Skrýt mapudiskuze na mapě

Diskuze - MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM

Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Původní dotaz

MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM

19.02.2007 11:51:40 | magda

magda Založila jsem nové téma pro seriózní diskusi kde si můžeme vyměňovat své zkušenosti a navzájem si radit. Rozhodnou se pro manželství s Egypťanem není jednoduché a určitě se každá z nás potýká se spoustou problémů !

Poslední reakce

RE: RE: RE: RE: RE: Pet minut???   kkopretina 28.09.2008 19:45

nj, ty vsechno vis lip :-D :-D :-D hlavne, ze tvoje prispevky maji hlavu i patu 8-)

0

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pet minut???   loveflow 28.09.2008 19:24

Na ziadnej radosti spatneho nevidim nic ;-) :-D :-D

0

RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pet minut???   XXX (67.82.26.***) 28.09.2008 19:20

Ale druhy clovek nebude prece nikdy vedet co je presne v tom cloveku a jak to snim a jeho virou je.
Podle islamu te bude soudit jen Buh a jen On zna tvuj zamer a vi jak to s tebou je.
Maji z toho radost,proc ne?Tvuj zamer a uprimnost ale skutecne neznaji.
Ale ten nebudou znat ani po nejakych zkouskach,testech a overovani!
Ale opet jak jsem napsala,nez vstoupis,mela by jsi vedet co delas a verit tomu.Takze takhle se to bere.
Ale kdo skutecne vi,jak to s tebou je?
Tvuj zamer zna jen Buh a na radosti druhych z dalsiho "clena v rodine",nevidim nic spatneho. ;-)
Ty jo?

0

RE: RE: RE: RE: Pet minut???   XXX (67.82.26.***) 28.09.2008 19:08

Ale u tebe je to dost tezke,kdyz ani nevis,co vlastne pises a hlavne kdyz pises neuplnosti a nepravdy.
Tak jako,ze ta holka nevi do ceho leze!Budes mi tvrdit,ze jsi to myslela tak,ze nevi nic o tom islamu a tak by ho mela nejdriv studovat anebo ze ten islam je tak hrozny a tak by si to mela hlavne tohle uvedomit a dobre si to rozmyslet? ;-)

0

RE: RE: RE: RE: RE: Pet minut???   loveflow 28.09.2008 19:05

Ked je to tak, preco potom jasat nad kazdym novym muslimom, ked ani nevedia, ci dotycny prisiel k viere alebo iba k papierom.

0

RE: RE: RE: Pet minut???   kkopretina 28.09.2008 19:03

no coment :-D nauc se hlavne vnimat kontext celeho textu, ne jen ze si vyberes co se ti hodi ;-)

0

RE: RE: RE: RE: Pet minut???   XXX (67.82.26.***) 28.09.2008 18:57

Ja ti rozumim,ale jak jsem napsala nize,jsi zodpovedna sama za sebe a tak by jsi mela jen ty a nikdo jiny vedet co delas.Proc by se mel nekdo v tom ujistovat,zjistovat a vyptavat se te,co o tom vis a proc to vlastne delas?
To mas vedet prece ty. ;-)

0

RE: RE: RE: Pet minut???   loveflow 28.09.2008 18:52

Nejde o to, ci je to jedna veta, ale u toho krestanstva sa aspon zistuje, ci o nom vobec nieco vies, nez ti daju "certifikat", ze si krestanka. Kdezto zazila som v mesite v Kahire, ze tam prisiel mlady nemec so svojou egyptankou a povedal, ze konvertuje, lebo si ju chce vziat. O islame nevedel ani tolko, ci sa to je alebo pije.

0

RE: RE: Pet minut???   XXX (67.82.26.***) 28.09.2008 18:48

No to nevim,kdyz pises,ze staci jedna veta a jsi tam,kdezto to krestanstvi se musi taaak dlouze studovat,aby jsi vedela co delas nez tam vlezes a u islamu se to nemusi a je to vlastne uplne jedno. :-P
Jedna veta a ... hop,jsi tam. :-D Ja zasnu nas tvymi vedomostmi. :-D :-P

0

RE: Pet minut???   kkopretina 28.09.2008 18:37

:-D presednisi :-D myslim, ze ostatni pochopily o co tu slo

0

Pet minut???   XXX (67.82.26.***) 28.09.2008 18:35

No,tak aspon v necem jsme se shodly.

0

Pet minut???   XXX (67.82.26.***) 28.09.2008 18:33

Jinak ty jsi napsala,ze krestantstvi se musi studovat,nez do nej vstoupis a v islamu rekne se jen nejaka vetA.Ale ten islam muzes a mela by jsi studovat stejne tak,nez do nej vstoupis.
Ty jsi ovsem napsala,alespon to tak vyzniva,ze staci rict jen tu vetu.
Ano,ale to ma by jen potvrzeni toho,cemu jsi ty uverila a cemu i veris.

0

RE: Pet minut???   kkopretina 28.09.2008 18:31

XXX tak v tomhle s Tebou naprosto souhlasim, o to nam tu asi vetsine slo, aby si to ty dotycne uvedomily.

0

Pet minut???   XXX (67.82.26.***) 28.09.2008 18:27

Treba nezjistuji,ale to je jen jejich chyba!
Faktem zustava,ze ty mas vedet co delas a byt si tim jista!Nikdo se te nebude ptat a presvedecovat te.jsi zodpovedna za sebe.Nejsi snad male decko.
Zadna petiminutovka.O tom to teda fakt neni!

0

RE: Pet minut???   kkopretina 28.09.2008 18:22

XXX prosimtě, čti pořádně, o čem tahle diskuze tady asi je??? to co jsi tu napsala ty do svého výkladu, tak to už tu dávno předtím řekli jiní ...

Tech pet minut, to se tyka predevsim tech, kteri se rozhodnou jen kvuli papiru, a pochybuju, ze kdyz jim jde jen o ten papir, tak si neco zjistuji.

0

pro natalku   NinaJohns 28.09.2008 18:21

psala si že žiješ v egyptě dlouho mohla by si semnou pokecat potřebuji pár info
evca.andme seznam.cz
604146489 díky

0

pro natalku   NinaJohns 28.09.2008 18:20

evca.andme seznam.cz
604146489 díky

0

pro natalku   NinaJohns 28.09.2008 18:20

evca.andme seznam.cz
604146489 díky

0

RE: konzul   Amira 28.09.2008 18:18

Lenďo, ano, trvá to a já se vůbec nedivím. Náboženství není spolek zahrádkářů, kam můžeš vstoupit jen tak a pak zase odejít...Ale svatba snad není taky otázkou jen několika dnů či týdnů....No, ale uvidíš časem, jestli Tvůj drahý to Tvé "muslimství", jak říkáš, bude taky vnímat jako nějakou oficiální banalitu, ke které došlo jen kvůli umožnění sńatku.

0

Pet minut???   XXX (67.82.26.***) 28.09.2008 18:14

Prosim te,co to tu zase pises? :-D
Kazdy,kdo se rozhodne konvertovat k islamu,ho muze studovat stejna tak dobre,jako to krestanstvi.Pul roku,rok a treba klidne i pet a vice let nez se rozhodne rict tu "petiminutovou vetu!"Kazdy ma tu moznost!

Kazdy je zodpovedny sam za sebe a za sve rozhodnuti a ma moznost nez rekne shahadu si vse zjistit!Vubec,ale vubec to neni o nejake petiminutove vete,jak ty tvrdis!
Ono se totiz pocita s tim,ze clovek by mel vedet,proc tu vetu rika.Proc to dela a logicky(!)by tomu mel verit a byt si tim jisty.
Ale proc by se ho mel na to nekdo ptat?
To by jsi snad mela vedet ty!Jsi,alespon doufam,svepravna,takze by jsi mela vedet co delas.
Jen ty rozhodujes o sobe a svych cinech a mela by jsi tak za to nest treba i nasledky,pokud nejsi male decko,co potrebuje vest za rucicku a mit stale nekoho vedle sebe,co se te bude ptat,jestli jsi si jista tim,co delas a jestli jsi si to dobre rozmyslela. :-P

Neni to o petiminutove vete.Ty mas vedet co delas nez to udelas!

0

RE: letenku:????   hajed 28.09.2008 18:12

MŮŽEŠ ZAJÍT DO ČEDOKU MĚLI JE POSLEDNÍ DOBOU NEJLEVNĚJŠÍ A NEBO TADY JE ČÍSLO NA RUZYN ČSA 800310310 I TAK SE TO DÁ JE SPOUSTY MOŽNOSTÍ.

0

letenku:????   NinaJohns 28.09.2008 18:01

prosím o radu kde koupit letenku z egypta pro egypťana do čech? děkuji za jaké koliv info
evca.andme seznam.cz
604146489

0

RE: křestní list   hajed 28.09.2008 17:50

TO-Tina to je to o čem jsem to už dnes psala v ČR jsou i jiné církve, které stím nedělají takový problém ;-)

0

RE: RE: RE: RE: RE: rodny list   NinaJohns 28.09.2008 17:48

prosím pěkně na jakých stránkách seženu letenky?z egypta do čech?kde se dají levně koupit děkuji?
604146489
evca.andme seznam.cz

0

křestní list   Tina 28.09.2008 17:46

Lenďa: pokud ti nezáleží kde jsi pokřtěná a nechceš mermomocí konvertovat k islámu, zkus zavolat na pravoslavnou církev. já jsem volala v pondělí, objednal mě na sobotu,ihned mě pokřtil.obřad trval asi 2 hodiny.a to bylo vše.

0

RE: RE: RE: RE: rodny list   kkopretina 28.09.2008 16:48

to Amira: No, co se týkalo té oficiální svatby na ministerstvu, opravdu se nikdo nezajímal. Až poté, co jsem se na to manžela ptala. Tak ten úředník se ho jen tak mezi řečí ptal, jestli jsem také křesťanka.

0

krestni list   kkopretina 28.09.2008 16:44

premyslela si o tom proc ze to trva pul roku?? ze tam jde o to aby jsi vedela proc a co to vlastne delas? co to vlastne krest je?............ na druhou stranu shahadu mas odrikanou behem peti minut a nikdo se te nezepta, jestli znas alespon vyznam toho co delas?

ale jak uz tady bylo receno, kazdy tato rozhodnuti dela sam za sebe.
tak hodne stesti

0

RE: konzul   loveflow 28.09.2008 16:10

Lendo, pokial si napises cestne prehlasenie, das to overit notarovi, notara das overit na krajskom sude, razitko krajskeho sudu na MS CR, nasledne razitko MZV CR, nasledne potvrdenie egyptskej ambasady, niet toho Allaha, aby ti to neuznali ;-)

0

konzul   Lenďa 28.09.2008 16:07

Nojo, když křestní list trvá půl roku a já neznám nikoho, kdo by ho získal někde ze dne na den a žádnýho známýho taky nemám, takže muslimství je jednodušší :-? A mýmu drahýmu jsem řekla, že to dělám jen kvůli tomu, abysme se mohli vzít. Taky si myslím, že takových holek je víc..

0

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Zdravim vas   Amira 28.09.2008 16:00

samiro, to je přesně ono, žena by měla mít jistotu, koho si bere, ale tu nemá nikdy, s žádným chlapem a obzvlášť, pokud si bere někoho, kdo je úplně z jiného prostředí a ona ho víceméně zná jen z chování v turistickém letovisku, případně z pár týdnů, které je u něho doma. Pamatuji si zde dost případů, kdy to holky braly opravdu vážně, zajímaly se, ověřovaly si, pochybovaly a neletěly do něčeho hlava nehlava, jenže pak jsou i ty, které jen mluví o lásce, a že láska vše dokáže, pokud se budou tolerovat a nemají ponětí, s jakou kulturou mají tu čest. Vždyť mnohdy si ti dva ani pořádně skrz jazyk nerozumí. Nechci nikoho odsuzovat, ale jen občas trochu kroutím nad některýma hlavou. A k tomu houfnímu konvertování, aniž by některé věděly, co to obnáší a co to vlastně víra je, raději no comment, i když já vím, bez toho "papíru" by svatba mohla nýt velice těžko.

0

Srazy cestovatelů