A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM

19.02.2007 11:51:40 | magda
magda
Založila jsem nové téma pro seriózní diskusi kde si můžeme vyměňovat své zkušenosti a navzájem si radit. Rozhodnou se pro manželství s Egypťanem není jednoduché a určitě se každá z nás potýká se spoustou problémů !
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
shiri 26.02.2010 21:17
RE: RE: RE: RE:  

Prstynek by mel byt pro muze opravdu stribrny, ale neni to tak vzdycky, pokud to nahodou nekdo pochopil jako dogma, tak tak jsem to prave nemyslela. My to mame podobne jako Habibiemad, prstynek z bileho zlata je ve skrini a stribrny je porad v kurzu. Bile zlato se pouziva jen na svatby, nebo kdyz jdeme na nejakou vetsi oslavu. Takze to je vlastni zkusenost.
Jeste k tem svatbam a zasnubam, to se ted bude spis tykat holek, ktere bydli v Egypte, zkuste si naladit kanal Massaya je to stanice, ktera vysila jednu svatbu za druhou z Libanonu, Syrie, ale taky z Egypta, z Egypta je tam porad ktery se jmenuje Marah fi Farah, nekdy tam jsou zasnuby, nekdy svatba, hraje v soboty od 9 vecer, tak pokud se nekdo chce podivat, jak vypadaji ty svatby "hotelove", o kterych jsem mluvila, tak na tehle stanici ;-). Jsou tam i modni prehlidky svatebnich a vecernich satu, koho by to zajimalo :-).

ka-rollinka 26.02.2010 21:14
RE: RE: RE: RE: RE:  

Jana VW : tyjo asi nejsem moc v obraze ale kdopak je Amr Diab?? 8-O :-) Koukla jsem na google abych nebyla za uplneho nevzdelance.. :-D a vyjelo mi to nejakeho zpevaka jestli se nemylim??:-)
Ale nerekla bych.. nic takoveho nerikal:-) A i jmena maji rozdilné :-)

Jana VW. 26.02.2010 21:07
RE: RE: RE: RE:  

Z Port Saidu prý pochází i Amr Diab.Nejsou náhodou příbuzní :-D ?

ka-rollinka 26.02.2010 21:04
RE: RE: RE:  

Magdalenka: no uz to tak vypada:-)Jinak ty zasnuby se budou konat V Port said tam ma celou rodinu..Jinak dekuji:-) a ty jsi v cr nebo v sharmu tedkonc??:-)

Jinak dekuji vsem za podrobne popsaní ;-)
Vypada to fajn...
Tak ja sem pak hodím nejake fotecky ;-)

Magdalenka 26.02.2010 21:00
RE: RE:  

Ach jo, že si to ty egyptanky umí zařídit ;-) :-D

Jana VW. 26.02.2010 20:48
RE:  

Bratr známého se má teď v blízké době ženit. Je poměrně mladý, má teprve po škole a právě zařizuje byt pro sebe a manželku.Chce to víceméně vybavit postupně ale ona trvá na tom, že to chce teď a hned - už měli mezi sebou z tohoto důvodu i nějaký menší problém...No, možná by si to měl ještě rozmyslet, dokud je čas :-) ;-)

habibiEmad 26.02.2010 20:35
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Engagement...  

Tak, co já mám zkušenost, tak opravdu, jak říkala Shiri, muslimové by se neměli zdobit zlatem, je to výsada žen. Měli by mít pouze stříbrný prstýnek a ne zlatý. I když i já jsem viděla spoustu mladých mužů, co ho měli zlatý. S manželem, když jsme se brali, tak jsme dostali jako svatební dar také oba zlaté a jeden teď leží v šuplíku. Manžel nosí stříbrný. ;-) Jinak v Káhiře jsou svatby jak v hotelech, tak i na ulici v tom obr stanu, kde hudba řve na celou ulici a slyší to velká část obyvatel. Všude svítí lampiony a je tam hodně veselo. Z mé zkušenosti se vím i u nás v rodině vždycky Shabka předává na svatbě, když žena sedí na trůnu a manžel jí přede všemi zlato navléká a čím více, tím více křiku a uznání. Co se týče oblečení je to různé, lidé jsou oblečeni buď tradičně v galabeyích nebo ve společenském oděvu. Břišní tanečnice, která skoro nikde nechybí a kapela nebo DJ, záleží, kdo co chce. ;-)

sulalalalal
26.02.2010 20:20 95.103.57.***
RE: RE: RE: RE: RE: Engagement...  

Shiri mas pravdu az na tie prstienky ano je to u muslimou tak ze by nemali ale kazdopadne je to na kazdom co chcu a si vyberu. Teda aspon ako to bolo u nas a bez akeho kolvek problemu. Mala som zasnuby a prebiehali pribizne tak ako si to opisala okrem kapeli,mali sme nieco ako Dj. bola to taka jedna velka-mala svadba :) krasny zazitok

sulalalalal
26.02.2010 20:14 95.103.57.***
RE: RE: RE: RE: Engagement...  

Lenka ja s manzelom Tunisanom mame obrucky zlato zlte a biele..a este sme volali jeho mame ci mozme a on apovedala ze preco nie..ze v tom nevidi ziaden problem :)

alush 26.02.2010 19:29
RE: RE: RE: RE: Engagement...  

Leni o zlatém snubním mám stejné informace, neboť snubní prstýnek se nebere jako zdobení nýbrž jako symbol. Zřejmě to bude od vesnice k vesnici od města k městu jinak.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu