A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Původní dotaz

MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM

19.02.2007 11:51:40 | magda

magda Založila jsem nové téma pro seriózní diskusi kde si můžeme vyměňovat své zkušenosti a navzájem si radit. Rozhodnou se pro manželství s Egypťanem není jednoduché a určitě se každá z nás potýká se spoustou problémů !

Poslední reakce

Re:   el.bubamara.pasa 29.07.2012 17:34

Lepší dětšká poradna, než se divit na diskuzi "manželství s egypťanem", že se tu o nich doopravdy mluví! A srovnávat to, že se mladá holka na dovolený zabouchne do Araba se šlapáním?? Trošku moc ne.. Co by na něm mělo být pedofilního, jestli je mu třeba 18? Nebo vy chytré sudičky a odbornice na výchovu dětí, jste si všimly kluků až v dospělosti? A výtky typu: "kdybych byla tvoje máma..." Tak co? S největší pravděpodobností byste o tom nevěděla.. v dnešní on-line době tráví na internetu spoustu, možná i většinu času, malé děti, s minimální kontrolou jak. A tím nemyslím, že je to dobře. V 15 a někdy i dřív má člověk už svojí hlavu a chce si dělat věci po svém a ať mi nikdo netvrdí, že byl jiný. Zrovna tak mohla jet do Beskyd, zabouchnout se do místního Lojzy, který dá 20 piv denně, pro ránu nejde daleko a dělat mu boxovací pytel. Lidi v tomhle věku prostě dělaj chyby a sbírají zkušenosti a bohužel už si většinou sami rozhodují jaké.
Nechci to nijak zlehčovat, ale ať je to jak chce, nebo bude.. každý svého štěstí strůjcem. Každopádně bych se vyvarovala nějakých pseudo-moralismů a v zápětí prorokovala mladý holce budoucnost veřejné pracovnice.

0

Re:   sulada 29.07.2012 17:10

Connies, ano, táto myšlienka je dobrá :-)

0

Re:   connies 29.07.2012 17:06

náhodou, súhlasím s 89.9. ak si Niki nájde čas na debatu s mamou, bude to len a len pre jej dobro...

0

Re:   verca (89.204.154.***) 29.07.2012 17:03

V patnacti uzzacinat s arabama,pane jo. Co budes delat v 16? Slapat? A neni on nahodou pedofil?me jen nejde do hlavy co to je dneska za rodice,ktery v takovyhle pripadech neco neudelaji. Ty byt moje dcera,tak te prerazim. =-O

0

Re:   sulada 29.07.2012 16:55

Ako dobrá teta z rozprávky, miestami akoby to písalo tiež 14 ročné decko.... naozaj dojímavá detská poradňa. A potom, že som tu furt za zlú :-D

0

Re:   (89.9.212.***) 29.07.2012 16:04

Nikolka, písala som tu .že som žila rok v Egypte s ním. Ale príbeh sa konal na dovolenke s mojimi dcérami. Nie, nie si blázon v láske sa nedá poručiť buď vytrvá alebo pomaly vyprchá. Nič iné Ti nezostáva len s ním komunikovať a hlavne mať oči otvorené.Viem si Ťa predstaviť ako to prežívaš, stále nakúkaš na mobil , otváraš skype či sa už prihlásil , všetky myšlienky venuješ jemu , rozoberáš to v sebe čo Ti napísal a čo povedal atď. A ešte musíš znášať okolo seba ostatných a aspoň trochu fungovať v dennodennej realite a to sa Ti nechce /si proste v tretej dimenzii/ najradšej by si bola s ním a prežívala to pekné po čom túži či žena alebo dievča, ktoré je zamilované. Buď opatrná a veľmi čítaj o tejto problematike , rozprávaj sa o tom s ľudmi ktorým dôveruješ/ stačí aj len jeden človek/, nezostávaj v tom sama. Ver svojej mame, nájdi si k nej cestu. Mama je tu na to, aby Ťa vypočula aby ste sa dokázali o tom porozprávať. Ver mi.
Moje dcéry to tu čítali. Ležali sme spolu v posteli a čítali túto stránku. Diskutovali o tom a zrazu mi len tak z ničoho nič dali pusu na líce a objali ma so slovami,, mami sme radi, že si aká si,že Ťa máme , že si nás vychovala také aké sme". Tiež sa dokážeme medzi sebou poštekať, aj to sa stáva, lebo každý sme tu sám za seba a každý sme iná osobnosť, ale dokážeme spolu diskutovať , rozprávať sa o všetkom /dobrom i zlom/ a to je dôležité veľmi dôležité v dnešnej dobe.
Keď mala staršia 16 rokov tak sa zamilovala, že vtedy sa mi odsudzila, nechcela o tom so mňou rozprávať. Radšej si to nechám pre seba /to boli jej myšlienky/. Pol roka sa to trvalo ,ale nakoniec prišla a dokázali sme sa o tom rozprávať a dnes sa na tom smejeme. Hlavne , keď som jej prezradila, že ja som o tom všetkom vedela a len som bola pripravená, keby sa niečo dialo čo by jej mohlo ublížiť, tak zasiahnem to toho. :-D. Smejem sa teraz lebo vždy mi spomenú moju vetu:,, aha, ty si tá mucha čo všade je a pozoruje nás, tak vieš o všetkom čo robíme" :-D :-D :-D

Neviem aký máš vzťah s mamou. Ja mám s dcérami veľmi otvorený vzťah až príliš otvorený, priamy a priateľsky. Asi takto: ak budete mať ne aký problém a chcete sa o tom porozprávať, tak som tu pre Vás. Porozprávame sa spolu o tom, rozoberieme to a uvidíme.
Možno Ti tu niekto napíše aký sú v skutočnosti/ aj o tom písali/ a čo môžeš od neho očakávať. Čítaj si to ale nereaguj na to zbrkle a trucovito. Pýtaj sa tu čo Ťa zaujíma , čo chceš vedieť o nich ak chceš napíš ako si sa s ním zoznámila. Čo Ti on píše atď atď. Možno tu dostaneš odpoveď na niektoré Tvoje otázky, na ktoré Ti možno nevie odpovedať Tvoja mama alebo ako píšeš nechceš aby Ti na ne ona odpovedala.

.

0

Re:   beruska111 29.07.2012 15:35

jj, nicol, to je taky jedna z veci, ktera te soupe v jeho ocich dolu. Tedy pokud to vi, ze takhle kasles na nazor rodiny. Pro ne je rodina a jeji nazor vzdy number one.

0

Nicol (81.91.219.***) 29.07.2012 15:11

Upřímně mě to dojalo :'( moc pěkný příběh :) já bych stím v rodině ani nediskutovala tohle si nechávam pro sebe. a nechám tomu volný průběh třeba sem blázen ale chci si sním psát a volat a vtom mě nikdo zastavit nemůže:) a vy jste měla egyptana nebo to byla jen dovolená?

0

Re:   (89.9.212.***) 29.07.2012 15:03

Ja mám 2 dcéry a chodili so mnou do Egypta 10 rokov. Tiež tam boli vo veku Nikol a tiež sa tam zamilovali. Pretože som si uvedomovala, že dievčatá to majú trochu ťažšie v živote ako chlapci, tak u nás nebola žiadna téma tabu. Nič iné to nechce od rodičov, len otvorene diskutovať s deťmi o vzťahoch , sexe , láske a aj všímať si okolie ako sa správa. Najmä ak ich zoberiete do Egypta alebo Tunisu na dovolenku. Diskutovať a diskutovať s nimi.
ich detská izba je plná fotiek stými ich ,,akože láskami" a suveníry od egyptských chlapcov. Každá tá vec má svoj príbeh, ktorý tam s nimi prežili. Dnes sú už dospelé a vyliečené z arabskej lásky. Zostali im krásne spomienky a príbehy čo s nimi zažili na ktorých sa vedia dobre pobaviť.
Keď mala 15 rokov tá mladšia, tak sa tam zaľúbila do barmana . Mal asi 18 rokov a bol taký tichučký ,milý robil si len svoju prácu a s nikým tam neflirtoval. No čo som di ja tam musela vytrpieť s ňou :-D. Prečo sa na mňa nepozrie a poďme si sa dnúť rýchlo do baru a :-tuto nie lebo ho nevidím/bola krátkozraká :-D/ a pozerá sa , ch aký je zlatučký ja ho chcem :'(. Nie nechcem ísť do žiadneho mesta len tu sedme :'( ahah to bolo dusné pre mňa. Celá večere sme strávili v bare :'(. V noci pred našim odletom sme išli naposledy do baru/24 hodinový servis/ a zrovna mal službu on. Tak sme si objednali ne aké pitie pred cestou a čo chlapec neurobil? Priniesol jej džus načančaný a šípovú ružu @};-- . Požiadal ma aby som ich spolu odfotila. No to by ste mali vidieť ako tá moja dcéra vystreli z tej sedačky a chytila ho okolo pása a ten jej zvečnený šťastný úsmev, že konečne!!!!! O:-) :-)) Do autobusu nastupovala ako princezná so šťastným úsmevom na tvári a kvetinku držala v ruke pred sebou ako ne aký poklad. On vyšiel pred hotel a mával jej až sme sa stratili v diali. Spolucestujúci sa len usmievali a rozprávali sa s ňou o jej láske. Lebo celú cestu až domov držala tú kvetinku , no bola chutná v tej jej zamilovanosti. Časom ju to prešlo, láska vybledla, zostala len zarámovaná fotka , vysušená šípová ruža a krásna spomienka. :-)

0

Re:   beruska111 29.07.2012 14:15

"Beruška, aký máš Ty názor na to, keď sa tam neaká žena z eu zamiluje napr. do inštruktora potápania? Myslíš,že má to s ním skúsiť alebo to nehať tak a považovať to len za dovolenkú story? Ako si sa zoznámila so svojou láskou a načo by si mali dávať pozor ženy aby potom neboli sklamané? Robia neakú chybu?"

Asi bych do toho nešla, viděla jsem dost a prostě bych nevěřila ani slovo. Jsou to velcí hráči. Díky kámošce (dělala delegátku) jsem takhle v letovisku strávila celé dva měsíce, takže moc dobře vim, jak to tam chodí. Další věc osobně bych do vztahu s muslimem nešla, to by prostě nefungovalo. Manžel s letoviskem neměl nikdy nic společného.
Co se týče těch chyb, nevim, osobně si myslím, že si sami sebe moc neváží a nechají se utáhnout na vařené nudli. Tzn. sex po pár dnech známosti, sponzorování atpod.

0

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu

Diskuze