A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Původní dotaz

MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM

19.02.2007 11:51:40 | magda
magda
Založila jsem nové téma pro seriózní diskusi kde si můžeme vyměňovat své zkušenosti a navzájem si radit. Rozhodnou se pro manželství s Egypťanem není jednoduché a určitě se každá z nás potýká se spoustou problémů !
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
16.06.2015 14:01

| 46.16.121.*** Re: Křestný list  

A ještě něco - pokud ten list získáš - řekneš pravdu, jak jsi ho získala, tomu svému?! Unese lež, že jsi prostě oblafla faráře a křesťanskou církev, nebo budeš zatloukat a hrát si na "křesťanku"? A co když se někde prokecneš?! Co když to v nějaké krizovce práskne pak on své rodině?! To by byl asi frkot.....
Na tom chceš stavět?! Křet má být z čisté u přímné víry, takto znásilňuješ sama sebe....
A pokud teď ti bude tvrdit ten tvůj, že mu to nevadí, hlavně že máš ten list - co když se pak budete rozvádět?! Na 200 % ti garantuji, že ten tvůj "fake křest" na tebe vytáhne a budeš v loji.

16.06.2015 13:53

| 46.16.121.*** Re: Křestný list  

Soudím, že ti na konfesi (vyznání) asi nezáleží, chcš být "jen" pokřtěná. U katolíků tomu předchází tzv. katechumenát, tj. cca rok přípravy, docházet na sezení s farářem a učit se jejich vyznání víry.....U prostestantů je troško volnější, ale předpokládám, že mají ještě dost rozumu a nepokřtí tě jen tak na počkání. V reformovaných církvích se předpokládá něco jako "zájem o tuto církev", tj, chodit tam na bohuslužby, zapojit se do jejich činností.
Je ti doufám jasné, že pokud toho všechno budeš ochotná "zahrát a nalhat", tak jsi je podvedla, tvůj křest nebude myšlen z upřímné víry, že by ses vlastně dopustila podvodu vůči nim a některé konfese dokonce lidi ze svých řad exkomunikují, tj. kdyby jsi chtěla později nějaký ten křestní list......tak smůla.
Za sebe doufám, že se takový farář či kněz nenajde, aby tě pokřtil "jen tak na voko", protože jsi zamilovaná do muslima.....Ale to je můj problém, moje svědomí. Chápu, že pro muslima jsi bez křestního listu prostě "bezvěrec" a je to pro ně nepochopitelné a vzít si tě jako ateistku nesmí......min. mu to zakáže jeho rodina a uma. A ještě si uvědom, že každý křest v dospělosti s sebou nese něco jako "křestní sliby", tj. před vlastním křtem (buď pomazáním svěcenou vodou, nebo přímo ponořením do vody, jako to praktikoval Kristus), kde slibuješ na své svědomí, že budeš min. praktikovat nějaké té závazky vyplývající z té které kongregace......No, jestli i toto jsi ochotná pro toho svého prince provést, tak si zatížíš svědomí podvodem a lží......ale to je tvoje morálka. A jestli se hned po tom lži-křtu "zdejchneš" a na vybodneš se na tu církev, věř, že někde si členové všímají a klidně tě obratem "vyloučí" a máš po křestním listu....
Jak vidíš, není to jednoduché, snad jsi pochopila, co tím myslím. Jestli máš nějakou otázku, tak se klidně zeptej.
A PS: To by byla prča, kdybys ten lži-křestní list tomu svému předložila a on chtěl o tvé víře-nevíře diskutovat? Nebo si na to přivedl nějakého toho "staršinu".....Co pak? Přiznáš podvod?Dobře si všechno rozmysli.

• bejki
  • newwoman
  • Anonym (2)
07.06.2015 11:48

Katriiin Křestný list  

Dobrý den prosím o radu, chtěla sem se zeptat jestli má někdo známého nebo ví o někom kdo by mi mohl vystavit Křestný list, bohužel nejsem křtěná od malička a ted bych se chtěla nechat pokřtít, ale četla jsem že to trvá nejméně půl roku a musí se projít ceremoniálem a já jelikož furt cestuji nemám čas chodit na schuzky atd. Prosím o zkušenost nebo radu.
Děkuji

• Anonym (3)
17.11.2014 15:46

newwoman Re: MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM  

Nemá někdo zkušenost s nostrifikací egyptského bakalářského vzdělání za účelem studia magisterského oboru v ČR? Popřípadě alespoň středního vzdělání za účelem studia na bakaláři. Přítel by chtěl vystudovat magistra v Praze na VŠE nebo ČZÚ, na obou se jedná o placené obory v angličtině (informatika, international business), tak jen tak v duchu přemýšlím, jaké je šance, že ho vezmou... Ostatní podmínky pro přijetí by měl celkem bez problémů splnit, takže mě "trápí" jen ta nostrifikace. Bakaláře bude mít z Assiut University. Děkuji za reakci :)

03.11.2014 12:43

Hexadecimal | 158.255.21.*** Jedete některá v brzké době do Káhiry?  

Ahoj,
moc prosím některou z vás, která se chystá do Káhiry, jestli by byla ochotná mi přivézt obálku s pro mne důležitým dokumentem. Moc by mi to pomohlo. Ozvěte se mi prosím na hexadecimal@seznam.cz . Děkuji.

• Anonym (1)
23.10.2014 18:22

| 178.165.130.*** Re: Egypťan na dovolené v Čr  

a bude tě to stát poměrně dost peněz a nakonec on ti muže prchnout někam mimo CZ a máš problem jako brno,pokud ho neznáš několik let, tak mu fakt řekni že tu je zima a že nic neuvidí, jelikož umrzne :-D

23.10.2014 11:26

Deena Re: Egypťan na dovolené v Čr  

Řekni mu, že v únoru je tu zima. Ať počká na lepší období.
Jinak potřebuješ pozvánku-dají ti jí na ciz.policii, výpis z účtu , občanku, kolek .Zeptej se na policii, dají ti přesné informace

• Anonym (1)
23.10.2014 10:13

Jana | 94.112.20.*** Egypťan na dovolené v Čr  

Ahoj holky,

i já jsem se skamarádila z jedním egyptanem na dovolené :D :-) a rád by za mnou v únoru přiletěl na dovolenou. Slyšela jsem, že je to však velmi složité - a že ho tady nemusí ani pustit. Kamarádka mi také říkala, že mu musíme poslat zvací dopis nebo tak něco ... máte s tím někdo zkušenost ?

• Anonym (7)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu

Diskuze