A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Původní dotaz

MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM

19.02.2007 11:51:40 | magda
magda
Založila jsem nové téma pro seriózní diskusi kde si můžeme vyměňovat své zkušenosti a navzájem si radit. Rozhodnou se pro manželství s Egypťanem není jednoduché a určitě se každá z nás potýká se spoustou problémů !
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
18.11.2012 17:32

Samar Re:  

Tak toootoo sa mi vonkoncom nepáči.. Urážať niekoho, len na základe iných skúseností. Napísať niekomu, to čo vyšlo z tvojej klávesnice o múdrosti rozhodne nevypovedá.
To fakt sa tu nedá normálne diskutovať ? To pokaždé keď tu ide plynulá debata (hoc s odlišnými názormy) sem musí prísť nejaký anonymný nick pod čílom od 1 - až po 9 prísť niekoho urážať a moralizovať ? A kto je tu Generálnym riaditeľom zemegule, aby si dovolil niekomu odporúčať spakovať si veci a vypadnúť ?

18.11.2012 17:24

| 89.9.196.*** Re:  

Vero-spamuješ ty a rozprávaš bludy o ich živote.Dobré len pre tie dievčatá, ktoré nevedia o ich živote nič. :-D Pre tých tu môžeš byť zaujímavá :-D

18.11.2012 17:22

| 89.9.196.*** Re:  

Vero-ty si tak hlúpa a jednoduchá, že je škoda už na teba reagovať. Už napísať ,že aby sa EU muži učili od arabov ako sa majú správať , tak už to samé hovorí o tebe veľa.
No keď si taká humánna , čestná a spravodlivá tak si spakuj veci aj s tvojim primitívom a choď tam žiť a praktizuj tam svoju humanitu a lásku k blížnemu. ;-)
Ja som žila v ich komunite tak viem o čom hovorím a naivné predstavy o ich živote ma tu nepresvedčia o opaku. Myslím Tvoje .
Môj život je zatiaľ v poriadku nemaj starosť

18.11.2012 17:21

| 95.33.154.*** Re:  

connies to je bezne na sk taketo vztahy.....vasa rodina nie je ojedinela........to je to co som pisla.....rodcia tym ze sa nedokazu byt sbestacni tak nechtiac sa stavaju pricinou nedbrvolnbej viazanosti deti.......uplne zla filozofia rodinych vztahov..je to vsetko o solventnostia aj o vychove k respektvaniu zivota deti.tvoja sestra bola za zlu ked si zila svoj zivot..mozno je to vycitat? je jasne,ze z tvojho pohladu konala amoralne.amyslis,ze nemala rada matku..ale mozno len chcela zit inak...myslim ze ani vasa mamicka by si nezelala nyt nadradena nad vlasne vase deti a rodinu...........treba respektovat individuale rozhodnutie kazdeho......

18.11.2012 17:13

vero1  

sakriš probudila jsem 89..o to jsem snad ani nestála, zase tady akorát spamuje nekonečným omíláním o ničem..
navíc byla bych ráda abyste na mě neútočila smyslem zdekujte se z EU a neotravujte tu vzduch..hodně to vypodvídá o vaší xenofobii... ikdyž ted budete psát blablabla kde máte všude příbuzný a jaký máte zkušenosti a co jste procestovala-to mě nezajímá, mě zajímá humánní stránka a tu vy podle vašich reakcí nemáte...nejvíc extrémně se tu chováte vy

Lebes já to vidím stejně, náboženství, podávané umírněně a praktikováno pozitivně, společnost formuje k lepšímu po všech stránkách a to je fakt, který je viditelný

souhlasím také se Samar, že zde má žena i ekonomickou funkci,a má méně prostoru o péči...což na druhou stranu si každý může určit sám kde má priority a vzhledem k trendu v čr, kdy ženu bohužel partner opustí a musí být samoživitelkou, je smutný aspekt naší společnosti, který pak souvisí se vším, viz zmíněno mám 2 děti a musím se o ně starat

záleží na naší volbě co je pro nás důležitější peníze nebo rodina, a z tohoto úhlu má Islám jasno, proto i ten největší chudák se v muslimských zemí kouká na svět pozitivně, protože ví, že rodina je na prvním místě a vždy tu budou a pomůžou si

18.11.2012 17:12

| 95.33.154.*** Re:  

samar ja som mala a mam moznost vidiet na roznych rodnach ake slovo maju mazeny v tn ....to ,ze ony sa chovaju hlucne a davaju najavo krkom ci gestami ze su nahnevane alebo nieco chu nic neznamena..je to mentalita arabov,a podobnych etnik....
tam pati len ´´macho´´ kultura´´´.ked sa muz rozhodne tak je po jeho.....ziadna ti navonok nepovie ako to je v jej manzelstve arodine..sui cudzinka nech by si bola aj sto rokov vydata a zila tam v ich rodine.....aj keby< si bola arabka tak si sudzia..nepokrvna..tak ti nic nepovedia...... aeuropanyk vydate za tunisanov aj vzdelanych ci nie maju slovo len pokila muz ma neiste postavenie v eu....ale niekedy ani to nestaci ....cih mentaluita sa niekedy neda zadrzat.....ani ich vychova..... :-
ci v tn ci v egypte ci v inej moslimskej krajine muz je ´´macho´´.zena ho nesmie navonok urazit ani inak ponizit.....lebo je len zena....tspocensky zena stoji dole oprati muzovi.a ma s spravat pokorne a respektovat muza.ci ma pravdu ci nie ten muz.....
kto pozna arabov a ich mentalitu vie o tom.......akjj to,ze arabky sice nakrcia/ ako ciganky v eu/ ale nie su respektovane..len ak je ich rodna bohata,tak muz respektuje tu rodinu..nic viac....

18.11.2012 17:12

| 89.9.196.*** Re:  

Connies- to je typické čo píšeš. V každej rodine sa nájde hajzlík.
Inak aj u araba ktorého poznám majú starkú/prezývajú ju tutanchamon :-D/ má 90 rokov a stará sa o ňu len jedna jej dcéra a ostatné deti len čakajú kedy zomrie a zhabú po nej majetok. Už teraz si odnášajú z jej bytu hodnotné veci. :-D Ale kritizovať a ohovárať vedia to im celkom ide.

18.11.2012 17:08

Samar Re:  

Ja nemám pocit, Lebés, že by som sa ťa mohla niečim dotknúť. Žiadne urážky odo mňa na tvoju osobu nesmerovali. Snažíme sa vysvetliť, že tvrdenie, že u moslimov rodinné zväzky fungujú lepšie, že všetci sa vedia postarať o svojich rodičov a že neveriaci nie - sa nezakladá na pravde. Ja neriešim tvoju vieru - aj chápem to, že máš pohľad skreslený, lebo si ešte našťastie nebola konfrontovaná niečim negatívnym, takže veríš svojej predstave alen pozitávnym skúsenostiam. Tak ako si tvrdila,že v TN domovy neexistujú. Tiež si vychádzala z tvojej predsatvy plne fungujúcemu rodinnému systému. Pravda je niekde uprostred. Aj keď viem, že tá rodina funguje o poznanie lepšie ako v našich podmienkach - ale opäť - nie je to dané vierou, ale situáciou, výchovou a nastavením celej spoločnosti.

18.11.2012 17:03

beira Re:  

delenie starostlivosti o chorych rodicov byva obvykle na jednom lebo,ostatni surodenci sa k tomu obycajne postavia tak, ved bere (mamin,otcov) dochodok,tak nech sa stara.ked sa jedna o staranie, tak nikto nemoze,ked sa jedna o dedicstvo vsetci mozu.pritom kupovanie plienok,lieky,specialne diety daleko pohltia vysku dochodku.ja myslim,ze odborna starostlivost v penzione a samozrejme navstevy a sviatky a casty kontakt s rodinou je omnoho lepsi,ako vystresovana ubita rodina,ktora nezvlada tuto starostlivost este zamestnanie a samozrejme dalsie ine cinnosti.

18.11.2012 16:59

| 89.9.196.*** Re:  

Lebes, je mi známe,že v čechách je väčšia časť ateistov ale neznáme ako sa spáva okolie k veriaci. Pritom mám rodinu v Čechách dosť rozvetvenú ale sú ateisti a keď prídu na Slovensko na neakú rodinnú udalosť tak idú s nami do kostola a nikto to nerieši. Ja mám skúsenosti s ľudmi, ktorí sú silne veriaci , že sú falošní. Ja sama som kresťanka ale nevychovávam moje deti a sama som nebola vychovaná v silnej kresťanskej viere. Vlastne moji rodičia nám dávali priestor svojou výchovou aby sme sami rozhodli ako sa budeme správať a žiť aby sme sa nemuseli hanbiť za svoje chovanie. Ako som písala nižšie za svoju výchovu vďačím mojim rodičom a , že nebola pritiahnutá žiadnym náboženským duchom.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu

Diskuze