A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Původní dotaz

MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM

19.02.2007 11:51:40 | magda
magda
Založila jsem nové téma pro seriózní diskusi kde si můžeme vyměňovat své zkušenosti a navzájem si radit. Rozhodnou se pro manželství s Egypťanem není jednoduché a určitě se každá z nás potýká se spoustou problémů !
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
27.08.2014 13:16

jesszu | 151.237.225.*** Re: Rozum vs. srdce  

Mad do Sharmu jezdím, teď jsem byla s kamarádkou v apartmánu - s letenkami máš pravdu, ale v sezóně se to vyplatilo takhle zvlášť (15 dní v ráji) - jinak tak pak vidíš jiný Egypt, poznala jsem úžasná místa, jako Mousa beach a kavárny vytesané do skal:-) Farcha tuším, že se to píše. Sharm je boží, budu ráda, když se mi ozveš můžeme si předat informace:-) můj email je jess@centrum.cz

27.08.2014 13:11

| 151.237.225.*** Re: Rozum vs. srdce  

Mad napiš mi prosím soukromou zprávu nejsi registrovaná a tak ti nemohu napsat:-( já do Sharmu jezdím. Teď sem byla v apartmánu vyplatí se delší pobyt- s letenkami máš pravdu - ale v sezóně se to vyplatí koupit zvlášť. Jezdím s kámoškou teď jsme to tak prubly a bylo to bezva-uplně jinný Egypt:-) jesszu email ti ráda pak písnu.

26.08.2014 17:59

opednice | 78.45.227.*** Re: Rozum vs. srdce  

nebo si ho otestuj tím že si založiš novy facebook jako jina žena a začneš mu psat a hned uvídíš je to velka sranda a max.už tě to přejde uplně ale také muže mile překvapit

26.08.2014 13:30

Mad | 109.81.241.*** Re: Rozum vs. srdce  

Je to šílený, co všechno ještě může islám a jiná kultura přinést za problémy ve vztahu. Třeba ten císařský řez v egyptských podmínkách, to je hrozná představa. No i přirozený porod by byl asi hodně jemně řečeno dobrodružnej.
Pokusím se do toho nespadnout víc než jsem a nechám pracovat čas, dokud mě nepřejde zamilovanost. Pak už nebude o čem přemýšlet, nebude na čem vztah stavět.

Trošku si ho otestovat mě láká. Navrhnout, že bychom tedy byli v Káhiře a já bych nepracovala. To se tady směju nahlas u počítače, když si představím jeho překvapenou reakci :-D .
Už jsem ho zkoušela postrašit, že když budeme mít dítě v Čechách, tak bude muset zůstat na mateřský on, protože tady práci prostě nesežene. Nevím, jak mě pochopil, ale zarazil se a chvíli se mnou vůbec nemluvil. Pak už se k tomu nevracel. Mám pocit, že prostě nechce vidět problémy. Připadá mi, že to je takovej jejich přístup - ono to nějak dopadne. A vůbec jsou takový veselí, nezatížení problémama, tak jako mi tady. To je sice sympatický, ale dost nepraktický pro život.

Na diskotékách v Sharmu jsem taky nestačila zírat, jak tam ti Arabové chlastaj. Jeden se mě tam ptal, jestli mám ráda drogy a sex. Taky jsem slyšela, že hašiš je tam hodně rozšířenej. Ten můj je nekuřák. Ze šíši se dost rozkuckal, tak doufám, že tenhle problém snad řešit nemusím ;-)

26.08.2014 07:37

Deena Re: Rozum vs. srdce  

Mad , a co kdyby jsi mu řekla, že se teda k němu nastěhuješ-ale ne do žádnýho domečku někde mimo civilizaci- a on tě bude živit a dávat ti peníze z výplaty . Když mu řekneš že Čechách práce není, a žena jde za svým mužem....
Třeba by to tvoje dilema jak dál ve vztahu, vyřešil za tebe ;-)

Zoi,jestli ta manželka bydlí někde mezi Asyutem a Asuanem, tak pro uživení to má jednodušší. Na vsi se vždycky na poli něco najde :-)
Teď vážně, když nemají, dojdou si půjčit k sousedům a takhle to mají propůjčované třeba celé ulice mezi sebou .Pak to tam funguje s penězi tak, že se několik lidí domluví a dají do placu každý třeba 200 liber a když někdo z nich potřebuje , tak si půjčí a splácí to bez úroku .

26.08.2014 05:02

Zoi | 147.30.2.*** Re: Rozum vs. srdce  

to Mad... Mad musíš pochopit, že na ti lidé na vesnicích se mají problém uživit, natož kde by prosím tě vzali peníze na nemocnici a narkózu... někde tady na diskuzním foru je video obřízky ani ne 8 leté holčičky, doma bez doktora a bez narkozy..a to není na vesnici,ale v Káhiře v roce 2013!!!! Pro mne byla zajímavá diskuze s jedním dlouholetým zaměstnance hotelu..jeho plat je 120 USD měsíčně, z toho žije nejen jeho početná rodina,ale i jeho těhotná manželka, na kterou byl pyšný že vyžije s tím málem a když nemají peníze vůbec, tak si nestěžuje a nějak se dokáže uživit! V těhotenství!!! Je to na hony vzdálený svět Evropě a turistické oblasti Sharm, Hurghada a podobně....

25.08.2014 21:12

opeldnice | 78.45.227.*** Re: Rozum vs. srdce  

co se tyče alkoholu zajděte se někdy podivat do hurgady na diskoteku litel budha a nebudete věřit vlastním očim co tam se všechno děje.občas by ji stodolní ulice v ostravě zavíděla.spoutu egyptanu pije rado pivo ji panačka si da.jen se samozřejmě o tom veřejně nemluvi.a co je unich na devše je hašiš ten si zahuli unich uplně každy ji ten co nepije.neřikam že každy den ale zkusiho opravdu každy.

25.08.2014 21:02

oplednice | 78.45.227.*** Re: Rozum vs. srdce  

musim tě vyvest z omylu jiten nejmín veřici musli dodržuje ramada.kdy byl ortodoxní jak si myslíš tak by nepřipadalo aby se 5denně nemodlil,hlavně ve 12hodin v patek je to nejvíce proně duležite tak že by vubec nemohl vynechat.vubec by nešel s tebou za ruku nebo polibek ba ulici by nebyl.o své viře mluvi proto aby ti ukazal jaka je skvěla a ty neměla obavy se stat muslimkou a neboj časem ti ji přivede ukazat nějakou češku co konvertovala aby tě přesvěčila.jo a už si ho viděla v galabiji nebo tě vzal do mešity na modlidbu.oni si radi svou viru upravují a jak se jim to hodi.jo a pokud je ortodoxní tak ti nedovolí rodit přirozenou cestou ale cisařsky řezem aby doktor neviděl co muže vidět pouze on.další problem obyčejné vejce oni je jedí pouze vařené a ještě osmažené na maslé.potom ruzné kombinace maso a mléko.jí maso musi byt specialně zabite a ještě ktomu před smrtí se něco řika co to nevím přesně.

25.08.2014 18:52

Jana VW. Re:  

Vztah s jinou kulturou nemusí být vždy katastrofální ale je třeba si zvyknout na úplně odlišné věci, které můžeš akceptovat nebo toho nejsi vůbec schopna.A není to vůbec jednoduché přizpůsobení, někdy s naší výchovou naopak spíš nemožné.
S partnerem jsem již skoro 10 let, myslím, že se známe velice dobře a hodně dlouho mi trvalo, než jsem se zbavila veškerých pochybností o našem vztahu.Je inteligentní, pozorný, slušný, hodný a tenkrát mě zaujal na první pohled.Denně jsme v kontaktu, dříve jsem za ním jezdila tam, v poslední době přijíždí hlavně on sem.Mně to tak vyhovuje ale z představy trvalého soužití bych měla obavy a nejsem si jistá, jak dlouho by to mohlo fungovat, protože : má pocit, že je za mě odpovědný a proto jen on ví nejlépe, co je pro mě dobře. Chtěl by vědět, co jsem dělala od rána do večera, s kým jsem se potkala, o čem jsem se bavila. Z jeho pohledu by nepřipadalo v úvahu, abych šla se známým na kafe, nedej bože aby přišel do bytu nějaký opravář. Pokud bych chtěla jít třeba do kina - samozřejmě jen s kamarádkami - chtěl by to dopředu vědět a "odsouhlasit" Co se týče oblečení, měla bych chodt jako správná "arabská" žena, tj. přinejmenším triko s dlouhým rukávem a nelépe něco přes zadek.Normální plavky by ndepřipadaly v úvahu. Samozřejmě by si přál, abych byla muslimka, i když mě do toho netlačí - má to prý být mé dobrovolné rozhodnutí.Alkohol samozřejmě nepřipadá v úvahu... No je toho víc ale to jsou asi takové základní body pro představu, jak může takový vztah s Egypťanem vypadat....určitě to "z jeho pohledu" nemyslí zle, spíš naopak, byl tak vychován ale pro Evropanku to může být docela silné kafe, i když vztah "funguje".

25.08.2014 16:53

Mad | 109.81.241.*** Re: Rozum vs. srdce  

Ještě musím dodat, že mě samotnou překvapilo, že mi alkohol ani oblečení slůvkem nevyčetl. Dokonce mě objímal a občas políbil na ulici. Za ruku mě vodil běžně. To byl pro mě ze začátku šok. Měla jsem jiné informace, že může dokonce zasáhnout i policie. V Sharmu to asi neplatí :-[ Ale na diskotéce na něj několikrát vyjeli hlídači. Ptala jsem se ho, jak to, že se nebojí. Říkal, že v Sharmu s tím není problém, ale že v Káhiře by si to nedovolil.
Ortodoxní muslim určitě je, až na to, že se nemodlí 5x denně. V červenci dodržoval Ramadán. Rád o své víře mluví. Pouštěl mi i nějaké súry z mobilu. Ptal se mě, jestli bych se chtěla stát muslimkou, že je to krásná víra. Na to jsem mu odpověděla, že si to nedovedu představit, že je to pro mě složité. Hned vyprávěl o nějaké Angličance, která konvertovala a neměla s tím problém (jak tady bylo řečeno) :-)
Ještě k té problematice obřízky. Např. jeho sestry obřezané jsou. A jestli jsem dobře pochopila, tak všechna děvčátka muslimky se obřezávají v sedmi letech u lékaře pod narkózou. Chlapci ve dvou letech při místním znecitlivění. Ještě mě zaujalo, že má na ruce kulatou vypálenou jizvu. To má prý každý muslim od dětství.
Je to opravdu hodně zajímavé setkat se s naprosto odlišnou kulturou.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu

Diskuze