A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně
Původní dotaz

MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM

19.02.2007 10:51:40 | magda
magda
Založila jsem nové téma pro seriózní diskusi kde si můžeme vyměňovat své zkušenosti a navzájem si radit. Rozhodnou se pro manželství s Egypťanem není jednoduché a určitě se každá z nás potýká se spoustou problémů !
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
21.11.2012 18:40

beira Re: MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM  

Takze ked to zhrnieme,v manzelstve europanky s arabom vzdy doplaca europanka,v muslimskom svete by bolo toto nemyslitelne,aby sa muz nechal zabezpecit zenou.ich tradicie su silne a vzdy musi zabezpecit muz zenu a nie naopak.takze damy, stale si myslite ze ten vas macho co prisiel do vasho hotoveho domova s holou cernou ritou,ze prisiel z cistej lasky a bez spekulativnych dovodov?

21.11.2012 18:36

vero1 Re: MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM  

chtěla bych poprosit administrátora nebo správce aby dočasně zablokoval 87 za vulgární nadávky v souladu s pravidly těchto webovek

21.11.2012 18:35

polepšená naivka Re:  

Tak mi připadá že se to tu skoro úplně změnilo v proti a promuslimský blog a celé se to tu mele pořád o stejné věci – sebelepší náboženství nic nezmůže když je ten člověk co je vyznává šmejd a naopak samozřejmě. Mně se moc líbí (buddhismus tu ještě chybí ) co prohlásil k podobnému problému současný dalajláma – je jedno jak a jakou víru praktikujete, důležité je jestli jste dobrý člověk. Takže je to nakonec jedno a celá tahle řež o křesťanech , muslimech nebo ateistech je mimo realitu. To samé je o arabských nebo českých manželích, všude se najdou šmejdi i slušný lidi, tak nemá cenu se hádáat o náboženství ale o konkrétních šmejdech napište a o těch slušných taky a shodneme se všichni. Za sebe – znám křesťanku – okázale věřící, která nelže v tom smyslu že nevypustí z pusy lež ale pokud potřebuje tak mistrně dokáže něco zamlčet něco přidat a doberete se toho názoru co potřebuje . Prostě lže stejně – jen jiným způsobem a velmi chytře– ale má ČISTÉ SVĚDOMÍ a je DOBRÝ – nebo DOKONALÝ člověk protože je přeci křesťanka a dodržuje přikázání. . Z takových lidí je mi na blití ať jsou jakékoliv víry. Nechceš nám Magdalenko raději prozradit recept na ty griliášové dobrůtky co jimi rozmazluješ svého pána tvorstva? Tak si myslím - když už tu bojujeme za tu víru jednou nebo druhou - že jdeš na to obracení muslima nejlíp – žádné náboženské diskuze a mydlení po hlavě biblí a koránem ale přes vánoční dobrůtky a láskyplné hýčkání – kdo by odolal takovým lákadlům? To musí nahlodat po čase každého ortodoxe, co Semaia, nebo Vero jaká je Váš názor na griliášové kuličky a jejich přípos k náboženské toleranci :-[? ……….No a mně se recept hodí :-)

21.11.2012 18:30

vero1 Re:  

sliby chyby ty hloupá, tobě už nic nepomůže, jsi ztracená a najednou je z tebe odbornice na Islám, zajímavé :-\

21.11.2012 18:18

| 87.118.25.*** Re:  

ale veď si skromná a pokorná moslimka tak aký víťaz. Ten pocit by si nemala mať.
to zlo a faloš ti idú z očí. nehraj sa tu za tú slušnú a nepokryteckú. alebo si slaboduchá.
To čo si tu napísala o ich viere a nadradila si ju nad všetky hodnoty v živote tak to hovorí o tebe všetko. Preto ti nebudem už odpovedať na tvoje výpady lebo s takými skutočne nemám o čom. Ničím by si ma neobohatila ale vrátila späť o niekoľko storočí.
Tým, že si sa našla v tejto viere nemusíš tu ponúkať vyučovacie hodiny koránu iným. Dúfam, že patríš len k malej hŕstke eu žien.
Zober si korán a uč sa ďalšie časti naspamäť lebo meškách. Mamička s tým tvojim ťa potom vyskúšajú. Pravidelným masírovaníme mozgu koránom k trvalej duševnej invalidite !!!! :-D :-D :-D
Choď do prdele-to sú slová naslušnej Samaia

21.11.2012 18:14

beira Re:  

Samar takze tak ci tak on prisiel k tebe do hotoveho a bez nicoho,tak ako vsetci ostatni ktori sa ozenili s europankami.kedže neprispel nicim na byvanie,mohol by to kompenzovat trebars tym,ze by kupoval jedlo iba on a nie napoly a podobne.keby on mal doma domy a jachty,tebe to naklady na zivot neznizi.ty z toho nic nemas,ale on z tvojho majetku ma uzitok.

21.11.2012 18:00

Samar Re:  

oprava aby nedošlo k nedorozumeniu - nesmie prispieť nie na bývanie (tam sme pol na pol), ale na byt = to je rozdiel.

21.11.2012 17:59

Samar Re:  

Beira - iba úchytom, lebo nemala som čas čítať všetký príspevky.
Manželova rodina dom neužíva - každý má ten svoj. Nápad dať do prenájmu neprešiel z mojej strany, nakoľko by mi vadilo mať v dome cudzích ľudí. Ten dom využívame - keď sme v Tn. Takto to prosto je a netuším ako inak by sa to mohlo riešiť, keďže ja som jeho pozvanie na život tam musela odmietnuť. On sa mi do baráku necpal - naopak mal predstavu o spoločnom živote tam. A samozrejme neočakával, že by som ja mala niečo platiť.
Ďalšia z možností je dom predať = blbosť. Na strane druhej - žiaden chlap v mojom živote mi na bývanie NESMEL prispieť. A tak sto by som to nikdy neurobila ani v tomto vzťahu. Mám na to svoj dôvod. Bývanie je len a len moje - a nevidím v tom nič nepochopiteľné. To mi mal akože vyplatiť polovičku ceny domu. Nákupnej či trhovej ? Podľa zákonona - získova tým aj nárok na prípadné vyplatenie. A o takéto niečo, aby som prípadne raz musela svoj majetok predávať a vyplácať ho - o to fakt nestojím. A človek - hoc zalúbený, musí vždy myslieť aj na to prípadné najhoršie - v tomto som až príliš rozumná. Tak ako to máme v sobášnej zmluve - to čo sme nadobudli pred svadbou je každého z nás - do toho si nelozíme.
Ja som našťastie sebestačná a tiež si neviem nejak predstaviť, že by mi akýkoľvek chlap mal dávať prachy za spoločné žitie. Čo som nejaká sorta zemiakov aby si ma niekto kupoval ? Tie časy sú už hádam preč. Z nikoho neťažím a nikto zo mňa tiež neprofituje - to mi pripadá rozumné a spravodlivé.

21.11.2012 17:57

vero1 Re:  

hmm tak to ses nekoukala na fotky ale na sebe do zrcadla, tam uvnitř tvýho srdce je chorobný strach a zlo vůči všemu cizému..a pokud se mi podařilo, že odmítáš komentovat mé příspěvky, tak to se cítím jako vítěz, uff

21.11.2012 17:56

vero1 Re:  

hmm tak to ses asi podívala ne na fotky, ale do zrcadla, kde si mohla spatřit zlo :-) a pokud jsem dospěla k tomu, že 87 už nebude komentovat mé příspěvky tak to se fakt cítím jako vítěz,ufff

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu

Diskuze