A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Původní dotaz

MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM

19.02.2007 11:51:40 | magda
magda
Založila jsem nové téma pro seriózní diskusi kde si můžeme vyměňovat své zkušenosti a navzájem si radit. Rozhodnou se pro manželství s Egypťanem není jednoduché a určitě se každá z nás potýká se spoustou problémů !
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
18.11.2012 16:20

beira Re:  

Samar a 95,33 suhlas!!!! Vero1 a Lebes cista demagogia..to ze niekto veri, boha alebo neveri,alebo sa tvari ako veriaci,je uplne jedno a prave medzi panbozkarmi by som hladala najviac pokrytcov.ktori sa skryvaju za vieru.ja by som hladala odpovede vo vychove a v charaktere a nie v tom ci oblizuje paprce krest,fararovi,alebo imamovi.a este k tomu opatrovaniu starkych.ja ked budem mat deti,tak si vyslovene neprajem,aby ma opatrovali,aby boli v svojom zivote moje deti obmedzovane a brzdene,moja mamina opatrovala dedka aj babku a viem o com pisem.

18.11.2012 16:12

Samar Re:  

Lebes - nie konkrétne k tebe - ale všobecne. Ako sa dá skĺbiť všetko dokopy. Ja som to riešenie intenzívne hľadala - ale nenašla. Preto by ma ozaj zaujímalo ako sa dá riešiť takáto situácia - nájsť asopň jedno rozumné riešenie a pritom si nič nevyčítať, mať ten pocit, že rodičia odišli z tohto sveta dôstojne v kruhu najbližších a pokojne.. lebo iné ako tých rodičov presťahovať tam nevidím (a to je nezmysel - zdravotná opatera, poistenie, fin. náročnosť, adaptácia starých ľudí na iné prostredie....).

18.11.2012 16:12

| 89.9.196.*** Re:  

95 ja by som bola tiež na to zvedavá čo by k tomu povedali po rokoch spoločného žitia. :-D :-\ :-\
Doslova a do písmena by sa museli prispôsobiť svojmu habibi aby bol pokoj v rodine /ale ani to by nemuselo byť zaručené lebo nakoniec kto vie s akým ráno stane habiák a čo zase mu preletelo cez noc/ :-D
A o ich tupom , pribrzdenom myslení tu píšem 4 alebo 5 rokov. A takýto by mali vychovávať deti v EU? Tak to už ozaj nemám na to slov. :'(

18.11.2012 16:02

Lebes Re:  

Samar, pokud je tato polemika adresovaná na mě, tak já už rodiče nemám, bohužel. Ale jsem člověk, že pokud si to vyžaduje situace, tak vždy existuje řešení v každé situaci.

18.11.2012 16:00

| 89.9.196.*** Re:  

Lesbes, sorry ale tak dobre poznám rodinný systém v Egypte, Maroku,že toto ma muselo rozčúliť. Nikdy by som toto nedávala za dobrý príklad výchovy našich ďalších generácií. Preto som písala, že ak niekomu vyhovuje Ale prezentovať ich rodinný systém a vierovyznanie, tak prosím kľudne tam môže ísť žiť a vychovávať svoje deti. Moja neterka tak urobila a je spokojná. Naša stará európa a náš systém nepotrebuje islamizáciu dosť tu bolo napáchaného zla s kreťanskou ideológiou.
Ako píše Samar, je to len a len o výchove v rodine a silné vierovyznanie ženú výchovu do extrémov. To myslím ako kresťanské tak moslimské.

18.11.2012 15:50

| 95.33.154.*** Re:  

89 som zvedava ako by hodnotili vyctu vychovu a vztahy v rodine manzelky tych moslimov keby skutcne zili v krhu rodiny a takeho ich klanu..... :-
pretoze som este nevidela araba co by bol v ponimani nasej kultury vychovany v ramci naseho bontonu ako takeho ,v ramci respektovania individiualuty osbnosti jedinca a hlavne zeny....
ten as svet vycjovu anhlasu na zicotne hodnoty je tak rozdielny,ze zidne take manzelstvo nemoze fungovat a nemozno v nom vychovavat deti ako osobnosti.....
len nech to tie zeny co si menovala skusia......a ziju roky v krajine ich habibakov....a vnech vychovavaju svoje deti v zmysle ich luktury na zicotneho nahadu..potom az uvidia koho si to vzali ......
ja som tiez za to,zeby mali ist zit kazda co sa rozhodne pre araba zit do jeho krajiny..ked sa jej tak paci ich vzor chovaniaa prstupu krodine ci vychove...... :-
my v eu si usetrime peniaze za ich resocializaciu a pomoc pre nich v podbe kurzov ci inej podpory ......

18.11.2012 15:47

Samar Re:  

Lebes - ale tých výnimiek je tooooooľko, že už aj štatisticky musíš uznať, že je to o tej výchove a nie náboženstve.

18.11.2012 15:46

Lebes Re:  

89, a to je také rozdíl, já jsem v pohodě a můžu s tebou diskutovat, i když máme rozdílný pohled na prioroty, ale nebudu tě napadat jako jsi to udělala ty ve svém posledním příspěvku. Rozhodně nebudu nikoho urážet, kdo nemá stejný názor jako já. :-)

18.11.2012 15:44

Samar Re:  

Len otázka - ako sa dokáže holka presťahovaná do tak vzdialenej moslimskej krajiny v podstate odkázaná len na manželov zárobok postrať o svojich rodičov, keď tú pomoc budú nevyhnutne potrebovať ? :-\. Opustí manžela a vráti sa domov? Opusí svoje deti ? Vezme rodičov k sebe (nezmysel..) Tu nastane čas pre činy a realita. Pokiaľ tú povinnosť neurobia iní členovia rodiny, tak starkí ostanú na pospas nejakému útulnému domovu dôchodcov :-(.

18.11.2012 15:41

Lebes Re:  

89, Samar, jak jsem psala v mém posledním příspěvku, jsou také výjimky na obou stranách, nelze psát o jednotlivcích. Stejně jak se říká v každém náboženství, jsme lidé, kteří dělají chyby a nejsou neomylní. To, že je člověk věřící, ještě neznamená, že je nadčlověk :-).

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu

Diskuze