je v lidech ať je to v Egyptě nebo u nás.Táňa

Neregistrovaný uživatel
19.01.2018 14:28 93.89.144.***

Tak v tento moment bych ztropila neskutečný skandál a oznámila bych mu,že ihned jdu za manažerem hotelu.Řvala bych na celý hotel.Hošani jsou neskutečně odrzlí.Pamatuji doby /tak 10let nazpět/ kdy za bakšiš pěkně poděkovali.Skutečně nejde o dolar či dva,ale to jejich chování někdy začíná zavánět nadřazeností.

Neregistrovaný uživatel
19.01.2018 14:25 77.242.95.***

Asi jsem měla v tomto štěstí,ale takovou zkušenost z hotelů nemám.Jen ve Fantazii nám uklizeč bral ze skříně a z ledničky co se mu hodilo.Bylo to velmi nepříjemné,ale ozvala jsem se a vše se vyřešilo.Eura také nedávám,když bakšiš tak jednodolarovku.Přeji všem krásný pobyt v Egyptě.Táňa

Neregistrovaný uživatel
19.01.2018 14:17 86.49.108.***

Plně souhlasím s příspěvkem, že 1 dolar už je jim málo. Mám z října zkušenost z Hiltonu, Marsa Alam. Přiletěla jsem z Prahy o pár hodin dřív, než přítelkyně z Ostravy. Nosič tudíž dopravoval na náš pokoj pouze můj celkem malý kufřík. Na pokoji dost neomaleně nastavil ruku. Chtěla jsem mu tak jako tak dát 1 dolar, neměla jsem však připravený a trošku se přehrabovala v peněžence, on dost drze nahlížel dovnitř a vlastně sám si vytáhl k té dolarovce ještě další...což mně tedy docela šokovalo, byla jsem na pokoji sama a tak jsem nemohla nic dělat.. Nejde o ten dolar, ale o jednání. Takže příště budu fakt opatrnější a budu mít tu nejmenší bankovku připravenou zvláišť. Jitule

Neregistrovaný uživatel
19.01.2018 10:08 89.24.52.***

Taky jim dam baksis az kdyz si myslim,ze si to zaslouzi. Uz se mo stall,ue jsme klukovi na baridali par dolaru za jeho ochotu a pak z nejakeho duvodu delal,ze nas nevidi. Kdyz mi plavcik u morr v Jaz Fanare nabidl,ze mi mafukovaci lehatko schova u nich do kulnicky abych ho nemusela tahat do kopce a pak jeste takovou dalku po arealu,tak jsem mu rada dala,ale bez zasluhy jim proste nic nedam. Petra

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu