A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM

19.02.2007 10:51:40 | magda
magda
Založila jsem nové téma pro seriózní diskusi kde si můžeme vyměňovat své zkušenosti a navzájem si radit. Rozhodnou se pro manželství s Egypťanem není jednoduché a určitě se každá z nás potýká se spoustou problémů !
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
magda 19.02.2007 10:51
MANŽELSTVÍ S EGYPŤANEM  

Založila jsem nové téma pro seriózní diskusi kde si můžeme vyměňovat své zkušenosti a navzájem si radit. Rozhodnou se pro manželství s Egypťanem není jednoduché a určitě se každá z nás potýká se spoustou problémů !

• Anonym (2)
magda 19.02.2007 10:52
Pojištění před příjezdem do ČR  

Podmínka to již asi 5 let není !
Dokonce nepotřebuje pojištění ani k žádosti o trvalý pobyt !!
Proč také, když se za něj dotyčný/á plně zaručí…
Můj manžel si dělal pojištění asi po 5 dnech poté co dorazil do ČR a to na nás koukali jako na blázny… Cizinecká policie to nežádala k žádné kontrole. Byl s tím i trochu problém, protože v té době ještě neměl přidělené rodné číslo.

• Anonym (1)
  • Anonym (3)
magda 19.02.2007 13:22
Přesuňte se do této diskuse prosím  

Zkuste se přesunout do této diskuse ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)
Jinak můj manžel přijel do prahy v roce 2003 a skutečně po něm nikdo potvrzení o pojištění nepožadoval a nebylo ani součástí žádosti o trvalý pobyt. ( snažili jsme se ho na policii vnutit, ale marně.. )
Manžel z Egypta přijel pojištěný, ale to je jen takovéto pojištění na akutní péči, to bych nikomu nedoporučovala !
No a stím zaměstnáním si stojím na svém. Srovnávat Itala a Egypťana je prostě nesmysl. Nemyslím to ve zlém, ale je to prostě realita a moje čtyřletá zkušenost.

• Anonym (1)
Mona.Monaa 19.02.2007 13:42
RE: Přesuňte se do této diskuse prosím  

Tak je pravda, že 4 roky je dlouhá doba, co se týče změn a zákonů hlavně na CZ ambasádě v Káhiře, to co bylo dostačující v dubnu loňského roku na podzim bylo úplně jinak ;-) a teď je zase všechno jinak.
Při žádosti o vízum pojištění mít nemusel, stačilo jen mé prohlášení. V den příletu už pojištění měl u VZP, pouze tato pojišťovna dělá krátkodobé pojištění cizinců.
Co čert nechtěl po 14 dni dnech onemocněl, že jsme v nemocnici prošli 3 různé oddělení, ale musím zaklepat, nikde žádné problémy nebyly a doktoři byli vstřícní. Dokonce i respektovali to, že je muslim.
Jinak se zaměstnáním, jestli váš nastávající přemýšlí o tom, že chce žít v ČR, ať se snaží v Egyptě šrotit ČJ, když jsem přijede ať má nějaké základy, je to dost důležité ;-)

• Anonym (1)
magda 19.02.2007 13:49
RE: RE: Přesuňte se do této diskuse prosím  

Ten český jazyk mohu jen potvrdit. Dokud nebude umět aspoň trochu česky, tak to je s prací hodně špatné a to i když umí další 2 nebo 3 jazyky jak je u egypťanů běžné!
Ideální je soukromý lektor, který to do něj dennodenně bude hustit...

Renata 19.02.2007 13:51

Moje zkušenost je taková,že stačí přijed na turist vízum a po svatbě získává autom. trvalý pobyt.S tím pojištěním to platí jen z dlouhodobého pobytu na trvalý

• Anonym (1)
Renata 19.02.2007 14:50
RE: RE: RE: Přesuňte se do této diskuse prosím  

Podívejte se na stránky www.mvcr.cz a bude konec dohadům :-)

CatherineT 19.02.2007 16:31

Mono, muzu se zeptat, proc by melo nekoho zajimat ze je tvuj manzel muslim ? Muj manzel byl v CR taky nemocny a zadneho doktora nezajimalo jakeho je vyznani .. :-?

magda 19.02.2007 17:14
RE: RE: RE: RE: Přesuňte se do této diskuse prosím  

Úřady, včetně ministrestva mi nikdy nedali všechny potřebné informace !!
Došlo to tak daleko, že jsem si vzala právníka, který mi radil krok za krokem co udělat a jednou jsem proti zamítnutí musela podat i stížnost na ministerstvo, která byla samozřejmě kladně vyřízena. Prostě to zkouší a záměrně znepříjemňují život. Trvalý pobyt bohužel automaticky nevydávají a mohou ho zamítnout bez udání důvodu. Jsou to tedy pěkné nervy a především hra o čas !!!! Stejné zkušenosti jsme měli i v Egyptě, jenže tam se dalo vše vyřídit úplatkem.

• Anonym (1)
Mona.Monaa 19.02.2007 18:24
RE: RE: RE: Přesuňte se do této diskuse prosím  

CatherineT
Tak třeba, když měli manželovi dělat jedno dost nepříjemné vyšetření ( měl střevní potíže, myslím, že asi nemusím jmenovat jaké vyšetření )byl z toho manžel značně rozhozený, jelikož toto vyšetření v Egyptě není běžné a za ůčasti zdravotní sestry už vůbec ne. Jen jsem řekla doktorovi, že manžel je muslim a on sám požádal sestru i mě aby jsme odešli z ordinace a s úsměvem se ještě omluvil, že to nevěděl. Pro nás je to maličkost, ale pro mého muže, to znamelo hodně.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu