Skrýt mapudiskuze na mapě

Diskuze - MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM

Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně
Původní dotaz

MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM

19.02.2007 11:51:40 | magda

magda Založila jsem nové téma pro seriózní diskusi kde si můžeme vyměňovat své zkušenosti a navzájem si radit. Rozhodnou se pro manželství s Egypťanem není jednoduché a určitě se každá z nás potýká se spoustou problémů !

Poslední reakce

Re:   (89.9.196.***) 18.11.2012 15:39

môže byť ako píšeš sorry ;-)

0

Re:   (89.9.196.***) 18.11.2012 15:37

95 dobre vystihnuté a napísané.
Vero Lesbes-vášj názor ma zdvihol zo stoličky alebo z čoho už ani neviem kde sedím tak som sa rozčúlila :-P
Jedine tam chodte bývať a neotravujte tu EU vzduch so svojimi habibi lebo tam nájdete ten najlepší rodinný model pre výchovu Vašich alebo budúcich potomkov. \o/ :-\ <3
Všetko je o výchove v rodine a o ich vzťahoch !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

0

Re:   Samar 18.11.2012 15:29

89 - to si asi adresovala Lebes... Lebo to, čo píšeš je inými slovami povedané to, čo si mylsím aj ja ;-).

0

Re:   Samar 18.11.2012 15:26

Ja zase trvdím, že je to o výchove k láske k svojím blízkym o citoch a v dobrých životných vzoroch. A mohli by sme tu dokolečka písať o kontroverných prípadoch kde ateistovi takáto výchov bola daná a o kresťnovi, čo každú nedeľu kľačal na kolenách pri kríži s Ježiškom a cez týždeň podvádzal manželku a tá keď začala byť nepohodlná, tak zariadil, že šla do blázninca - v živote sa z tadiaľ normálna nedostala. Dodnes táto rodinka spieva v kostolných spevokoloch a len čo vylezú von konajú len samé zlo. Ide o moju vzdialenú rodinu... a keď som to vše v dospelosti pochopila nejak som začala inak nad vecami ohľadom viery (akejkoľvek) uvažovať. Láska k bohu je srdci (nech si ho ako koľvek človek pomenuje) a za jeho životom sú jeho činy - nie návštevy kostolov, či pokľaknutie na koberček, čí pálenie vonných tyčiniek... A aj s týmto postojom k náboženstvu (ktorého sa nevzdám, lebo mi ho predurčila moja rodina) si rodičov ctím a to natoľko, že tak som si celý život zariadila, že im som vždy nablízku. A oni vedia, že sa môžu v starobe na mňa obrátiť - to je ďaľší z dôvodov, prečo som ostala žiť tu. Cítila som to ako moju povinnosť.
A čo sa týka sirotčincov - aj ten moslim, keď sa dostane do núdze, či je v ohrození svojej povesti už x krát zareagoval tak, že odložil svoje dieťa. Tak isto zabudol na svojich rodičov - to by ani nebolo jedinej relácie typu Musama--- Kerim či ako sa to volá, kde sa staré matky snažia vo svete dopátrať svojho zatúlaného syna, či matky haľadúce oteckov svojich opustených detí... A ty vieš, že toto vše existuje - aj u moslimov.

0

Re:   (95.33.154.***) 18.11.2012 15:25

co sa tyka rodiny tak zapadnej civillizacii je ina vychova a pristup k individualizmu a osobnej slobode ci rodovej rovnosti ako v islame.
problem je,ze islam nie je len nabozenstvo.ale je to sposob myslenia ,konania.je to ideologia ako komunizmus a podobne hnutia,ktore nadradzuju urcitu skupinu nad inu a nedavaju dostatocny priestor k o sbnostnemu rozvoju.a pre manzelky uz vobec nie.ani pre zeny celkovo.ci si to niektora przna alebo nie je to ciry fakt.
a prave to si cudzinky co sa vydavaju za moslimov neuvedomuju alebo nechu uvedomit.
a toto vsetko spolu s mentalitou arabov a ich sposobom kultury sposobuje tie rozdiely ktore sa nedaju prekonat v manzelstve.aj ked to niektore manzelky nepriznaju ani za nic....... ;-
ten ich sposb zivota v kruhu rodinneho klanu je sposobeny prave tym kulturnym a pravnym rozdielom oproti zapdanym hodnotam individualizmu a osobnej slobody.
ja som nepoznala ani nepoznam europanku ktrej sposob rodineho zivota a nahlad na tento sposob zivota bol blizky a nesposoboval v manzelstve problemy.hoci aj na dialku.
v eu a cim viac na zapad ci sever eu je rodina len v ponati uzkom.nie klan.a starostlivost o rodicov je dana v zakonodarstve kazdej krajiny v eu.
ale prave v moslimskej kulture je to inak.prave je to dane aj postavenim muza/otca ci najstarsieho muza v rodine ci klane/
tam syn ma povinnost zivit rodca aj surodnecov aj na ukor vlastnej rodiny /teda manzeliek a deti.
matka je hlavne v chudobnych moslimskych krjinach ako egypt odkazana ak zomrie jej manzel na milost najstarsieho muzskeho ´´vodcu´´ rodiny.pretoze ak aj ked nieco zdedi,tak je to nepatrna ciastka z dedicstva a bud zije z casti vena urcenej pre vdovu a /ak ho vovbec ma/ alebo ju ma /ak chce/ zivit najstarsi muzsky clen rodiny.
a ten ak je zenaty s europankou tak samozrejme vzdy che prispievat rodine..nielen matke ale aj sestram ak su nevydate aj bratom ak nepracuju.a podobne......
no som zvedava ktora slovenka ci ceska s nadsenim chce takto zit...... :-D
prave islam jej nedava vela priestru na individualizmus v rodine.jej postavenie ako manzelky je dane a niet co zavidiet......mnohe sa domievaju ze ked ziju s muzmi vo svojich krajinach tak toto neplati....no,zalezi aku poziciu ten ich manzel v ich krajine ma..ci uz istu,ci ma dobru pracu ,ci zena je na nom zavisla a pod......
ale este som nevidela slovenku ktora by nebola pod vplyvom manzela aj v ponimani islamu..aj ked len pasivne....asi tak,ze si ho priklasluje,ci ked niekto namieta tak hned poukazuju na to,ze aj ine´´nabozenstva ´´ su podobne,ze sa im paci ako sa k sebe arbi a hlavne moslimovia chovaju v rodinne a pomahaju si a pod...ale ani jedna by nechela mat jeho rodinu na krku..... :-D ......
je to ucelove zdovodnovanie si ze islam ako taky je dobry.....
inak by museli priznat ze si vzali muza z kultury ktora je pre europanku nepripustna a jeho chovanie je smiesne v eu...uz som citala tu,ze jedna z vas napisala ako sa za manzelove reakcie hanbila..a to nie je ojedinely nazor co som pocula a pocuvam videla som reakcie aj vzdelanych arabov tu vde v spocnosti..abolo to trapne pre ucatnikov..nieto este pre zenu......stale to iste..ine reakcie na bezne situacie,nepripravene europanky pre zivot s arabom.......a na to,ze on sa nevie prisposbit a mnohokrat ani nechce v skutocnosti...... cize nech to berieme z akehokolvek uhla,zmiesane manzelstva tohoto typu nemozu byt harmonicke a stastne..ak sa zena prisposobi muzovi,tak mozu pretrvat...ale nic ine......

0

Re:   (89.9.196.***) 18.11.2012 15:19

Samar, nemusím byť ani kreťanka ani moslimka aby som vedela sama ako sa postarám o svojich rodičov. Vlastne už o jedného sa staráme všetci súrodenci a vierovyznanie v tom nehrá žiadnu rolu. Asi sme mali dobrú výchovu/sparťanská prekladaná s láskou /. Tak nezabúdajte správne vychovávať svoje deti aby ste nemuseli tu písať akí sú nemožní a nevychovaní muži v EU. Nikdy by som nevychovávala syna ako sa to deje v moslimskom svete.
Moslimské rodinné vzťahy dobre poznám a vôbec ma neočarili/ faloš, pretvárka, závisť a ohováranie sú tam tiež/.
V Alexandrii poznám tiež ženy, ktoré nenašli pomoc u svojich detí ba ani u rodiny.
Preto je lepšie mať aspoň tie domovy pre dôchodcov ako nič sna staré kolená. Ja mám priateľku, ktorá má otca v domove dôchodcov .Sú to také malometrážne byty aj so zdravotnou službou/ On sám si to vybral hoci má 5 detí. Je tam nadmieru spokojný .Deti ho chodia navštevovať a starajú oňho a keď sa starček rozhodne niekoho s nich navštíviť tak si ho radi zoberú na víkend.
Moja teta tiež žije v domove so zdravotnou starostlivosťou/ktorú by jej nemohli v takej kvalite dať jej deti keby zostala doma/, vybrala si tam jednozbový byt a deti jej každý mesiac doplácajú na nájom lebo má malý dôchodok. Tiež je veľmi spokojná a jej zdravotný stav sa veľmi zlepšil odkedy je tam.
Zahodte predsudky. Dnes je iná doba naše denerácie nepôjdu do dôchodku ako naši rodičia v 53 alebo 55 rokoch. My musíme pracovať omnoho dlhšie a ešte nám nikto nedá záruku , že sa toho dôchodku dožijeme a vlastne či ho aj dostaneme.

0

Re:   Lebes 18.11.2012 15:07

Samar, a v Čechách, kde je většina obyvatel ateisti, tak pro ně rodina není až tak důležitá ani svazek manželský. Není brán respekt na manželství ani na život v rodině. Proto je tolik svazků, kde žijí jen tak na hromádce, aby je to k ničemu nezavazovalo. Proto každé druhé manželství, pokud se uzavře, se rozvádí. Proto žije tolik dětí v rozvrácených svazků a myslí si, že je to naprosto normální a budou tak žít také až dospějí. Síla rodiny, že si její členové pomáhají a navzájem i věřící mezi s sebou, tak toto u ateistů nevidíš. Určitě se najdou výjimky na jedné i druhé straně, ale píši globálně, nemůžu psát o jednotlivcích to ani dost dobře nejde.

0

Re:   Lebes 18.11.2012 14:56

Samar, tady jde o priority. Ze své zkušenosti, když moje maminka byla vážně nemocná, celá rodina se dohodla a střídali jsme se v péči. Dokonce jsem si našla takovou práci, aby jsem mohla být doma a byla své mamince vždy nablízku. Rodina jsou křesťani. Další křesťanská rodina, moji přátelé, když jejich maminka byla vážně nemocná a bydlela sama, tak si ji vzali k sobě, aby se o ni mohli starat a také se střídali v péči. Ve víře a je jedno jaká je, je prioritou rodina a ne jedinec. Člen rodiny, nemyslí jen na sebe a svou práci atd., ale myslí celá rodina dohromady, jak pomoci jednotlivci. A je jedno zda jde o nemoc, peníze a nebo svízelnou životní situaci. Proto v každém náboženství je rodina základ.

0

Re:   Samar 18.11.2012 14:28

Aj v moslimskom svete existujú domovy pre opustené deti, zanedbaní starkí. Tu si netreba dávať klapky na oči. O tom tu už bola debata - avšak nedorozprávaná.
A tek sa ešte spýtam : keby sem sprišlo neviem koľko moslimov s tradíciami a prahovárali nás aby sme sa chovali k rodičom inak. Ako by ste to zariadili ? Dôchodkový vek budeme mať cca v 65 - naši rodičia cca 85 (to nás žiaľ už asi ani potrebovať nebudú). Prídu do veku, že budú potrebovať celodennú starostlivosť a opateru. Dajme tomu, že si väčšina z nás nebude môcť dovoliť platiť opatrovateľky. Čo potom ? Ako to zariadite ?

0

Re:   Lebes 18.11.2012 14:12

Vero1, naprostý souhlas s tvými příspěvky. Česko je země s největším počtem ateistů a tak to také podle toho vypadá. Žádná úcta k rodině, manželství, ženě svých dětí, žádná zodpovědnost k péči o své děti, rodiče, manželce. Chybí respekt a zodpovědnost za své činy. Opravdu je to ve víře. Moji přátelé v Čechách jsou jak ateisti, tak praktikující věřící a rozdíl je markantní, když srovnám jejich žití, chování, charakter a přitom žijí ve stejné společnosti.

0

Re:   Samar 18.11.2012 13:29

Ale to má aj kresťanstvo - len väčšina to tak nedodržuje, jak práve moslimovia.
Taktiež som sa ale stretla s prípadmi kde tá rodina nebola kompletná, nepomáhali si tak ako to prikazuje ich tradícia a zase naopak - u nás som (väčšinou v malých mestách) spoznala rodiny, čo starých opatrovávali a ctili. Ber do úvahy aj fakt, že v moslimských krajinách sa žije iným spôsobom života. Väčšina žien nepracuje = má možnosť niekoho opatrovávať (či už babička svoje vnúčatá, deti, či starkých). U nás - žijeme v tvrdej ekonom. realite a tie možnosti sú okresanejšie. Tak isto mnohé vychádza z nárokov tej rodiny (to sa pracuje do úmoru, len aby bolo na nové auto... prosto homo konsumens) - oni sú tí tradičnejší a zbohatnutie nepredbieha rodinu. To je systém nadstavenia celej spoločnosti. Ale takto si to zariadili ľudia - nie viera.

0

Re:   vero1 18.11.2012 13:02

:) tak to jsem ráda za tebe, že máš supr rodinné zázemí...jenže třeba pro muslima když ted budu mluvit o rodičích, je největší potupa dát rodiče do pečováku, což pro řadu lidí zde není problém, a radši šoupnou staroušky někam, kde se o ně nemusí starat a přitom zapomíj jak se o ně rodiče starali když byli prťata..Islám má celkově promakanější společenský systém a hodnoty...zatím co ateisti, tam to záleží na jedincích a tím že každý si dělá co chce a nemá hranice, za porušení není trestaný, tak to tu pak bohužel vypadá jak to vypadá...kvality je málo

0

Re:   Samar 18.11.2012 12:40

Vero - súhlas, aj keď si myslím, že úcta k rodine nemusí vychádzať len z náboženstva. Ja ako "takmer ateista" úctu k rodine mám a to moc veľkú - bola som k tomu tak vychovávaná a tiež som v rodine plnej lásky a úcty vyrastala.

0

Re:   vero1 18.11.2012 12:20

spíše ted myslím muslimy, než Araby (ikdyž někdo to chápe to samý)...já jsem hodně tolerantní a mírumilovný člověk, a stejně si myslím, že Arabové mají co dát evrop. mužům a i obráceně, i Evropan může otevřít oči Arabovi...jen říkám že podle Islámu, je muslim k rodině více zainteresovaný a nápomocný, než ateista...a netahám ted do toho výchovu ze strany rozumných rodičů....můj názor je, že to chce více dialogů, než házení špíny a předsudků bez přímé zkušenosti

0

Re:   semaia 18.11.2012 11:52

http://www.youtube.com/watch?v=hoGWzzpfJCg&feature=relmfu
Fe Mahatet Masr DVDRip

KarimAbdAziz's tak tohoto herca môžem aj jeho filmy. Kto ho pozná. Ja si ho vždy rada pozriem keď som tam;-) :-D

Vero - musela si mať veľmi zlú skúsenosť s EU mužmi. Dúfam,že sa nestane to, aby sa museli učiť českí muži od arabov. :-\ \o/

0

Re:   vero1 18.11.2012 11:11

obohatí ji(umírnění praktikujcí muslimové) hodnotami které v ČR kvůli úpadku náboženství nejsou. Díky nim, si lidi mohou konečně udělat vlastní zkušenost a ne zprostředkovanou terotistickou mediální masírku... Čeští muži se od nich mohou učit, jak si vážit rodiny, ženy, dětí. Pomáhat lidem nezjištně i jen s kočárkem do tramvaje. Respektovat starší a být charakter. vÍM ŽE TĚCHTO MUŽŮ JE JAK ŠAFRÁNU. Ale když porovnáš na první pocit muslimskou společnost vs evropskou ateistickou, ten rozdíl poznáš hned! kdo je studený čumák,a kdo je vřelejší.
JInak kdo chce pracovat a chce se naučit češtinu, tak si práci najde...
POrovnávat 2 totálně odlišný světy kdo co čím přispěje , je nelehké..ale když se chce a chtějí oba, dá se to zvládnout

0

Re:   Blondína 17.11.2012 11:31

Aleno,Samar má pravdu.Všechno souvisí se vším.Izrael odstřeluje Gazu,jsem zvědavá,jak se k tomu postaví Egypt.Kouká z toho další válka :-(
Když čtu diskuze pod články,nevraživost vůči muslimům stoupá.Pokud nemáte známé,pochybuji,že někdo zaměstná muslima.Takže přivézt si muslima do Čech - kupa problémů. :-(
Můj názor sem tu už napsala - žena má následovat muže.Neznám případ,že by se Arab nastěhoval jenom s igelitkou k Arabce.Arabka následuje muže do jeho domu.Chápu,že některé máte děti z prvního manželství.Ale ty svobodné a bezdětné???
Vy tam můžete přinést to,co jim tam chybí - vzdělanost.Čím oni obohatí naši kulturu??

0

Re:   ruzesahary 16.11.2012 13:26

89-tko: nemyslím si ;-)

0

Re:   (89.9.198.***) 15.11.2012 19:47

ruzesahary-asi ich málo poznáš :-\

0

Re:   Samar 15.11.2012 10:54

Veľmi okrajovo téma súvisí - s manželstvom s arabom. V tom zmysle, že prevládajú obavy z moslimizácie našich karjín - prílevom priženených moslimov.

0

Re:   Alena (77.236.219.***) 15.11.2012 10:36

Možná by bylo lepší řešit Islám a muslimy v diskuzi Islám ;-). Dost jste vybočily z tohoto tématu na jiné. :-[

1

Re:   beira 15.11.2012 10:16

ruzesahary,tu rozoberame hlavne muslimov,ked budeme na blogu o rusoch,tak sa tam vyjadrim aj k tejto otazke,uz nebudem pokracovat v tejto teme vobec,vidno ze ste ovplyvnene vasimi muslimskymi habibi,vy sa ich budete zastavat kym vam neukazu svoju pravu tvar.takze pekny den :-)

0

Re:   ruzesahary 15.11.2012 10:09

to samar: velmi střízlivé a inteligentní pohledy na věc. máš mé sympatie. jsem toho názoru, že není špatného náboženství, ale vše je opět o lidech. vždy a v každé době se najdou fanatici, kteří dokáží zneužít čehokoli ku svému prospěchu a vykládají si napsané po svém. a jsme také opět u toho házení do jednoho pytle. ne každý muslim je terorista, který bije svou ženu, ne každý křesťan znásilňuje malé chlapečky...a takhle by se dalo pokračovat.
to beira: opravdu mi připadá, že jsi zaujatá vůči určité skupině lidí. hmmm, mluvíš o roztahování muslimů po světě..... když jsme již u toho, já bych se spíše obávala těch, o kterých se nemluví a tiše se infiltrují do celého světa (rusko? čína?) například jsem neslyšela, že by tu nějaký muslim vykradl banku, nebo že by někoho přepadl a okradl nebo znásilnil.což je ale dost často slyšet například o rusky či ukrajinsky mluvících občanech....
ale myslím, že toto téma je úplně o něčem jiném než o posuzování národů a náboženství....

0

Re:   Samar 15.11.2012 08:32

Takže sme sa dostali k tomu, že nie len islam, ale každé iné náboženstvo nie je v ničom moc nápomocné.. Môžme však spomenúť napr. charitu - (ale tá má aj v Islame tiež veľkú úlohu - ak nie väčšiu ako práve u kresť...). Nakopak, sa mi docela oproti kresťanstvu páči, že ich náboženstvo nefunguje ako dobre zarábajúca inštitúcia... Takže také tie vety - že Islam nič dobre nepriniesol a pod... sú také "trepotinky". Keď sa berie čokoľvek príliš fanaticky - tak to prináš len konflikty. No a aj napr. taký budhizmus - mierumilovné náboženstvo .. a toť nedávno správa, že vyvraždili skoro celú komunitu moslimov... kde sa to v tým miernych dušiach vzalo.., že ?
Svojim spôsobom som ateista aj já. Verím v niečo "vyššie" - ale nie prostredníctvom nejakého náboženstva.

0

Re:   zuzu1 15.11.2012 07:29

Holky, chtela bych reagovat na ten odkaz o vanocnim stromku v Bruselu. Nerikam, ze vse co muslimove v Evrope delaji, je spravne, ale z velke casti co se doctete v mediich je velky blabol. Viz vanocni strom v Bruselu. Puvodni zprava byla uplne o necem jinem, ale ceske media si ji predelali po svem....
:-X
http://www.euronews.com/2012/11/12/many-are-not-fans-of-brussels-modern-art-christmas-tree/

http://www.expatica.com/be/news/belgian-news/We-want-a-real-Christmas-tree-on-the-Grote-Markt_249964.html

0

Re:   polepšená naivka 14.11.2012 23:25

Beira i Samar – podle mne je bohužel jednou z příčin strachu ta vstřícná předposranost oficiálních míst, která – jsem si myslela že je jen česká specialita. My zatím ustupujeme jiné menšině – ne muslimské ale romské ale chyba je stejná - místo aby se nastavily pevné hranice a řešily složité problémy, kvůli kterým tyhle fanatický postoje vznikaj, tak nikdo z politiků nechce riskovat otevřený konflikt tak se ustupuje a ustupuje a zavíraj oči...a to máme kliku že Romové jsou většinou bez víry nebo křesťané . To by byl teprve nářez kdyby měli něco podobného jako islám. Jak je vidět s problematickými menšinami si neumí poradit ani v Belgii... Všude kde se problémy neřešej – to znamená, že selhává státní moc - vzrůstá xenofobie. Je to jakási živelná snaha ten problém řešit, blbě – označí se jednoduchou nálepkou nepřítel – muslim, žid, cikán, černoch nebo křesťan - problém je hned jasný a řešení taky - vybít je všechny. Těch příčin je víc, v podstatě to řekla Samar, v politice je to i velmi vhodný způsob odvrácení pozornosti od vnitřních problémů a konfliktů. Najde se společný nepřítel který za vše může a všechny frustace a nespokojenost davů se obrátí proti němu místo k pravým viníkům. Jak jednoduché a účinné – že to funguje už potvrdil fašismus . Nějak podobně to řešili i sovětští soudruzi – srab doma kompenzovali rozpínavostí a expanzí do cizích zemí…A myslím že na stejných mechanismech vzniká i islámský fundamentalismus – taky jsou ve srabu. Fakt by mě zajímal na tohle názor těch holek co tam žijou, a cítí tu atmosféru Já si to odvozuju jen z podobností a z pohledu zvenčí.
Zajímavé je Beiro, když už jsi se dotkla těch Romů , že jejich tradiční kultura - a teď opravdu tradiční - nemyslím tím zmršenou štědrým sociálním systémem - je podobnější té arabské mnohem mnohem víc, než ta naše - i v těch mužských a ženských rolích, i třeba k tomu respektu k rodičům…to aspoň trochu k tématu manželsví
Gana - jo máš pravdu - a ani nemusí být tak hezcí ale čiší to z nich, ta sebevědomé chlapsví - neznám pro to lepší výraz než španělské "macho". Myslím si že je to výchovou k tradičním rolím - holčičky jsou vychovávány k podřízenosti mužům a chlapci k jakési nadřazenosti. Setkala jsem se s tím nejen u Arabů ale i jinde - podobný nádech mají i Bulhaři i území bývalé Jugoslávie i třeba pár Arménů který jsem poznala.

0

Re:   beira 14.11.2012 23:09

Samar ja som ateista, ja ti poviem tak, ze pre mna ziadne nabozenstvo neznamena nic prinosne,len vojny nenavist a bolest.ak je to nabozenstvo fanaticke,o to horsie,to je naozaj hrozba. staci ti moja odpoved?

0

Re:   Samar 14.11.2012 23:01

Škoda, že nechceš odpovedať na tú moju otázku. Vieš koľko krát som počula to tvrdenie o neprínosnosti Islamu ? A keď som to chcela rozobrať - tak debata razom skončila :-\.
Ale už sme totálne mimo témy o manželstve s arabom.

0

Re:   Samar 14.11.2012 22:57

Tak poočkaj, počkaj - o tej práci - to je hoodne relatívne a krátkozraké čo tvrdíš. Pracujú - no hlavne v obchode s nelegálnym a zdraviu škodlivým tovarom. Až sa tu usadia začnú doslovne vykorisťovať našincov. Tí sú síce radi, že zarobia nejakých 200 - 300 Eur, ale žiaľ ich zmluvy sú tak postavené (ak vôbec nejaké majú), že raz až dožijú dôchodkov, tak silno zaplačú...zato oni sa dobre pobavia. Takže ak tu bolo spomínané niečo ohľadom parazitovania na našom sociálnom systéme, okrádania štátu, krátenia daní a podvodov - tak ver, že číňania a vietmnamci sú v tomto neprekonateľní. Nehovoriac o ekonomickom dopade na hospodárstvo. To tu už majú aj vlastné materské škôlky, sú školy kde sa účí čínština. Podiiel na novodobom otrokárstve a obchode s bielym mäsom - to je tiež realita...
Ale tam sa akosi nebojíme... nebránime našu kultúru a tradície.... Krásny pohľad na čínsku reštauráciu v Lomnici a v pozadí vrcholky Tatier...
A kde si vzala to zovšeobecnenie, že arabovia sa len váľajú na gaučoch ? Všetci - ako inak.

0

Re:   beira 14.11.2012 22:40

Vietnamci aspon pracuju a neprizivuju sa na hlupych zenach,ale tiez mohli ostat doma a na trhoch by nasli nasi ludia pracu :-D :-D jeeej ja som odporna,cooo? :-))

0

Srazy cestovatelů