A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Původní dotaz

MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM

19.02.2007 11:51:40 | magda

magda Založila jsem nové téma pro seriózní diskusi kde si můžeme vyměňovat své zkušenosti a navzájem si radit. Rozhodnou se pro manželství s Egypťanem není jednoduché a určitě se každá z nás potýká se spoustou problémů !

Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+

Re: MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM   Samar 13.11.2012 20:26

Lebes - áno, to je realita všedného dňa. Mladý arab nemá len tak ľahko peniaze aby si kúpil byt, či dom. A pokiaľ je v rodine viac chlapcov, tak tá rodina samozrejme nedokáže zabezpečiť bývanie každému - pokiaľ nie je z tých movitejších..
Ale cez to všetko - aj mladí sa tam dnes ženia a vedia uživiť svoje ženy. Pokiaľ nemajú peniaze na vlastný dom, tak si zvyčajne nadstavia poschodie (to je rozhodne najlacnejšia varianta) - pomôže kto môže. A žiaľ za tú cenu že jedného pošlú do EÚ pre fin. pomoc... prípady sú rôzne - rodina od rodiny.
Cestovný ruch je široký pojem - aj v tejto oblasti sú pozície, ktoré sú považované za veľmi lukratívne. Cestovný ruch nemusí znamenať len animátor, čašník, sekuriťák a pod..

0

Re: MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM   Samar 13.11.2012 20:18

ano Beira - aj takí sú a nie je ich málo.

0

Re: MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM   Samar 13.11.2012 20:16

Sofi - či by si niekedy požiadal o pôžičku s tým že mi ju vráti ? Taká situácia u nás nikdy nenastala. O peniaze si nikdy nežiadal. Natoľko ho poznám, že radšej by hladoval, alebo požičal od rodiny, prípadne niečo predal ak by došlo k najhoršiemu. Keď som mala obavy z nejakej situácie - vždy povedal, že si s tým nemám lámať hlavu - on je muž a vie sa o seba postarať.
Dodnes sa chová tak, že vždy "to lepšie, či posledné" patrí mne.
A prečo si myslím, že nešiel sem kôli zištnosti. Je to človek povedzme v rokoch a tým pádom už bol dá sa povedať zabezpečený = mal stabilnú prácu so slušným platom, má svoj vlastný dom a kdečo iné.. Dá sa povedať, že žil ustáleným a pokľudným životom, nemal žiadne podlžnosti, okrem seba samého nemusel živiť nikoho. On vedel, že mám syna a utomaticky si považoval za povinnosť začleniť ho ku mne - čo sa starostlivosti týka. A to mu aj ostalo. Takže nech to rozoberiem z ktorej koľvek stránky - fakt neviem aké plus v živote získal príchodom sem... Akurát to, že je rád, že má svoju rodinu. O synovi sa vyjdruje ako o svojom synovi a tak sa ku nemu aj chová. Takže dnes sa ide potrhať, aby toto všetko zvládol (zrovna tak, akoby to robil, keby mal za manželku arabku). Do domácnosti prispieva tým istým dielom ako ja. Ponuku na život tam som musela odmietnuť - kôli dieťaťu a ja viem, že to nebola len fráza (on mal skutočne čo ponúknuť)...
Takže ak sa ti stalo, že ten tvoj napr. požiadal o pôžičku - hoc by mi možno srdce trhalo, ale nedala by som.. Nie som lakomec - to nie, len poznám ich tradície a hneď by ma napadlo, že takto sa hrdý arab k žene nechová. Arabku by o niečo také nepožiadal. Ver mi - mal by problém požiadať aj sestru. Najskôr by to riešil s bratmi, rodičmi alebo priateľmi. Požiadať ženu - to je akoby tabu. A to tabu porušujú práveže len u turistiek, lebo si mnohí myslia, že Euráše nám tu rastú na stromoch a vie, že si to môže dovoliť. Keď si chceš overiť jeho skutočnú lásku a úprimnosť k tebe, tak práve preto mu tie penieze nepožičaj a uvidíš čo sa stane - ako sa zachová... Ale už len to, že o prachy prosil by ma postavilo na stranu "viac- menej neverím".
Neviem, či zrovna toto je tvoj prípad - to som len prečítala medzi riadkami v tom ako sa pýtaš..

0

Re: MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM   beira 13.11.2012 20:08

zenatí tiez nemaju problem pumpnut turistky o peniaze a tak si zvysovat zivotnu uroven svojej rodiny. :-))

0

Re: MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM   Lebes 13.11.2012 19:49

Samar, do určité míry máš pravdu. Ano, pracují v cestovním ruchu také muži co mají doma Arabské manželky a nemají jinou možnost obživy, než pracovat v cestovním ruchu, ale ti se nežení s Evropankami. Mám na mysli mladé Araby, kteří jdou cíleně pracovat s turistkami, aby si našli Evropanku, která jim zvedne životní úroveň. Mladí Arabové většinou nemají nemovitost, takže když žít spolu v muslimské zemi, tak buď nejdříve postavit dům, nebo byt, koupit pozemek a nebo si pronajmout bydlení. A z platu, který je v muslimských zemích je to hodně těžké, když ještě musí být na jídlo, ošacení a určitý životní standard. Ano, je to tak, pokud má muž dobrou práci a patřičné vzdělání, jak píšeš, tak ale nepracuje v cestovním ruchu. Pokud mladý Arab chce v Čechách vydělat na bydlení a slušnou životní úroveň až budou spolu žít v muslimské zemi, tak to jde velice těžko, nemá takový příjem, aby mohl šetřit na dům ve své zemi a ještě finančně pomáhat své ženě.

0

Re: MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM   Sofi (95.105.243.***) 13.11.2012 19:41

Samar : ako si zistila, že z jeho strany nejde o zištnosť ?
a čo by si si pomyslela, ak by si mu požičala menšiu hotovosť, s tým že Ti sľubi, že Ti ju vráti
Dakujem
zaujíma ma len Tvoj názor, takže prosím o dalšie reakcie nemám záujem ;-), nič v zlom

0

Re: MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM   Samar 13.11.2012 19:28

a ešte - pokiaľ dvojich plánuje mať deti, tak striedavé žitie si neviem predstaviť už len z dôvodu školskej dochádzky..

0

Re: MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM   Samar 13.11.2012 19:23

Žiť na striedačku raz v jeho krajine, raz v našej je ťažko realizovateľné - kôli práci... to jedine, že by boli veeľmi bohatí aby si toto mohli dovoliť, alebo tak, že manželka je napr. podnikateľka a má veci vo svojej firme zariadené tak, že vie existovať bez jej prítomnosti príp. cez net.. Ale možnosť žitia len v jeho krajine je možná.. Prečo myslíš, že nie ? Veď ty sama (pokiaľ sa nemýlim) žiješ v TN. Prečo si myslíš, že by na to niekto iný nemal prostriedky, aby uživil svoju manželku ? Pokiaľ má patričné vzdelanie a dobrú prácu, tak to zvládne - zrovna tak, ako to zvláda tvoj manžel. V turizme pracujú aj takí muži, čo neprišli hľadať európanku - mnoho z nich má doma svoje rodiny, manželky a pracujú v turizme, aby rodinu uživili.

0

Re: MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM   Lebes 13.11.2012 19:04

Žádná žena nemůže dát ruku do ohně za svého manžela a je jedno jaké je národnosti. Ale jsou určité indicie podle kterých se dá usuzovat, jak dalece a opravdově myslí svou lásku ke své ženě. A u smíšených manželstvích, kde každý pochází z jiné kultury to platí dvojnásob. U Arabů platí zásada, že muž hradí náklady na svatbu, udělal to i ten váš? Zaplatil si sám letenku do Evropy? Každý z arabských manželů tvrdí, že nechce do Evropy, to je už taková jejich fráze, ale přitom je jich tady spousta. Proč asi? Ve své zemi by se musel postarat o svou ženu podle Islámu, a na to nemá prostředky. Každý své ženě říká, že do budoucna budou žít v Egyptě, v Tunisku, nebo že každých půl roku budou žít střídavě v jiné zemi, ale jak? Žádná zamilovaná si neuvědomí, že je to nereálné. Na to nikdy nebudou finanční prostředky. Jak by to bylo s prací, atd.? Když váš manžel přijel do Čech, přivezl si s sebou dostatečnou hotovost, aby jste ho nemusela živit, když nemá práci a ještě vyřízený pobyt? Podle Islámu je nemyslitelné, aby muslim se nechal živit od své ženy. A charakterní muslim by nikdy žádné peníze od ženy nepřijal. Kde jste se spolu seznámili? V letovisku, kam chodí Arabové pracovat jen proto, aby si našli Evropanku? A zvýšili tím svůj životní standard? Pro charakterního muslima je nepřijatelné, aby pracoval s turistkami, v letoviscích. Je to nejvíce riziková skupina Arabů, kteří pracují v cestovním ruchu.

0

Re:   Magdalenka (109.80.142.***) 13.11.2012 18:32

Blondínko to byly takové ty naprosté začátky, kdy přijel sem do čr, ted už jsme zase někde jinde. Vůbec to nebylo jednoduché, ale jsem si jistá, že kdybych šla žít já s ním do egy tak se taky občas červená až na zádech. Někdy si jen tak sednu a vzpomínám a říkám si, jak jsem to mohla přestát se zdravým rozumem.
K čemu jsou sz na facebooku jsem mu vysvětlila i to proč mi tam podobné věci nemá psát. Pochopil to, moje mamina to nepochopila dodnes. Klidně se tam dočtu: tak chceš ty houby, nebo ne? :-D

0

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu

Diskuze