Skrýt mapudiskuze na mapě

Diskuze - MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM

Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Původní dotaz

MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM

19.02.2007 11:51:40 | magda

magda Založila jsem nové téma pro seriózní diskusi kde si můžeme vyměňovat své zkušenosti a navzájem si radit. Rozhodnou se pro manželství s Egypťanem není jednoduché a určitě se každá z nás potýká se spoustou problémů !

Poslední reakce

Re:   connies 21.11.2012 15:39

Magdalenka, Rytmusa si ber, ja ho nemusím, to radšej zvolím božského Káju :-) ;-)

0

Re:   beira 21.11.2012 15:33

Vero ja ti poviem asi tak,este som nestretla dobreho cloveka vyznavajuceho koran.A tebe mozno pomaha byt lepsou ani nie pre koran,ako skor pre tvojho manzela si lepsia a poslusna,ked on v mene koranu s tebou manipuluje.to potrebuje kazdy muslim slepu a poslusnu pipinu vedla seba.lebo dobra muslimka je ta,ktora poslucha svojho muza a dobre mu sluzi.

0

Re:   vero1 21.11.2012 15:07

tak to si ted potkala někoho, komu víra pomáhá být lepším člověkem...což se promítá samozřejmě do chování..a jak říkáš víra je subjektivní pocit...a kdo hledá,najde...víra ve své podstatě je nápomocná a užitečná plná míru, ale lidi toužící po moci ve jménu blabla, ji zneužívají..takže je to v lidech, kteří chtějí někoho ovládat než žít umírněně...není to o tom, že víra je špatná...
to je ale na úplně jinou debatu...
já jen doufám, že potkáš více normálních věřících a budeš mít více pozitivních vlastních zkušeností..a nenecháš se masírovat medii.. jinak kolik ty sama znáš osobně muslimů?že ti tak vadí

0

Re:   Magdalenka (109.80.142.***) 21.11.2012 14:59

Přesně tak Beira, to je i můj názor.
Connies já bych jednoho slováka brala hned, ale už je zadaný. Už ho polapila jiná, ale kdyby náhodou tak na Rytmuse stojím frontu ;-)

1

Re:   beira 21.11.2012 14:42

Vero,nemozem suhlasit,viera este nikoho neurobila lepsim clovekom.ja tiez verim vo vela veci,verim ze ze vecer zapadne slnko,verim ze ked sa nenajem budem hladna atd,viera je kazdeho sukromny pocit,nechapem preco sa viere ako takej pripisuje taky obrovsky vyznam.mne je uplne jedno comu veris ty,alebo sused na druhom poschodi,mna zaujima ako sa chovas.ja si myslim ze veriaci muslim v mene svojej viery dokaze velke zverstva.katolicki knazi su tiez pekne uchylne prasce a mozeme dalej menovat co robia ludia za zverstva v mene svojej viery.neveriaci mi pripadaju zo vsetkych najnormalnejsi. :-))

0

Re:   vero1 21.11.2012 14:27

Já zatím nemůžu hodnotit..už konečně máme všechno vyběhaný a sháníme vybavený pronájem, ale nemá problém nájem platit, to bere jako samozřejmost-on má na starost nájemný no a já jídlo:D a tak nějak přirozeně plánuje že on je ta peněženka 8-)
A drž se svého citu a ženského smyslu, jinak tě Orbion a tyhle knížky zničí!! všichni nejsou stejní a jak už tu bylo psané hodněkrát, pokud znáš jeho rodinu a víš jak se k sobě chovají tam (mamka s tatkou) tak bys měla mít jasno

0

Re:   vero1 21.11.2012 14:21

to Samar. jééé tak to má hezký vzpomínky :-) to je supr

1

Re:   connies 21.11.2012 14:14

Beira, klídek, Vero1 ho dotiahla do Čiech :-) ;-)
a teraz vážne dámy, nechcem byť vzťahovačná a brať si vaše výroky na moju "hlavu"... naozaj vám želám šťastie, ja ho (zatiaľ) mám aj keď je podľa niektorých názorov prečítaných v Orbione tzv. chňup slovenský... :-P
a pýtam sa, ak ste sa vydali za Egypťana a presadili, že budete bývať doma - v Čechách či na Slovensku, koľko prachov vám dal na kúpu spoločného príbytku? zaujíma ma to, lebo ste ma knihou Fatwa doslova naočkovali :-(

1

Re:   vero1 21.11.2012 14:11

V pohodě, každý si žije život podle svého, každý má na výběr, tak to má být a já to respektuju... já tebe nesoudím tak prosím nesuď ty mě..nic o mě nevíš, ani o mé víře, jaký to všechno mělo průběh a hned to tady zobecňuješ...klasika...bojíš se a přitom sama nevíš...nebudu se ti tady obhajovat, ale mýho muže neznáš, kdyby jo, svý slova by si vzala zpět..jeho se bát fakt nemusíš...mrzí mě, jak na ně pořád házíte jak jsou agresivní a myslíte si že utlačujou a vymývaj mozky ženám..ubohé předsudky a argumenty typu jedna paní povídala...až se vám to stane na vlastní kůži, což doufám že nestane, pak můžete hodnotit
a za svým názorem, který je v "demokratické" zemi právem každého, si stojím-věřící společnost má lepší hodnoty než ateistická (pokud sis všimla mluvím obecně a ne o jedincích) Každý si to hned ale vztahuje na sebe..a možná dobře..
Pokud žiješ na Slovensku, tak ten rozdíl musíš vnímat, SLovensko je hodně religiozní (hlavně vesnice) a já tam byla asi 12x. Jsme sice sousedi ale už na Slovensku lidi se chovali vždy otevřeněji a vřeleji a nápomocněji než Češi...odpověď je snadná proč

0

Re:   Samar 21.11.2012 14:10

Neveriaci a nepraktizujúci - nie je to isté. Manžel v Boha verí (mylsím si, že dosť silne), ale nepraktikuje nejaké náboženské obrady či pod. Keď sme pri téme Vianoc - tie osobne on doslova miluje. Jeho maminka keď on bol ešte chlapec mala najlepšiu kamarátku Francúzku, žijúcu v susedstve. Tam na Vianoce mali vždy stromček a oni ako deti to chodili obdivovať. Táto pani ich vžy na 1. sviatok vianočný pozvala - a oni celá rodina pozvanie prijali - dokonca aj deťom darčeky dala (vždy najaká drobnosť - spomína napr. na štrikované ponožky :-)). Takže pre neho Vianoce nie sú cudzím sviatkom a páčia sa mu. Pomáha s pečením a stromček zásadne zdobí on.
Takže niečo na spôsob Beirinho názoru - nie je dôležité kto aké náboženstvo vyznáva, alebo je aj ateista, ale aký je to človek a vie tolerovať a prispôsobiť sa. Nájsť niečo pekné aj na spôsoboch, čo boli dajme tomu "cudzie".

0

Re:   beira 21.11.2012 13:04

Vero mas pravo na manzelstvo ake si si vybrala,aj ked ja nemam radost ze si dotiahla do mojej vlasti muslimskeho araba,ale dobre, vadi mi hlavne tvoje vyhlasovanie,že neveriaci nie su tak dobri ako veriaci.to ti asi namlatil do hlavy tvoj muslim.tak sa netvar ako vítaz sutaze kto z koho na orbione prosim ta...tie konvertantky so šatkami na tekviciach priam neznasam.

0

Re:   vero1 21.11.2012 12:29

tak mám radost že se to tu na chvíli zase vrací do normálu:) žádné manželství at žluté fialové nebo jaké není perfektní!! v iluzi tu nikdo z nás nežije protože má své zkušenosti...nejlepší je umírněnost a zlatá střední cesta ;-)

Jinak Vánoce se blíží a chci se zeptat, jak na slavení koukají vaši muslimští muži, pokud jste tady v čr?

0

Re:   vero1 21.11.2012 12:26

Alenko jestli chceš tak ti pár fotek pošlu:)mám jich hafoooo a ještě hezčích:) jen nechci mít na profilu tolik věcí, lidi jsou tu různí 8-)

1

Re:   Alena (77.236.219.***) 21.11.2012 10:45

Magdalenko :-) (((clap)))........... vero 1 škoda :-(, měla jsi na profilu hezké fotky

1

Re:   Magdalenka (109.80.142.***) 21.11.2012 09:55

Samarko dárky kupuju průběžně celý rok a pak je dohledávám ještě na Velikonoce, takže máme Vánoce vlastně celý rok.
Nakoupeno, hotové karamelové griliášky, manžel je miluje (jasně, že proto, protože jsou mladší než já). Ne dělám si srandu, pravda je taková, že mu upevnují to stále dokola omílané postavení :-P
Ted už jen spočítat všechny ostatní manželky, abych věděla, že je všechno doma a můžeme zaplout pod stromeček :-*

0

Re:   Samar 20.11.2012 22:39

Tak ma teda teší Semaia ;-). Tak už docela chápem...
Ten príspevok viac menej patril inej, ale OK - kľudne to vztiahni na seba, prípadne zaútoč.. Nič iné ani neočakávam ;-).
Čovek je už taká divná bytosť, že ? Chce mať pravdu a keď to nejde, útočí.
No nič, všetkým dobrú noc :-).

0

Re:   semaia 20.11.2012 22:33

Samar, mlynčekuješ aj ty tu. Či každému sa chceš zapáčiť :-\ Zatiaľ nemám s tým problém v spoločnosti lebo sa pohybujem medzi normálnymi ľudmi ;-).
Inak dúfam,že stíhaš aj tunis orbion aby si sa zapáčila .

1

Re:   Samar 20.11.2012 22:25

Magduš tak šup, šup. Vianoce sú za dverami - to budeš mať plné ruky práce s pečením a stromčekom. Darčeky už máš ;-) .

S tým "hanbením sa" - ja by som sa v spoločnosti naopak hanbila, za človeka s tak radikálnym názorom, povýšeneckými a kantorskými móresmi a mlynčekovaním dokola toho istého.

0

Re:   semaia 20.11.2012 22:19

Samar, tak sa osobne Tebe predstavím. Kto tu chodí roky dobre vie kto som. :-)
Prestala som sa prihlasovať odkedy tu bol problem s tým a vlastne som to neriešila.
No, a to len a len pre Teba aby si sa nedoblvala (((clap))). Pardon aby si vedela presne z koho sa doblveš. Bolo by mi to trapné ,keby si to hodila na nesprávny nick. :-$

0

Re:   Magdalenka (109.80.142.***) 20.11.2012 22:04

Holky klídek, my to doma brousíme do drahokamu ;-) a když bude nejhůř tak ho pocákám svěcenou vodou a sebe vyplatím dútkama =-O hezký večer všem.
Samarko <3 ještě ne-e :-*

0

Re:   Samar 20.11.2012 21:56

Beira - páči sa mi ako si to pekne napísala ;-)
Taký je život a keď niekto vypráva o dokonalom živote, že v zásade majú manželia rovnaký názor na všetko, že sa nikdy nepohádajú - tak je klamár, blázon, alebo snílek.
Presne to ma vyhodilo z kľudu - úprimnosť použitá ako zbraň.

0

Re:   beira 20.11.2012 21:30

to ze Magdalenka opisovala aj tieniste stranky povahy,alebo sposobov jej manzela mi pride fer a sympaticke,nevykresluje svojho muza ako dokonaleho a bez chyb,ako to tu tu niektore predvadzaju a budu sa zastavat za kazdu cenu toho svojho.nie je spravne pouzit jej uprimnost ako zbran proti nej.inak aj ruzesahary a Vero by mohli ubrat,obe strany maju v niecom pravdu a v niecom sa zbytocne prehana.tiez prajem vecer plny pohody

0

Re:   connies 20.11.2012 21:09

no, skvele ste si podiskutovali, ale už je toho naozaj dosť, každá/ý háji svoju pravdu... Samar, Magdalenka - poznám vás dlhšie, resp. čítam vás dlhšie a nemám pocit, že ste nešťastné, len žiaľ, ste také dobré, že chcete pomôcť, nehanbíte sa napísať aj nejaké pocity hanby ak sa tak stalo, ale kto každý je ten superjedinec, že sa správa tak, aby neurobil aspoň raz chybu? áno, každý máme svoj naturel, lebo som už raz písala, že sme len ľudia, nie stroje... za to, že sa odvážite napísať aj menej skvostné rysy povahy vašej polovičky vám obrazne smekám klobúk, lebo aspoň nie ste tými, ktoré sa umelo hrajú na superdeluxe šťastlivky... niekto považuje za šťastnú manželku tú, ktorá prd robí, diriguje sluhov a míňa manželove prachy... iný zasa tú, ktorá je milá, vie sa aj posťažovať, ale je vždy ochotná pomôcť...
všetko je len a len o ľuďoch, nie je potrebné hádzať všetkých do jedného mechu či už je to Európan, Aziat alebo Černoch či Arab... milé dámy, prajem vám pokojný večer a ešte krajší zajtrajšok :-*

0

Re:   Samar 20.11.2012 20:10

Vero - mne je jedno, nech si klame, trape, poúča (človek čo nemá v hlave vykradnuté vie spraviť svoj záver)... ale prečo sa s takou radosťou a povýšenectvom voziť po druhých ? Ja som silná - ja viem aká je pravda, len mám bojovnú pozíciu, pokiaľ ubližujú iným.

1

Re:   vero1 20.11.2012 19:47

Samar neplýtvej energií, za to ti nestojí, nekomentuj,ignoruj, pořád mele jak kolovrátek, nic novýho a znáš to pořekadlo: na každou svini se brousí kudla....takže take it easy 8-) důležitý je, že ty máš jasno a čisté svědomí...a nás jen tak nezlomí nějaká xenofobní protiislámská 89 neo 101, nebo nevím jaký má ještě číslo

0

Re:   Samar 20.11.2012 19:23

Je mi z vás zle !!! a môžem povedať, že by som si kľudne pred takými ako si ty milá 91 - či aké máš valstne číslo odpľula. Už len pre tú zlobu, čo v tebe ostala po tom, čo si si držku nabila s arabom. Po všetkých tých klamstvách o sebe, čo sem púšťaš... Uznávam - mám za sebou ťažký deň, cítim únavu a reagujem unevene, ale to je fakt hoj, na ktorý už inak reagovať ani neviem. Takú zlobu - to básr kde človek nenájde a ešte nad tým nešťastím sa pousmievať... A zrovna ty, tak citovo plytký človek, píšeš o zlej arabskej náture ? Veď tomuto sa nevyrovná snáď ani ten najväčší úbožiak z arabského sveta.
Ja sa tým všetkým, čo sem roky chodili a utiekli pred takýmito ľuďmi ani nedivím. Najlešie bude ich nasledovať. :-$.

0

Re:   Samar 20.11.2012 19:10

89 - Neviem kto si zač. Strácam sa už v všetkých týchto anonymných nickoch - to aspoň slušnosť voči tým, s kým chceš diskutovať by bola na mieste vymyslieť si nejaký nick.. Neviem, či ty máš doma "magické oko" a dovidíš všade ... do Magdinho života, aj Rúžinho... a tiež o každej eg. rodiny, keď nedokážeš ani uznať, že nie každá rodina, či chlap je krivák akých tu popisuješ.
Ja viem o mnohých zlých prípadoch - isto ich poznáš z Orbíku, či osobne - tak ako aj já. Nie som naivná, viem, že mnohé zlé popísané je pravda... ale na strane nie tak blbá, aby som toto brala za celok a npeochopila aj tú druhú - lepšiu stránku.

0

Re:   (31.150.132.***) 20.11.2012 18:59

89 ty ako aj ja mame prehlad o tom co to znamena mentalita araba.....jeho zvyky a vychova..
presne ako si napisla....faloss,pretvarka,spina ,nevzdelanost a utopicka viera.to je arabsky svet....
a ich mentalita zmeny nalada,lze obladanie sa ,teatralnost,konanie z extremu do extremu.....
magdalenka zena ktora JE STASTNA S MUZOM BY NIKDY NEMALA POCIT ZE SA ZA NEHO HANBI......
stasta zena v manzelstve je len ta,ktora pozna kojo si vzala,z akeho prstredia ten clovek pochadza,aku ma vychovu a reakcie a vyhovuju jej
ked ste uzatvorili orfi manzelstvo to si bola stastna?ze ta tak ponizil? ze si v jeho ociach na roven nemravnej zene? alebo si bola taka nevedoma ze ozaj si bola stastna vgv takom zväzku? ach boze......
a bola si stastna kedbez tvojho vedomia vzal rodny list didtata ktory si ty skovala pred nim? tak sa chova stastna zena? ze skovava doklady pred manzelom? co je to za statne manzelstvo ked muz predstiera a klame
si stastna ked mate uplne odlisny pohlad na vychovu deti? a monoho mnoho in<ych veci co prezivas kazdodenne ktore by si s europanom neriesila....
vies ty ze v islame ne nepredstavitelna potupa ked si muz vezme starsiu rozvedenu zenu s deckom
to vbby muselo byt ozaj pre majetky a pokrvna pribuzna aby to arab urbil..to len s europankou ked che zit v eu tak robia.....ale hanbia sa dopma za to...ale to ti nik z rodiny samozrejme pocas tak kratkeho manzelstva nepovie..to ked by mal len upevnene postavenie v cr tak by ti to dal najavo..to mi ver... potom tie zeny hystericia..ze ved on taky nebol.....
arab vnima ´´lasku ´´ cez majetok ktrory zena predstavuje......v podbe cudzinky pre chudbneho egyptana je to vizum do eu.....
poznam aj muzov z dubaja...nie prselcov ale co su tam prami obyvatelia.....
ak si taky vezme cudzinku tak je to len o majetkua postaveni/ /zo zapadnej casti eu alebo je ona druhou ci az tretou ci stvrtou manzelkou.....robi mu prste pobehlicu..a pekne poslucha.....ale rozhodne to nie je starsia zena s rozvedena ci s deckami....,,,
ruzesahary rozdiel v ponati manzelstva v eu a v islame je uplne odlisny.v eu podla zakona aj spocnosti su si partneri rovni..
v islame j je zena muzov majetok.....
takze riziko nevydareneho zmesaneho manzelstva je vlastne 100%
na rozdiel od zizika manzelstva medzi europanmi..
a zakonne moznosti upravy prav a povinnosti vmanzelstve su tiez odlisne v eu pravnom systeme a systeme islamu. a to iste plati aj o vychove muzov azien co sa tyka vnimania manzelstva.a to iste aj spocenske konverncie vnimania manzelstva..
a to je ten zakladny kamen urazu,ze esuropanky toto podcenuju . no apatom ked spoznaju rozdiel tak uz je neskoro.....
presne ako pise 89 mne by sa hnusil muz co mu musim vybavit pozvanie do mojej krajiny ,niest naklady s tym spojene a hladat mu pracu..
vedia vobec tie zeny ze v jeho kulture a mentalnom ponimani je taketo knanie pre muza ponizujuce? nie je chlap ...
ale od cudzinky to prjme.....lebo pre neho nic neznamena......ani jej mienka..ani mienka jej rodiny.....

0

Re:   (89.9.212.***) 20.11.2012 18:34

Samar- ja sem chodím už dlho a môžem povedať, že veľa žien to tu vzdalo, ktoré tu prejavili iný názor na manželstvo s arabom. Tiež tu boli napadnuté a dourážané od tých šťastných. Takže je zbytočne o tom písať a poukazovať na to. Ja som naposledy opustila túto diskusiu, keď tu začali písať aj ženy ,ktoré tam žili a mali s nimi inú skúsenosť ako vy. Nakoniec to tiež vzdali lebo boli pourážané od niektorých nikov /od1-do200/ :-( \o/
Sama vieš koľko nešťastných príbehov prebehlo na diskusii na tunis-orbion. A to boli príbehy niekedy neskutočné. :'(

0

Re:   (89.9.212.***) 20.11.2012 17:59

Zatiaľ čo poznám ženy, ktoré si zobrali arabov mali neaké problémy. Buď boli rozvedené, týrané alebo sklamané zo vzťahu. Výnimky sa vždy nájdu ale tých je veľmi málo.
Vero- narušená si ty aj s tvojou moslimskou vierou. Tvoje príspevky boli tak duchaplné akurát pre tie naivky.
Magdalenka- my dve vieme o čom to je. Aspoň teba som si začala trochu vážiť v niektorých veciach . Podstate musím dať za pravdu 178 čo napísala o tebe.
A určite tu 178 nepíše bludy ale pravdu ako je to v skutočnosti. Vlastne ja musím s jej názorom len a len súhlasiť. A to má dobrý prehľad o nich aj keď nemá za manžela araba. No , hlava otvorená a oči tiež. :-\ =-O
Ruža-ty si nespokojná tu teba by mali presadiť do tej púšte tam. Myslím, že tam by si bola ešte šťastnejšia.
Samar-ja stále píšem o egypských araboch a nie tunisanoch.

Chudoba, faloš,pretvárka, špina, nevzdelanosťa silná utopistická viera - to je arabský svet /myslím Egypt/
Zaujímavé, prečo si nikto neprivedie araba z dovolenkovej destinácie z Dubaja?
Arab nevie čo je to láska k žene. To nikdy nepochopí a nevníma to tak, ako to vnímame my európania.
Moja láska k arabovi by skončila už vtedy, keby som ho sem ťahala a musela vybavovať jeho pobyt tu a to nehovorím o peniazoch, ktoré by ma stál. A ešte mu vybavovať prácu. Tak vtedy by sa mi zhnusil. :-D preto som to nikdy neurobila. :-)

0

Srazy cestovatelů