A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

Klubáčci od A-Z

09.10.2009 21:03:21 | Evííík
Evííík
Takže kdo se chcete s námi jen tak bavit i pobavit, mazat čárky egypské, indické i orbioňácké aj., jste tady vítáni. :-D
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
05.09.2017 19:26 178.143.178.***
Re: Léto  

Tož som to Jitka poskúmala a 5forflug je skutočne nemecká ( nie rakúska) CK, je to 100% dcérska spoločnosť FTI GROUP.
A dobrú skusenosť som mala keď som riešila hotel na Maledivach, TUI nemala problem spraviť mi ponuku iba na hotel spolu s kratkym preletom z Male, letenky zo SriLanky do Male a navratove letenky sme už mali kupene samostatne.

Dievčatá poraďte mi, kam začiatkom januara smerom na západ, je Kuba v tomto čase dobrá voľba? Mňa to síce furt ťahá smer východ, ale tentokrat chcem vyhovieť juniorovi, ten je na Kubu celý žeravý :-\

Jitka 05.09.2017 18:00

Tak Ivina pokousala v Keni veverka, Áju zdivočelej prvňák ve škole.
Ája je v devítce, devítky mají patronát nad prvňákama. Dnes rozdělili první třídy do malých skupin, velké děti je vodily po škole a ukazovaly jim, co kde je. A Ája chytla do skupiny dvě holky, co se pořád praly. Chtěla je uklidnit, protože se furt fackoval a jedna ji kousla do ruky. Naštěstí ne do krve, otisk zubů tam měla ještě chvíli potom. Ať žije inkluze.

Jitka 05.09.2017 17:01

Tíno - německé/rakouské cestovky mají aspoň orientační časy odletu uvedeny všech u všech zájezdů, na které jsem se kdy dívala, to jen ty naše s tím dělají drahoty, nevím proč. Byli jsme s nimi několikrát, s různými německými cestovkami. Zájezd byl za takovou cenu, na jakou bych se sama při pokládání letenky+hotelu nedostala a výrazně levnější než u české cestovky. Na zmíněném 5vorflug hledám zájezdy, kupuju je ale přes českou Expectu (nyní Delta Reisen).
Niky mi dala před časem tip, že německé cestovky mají nasmlouváno ubytování za výhodné ceny, tak jsem si u nich nyní koupila i naše dva pobyty u moře v Keni. A ta cena byla opravdu výrazně nižší, než kdybych je rezervovala napřímo u hotelu nebo na booking.com.
S Airstopem moc dobré zkušenosti nemám. Pracovníci cestovky mají ještě jiné možnosti pohledu do systému, tak jsem jim napsala, ať mi nabídnou ubytování v konkrétním hotelu, po počet lidí a v konkrétním termínu. Uplynul týden, bez odpovědi. Urgovala jsem odpověď, přišel nekonkrétní e-mail, do kterého nafrkali pár linků na celé zájezdy s odkazem na stránky o Keni, ať si počtu. Když jsem jim napsala, ať si přečtou požadavek a pošlou mi to, co chci, tak neodpověděli už vůbec. Tak ať si trhnou, já je nepotřebuju. U té Expecty to při zájezdu do Kuby maličko zadrhlo, tak jsem chtěla zkusit ten Airstop, rychle jsem se k nim vrátila. A oba hotely do Keni byly zabookovány na jedničku.

Neregistrovaný uživatel
05.09.2017 14:51 178.143.178.***

Želám Jitka celej rodinke rýchle uzdravenie, máte to teraz doma hotový lazaret.

More bolo skutočne krásne "kúričkové" to ma milo prekvapilo - pokojne by som ho teplotou prirovnala k teplote mora v Thajsku, farbou a čistotou už veľmi nie.
Potila som celý čas prvú ligu, Lubka tiež nezaostávala :-)

Po rokoch som si skúsila nákup cez rakúsku cestovku, brali sme to s Lubkou cez airstop (zájazd predávala CK "5 for flug";), už pri výbere sme videli presné časy letov aj leteckú spoločnosť a všetky doklady prišli na mail do 10 minút od nákupu. Pri porovnaní samostatného nákupu letenky a daného hotela vyšla cez rakusku CK výhodnejšia cena. Transfer z letiska do Konakli pri ceste tam bezva, šofer to valil malým minibusom za 1,5 hodiny priamo do Konakli, nazad to už ale bola iná káva - veľký bus zberal viac ako hodinu hostí po hoteloch a to bolo dosť otravné.
Rozdiel medzi slovenskou a rakúskou CK bol aj v tom, že pri prvej návšteve Turecka delegátka slovenskej CK vyberala bakšiš za transfer "povinne", tu delegát rakuskej CK ponechal pri trensfere bakšiš na dobrovoľnom uvážení hostí.
Pre mňa je aj tak akosi ťažko pochopiteľné, prečo a za čo sa bakšiš za transfer v Turecku vlastne vyberá :-!

Ak som správne zachytila, Nemecko už aktuálne nedoporučuje návštevu Turecka, to v Turecku určite pocítia, Nemci im tvoria cca 10% z návštevnosti.

Jitka 05.09.2017 13:35

Tíno - ahoj! Díky za ochutnávku.
Kdepáák, ještě jsme si to všechno nevybrali. Já mám angínu a zánět průdušek, chrchlu jak tuberák, už je to lepší, antibiotika začala zabírat, o víkendu jsem ale myslela, že chcípnu. A s Ájou byl manžel právě na chirurgii. Ta naše opice si asi zvysoka dohrcla u bazénu na beton, protože si v posledním hotelu u moře začala stěžovat na kostrč. Včera jí to bolelo nějak víc, tak s ní manžel raději zašel. Na rentgenu žádnej nález nemá, asi to má odražený a to jí bude bolet ještě dlouho.

Píšeš, že tam bylo teplé moře. Tak to mi na této naší dovolené docela chybělo. Bylo znát, že jsme byli na jižní polokouli, moře nebylo nijak moc teplé a navíc někam při odlivu uteklo. Teplota vzduchu u moře vcelku příjemná, ale když se vyleze z vody, tak by to chtělo o pár stupňů víc. Ideální pobyt pro ty, co nemají rádi u moře až takové vedro. A nebyla tam otravná vlhkost. V národních parcích po ránu klendra, zvlášť v Amboseli, tam jsme se s Ájou k sobě tulily ve stanu, protože nám byla zima. Dokonce i manžel se v noci přikryl. A přes den tak, že se manžel ani nezpotil, a to už je co říct.

Tina21 05.09.2017 12:42

Koniec ochutnavky :-)

Tina21 05.09.2017 12:41
Tina21 05.09.2017 12:40

Alanya výhľad z kopca

Tina21 05.09.2017 12:35
Tina21 05.09.2017 12:34

Alanya prístav - výletné lode

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu