A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně
Původní dotaz

MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM

19.02.2007 11:51:40 | magda

magda Založila jsem nové téma pro seriózní diskusi kde si můžeme vyměňovat své zkušenosti a navzájem si radit. Rozhodnou se pro manželství s Egypťanem není jednoduché a určitě se každá z nás potýká se spoustou problémů !

Poslední reakce

Re:   (31.150.132.***) 20.11.2012 18:59

89 ty ako aj ja mame prehlad o tom co to znamena mentalita araba.....jeho zvyky a vychova..
presne ako si napisla....faloss,pretvarka,spina ,nevzdelanost a utopicka viera.to je arabsky svet....
a ich mentalita zmeny nalada,lze obladanie sa ,teatralnost,konanie z extremu do extremu.....
magdalenka zena ktora JE STASTNA S MUZOM BY NIKDY NEMALA POCIT ZE SA ZA NEHO HANBI......
stasta zena v manzelstve je len ta,ktora pozna kojo si vzala,z akeho prstredia ten clovek pochadza,aku ma vychovu a reakcie a vyhovuju jej
ked ste uzatvorili orfi manzelstvo to si bola stastna?ze ta tak ponizil? ze si v jeho ociach na roven nemravnej zene? alebo si bola taka nevedoma ze ozaj si bola stastna vgv takom zväzku? ach boze......
a bola si stastna kedbez tvojho vedomia vzal rodny list didtata ktory si ty skovala pred nim? tak sa chova stastna zena? ze skovava doklady pred manzelom? co je to za statne manzelstvo ked muz predstiera a klame
si stastna ked mate uplne odlisny pohlad na vychovu deti? a monoho mnoho in<ych veci co prezivas kazdodenne ktore by si s europanom neriesila....
vies ty ze v islame ne nepredstavitelna potupa ked si muz vezme starsiu rozvedenu zenu s deckom
to vbby muselo byt ozaj pre majetky a pokrvna pribuzna aby to arab urbil..to len s europankou ked che zit v eu tak robia.....ale hanbia sa dopma za to...ale to ti nik z rodiny samozrejme pocas tak kratkeho manzelstva nepovie..to ked by mal len upevnene postavenie v cr tak by ti to dal najavo..to mi ver... potom tie zeny hystericia..ze ved on taky nebol.....
arab vnima ´´lasku ´´ cez majetok ktrory zena predstavuje......v podbe cudzinky pre chudbneho egyptana je to vizum do eu.....
poznam aj muzov z dubaja...nie prselcov ale co su tam prami obyvatelia.....
ak si taky vezme cudzinku tak je to len o majetkua postaveni/ /zo zapadnej casti eu alebo je ona druhou ci az tretou ci stvrtou manzelkou.....robi mu prste pobehlicu..a pekne poslucha.....ale rozhodne to nie je starsia zena s rozvedena ci s deckami....,,,
ruzesahary rozdiel v ponati manzelstva v eu a v islame je uplne odlisny.v eu podla zakona aj spocnosti su si partneri rovni..
v islame j je zena muzov majetok.....
takze riziko nevydareneho zmesaneho manzelstva je vlastne 100%
na rozdiel od zizika manzelstva medzi europanmi..
a zakonne moznosti upravy prav a povinnosti vmanzelstve su tiez odlisne v eu pravnom systeme a systeme islamu. a to iste plati aj o vychove muzov azien co sa tyka vnimania manzelstva.a to iste aj spocenske konverncie vnimania manzelstva..
a to je ten zakladny kamen urazu,ze esuropanky toto podcenuju . no apatom ked spoznaju rozdiel tak uz je neskoro.....
presne ako pise 89 mne by sa hnusil muz co mu musim vybavit pozvanie do mojej krajiny ,niest naklady s tym spojene a hladat mu pracu..
vedia vobec tie zeny ze v jeho kulture a mentalnom ponimani je taketo knanie pre muza ponizujuce? nie je chlap ...
ale od cudzinky to prjme.....lebo pre neho nic neznamena......ani jej mienka..ani mienka jej rodiny.....

0

Re:   (89.9.212.***) 20.11.2012 18:34

Samar- ja sem chodím už dlho a môžem povedať, že veľa žien to tu vzdalo, ktoré tu prejavili iný názor na manželstvo s arabom. Tiež tu boli napadnuté a dourážané od tých šťastných. Takže je zbytočne o tom písať a poukazovať na to. Ja som naposledy opustila túto diskusiu, keď tu začali písať aj ženy ,ktoré tam žili a mali s nimi inú skúsenosť ako vy. Nakoniec to tiež vzdali lebo boli pourážané od niektorých nikov /od1-do200/ :-( \o/
Sama vieš koľko nešťastných príbehov prebehlo na diskusii na tunis-orbion. A to boli príbehy niekedy neskutočné. :'(

0

Re:   (89.9.212.***) 20.11.2012 17:59

Zatiaľ čo poznám ženy, ktoré si zobrali arabov mali neaké problémy. Buď boli rozvedené, týrané alebo sklamané zo vzťahu. Výnimky sa vždy nájdu ale tých je veľmi málo.
Vero- narušená si ty aj s tvojou moslimskou vierou. Tvoje príspevky boli tak duchaplné akurát pre tie naivky.
Magdalenka- my dve vieme o čom to je. Aspoň teba som si začala trochu vážiť v niektorých veciach . Podstate musím dať za pravdu 178 čo napísala o tebe.
A určite tu 178 nepíše bludy ale pravdu ako je to v skutočnosti. Vlastne ja musím s jej názorom len a len súhlasiť. A to má dobrý prehľad o nich aj keď nemá za manžela araba. No , hlava otvorená a oči tiež. :-\ =-O
Ruža-ty si nespokojná tu teba by mali presadiť do tej púšte tam. Myslím, že tam by si bola ešte šťastnejšia.
Samar-ja stále píšem o egypských araboch a nie tunisanoch.

Chudoba, faloš,pretvárka, špina, nevzdelanosťa silná utopistická viera - to je arabský svet /myslím Egypt/
Zaujímavé, prečo si nikto neprivedie araba z dovolenkovej destinácie z Dubaja?
Arab nevie čo je to láska k žene. To nikdy nepochopí a nevníma to tak, ako to vnímame my európania.
Moja láska k arabovi by skončila už vtedy, keby som ho sem ťahala a musela vybavovať jeho pobyt tu a to nehovorím o peniazoch, ktoré by ma stál. A ešte mu vybavovať prácu. Tak vtedy by sa mi zhnusil. :-D preto som to nikdy neurobila. :-)

0

Re:   Samar 20.11.2012 17:51

Povedz radšej, či ten zákon 227 už z tej ambasády dorazil a čo si si v ňom naštudovala ?

Tiež debatku na túto tému končím. Nemá to zmyslel (((H))). A že ti to vše nie je ani trošku trápne... :-\ .

0

Re:   Samar 20.11.2012 17:47

Magduš - to máš tak, ty vlastne neštná si, len o tom ešte nevieš :-D. A počkaj, to sa ešte dozvieš, že ten tvoj manžel bude liať na vaše dieťa voňavky a bude mu podávať drogy ! To ty ešte ani netušíš čo vše sa u Vás deje.. :-D.
Bola tu jedna prispievateľka (tiež to už vzdala) - tuším Inegaz (sorry ak som jej spotvorila nick) - tú tiež už presvidečila, že je nešťastná..
A ani ja ešte po tých nejakých rokoch netuším, čo doma mám =-O
Ale ták nám všetkým blbým, šakredým a neúspeným treba ! A za takúto vetu (to si dobre zapamätaj) treba dávať podľa vzoru viď nižšie vyškerné smajlíky. Takto: :-D .

0

Re:   Magdalenka (109.80.142.***) 20.11.2012 17:02

Nevím kde jsi dospěla k tomu, že jsem neštastná? To, že se tady vyjadřuji otevřeně o tom jako o neštastném manželství rozhodně nevypovídá. Pro pořádek - tím opět končím v diskuzi :-[

0

Re:   (178.142.67.***) 20.11.2012 16:49

sama ja som nikoho neurazila.ja pisem fakty.a tie hovria jasnou recou......ale teba nepoznam.takze ak ty si presne ta kategoria co som pisla ze neda prednost arabovi a ty si dala ,tak sa ospravedlnujem....bola by si prva.....
a fotky nemusis davat...na tych nie je vidiet ani vzdelaniea ni dobre rodinne a majetkove pomery ....
vies,ak spominas postarsie zeny s vs s rozbehnutou karierou to neznamena ze nemaju prblem si najist uspesneho auropana...... ;- takych som tiez videla..a vzali si chudsbnych tunisanov ci egyptanov.... ;-) pretoze uz mali svoje roky, boli rozvedene,ci slobdne mamicky..alebo sko sa na sk povie´´stare dievky´´a ,
ver mi,ze keby mali na vyber medtdzi europanom a arabom atak by dali prednost sobasu s europanom......nuz ale arabi hlavne z tn ci eg su ochotni sa zenit hned...... :-D snimi.......a veru aj mnoho rokov mladsi...ale to neurobi europan....ten si nevezme zenu po prvom videni....ale arab hlavne chudbny veru ano..no a na to take zeny ked chu manzela cakaju.....a potom im je jedno kto to je..az neskor rozoznavaju co urbili....to su fakty..ver mi.........

0

Re:   ruzesahary 20.11.2012 16:43

to 178: Samozřejmě vím, že nikdo nemá patent na šťastné manželství ať už s evropanem, arabem nebo eskymákem (obrazně řečeno). V tom se snad shodneme, ne? Hovořím o tom, že s manželem žijeme 1 rok ve společné domácnosti tady. Není to mnoho, já vím. Byly situace, které nebyly nejlehčí na řešení, ale my je zvládli s bravurou. A myslím také díky tomu, že jsme oba naladěni na stejnou vlnu, stejně empatičtí jak k sobě, tak i k druhým, a přístupní kompromisům. A to náš vztah jen upevnilo. Někdo tady psal, že se za manželovy reakce styděl, když sem přijel. Já se tedy někdy styděla spíše za své krajany. S manželem jsme jedno tělo, jedna duše, jedna mysl. V dobrém i zlém. A inshaallah to tak i zůstane :-) U Tebe je to asi podobné, viď vero1? ;-)

0

Re:   Samar 20.11.2012 16:34

No tak ako sorry... milá "právnička"! Tak za všetky nás pohľadné a úspešné ženy: si nás urazila :-D :-D :-D.
To, že niečo také ako úspešnú, pohľadnú, zámožnú, úspešnú ženu s dobrým rodinným zázemím vydatú za araba ešte nevidela, tak to ešte neznamená, že to tak je vždy ! Samozerejme mi budeš oponovať, ale ja čo poznám holky vydaté za arabov - tak ti prisahám, že ani jedna to nie je žiadna škrata, poväčšinou sa jedná o VŠ vzdelané ženské so zabehnutou kariérou. Fotky sem dávať nebudem, ale bola si veľmi prekvapená... Na to ti dávam sem svoju hlavu ;-)
Ty máš jedenu zlú vlastnosť - rada zovšeobecňuješ a nepripustíš rozdiel, nevieš sa na vec pozrieť zo širšieho pohľadu.

0

Re:   vero1 20.11.2012 16:21

Magdalenko v pohodě:) já to mám srovnaný a Orbion je někdy sranda číst a někdy to otevřu abych jukla co nového a když tak pomohla nějaké nové duši...vím, že tu je narušená min. 1 pisatelka, ale jak píšeš, to je její problém a já ni už reagovat nebudu...
Jen je fajn a důležitý psát, že nejsou jen negativní story a že to funguje, vid ruzesahary 8-) souhlas s tím, že naši muslimští manželé je výhra do života a po životě O:-)

0

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu

Diskuze