Skrýt mapudiskuze na mapě

Diskuze - MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM

Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Původní dotaz

MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM

19.02.2007 11:51:40 | magda

magda Založila jsem nové téma pro seriózní diskusi kde si můžeme vyměňovat své zkušenosti a navzájem si radit. Rozhodnou se pro manželství s Egypťanem není jednoduché a určitě se každá z nás potýká se spoustou problémů !

Poslední reakce

RE: RE: RE: RE: RE: Zdravím,   Megi 29.09.2008 00:19

Nebudeš ritizována, ale je fakt, že mi u toho tekly slzy smíchy - u toho zívání :-D :-D - jen jsem si to představila :-D

0

RE: RE: RE: RE: Zdravím,   Jenka 29.09.2008 00:16

A sakra, teď budu ritizována za překlepy... s nálepkou...a do chrámu chodím pochopitelně zpívat, nikoli zívat :-D :-D :-D

A ještě - konvertovat by asi měl člověk po dlouhém a pečlivém zvážení své vnitřní víry a to bez ohledu na náboženství

0

RE: RE: RE: Zdravím,   Jenka 29.09.2008 00:14

Ahojky ostřížžži :-D Ten tvůj "chlapíček" je čím dál kouzelnější! ;-)

děvčata, co diskutujete o víře: jsem vdaná 20 let a nikdy jsem nepotřebovala papír o muslimství, jen při cestě do Mekky, ale i tam to šlo obejít, dva muslimové se za mě zaručili a cesta byla otevřena :-D Při svatbě jsme nic takového nepotřebovali, rodině muž mlžil něco ve smyslu, že jsem křesťanka, dokázali se s tím lépe smířit, než s nápelkou nevěřící. Ale je fakt, že znám velmi dobře obě náboženství (a nejen je) a v tom praktickém nadržuju islámu :-D , ale přitom chodím zívat do chrámového sboru s katolíky. Jsem zkrátka taková multikulturní :-D 8-)

0

RE: kontakt   denymon 29.09.2008 00:02

Moc děkuji, dobrou noc ;-)

0

kontakt   dolela 28.09.2008 23:54

stránky s kontaktem, vč. ceny a info:
http://www.afif.euweb.cz/

- dole vlevo

dobrou noc

0

RE: RE: RE: RE: konzul   denymon 28.09.2008 23:44

Dobrý večer, právě si čtu tuhle debatu, protože se také chystám vdát v Egyptě. Pokud by jste mi mohla napsat kontakt na překladatele, byla bych moc ráda a určitě by mi to také pomohlo, protože nejsem z Prahy. Předem moc děkuji Lenka

0

RE: RE: Zdravím,   dolela 28.09.2008 23:43

tak to se pokorně omlouvám, ale teď tady brousím mezi stránkama, tak mi to uniklo.. A to, že jsem nyní doma na mateřské a doma mluvím anglicky, česky, arabsky a do toho občas zašišlám na synka je snad dobrá omluva.. ;-) Slovo OSTŘÍŽ jsem snad nepoužila od základní školy, kdy to bylo v diktátech... :-D Kdysi mi tu bylo vyčítáno, že píšu velkýma písmenama(potřebovala jsem to kvůli práci na PC a nebavilo mě to přepínat), tak jsem ustoupila(jelikož to PRÝ není slušné, ale opravovat lidem příspěvky do diskuze... 8-O Nu, když nemáš, co dělat, tak prosím... 8-) I když o tom to tu není, že. ;-)

PS: Omlouvám se předem za chyby, pokud někdo nějakou najde...

PS: Megi, ostříž se píše ale jen s jedním Ž, víš ;-) (ne s šesti) 8-)

0

RE: Zdravím,   Megi 28.09.2008 23:32

Máš tam překlep ;-) ostřížžžžžž :-D

0

Zdravím,   dolela 28.09.2008 23:25

všechny manželky a přítelkyně. Dlouho jsem tu nebyla, a tak se omlouvám, že jsem neodpovídala na vaše SZ. Během zítřka to napravím a všem odpovím. Děkuji za trpělivost.
Jinak se máme pořád dobře, celá rodina. ;-) Což bych tu asi před měsícem napsat nemohla, protože bych byla osočena, že mám růžové brýle... Ba ne. Byla jsem na kontrole s očima a mám je jak ostříš. :-P 8-)
Takže ať se vám všem vede dobře..
pa

PS: Yalla, tak jak postupuješ? Písni do SZ.

0

RE: RE: RE: RE:   kkopretina 28.09.2008 21:30

shiri - opravdu mi o nejakou "vyhodu" nejde, jak se rika na v... muzes narazit vsude ;-)

0

RE: RE: RE: RE:   kkopretina 28.09.2008 21:22

Reaguju, protoze to nerada vidim, jit do neceho jen kvuli papiru, jestli to nekoho zabrzdi a zauvazuje..... jedine dobre...
Vim, ze kazdy si stejne udela, co chce.

Nevim, proc bych nemohla dat najevo, ze jsem hrda na to co jsem. Muslimove take jsou a nikoho neudivuje, kdyz to davaji najevo.(a ziskavaji tim dost ustupku od neislamskoho sveta) Nevim, jestli je to ta nejlepsi formulace, tak jak jsi to napsala, ze si myslim, ze jsem to vyhrala. Ale asi jo :-) a proc si to nemyslet???

Uz jsem tu rekla, ze jsem krestanka. To rozdelovani cirkvi je mi srdecne jedno.

0

RE: RE: RE:   shiri 28.09.2008 21:05

Mě by zajímalo, jestli jsi Koptská křesťanka, nebo katolík, protože tyhle dvě formy křesťanství, jestli to tak můžu nazvat jsou v Egyptě zastoupeny nejvíce. Jenom křesťanka je docela široký pojem :-) . Delší dobu sleduju tuhle debatu ohledně toho, co je větší "výhoda", jestli mít za muže Egypťana muslima, nebo křesťana a upřímně řečeno mi to připadá dost absurdní. Nezlob se na mě, ale někdy mi vyloženě připadá jako by jsi hlásala já mám manžela křesťana já jsem to vyhrála. Pak z toho tady vznikají konflikty a právem. V tomle souhlasím s xxx, každý má svůj vlastní mozek a možnosti zjistit si , co Islám obnáší a to, že se některé holčiny rozhodnou na základě toho, že je to pro ně jednodušší a rychlejší sice není asi úplně správné, ale je to jen jejich rozhodnutí a tím pádem si ponesou případné následky.

0

RE: RE:   kkopretina 28.09.2008 20:01

RE:   angie1511 28.09.2008 19:55

jirina- ty si koptka alebo moslimka?

0

RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pet minut???   kkopretina 28.09.2008 19:47

xxx jdi poucovat na islam, ja myslim, ze krome tebe tady kazdy pochopil, co bylo mysleno, a ze ty s tim mas problem, za to ja nemuzu

0

RE: RE: RE: RE: RE: Pet minut???   kkopretina 28.09.2008 19:45

nj, ty vsechno vis lip :-D :-D :-D hlavne, ze tvoje prispevky maji hlavu i patu 8-)

0

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pet minut???   loveflow 28.09.2008 19:24

Na ziadnej radosti spatneho nevidim nic ;-) :-D :-D

0

RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pet minut???   XXX (67.82.26.***) 28.09.2008 19:20

Ale druhy clovek nebude prece nikdy vedet co je presne v tom cloveku a jak to snim a jeho virou je.
Podle islamu te bude soudit jen Buh a jen On zna tvuj zamer a vi jak to s tebou je.
Maji z toho radost,proc ne?Tvuj zamer a uprimnost ale skutecne neznaji.
Ale ten nebudou znat ani po nejakych zkouskach,testech a overovani!
Ale opet jak jsem napsala,nez vstoupis,mela by jsi vedet co delas a verit tomu.Takze takhle se to bere.
Ale kdo skutecne vi,jak to s tebou je?
Tvuj zamer zna jen Buh a na radosti druhych z dalsiho "clena v rodine",nevidim nic spatneho. ;-)
Ty jo?

0

RE: RE: RE: RE: Pet minut???   XXX (67.82.26.***) 28.09.2008 19:08

Ale u tebe je to dost tezke,kdyz ani nevis,co vlastne pises a hlavne kdyz pises neuplnosti a nepravdy.
Tak jako,ze ta holka nevi do ceho leze!Budes mi tvrdit,ze jsi to myslela tak,ze nevi nic o tom islamu a tak by ho mela nejdriv studovat anebo ze ten islam je tak hrozny a tak by si to mela hlavne tohle uvedomit a dobre si to rozmyslet? ;-)

0

RE: RE: RE: RE: RE: Pet minut???   loveflow 28.09.2008 19:05

Ked je to tak, preco potom jasat nad kazdym novym muslimom, ked ani nevedia, ci dotycny prisiel k viere alebo iba k papierom.

0

RE: RE: RE: Pet minut???   kkopretina 28.09.2008 19:03

no coment :-D nauc se hlavne vnimat kontext celeho textu, ne jen ze si vyberes co se ti hodi ;-)

0

RE: RE: RE: RE: Pet minut???   XXX (67.82.26.***) 28.09.2008 18:57

Ja ti rozumim,ale jak jsem napsala nize,jsi zodpovedna sama za sebe a tak by jsi mela jen ty a nikdo jiny vedet co delas.Proc by se mel nekdo v tom ujistovat,zjistovat a vyptavat se te,co o tom vis a proc to vlastne delas?
To mas vedet prece ty. ;-)

0

RE: RE: RE: Pet minut???   loveflow 28.09.2008 18:52

Nejde o to, ci je to jedna veta, ale u toho krestanstva sa aspon zistuje, ci o nom vobec nieco vies, nez ti daju "certifikat", ze si krestanka. Kdezto zazila som v mesite v Kahire, ze tam prisiel mlady nemec so svojou egyptankou a povedal, ze konvertuje, lebo si ju chce vziat. O islame nevedel ani tolko, ci sa to je alebo pije.

0

RE: RE: Pet minut???   XXX (67.82.26.***) 28.09.2008 18:48

No to nevim,kdyz pises,ze staci jedna veta a jsi tam,kdezto to krestanstvi se musi taaak dlouze studovat,aby jsi vedela co delas nez tam vlezes a u islamu se to nemusi a je to vlastne uplne jedno. :-P
Jedna veta a ... hop,jsi tam. :-D Ja zasnu nas tvymi vedomostmi. :-D :-P

0

RE: Pet minut???   kkopretina 28.09.2008 18:37

:-D presednisi :-D myslim, ze ostatni pochopily o co tu slo

0

Pet minut???   XXX (67.82.26.***) 28.09.2008 18:35

No,tak aspon v necem jsme se shodly.

0

Pet minut???   XXX (67.82.26.***) 28.09.2008 18:33

Jinak ty jsi napsala,ze krestantstvi se musi studovat,nez do nej vstoupis a v islamu rekne se jen nejaka vetA.Ale ten islam muzes a mela by jsi studovat stejne tak,nez do nej vstoupis.
Ty jsi ovsem napsala,alespon to tak vyzniva,ze staci rict jen tu vetu.
Ano,ale to ma by jen potvrzeni toho,cemu jsi ty uverila a cemu i veris.

0

RE: Pet minut???   kkopretina 28.09.2008 18:31

XXX tak v tomhle s Tebou naprosto souhlasim, o to nam tu asi vetsine slo, aby si to ty dotycne uvedomily.

0

Pet minut???   XXX (67.82.26.***) 28.09.2008 18:27

Treba nezjistuji,ale to je jen jejich chyba!
Faktem zustava,ze ty mas vedet co delas a byt si tim jista!Nikdo se te nebude ptat a presvedecovat te.jsi zodpovedna za sebe.Nejsi snad male decko.
Zadna petiminutovka.O tom to teda fakt neni!

0

RE: Pet minut???   kkopretina 28.09.2008 18:22

XXX prosimtě, čti pořádně, o čem tahle diskuze tady asi je??? to co jsi tu napsala ty do svého výkladu, tak to už tu dávno předtím řekli jiní ...

Tech pet minut, to se tyka predevsim tech, kteri se rozhodnou jen kvuli papiru, a pochybuju, ze kdyz jim jde jen o ten papir, tak si neco zjistuji.

0

Srazy cestovatelů