Skrýt mapudiskuze na mapě

Diskuze - MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM

Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Původní dotaz

MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM

19.02.2007 11:51:40 | magda

magda Založila jsem nové téma pro seriózní diskusi kde si můžeme vyměňovat své zkušenosti a navzájem si radit. Rozhodnou se pro manželství s Egypťanem není jednoduché a určitě se každá z nás potýká se spoustou problémů !

Poslední reakce

RE: RE: RE: RE: prosím o radu   Háááňa 17.06.2009 08:37

pro hajed- ne, nejmenuje- možná naštěstí :-)

0

Shabka   Masreia 16.06.2009 14:05

Ahoj vsem, mela bych otazku. Jak probiha predavani shabky v krestanske rodine, jake jsou kolem toho tradice a ocekava se neco v tomto smeru od zeny v tom smyslu, jestli dava naopak neco nastavajicimu zenichovi apod..? Diky ;-)

0

RE: RE: RE: prosím o radu   hajed 15.06.2009 18:33

to-Hana-Praha mám jednu otázku nejmenuje se tvůj přítel Ahmed Ali,doufám,že jsem tě tou o tázkou nezaskočila,ale známe jednoho ,který žije v německu ani nevím proč mě napadla ta spojitost ;-)

0

RE: RE: prosím o radu   siham 15.06.2009 17:01

ano, sazka do loterie :-) ale to je manzelstvi samo o sobe :-)
To je dobre, ze mate jeste nejaky cas pred sebou, lepe se poznate a mezitim muzes zvladnout tech temer 7000 prispevku v tomhle tematu :-)

0

RE: RE: prosím o radu   Háááňa 15.06.2009 16:56

RE: prosím o radu   Háááňa 15.06.2009 16:55

Takže taková sázka do loterie? :-)Hrozně se toho bojím, stejně by to bylo aktuální až za rok, protože chci ještě dodělat vejšku, ale chci o tom získat co nejvíc info, abych kdyžtak mohla vycouvat dokuď to bude možné:-) Ale je to nějak sylnější než já :-)

0

prosím o radu   siham 15.06.2009 16:49

Hani, tak jsem to nemyslela. Sestry meho muze take chodily pred svatbou bez satku, nejake vdane sestrenice se nezahaluji dodnes.
Jestli muz po svatbe zmeni nazor na nejake veci..to nejde predvidat a hlavne se ti to muze stat s chlapem jakekoliv narodnosti.
Knizky tohohle typu si nech jen jako "adrenalinove" cteni :-) Navic ani nejsou z egypta.

0

RE: RE: RE: RE: prosím o radu   Háááňa 15.06.2009 16:34

Takže myslíš že to není pravda, co mi říká? že sestry nosí normální oblečení? Já totiž opravdu nevím:-( Ano, právě, to je to čeho se bojím, on říká, že respektuje, že jsem evropanka a že neočekává, že ze mě bude muslimka, ale bojím se toho, až tam budem, manželé, aby najednou neobrátil(čtu hodně knihy typu- bez dcerky neodejdu, shledání v poušti...)

0

RE: RE: RE: prosím o radu   siham 15.06.2009 16:19

Hani, to by bylo docela zajimave kdyby cast rodiny byla muslimska a cast krestanska :-) Svoje obavy nejlepe vyresis rozhovorem se svym pritelem, co od tebe ocekava, jaky bude vas zpusob zivota atd. Ono tise ocekavat, ze uz "poevropstel" protoze zije v nemecku, se vubec nemusi vyplatit :-(
Ja jsem priklad prave tech tilek :-D

0

RE: RE: prosím o radu   Háááňa 15.06.2009 16:03

Děkuji za odpověd. Jen mám strach z toho, aby to tam nebyl problém. On je ze 7 dětí a co jsem pochopila, tak všichni jsou muslimové, ale jeho 2 sestry se oblíkají normálně- evropsky
A jak je to u tebe? A jak dlouho tam už žiješ?

0

RE: prosím o radu   siham 15.06.2009 15:24

Hanko, ono je to opravdu velmi ruzne, po ulici chodi manzelky egyptanu jak v tilkach, tak satcich. Tohle si musite hlavne vyjasnit sami mezi sebou, nejlip jeste pred svatbou.

0

prosím o radu   Háááňa 15.06.2009 15:15

Ahojte všechny,
prosím o radu. Mám v plánu vzít si Egypťana a potřebuju se zeptat, jak to chodí, když s nim žijete v Egy.
On byl dříve ženatý s němkou, takže žije stále v Německu, ale prý by chtěl abychom žili v Egy. Tady je vše v pořádku, ale bojím se až budeme tam, aby mě nenutil nosit jejich oblečení a nebral mě jako muslimku (v žádném případě nechci konvertovat na jejich víru)
proto vás žádám o pomoc jak to je ve vašem případě. Děkuji H.

0

RE: Hezký den   Jana VW. 14.06.2009 18:30

Inka:tak ať ten týden v nemocnici hodně rychle uteče a hlavně pomůže :-)

0

RE: Hezký den   Janick 14.06.2009 18:30

Ina.inka, drz se, bude lip! Moc to Tobe i manzovi preji !!! :-)

0

RE: Hezký den   Sindy 28 (83.240.35.***) 14.06.2009 18:13

Ina.inka: :-D taky nám tu budete chybět, ale je to pro dobrou věc....takže hodně štěstíčka ať zase ťapkáte po svých!!!Pevně věřím, že to zvládnete a zas bude líp.Za týden odlítáme do EG tak třeba přivezeme trošku toho sluníčka :-D :-D :-D :-D :-D a příští rok už možná pojedet i vy,moc moc bych to přála ;-)

0

Hezký den   Ina.inka 14.06.2009 18:06

Děvčata, já jdu v pondělí, tedy zítra asi na týden do nemocnice, snad mi pomohou, abych mohla zase chodit :-) Takže se tu mějte všechny moc krásně, ssssssnad se brzy zase budeme číst ! Budete mi chybět!

0

RE: RE: RE: RE: RE: orfi   JAJAJAJA 13.06.2009 20:23

Jen by mě zajímalo co to vlastně ORFI znamená, myslím ta zkratka.

0

RE: RE: RE: RE: orfi   Janick 12.06.2009 14:42

Meo, zalezi ciste na tom, jestli je to v knize zanesene nebo ne. Cili, jestli se to da dohledat i bez fyzicke pritomnosti papiru, prave v knize. Pokud roztrhas kolenni orfi, ktere neni nikde zavedene a vis, ze jiny exemplar neexistuje, jsi cista. Pokud roztrhas orfi, "orfimanzel" se nastve, orfi pravnik pri snatku do knihy vse zanesl, orfimanzel si muze kdykoliv nechat vystavit duplikat, protoze spravne by ses mela i Ty podepsat do knihy, a staci rict, ze on to orfi ztratil, dostane nove, a jsi v podstate stale jeho zena, pak mu staci svedek na to aby rekl "ano ona je jeho zena" a je to :-? Tak vznikl prave ten pripad "polyandrie" u cz turistky, ve finale 3 orfi manzele, i kdyz si myslela ze sbira jednoho po druhem :-P :-P :-x

0

RE: RE: RE: orfi   Meo 12.06.2009 12:04

tak to by mě potom zajímalo jake je to naše,když jsme byli v kanceláři,ale ne od pravnika,ale od znamich co tam podnikají,ja on dva svedci a vlastne ten právník,sepsal vsechny nase udaje jak ode mne tak přítele a svedku,podepsal to orazítkoval a konečná,jo a potom nam vsichni gartulovali 8-O :-? kdo se ma v tom potom vyznat :-(

0

RE: RE: orfi   Pavka:-) 12.06.2009 09:12

Tak to v tom případě je ještě třetí způsob. Kolení orfi sepsané právníkem mimo kancelář. A kdo se v tom pak má vyznat.

0

RE: orfi   Masreia 12.06.2009 00:10

Janick, uz chapu, slo mi prave o to, jak kontrola pozna, jestli je to kolenni orfi nebo od pravnika, takze uz je mi to jasne ;-) diky

0

orfi   Janick 11.06.2009 23:37

Masreia, kolenni orfi je predtistene (vetsinou i dost spatna kopie), s orig. razitkem pravnika, a orig. evidencnim cislem, (jenze neodpovida cislo realite, neni zaneseno v knize). Pravnicke orfi, tedy to registrovane, sepsane u pravnika, byva vyjete vc. nacionale z pocitace, a zanesene do knihy. To se uzavira primo v kanclu pravnika, se 2 svedky.
Prakticky rozdil mezi temato dvema exemplari je ten, ze kolenni orfi opravdu staci zneskodnit a nic se nedeje, orfi uzavrene u pravnika musi byt take u pravnika rozvedeno, jinak stale trva i po "odluce" a lze se dobre mstit.

0

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: svadba ofri   Masreia 11.06.2009 23:09

Janick jaky je fakticky rozdil mezi kolennim orfi a ofri od pravnika, kdyz i na tom kolennim je razitko? Je v nich na prvni pohled nejaky rozdil?

0

RE:Pavka:-)   pola1011 11.06.2009 15:37

Pavka jooo to maš pravdu že mně a Mahmuda maš na svědomi ty :-) , ale jsem rada :-) však ty viš ;-)doufam ,že se dostanu na skype v egyptě a pokecame jooooo ;-) a hlavně budu fotit a vyfotim ti brouka ;-)

0

RE: To:Seagull   pola1011 11.06.2009 15:32

joo dobry postřeh , ale neboj všechno je v pohodě tu fotku mam od Pavky:-)

0

To:Seagull   Pavka:-) 11.06.2009 14:31

To víš, že to víme. Ten jeden je můj a ten druhý Poly. :-) Tak trochu Pola a Mahmud je moje práce.

0

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: svadba ofri   seagull 11.06.2009 13:32

holky neviem ci ste si vsimli, ale Pavka aj pola1011, vy dve mate v profile na obrazkoch rovnakych egyptanov.. ;-)

0

RE: RE: RE: RE: RE: RE: svadba ofri   Pavka:-) 11.06.2009 12:45

My měly kontrolu v bytě hned druhý den a bylo to v Daharu.

1

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: svadba ofri   pola1011 11.06.2009 11:29

Janick moc moc dekuji za informace jsi hodna :-) takže když mně mahmud bude přesvedčovat ,že to musime mit ověřene na uřade , že to na koleni nestači tak ja prostě budu tvrdit ,že to nechci a že vim , že to na koleni je postačujici ;-) ted jsem o trochu klidnějši ;-)

0

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: svadba ofri   Janick 11.06.2009 11:25

a jeste jedna rada, dosti prakticka, pri jakemkoliv pripadnem problemu (verim ze zadne nebudou), mluv cesky, ne anglicky ;-) zrovna u silnicni hlidky,a je dobre pokud M. bude znat par ceskych slovicek, aby pripadne na tebe mluvil taky "cesky" 8-)

0

Srazy cestovatelů