A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně
Původní dotaz

MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM

19.02.2007 11:51:40 | magda
magda
Založila jsem nové téma pro seriózní diskusi kde si můžeme vyměňovat své zkušenosti a navzájem si radit. Rozhodnou se pro manželství s Egypťanem není jednoduché a určitě se každá z nás potýká se spoustou problémů !
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
23.04.2013 00:40

Salma | 77.240.96.*** Re:  

Ahoj Zizo , ja mozna neznam dobre ceskou gramatiku oka ale ty zas neznas mistni zakony v saudii , to co pises sou tve domenky ve kterych zijes .
Tez neznas nasi osobni situaci mezi mnou, mym muzem a prvni zenou takze se neangazuj . Nejdriv si neco zjisti o mistnich zakonech pokud mas doma met a domenky nech spat .
Nesnasim nezasvedcene lidi co soudi druhe nic nevedi a tvari se ze sezraoy salamounovo ***** viz ty .

22.04.2013 23:33

Ziza Re:  

Teda musím říct, že potom, co jsem si přečetla jen krátce, o rodinném právu v SA, možná už chápu to, co brání jejich ofiko sňatku a Salmino stěhování do SA. Nevím nevím, jestli ten vztah má budoucnost, protože jak jsem se dočetla, saudské ženy musí akceptovat polygamii a to jako součást Islámského programového balíčku práva a zároveň k vůli prohlášení, že polygamie je důležitá v boji proti vzrůstající epidemii staropanenství. Tak jestli tím král (který je tvůrcem zákona) nechtěl zaručit SA ženám ženichy, a žádný, takový, že si tam budou importovat muslimky z dovozu. Jen tak pro zajímavost, ten který toto pravidlo zavedl, a hlavně prosadil že víc než 4 manželky ne, byl král Abdulazíz (Ibn Saud), který sám měl 22 manželek, ženil se v 15 a jeho první manželka mu nedala děti a zemřela. Prvního syna měl v 18 a měl jich celkem 37, kteří jsou známí, jinak počet jeho dětí prý je neznámý. Plodný muž, zemřel v roce 1953, bylo mu 77 let. Bodejť by se nedožil takovýho věku, když si života evidentně užíval ;-) Každý dva roky nová manželka ;-)

  • Anonym (1)
22.04.2013 23:04

Ziza Re:  

Karamo, určitě máš pravdu, záleží na pohledu, místě a taky chtění něco poznat a třeba se i přiučit, ale řeknu ti jedno, že bych ráda znala vlastní názor Lebes, ne jen ventilovaný názor jejího manžela, i když, nevím proč, ale mám trošku pochybnosti o tom všem co tu píše.

Co se týká Salmy, i to je mi celý nějaký podivný a souhlasím s tím, že jí ten saudík využívá. Nějak se nemůžu pořád probrat v tom, že saudská vláda a zákony té země mají problém s tím, že on si chce vzít cizinku, byť muslimku. Spíš mi to příjde, že jí tak trochu víc váže bulíky na nos. Řekla bych, že rozhodně tohle nevychází ze šaría, resp. z rodinného práva. Musím říct, že jestli je to pravda, tak by mě docela zajímal ten zákon, který tomu brání. A doufám, že to Salma třeba objasní blíž. V dnešní době internetu se jistě i tyto zákony dají nastudovat na netu.

  • Anonym (1)
22.04.2013 22:43

karamocka Re:  

Čauky holky ,

tady to zase frčí ! Už s emi stýskalo !

Ziza , záleží na intenzitě vnímání a místě , já jsem za doby BA , shodně měla pocit , že islám je tolerován jen proto , že BA neměl holt zbytí , šátky byly zakázány a osobně jsem byla přítomna kontrolám mužů , kteří měli i jen kratičký vous.To , že se masově islám v TN nedal pronsáledovat , to dává logika věci , ale Ben Ali jistě nebyl nikdy příliš nakloněn úpornějším projevům islámu , at už z národně politických důvodů či kvůli velmi úspěšní zahraniční politice - připomínám , že TN bylo a je hlavním spojencem USA v zemích Maghrebu- právě pro ony " umírněné" projevy islámu
Takže si myslím , že ve sporu s Lebes máte pravdu obě , záleží , kde , s kým a v jakou dobu jste se pohybovaly .

Salma , shod podmětu s přísudkem je pro Tebe věc velmi neznámá , ale to nevadí , napadnější jsou spíš mnohé slovakismy , ale to je také podružné , co mne ale vytáčí , je jak píšeš , že máš přítele -SKOROMANŽELA ze SA.
Víš , Saudi si již v 70 letech si vydržovali "takymanželky" v Egyptě , jezdili za nimi párkrát do roka , holka jim podržela , navařila čaj , dostala po rodinu peníz , a byl to takový vzájemně výhodný obchod mezi ošklivým saudem (já - promiň. pohledné saudy neviděla ani v pohádce) s podivným tělem a chudou rodinou dívčiny.Samozřejmě ,že do SA nikdy nedojela a v pdostatě promarnila mládí a život , nebot jakmile trošku zestárla , přestala být pro sauda atraktivní a ukončil s ní styky.No a jelikož a protože byla již "taky provdána" tka si v Egyptě už nikoho pořádného najít nemohla a skončila jako opuštěná a nezaopatřená .

Hadž si ještě nepodnikla , takže v SA si v životě ještě nebyla , ale píšeš již o jeho manželce, kterou znáš jen z virtuálního vyprávění ,ona o Tobě zřejmě nemá ani potuchy , navíc pro saudky jsou evropanky a vůbec ostATní ženy ze zbytku světa něco jako odpad a vůbec nezáleží na tom , zd ajsou či nejsou muslimky
Poučuješ o tom , jak se žena má necfhat zapotřit , přitom sama nemáš ponětí ani o své vlastní ceně.
Pokud je pro Tebe "nadprůměr" 2.000€ tj .52.000,-kč , tak to máš nějakého saudského superškrta skrblíka , nebot toto nejsou vůbec, ale vůbec žádné peníze pro žádného sauda.Za tuto cenu může doma ojet ledatak sousedovi oslici .

Ty , která radíš a poučuješ , jak muž má zabezpečit ženu , tak tys nepochopila základní arabské pravidlo obchodu : neprodat se pod cenu . Pokud s svou duši , mysl a i tělo zasvětila saudovi za směšný bakšiš , snížila ses na úrověn muly či podobného tažného zvířete .I velbloud má větší cenu v SA než TY.Žádná žena ze SA by nemanrila čas s někým kdo se s ní PŘÍMĚŘENĚ nepodělí o svůj příjem , ( takže ne jen nějaký bakšíš , který třeba z poheldu českého venkova se zdá být dobrým) , aniž by jí zabezpečil STEJNÉ podmínky jako má jeho první žena ( to je přece zbytečné zduraznovat , nebot v Koránu je psán , že muž se má chovat k oběma ženám stejně)

takže nalijme si trochu čistého vína , nebo chceš - li vody a rozpznejme , že tebe - muslimku - využívá ten saudskej skokan stejně jako jinou třeba egyptský zajíc .
v khaleegy je vždy něco za něco , a tys ses dala holka lacino.


  • Anonym (1)
22.04.2013 20:38

Ziza Re:  

Lebes, díky za info z historie. Tunisko poznávám teprve od roku 2003 a jen tak krátkou dobu se stýkám s místními a zajímám o dění tam. Ale že by byli muslimové, kteří chodili za BA do mešit nějakým způsobem postihováni, tak za to bych tedy rozhodně ruku do ohně nedala, ale samozřejmě to nevylučuju, ale určitě se to netýkalo všech, zřejmě do toho spadli ti, kteří se asi nechovali až tak "košér", pardon "hallal". Dokonce jsem 3 měsíce i nedaleko mešity bydlela, prožila v TN celý ramadán a lidí do mešit vždy chodilo hodně. Ženy v hidžábech jsem potkávala, ale raději jsem vídala a dodnes vídám ženy v safsárí.V té době se i manželka i starší dcera domácího zahalovaly a žádné problémy kvůli tomu neměy, dcera v té době navštěvovala střední školua do školy chodila se šátkem (jen pro upřesnění psal se rok 2008). Byť bylo v TN zahalování zákonem zakázáno, tento zákon se nedodržoval. A jak píše Semaia, tunisani byli i v té době celkem otevření a o své víře dokázali mluvit.Zaměstnanci v hotelích v době ramadánu měli i vyčleněné místo pro své modlitby. Ano vousy byli zakázány a jak Bourguiba, tak Ben Ali jistě moc dobře věděli proč ten zákaz byl. Ostatně, ti vousatí vždy byli zdrojem problémů. Zkus se zeptat svého manžela, proč byl R.G. vězněn, ono to nebylo jen pro jeho odlišný politický názor, ale proto, že byl považován za hlavního strůjce atentátu v srpnu 1987 v Monastiru. Pročpak se za tento atentát Nahda v roce 2011 omluvila?

  • Anonym (1)
22.04.2013 19:43

Lebes Re:  

Ziza, nemám důvod si vymýšlet. Ženy v Tunisku nejsou a nesmí být zahaleny od prezidenta Habiba Burgíbu, který vládl v 1956-1987. (20 3. 1956 získalo Tunisko nezávislost a 7. 11. 1987, kdy měl Burgíba 83 let, ho vystřídal Zajn al-Ábidín Ben Alí, který pokračoval mimo jiné v tom, co začal předchozí prezident, projevy Islámu, zahalené ženy a dívky na školách byly nepřípustné, stejně tak i vousy u mužů, kteří nosí muslimové. Policie se zajímala o lidi, kteří chodí do mešit. Byly to normální lidi, žádní radikálové. Tyto informace mám od mnoha lidí, nezavisle na sobě mi toto vyprávěli.

22.04.2013 18:41

| 46.15.31.*** Re:  

Ziza, ja si to tiež myslím , že to nie je pravda. V roku 2008 som bola na infoceste na 14 dní v Tunise . Ten sme prešli celý a delegáta sme mali /teraz si nespomeniem na jeho meno ale študoval v Košiciach a manželku mal tiež z Košíc. Ona pracuje tiež ako delegátka a vyštudovala v Tunise históriu / a on bol veľmi otvorený človek veľa nám hovoril o ich viere a živote v rodinách. Nikdy ani on ani ona sa nezmienili o tom, že sú utlačovaný, ba práve naopak. :-\
ja si to tiež myslím , že arabky majú problémy s ľadvinami. Ja som to raz skúsila kúpať sa v ich drese a potom si sadnúť na plastovú stoličku a čakať kedy to na mne uschne.Podľa ich vzoru. :-( Bolo to odporné, triaslo ma o zimy , nedalo sa mi to vydržať tak som išla do kabíny osprchovať a prezliecť kde chodili aj ony keď odchádzali domov. Tak tam bolo asi 12 spŕch a tie hnusoby nie aby sa osprchovali ale len si ošpliechali nohy od piesku a všade bolo pol metra vody. Hodili na seba ten čierny outfit , urobili si make up ,naliali na seba 2 litre voňavky a vyrazili domov. Ja som si vstala na stoličku a tam som sa vyzliekla a vbehla do sprchy a potom som si ju prisunula vstala zase na ňu vo venušinom rúchu, hodila na seba galabeju a tie sliepky skoro odpadli:-D

  • Anonym (1)
22.04.2013 17:54

Lenka Ahmed Re: MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM  

Magdalenka (((clap)))

  • Anonym (1)
22.04.2013 17:41

Marta84 Re:  

Magdalenka: Konečně někdo sepsal to co já tvrdím celou dobu :) super článek.

22.04.2013 17:27

ruzesahary  

Magdalenko (((clap))) (((clap))) V tom článku je hodně pravdy....

  • Anonym (1)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu

Diskuze