A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM

19.02.2007 11:51:40 | magda
magda
Založila jsem nové téma pro seriózní diskusi kde si můžeme vyměňovat své zkušenosti a navzájem si radit. Rozhodnou se pro manželství s Egypťanem není jednoduché a určitě se každá z nás potýká se spoustou problémů !
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně
Neregistrovaný uživatel
01.12.2012 22:07 46.33.96.***
Re: MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM  

určitě nejsem žádná lahká deva!!! co se týká víza, tuto zkušenost nemám, tento problém jsem neřešila, sice nežijeme v ČR,ale v Evropě jsme zůstali. Samozřejmě nevím, co bude ,ale co se týká financí, vede systém muž se stará o ženu, takže já mohu pracovat s tím, že ženské povinnosti musí být splněny,ale na domácnost nic nedávám, peníze mi zůstavají. Mně osobně to velice vyhovuje z důvodu mého zaměstnání. Já v Egyptě nikdy nebyla, chvíli jsme žili v ČR,ale český živ.styl, finanční situace apod.se mu nelíbila, já vzhledem k tomu, že pracuji v cestovce jsem stejně půl roku byla v čr a půl roku v Italii, která již před seznámením byla mým druhým domovem,tudíž zůstat tam pro mě nebyl vůbec problém. Určitě bych je neházela do jednoho pytle,ale určitě to také nejsou žádní princátka na bílých koních. Ano, mají něco, co jsem u Evropských chlapů nenašla,ale naopak postrádají to, co naopak mají evropští chlapi. Jak se ale říká, jinej pes, jiná ves. Vše má své plusy a vše má své mínusy. Minus je určitě to, že nesednete do auta a za hodinku nejste u svých - at mých či jeho rodičů. Platí tady ten systém chlap je hlava rodiny - teda alespon tak to mám já. Tudíž chlap se musí postarat o rodinu, zabezpečit ji. Žena nesmí jít třeba jen tak na kafe s kamarádem, naopak on může... A je to naprosto přirozené. Co se rodiny týče - dítě do 18 let musí mít oba rodiče a pokud to z nějakého důvodu nejde, náleží otci. Další věc je modlení, já jako věřící jsem se určitě 5x denně nemodlila, tudíž si myslím, že pro nevěřícího to může být zprvu šok. Já nemohu soudit, opravdu jsem vztah tohoto druhu měla jeden a přestože mám hodně kluků arabů, do jejich vztahů jim nevidím. Jak říkám, asi všechno má své plusy a minusy, já v konečeném součtu mohu říct, že jsem za něho ráda,ale určitě neškodí velká opatrnost a velká informovanost.

beira 01.12.2012 15:51

A 46 33 este zabudla dodat,ze mas davat pozor na svoje uspory a na svoju čest,lebo zaryty muslim by si lahku devu nevzal za manzelku,jedine za ucelom ziskania tvojho majetku, alebo ziskania víz,alebo oboje. :-))

Neregistrovaný uživatel
01.12.2012 10:29 46.33.96.***

Ahoj , můj přítel je Arab , zapřísáhlý muslim z Egypta. Pokud si se vrhla do vztahu, nezapomeň se obrnět dávkou trpělivosti, mít kupu respektu - k němu,ale hlavně si užívej chvíle, které s čechem moc nezažiješ z důvodu jiné mentality

angie1511 25.11.2012 12:23
copticn  

Ahojte baby,
ma tu niektora z vas manzela / priatela kopta? rada s vami pokecam, popripade som zalozila novu skupinu na FB, kde vas rada privitam :-) ;-) ;-)

Alena
23.11.2012 12:46 77.236.219.***

MIRKA ST :-D (((clap)))

MIRKA ST 23.11.2012 12:19

Předem se omlouvám,ale nedá to ;-)Rum použijeme zásadně kolkovaný :-D
Jinak dík,stránku už mám uloženou.

Alena
23.11.2012 08:58 77.236.219.***

I u nás nejoblíbenější s oříšky :-) . Tak si, kdo chcete, pište. Možná něco podobného se najde i v těch receptech níže. Všechny ty kuličky jsem neprošla. Tohle nepečené cukroví se většinou dělá až ke konci po pečení jiných cukroví. Určitě se můžou použít zbytky cukru, oříšků mletých......... Kuličky - 12 1/2 Dkg másla, 1 žloutek, 10 Dkg ořechů, 40 Dkg piškotů, cukr dle chuti, rum. Piškoty se rozválí válečkem, přidá se máslo, žloutek, ořechy (umleté nebo nastrouhané, já radši strouhám, ale pozor na nehty :-D), proleje se rumem (postupně přilévat dle tuhosti ) :-[ , vypracujeme těsto, tvoříme kuličky, které máčíme v čokoládové polevě a obalujeme v kokosové moučce. Kuliček je z toho hodně :-) ...... Mám tu i recept na vosí hnízda :-D a nějaký salám. Něco podobného ;-)

Alena
23.11.2012 08:12 77.236.219.***

Magdi není :-), je to skoro všechno na jedno brdo :-D. Vyhrabu a pak ho sem hodím ;-)

Magdalenka 22.11.2012 21:53

Sem s nima, jestli to není tajný rodinný recept :-\
Jinak nejlepší, /teda u nás nejoblíbenější/ jsou ty s oříškama uvnitř.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu