A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

.
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně
Původní dotaz

MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM

19.02.2007 11:51:40 | magda
magda
Založila jsem nové téma pro seriózní diskusi kde si můžeme vyměňovat své zkušenosti a navzájem si radit. Rozhodnou se pro manželství s Egypťanem není jednoduché a určitě se každá z nás potýká se spoustou problémů !
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
21.04.2013 22:27

Lebes Re: virtuálne manželstvo s arabom  

Samar, co tím máš na mysli, silně věřící muslimky? Jsem normálně věřící muslimka, stejně jako celá rodina, nejsme žádní radikálové. Rodilé muslimky v mé rodině, některé nechodí zahalené, lakují si nehty, mají makeup, chodí do mešity se modlit, kam se zahalují. Některé chodí zahalené pořád. Drží ramadán, nejsou utiskované od manžela, některé pracují protože chtějí, některé nepracují protože nechtějí. To už jsem tady kolikrát psala.
V období vlády prezidenta Ziní al-Abidí Ben Alí, byli muslimové stíháni, dívky do školy nesměly chodit zahalené, byly zákazy, ale věřící muslimové je nedodržovali a byli věrni své víře. Například v rodině sestřenice studovala v té době medicínu, tak nesměla chodit do školy v šátku, tak si ho vázala dozadu, aby alespoň takto měla zakryté vlasy. Pak, když přišla revoluce, většina lidí chtěla zpět tu svobodu víry, chovat se podle Islámu.
Jsem proti radikalizaci a extrémizmu.
Extrémisté jsou v každém státě. Ale pořád se cítím bezpečně v Tunisku. Mešity jsou plné muslimů a v období ramadánu se ani do mešit nevejdou s modlí se na ulicích. Lidé nemají obavy ze salafistů, to jen média nafouknou a udělají z toho velký problém, aby to byla senzace, protože ta se prodává. Daleko více mám obavy z politiků, jak budou hospodařit.

21.04.2013 21:16

Ziza Re: virtuálne manželstvo s arabom  

Semaio a spol. něco málo pro inspiraci. tenhle pán je fakt třída :

http://www.aminaaljassim.com/

21.04.2013 21:14

Ziza Re: jiný život  

Amando, je vidět, že máš ještě co poznávat. ;-)

21.04.2013 21:12

Ziza Re: virtuálne manželstvo s arabom  

Lebes, díky za článek, zajímavý, ale v tvém příspěvku zase ventiluješ názor jiného, právě I. Březiny, který svůj názor na Doležala v článku píše stejně jako ty. No nic. Jen se chci zeptat, protože Chokri Belaid kritizoval vládu a patřil k opoziční straně, tak proto si zasloužil zavraždit? To je fakt divný názor. Jen tak mimochodem, ta umírněná vládnoucí strana potají zavádí náboženskou policii, v současné době se to nazývá "domobranou" a snaží se "udržovat" pořádek, proč nahrazují policii? A takových činů, které umírněná vládnoucí strana v současné době pomaličku a potajmu zavádí je spousta. Čeho se ta strana bojí, že neustále odsouvá volby? A prohlašuje, že v případě, že nevyhrají, tak ještě tunisani uvidí???? No nic, to je téma na úplně jinou diskuzi.

21.04.2013 21:09

Amanda | 62.209.230.*** jiný život  

AHOJ všechny holky, paní, zhrzené i milované.... :-)

Musím reagovat na předchozí příspěvky....
myslím, že víra je velmi důležitá věc... ale na straně druhé i u nás je spousta ateistů, a jsou to slušní lidé. Chci tím jen říct, že islám jako takový není hloupý či špatný, jen muslimové z něj udělali zbraň. Vše je přeci v lidech...nemyslíte?

Jiný život v Egyptě, Tunisu a vůbec v arabskcýh státech.
Je spousta věcí co mi tam vadí...špatné zdravotnictví, školství, bez úplatku na úřadech ani rána, špína na ulicích....
přístup k nemocem, alách dal alách vzal...hrůza
příroda absolutně nic, jen písek... ale mají krásné moře, čistý vzduch a sluníčko o kterém si můžeme v Evropě jen nechat zdát.
Naproti našemu životu mě moc uchvátilo jak je pro ně důležitá rodina, úcta k rodičům....
přišlo mi alespoň v Egyptě, že tak nějak nepotřebují spousty věci co "musíme" mít my a jsou šťastní.... my se honíme do práce a z práce, jen abych měli myčky, sušičky, lepší mobily a počítače.... stojí nám to za to?

I tak nedokážu si teď představit tam žít,
pro samostatnou, vydělávající a hrnou Češku nemyslitelný úkol.
ALE víte co se říká... Láska i hory přenáší....
mít tady aspoň kousíček té vody a sluníčka 8-) 8-) 8-)

Tak to jen mé asi hloupé postřehy.... Amanda

21.04.2013 20:09

| 46.15.13.*** Re:život v Saudii  

Pre Salmu
Salma, mňa by zaujímalo konkrétne ako tam budeš žiť ak by sa mu podarilo vybaviť to povolenie na svadbu.
- už si bola v kontakte s jeho prvou manželkou? Aký má ona na to názor, že si Ťa vybral?
- budete tam spolu bývať v jednom dome alebo Ti kúpi nový aby si mala súkromie?
- ako si sa vysporiadala s tým, že budeš jeho ďalšia žena a či nežiarliš
- máš predstavu alebo sa rozprávate spolu o tom ako tam budeš tráviť svoj čas?
- plánujete spolu mať deti?
Ak môžeš, tak mi odpovedz a hlavne konkrétne.

21.04.2013 20:06

Jana VW. Re: virtuálne manželstvo s arabom  

petra: ty se tady pouštíš do Salmy kvůli jejímu vzhledu. Možná by zase někdo nesl trvalé následky po spatření tebe.
PS : nechceš sem taky hodit odkaz na tvůj fcb? "Bohužel" tu chybí beira, které by se ho sem určitě podařilo vložit, ať si to přeješ nebo ne. Mohlo by to být zajímavé ;-)

21.04.2013 19:53

| 46.15.13.*** Re: virtuálne manželstvo s arabom  

Lebes- musím Ti povedať a možno aj sklamať Ťa, že ten môj ma nevyždímal z peněz a ani som mu nevozila drahé dárky. Tak isto nechovám k Vám závisť a neprajnosť.
Len stále tu píšete v globále ale nič konkrétne. Hlavne neviete mať svoj názor na veľa vecí na ktoré sa tu pýtame viaceré. Váš osobný názor.

21.04.2013 19:28

Samar Re: virtuálne manželstvo s arabom  

Lebes -Ďakujem za odpoveď. Situáciu sledujem a veľmi sa odianie tam zaujímam - takže informovaná som a je jasné, že je to dané politikou. Avšak rada by som poznala to akoby "medzi riadkami" očami silne veriacej moslimky. Tvoj názor na to ako sa Salafisti a iní (nazvyme ich bradáči - tak som ich vlastne hodila do jedného vreca) snažia pozmeniť kedysi veľmi moderné a liberálne Tunisko. Na jednej strane - sú to veriaci moslimovia a konajú, to čo konajú. Sú títo "bojovníci" z tvojho pohľadu správni moslimovia?

21.04.2013 18:40

Lebes Re: virtuálne manželstvo s arabom  

To, že se tady navážíte do Salmy, tak to svědčí o vašem intelektu. Vaše chování je trapné a nechutné. Každý má právo na štěstí a každý si vztah představuje jinak, každý má jiné priority. Někdo chce ženatého, někdo jen Čecha, někdo muslima, někdo vztah na dálku a někdo nikoho.
Chápu, že jste zklamané a tím pádem flustrované, které mají špatné zkušenosti s muslimem, podvedl vás, lhal vám, vyždímal vás z peněz, a i když jste mu vozily drahé dárky, tak láska stejně skončila. A potom hážete všechny do jednoho pytle, a každý muslim je pro vás špatný a Islám je tím pádem také to nejhorší. A rozhodně nechcete číst, že některé to může vyjít a být šťastná právě s muslimem, to je právě závist a nepřejícnost.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu

Diskuze