A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

Klubáčci od A-Z

09.10.2009 21:03:21 | Evííík
Evííík
Takže kdo se chcete s námi jen tak bavit i pobavit, mazat čárky egypské, indické i orbioňácké aj., jste tady vítáni. :-D
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Evelína 01.10.2017 20:16
Re: Klubáčci od A-Z  

Tak ještě to moře v zátoce ...

Evelína 01.10.2017 19:50

To už je k večeru, když jsme se chystali zpátky na hotel. Hned za tímhle bazénem je krásná zátoka a moře.

Evelína 01.10.2017 19:48

To jsem byla já nepřihlášená :-) Tak tady jeden z mnoha bazénů v termálním parku , 34 st. hned vedle moře :-) Těch termálních areálů je tam 6, stačili jsme vyzkoušet jen 2, na jednom místě přímo tečou horký prameny do moře, to bylo taky super :-)
Tak pro toho, kdo má rád termály, úplně ideální.

Neregistrovaný uživatel
01.10.2017 19:39 90.176.35.***

Hezký večer do klubka :-) Hlásím návrat z Ischii, děvčata, kombinace moře, sluníčka a termálu je paráda, fakt se mi tam neskutečně líbilo, na konec září ideální, přece jen to sluníčko už takovou sílu nemá, u moře se dalo být tak do 16 h., potom rychle do bazénu v hotelu, ten měl asi 32, jinak moře nebylo tak studený, jak jsem čekala, tipla bych to tak na 24 st. Takže spokojenost, určitě se tam zase vrátím :-)

Evelína 07.09.2017 13:08

Zdravím děvčata, vítám vás z výletu, určitě jste si Turecko a moře užili , zrelaxovali odpočinuli a tak to má být.
Tak co se týče studia, tak my už máme asi hotovo. Sice kluk chvilku chodil na doktoranské, ale přerušil, moc ho to nebavilo, už se určitě nevrátí, koupili si teď se slečnou byt, tak už bude mít jiné starosti a holka píše už nevím jak dlouho nějakou práci, aby byla JUDr., ale taky je to nějaké nekonečné. Ale už to neřeším, je to jejich život, ať si se studiem dělají co chtějí, to hlavní už mají a to je pro mně důležitý. Tak ať se těm vašim v tom letošním školním roce jen daří.
Naše koupelna je i po měsíci a půl ve stadiu staveniště, už jsem ze zedníka na prášky, neustále se na něco vymlouvá, hold řemeslníci jsou dneska páni, kdybych věděla o jiném, který má čas, ale bohužel dobrý zedník má čas možná chvilku v zimě. No musím vydržet. >:) >:)
Nevím, jestli jste postřehli tuhle zprávu :
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/448026-v-tatrach-zahynul-cesky-turista-po-skalach-padal-200-metru.html?source=fbs
Byl to můj klient, byla jsem z toho celý víkend špatná, je to hrozný, jedna vteřina a všechno je pryč :'( Takový pohodový a super chlap, 2 úplně malý děti a jedno trochu starší. Člověk k tý přírodě asi opravdu musí mít pokoru.
Dneska jedeme k mamce, tak se tam alespoň trochu zrelaxuju v termálu, už to potřebuju :-)

Tina21 06.09.2017 11:31
Re: Léto  

Tak to budete mať náročný rok, dvoje prijímačky - decká to určite zvládnu, tuho im obom držím palce aby sa dostali na školy podľa svojich predstáv.

U nás sa robí zo stužkovej normalne biznis, priestory si musia decka zabookovat už v PRVOM! ročníku, taká je vraj čakačka. Peniaze sa tiež zbierali už od prváku - neskutočné. Decká prišli vo štvrtom ročníku s nápadom, že by miesto tradičnej stužkovej spravili spoločný viacdňový výlet do zahraničia, kde by im triedna jeden večer rozdala stužky, prípadne by sa spravilo v škole triedne rodičko s rozdaním stužiek pred odchodom na "stužkový" výlet. Skúsili tento návrh doma predložiť rodičom, ja osobne som bola nadšene za, ale väčšina rodičov ostala zhrozená, vraj tradícia je tradícia - a bolo po nápade.

Odstužkovalo sa po starom, v reštaurácii, rodičia sa popredvádzali, poniektorí aj povyvádzali ... ale teda za tie prachy si mohli podľa mňa decká radšej užiť spoločné zážitky na výlete, na ktorý by určite radi spomínali aj po rokoch.

Jitka 05.09.2017 20:45

píšu jak Tatar: učitelé ne učitelené

Jitka 05.09.2017 20:43

Tíno - u nás ta inkluze byl krok zpět. Sami učitelené marně protestovali. Zrušit zvláštní školy a snažit se začlenit nezačlenitelné prostě nejde.

Na syna musíš být právem hrdá, je opravdu šikovný a úspěšný.. a Praha je prostě Praha, nedivím se, že se těší.

Jj, Ivin letos maturuje a dělá přijímačky na vejšku. Stužkovou ještě neřeší. Je na průmyslovce, samej kluk, holek jen pár v jiné třídě, tak se obávám, že doma o žádné stužkové ani neřekne, kdyby náhodou byla. Ale - už druhým rokem chodí se slečnou z gymplu, tam to děvčata asi řešit budou, takže aspoň půjde jako partner.
A Ája končí devítku a taky bude dělat přijímačky na střední.

A ještě k té Kubě ... tam muselo být před revolucí dřív tak krásně! V Havaně co je přenádherných paláců v dezolátním stavu. Nebo když se jede diplomatickou čtvrtí. Ty vily, ve kterých jsou funčkní velvyslanectví, to jsou tak nádherné domy s přenádhernými zahradami. A ulice končí ruinami stejně nádherných domů.

Níž jsem se vyjádřila blbě... ne komunisty z celého světa, ti si to posrali sami i jinde. Ale naše skalní komunisty a hlavně ty mladé nadšené bych tam poslala. A ženský komunistky bez vložek a tamponů a bez kosmetiky, ať si to tam koupí. To by koukaly, jak ten komunismus funguje.

Neregistrovaný uživatel
05.09.2017 20:01 178.143.178.***

Som si musela zagoogliť čo je to inkluzia - u nás to zatiaľ nefunguje, u nás miesto reforiem riešime v školstve eurofondové škandály :-(

Nedávno sme s juniorom hodnotili ako sa "začleňoval" medzi medzinárodnú komunitu študentov v Dánsku, zhodnotil že prvý rok bol náročný a prvý semester pracne dobiehal hlavne znalosti v softwarovej gramotnosti. A vraj keby vedel, čo všetko bude musieť riešiť - od hľadania ubytovania po vybavovanie všetkých formalít, tak by sa necítil až taký frajer, ked sa na školu prihlasoval.
V druhom ročníku si už hľadal job popri škole - pravidelne končil v poslednej vyraďovacej fáze, kedy prácu nakoniec získal domáci kandidát, bol z toho poriadne frustrovaný, kým prácu našiel. Teraz je v Barcelone, zamiloval sa do španielčiny, nech sa len pekne snaží.
No a ja sa snažím nemyslieť na to čo sa tam prednedávnom udialo. O:-)
Teší sa, že ak to vyjde tak posledné dva roky štúdia strávi v Prahe - vraj "zlatá Pražka - to bude skoro ako doma" :-D Ja ledva stíham a občas mám dojem, že jeho štúdium je niečo ako putovanie európskymi metropolami 8-)

Jitka Ivin tento rok maturuje? Už riešite stužkovú?

Jitka 05.09.2017 19:51

S 5vorflug jsme taky už byli, myslím že poprvé v Dominikáně. Měla jsem za to, že je to pouze prodejce zájezdů, protože na svých stránkách prodávají zájezdy od různých cestovek. Tam vždycky hledám a koupím to u zmíněné Expecty.

V Karibiku je v zimě hlavní sezona, bude po hurikánech, takže co se týká počasí, tak to dobrá volba bude.
Po pravdě ale - na Kubě bylo fajn, stačilo mi to tam navštívit 1 x a naposledy.
Moře a pláž - ve Varaderu jsou opravdu nejkrásnější na světě. Bílý písek, teplé klidné moře.
Jinak ubytování, úroveň služeb, možnosti (není nic nemožnějšího, než sehnat v transferu do hotelu plastovej kelímek, protože tam prostě nejsou) - tak to je návrat do komunismu, kdy se šmelilo se vším a všude.
Doprava - to jsem nikde neviděla, aby bylo na cestách tak málo aut, čím dál od Havany, tím míň. Na dálnicích se chodí pěšky nebo jezdí na koni.
Je to úrodný tropický ostrov, přitom tam ale třeba hovězí maso dosávají na příděl jen děti a staří lidé. Na ostrově nekoupíš tampony.
Atd.

Sem bych poslala komunisty z celého světa, aby viděli, kam to takový režim dokáže dotáhnout. Hlavně že mají v Havaně náměstí revoluce.

Mají ale i co nabídnout k vidění, stará Havana, Vinales, Trinidad, Cienfuegos. To jsou krásná místa.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu