A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

Kdo se právě vrátil z Egypta.

01.03.2011 11:24:04 | Aktimel
Aktimel
Určitě by řadu cestovatelú zajímala aktualní situace v turistických lokalitách (Taba, Marsa, Hurghada). Je tam klid, pohoda a je nějak znát momentální politická situace? Je v pohodě zásobování a služby? To se teď čerstvě nikdo nevrátil z dovči? 8-O
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně
Neregistrovaný uživatel
07.10.2017 00:15 194.228.11.***

Moc děkuji za popsání hotelu a jsem teda pěkně navnaděná. V Jaz Fanaře jsem byla letos a když píšete,že tento hotel je ještě lepší,tak to musí být paráda :-). Petra

Neregistrovaný uživatel
06.10.2017 19:42 78.24.10.***
Re: Kdo se právě vrátil z Egypta.  

Baron má překrásný hotelový areál přímo na pomenádě a dá se chodit podel pláže a do moře dá jít i normálně po písku a člověk nemusí přes molo.

Co se týče moře, tak to bylo zatím z mého pohledu nejhezčí co jsme na Sharmu u hotelu navštívili. Byl jsem Maritim Jollie Ville, Grand Rotana, Xperience Sea Breeze, Hilton Sharks Bay, Savoy, Melia Sharm, Jaz Fanara. Korál jse zde krásně rozmanity, nejedná se pouze o jeden vertikální korál a následná hloubka, ale je opravdu krásně rozmanitý pozvolna klesající do hloubky. Navíc je obrovská výhoda i toho, že hotel má obrosvký úsek pláže, takže korál je velký s minimem lidí. Dá se jít k vedlejšímu hotelu a tam jít z mola a doplout k Baronu, nebo naopak.

Jsem celkem náročný strávník, ale musím říct, že jídlo v restauraci bylo naprosto úžasné. Opravdu velice kvalitní. Oproti ostatním hotelům v Sharmu co jsem navštívil bych hodnotil min. o 2-3 hvězdy lépe. To samé koktejly na baru. Zapomeňte na vodku, rum, tequilu a pod. co chutná jako líh a prodává se za 3USD v obchodech a to samé víno, které se kupuje v obrovských 20l pytlích a následně se rozlévá. Zde jsou na výběr mezinárodní koktejly s kvalitními a originálním alkoholem - Vodka Absolut, Havana rum apod.

Navíc jídlo je k dispozici během celého dne snídaně 6:30 - 10:00, občerstvéní na baru u bazénu 10:00-12:00, oběd na baru u bazénu 12:00-16:00, oběd v restauraci 12:30-15:30, občerstvení na baru na pláži 16:00-18:00 a následně večeře 18:00-22:00 a pak bylo ještě nějaké půlnoční občerstvení ale to jsem nevyzkoušel. Navíc je super, že bar na pláži má krásné posezení a funguje od 9:00-23:00 takže kdo na pláži rád zůstává a relaxuje i po západu slunce je to super. Navíc veškeré pití roznáší obsluha.

Jinak přivítání bylo super, opravdu odpovídalo 5 hvězdám. Wifi na celém hotelu i na pláži zdarma. Do centra Soho cca 40LE a do starého Sharmu 80LE a do Naama Bay 50LE. Stačí pouze smlouvat. Hned vedle hotelu je nákupní arkáda s pár obchůdky, které stačí na nákup surovin a nezbytností - opalovací krémy, lékárna a pod.

Večerní představení probíhá ve vedlejším hotelu Baron Palms a je to teda pěknej hukot, takže obrovská výhoda, že v Baron Resort je krásný klídek a nic neslyšíte.

Pokoje krásně upravené, pohodlné matrace, většina pokojů s výhledem na moře, denně doplňovaný minibar - pepsi, pesi light, 4x balená voda, soda, 2x pivo, juice. Je vidět, že pkoje mají již něco za sebou, ale vše je krásně udržované. Na výběr máte i z 6ti druhů polštářů, stačí si vybrat a zavolat na housekeeping.

Hotel je sice postavený nějakých 20 let, ale o hotel se krásně starají a vše funguje tak jak má. Příkladem může být, že každý den 2x vytírají a následně leští chodníky v zahradě hotelu (1x ráno a 1x večer - neuvěřitelná a až zbytečné, ale asi proto hotel vypadá jak vypadá).

Jednoznačně za mě baron doporučuji a za tu cenu to stojí. Pokud jste byli v jiném 5hvězdičkovém hotelu a následně pojedete do Baronu, budete pěkně zírat. ;-)

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
06.10.2017 18:23 109.72.14.***

Měli si tě tam nechat.

• Anonym (1)

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@

Jardík 06.10.2017 10:59

Včera jsme se vrátili z M.A.,hotelu Happy Life.Z 12 dnů nám kvůli silnému větru zbyl na plavání v moři jen jeden,kdy bylo bezvětří.Z mola se však dalo pozdě odpoledne většinou šnorchlovat na vlastní nebezpečí,pokud plavčík vyvěsil červenou vlajku,což se neobešlo bez úrazů.Co se týče nákupů:dolary a eura všude pečlivě přepočítávají v aktuálním kurzu.

Jana VW. 06.10.2017 09:14
Kdo se právě vrátil z Egypta.  

včera jsem přiletěla z Káhiry - počasí přes den dost teplé ale večer už na sezení venku příjemné. Na místech, kde jsem byla byl všude klid, nezažila jsem situaci, že bych měla z něčeho obavy. Na letišti důsledná kontrola, včetně vyzouvání bot, osobní prohlídky a podrobné kontroly příručních zavazadel. Jinak na letišti doporučuji platit v dolarech, protože někde je pro ně dolar stejný jako euro.Co se týká cen, může být pokles hodnoty eg. libry pro nás znát ale pro místní je vzhledem k jejich obvyklým platům dost draho. Např. kafe 25 - 36 liber,fresh džus 35, jídlo v restauraci cca 110, vstup do zábavného parku 50, litr benzinu stoupl z původní 1 libry na 5 ( pro nás super cena ale ne pro místní ), kilo kvalitního hovězího masa 150 liber, kilo lepších oříšků 250 až 300...
Jinak doprava jako obvykle chaotická, kdo nemá nabourané auto, jako kdyby nebyl.A v žádném případě není možné čekat dodržování jakýchkoliv pravidel.Npř. v době odpoledního ruchu přejíždí osmiproudou silnici ( něco na způsob naší dálnice) úplně kolmo vozík s oslem a kupodivu se vše obešlo
bez jakékoliv havárky.Asi nad ním Alláh držel ochrannou ruku :-)

• Korálek
  • Anonym (6)
Helča2 05.10.2017 12:28

Hlásím návrat z Coral Beach-bezva dovča,skvělý hotel,jídlo,personál i šnorchl! přes několik marných pokusů sem nahrát fotky připojuji odkaz na moje fotky na Rajčeti-tam nahrát šli. Byli jsme i na výletě v Hurghadě-viz druhá fotogalerie- http://monserat62.rajce.idnes.cz/Coral_beach/
výlet po Hurghadě se Salmou Toson - http://monserat62.rajce.idnes.cz/Hurghada-vylet_se_Salmou/

Neregistrovaný uživatel
25.09.2017 08:33 109.81.211.***
Re: ifigenie7  

Neštovička,jasně že bude,jedna by měla být na Invii a ještě chystám jednu sem ;-)

Jiří Kuchta 24.09.2017 13:25
Re: Vízum  

Nestoupejte do front. Koukněte, kdekoliv ještě před pásovou kontrolou přepážka banky (je to tam napsané snad to pochopíte) a tam si to vízum kupte, zároveň si můžete směnit nějaké peníze na jejich.
Psalo se to tu už asi tisíckrát a je tomu dokonce věnované zvláštní vlákno kde se to opakuje tak jednou za 14 dnů. A pokud letité do Dharmu nebo Taby, tak asi vízum nepotřebujete a jděte hned k razítkovacum pasu

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu