A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

Marsa Alam - poraďte hezké moře

02.01.2018 15:26:33 | Monikaaa
Monikaaa
Dobrý den, hledám hotel s dobrým vstupem do moře a hezkým korálem v Marsa Alam. Byli jsme v Sentido Oriental Dream a v Brayka Bay a tam se nám moc líbilo, takže něco podobného. Je tu spoustu lidí, co mají zkušenosti, tak si nechám poradit. Děkuji. Monika
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně
Neregistrovaný uživatel
18.01.2018 20:27 213.29.16.***
Re: El Malikia  

Byli jsme v Lamaye a to je jeden z pěti hotelů ve stejné zátoce.Za nás se moře už v deset zakalilo,kolem korálu všude provazy a tak ani při přílivu se nedá nad ním šnorchlovat.Do zátoky jednou připluli i delfíni,ale jinak nic moc.Hotel luxus ubytování i strava.Marie

• lerak
Neregistrovaný uživatel
18.01.2018 20:22 213.29.16.***

V Gorgonii se nám nestalo i když byla červená vlajka,že by nás to nepustilo do moře a nikdo vás nevracel.Korál je bokem a tak i při větru vás to na něho nehodí.Brayka Bay je na vstup do moře lepší.Nikdy jsme neměli problém.Vstup je buď přes písek(a ten je široký) a nebo přes plochý korál,kde jsme chodili bez bot a je ohraničený provazem(jdete asi 5m).Za nás hotel plný,služby vynikající,ve všem kromě ubytování lepší než v Hiltonu a nikde žádné fronty.Vím určitě,pokud pojedeme v prosinci,tak to opět vyhraje Brayka Bay.Za nás tam ale skončila potápěčská škola a tak myslím,že tam bude míň lidí.My šnorchlujeme.Marie

Neregistrovaný uživatel
18.01.2018 19:36 188.122.194.***
Re: Marsa Alam - poraďte hezké moře  

děkuji moc. Ilona

Neregistrovaný uživatel
18.01.2018 19:15 46.33.96.***

Díky éňo,takže Brayku škrtám,podle fotek je tam zahrada opravdu krásná i všechno kolem,ale šnorchl je šnorchl.Ještě kdyby mi někdo popsal jaký je vstup do moře u hotelu Madiant Coraya Jaz Solaya,prosím.Díky.Ina.

Neregistrovaný uživatel
18.01.2018 19:15 77.78.89.***

Ilono- o výlety za delfíny a šnorchlem je velký zájem(v hale recepce je koutek s televizí, kde se přehrávají videa ze šnorchlů a potápění a dohadují se výlety do El luli a na Sataiyu(výlety lodí- my jsme nebyli). Ubytování- je to jedno, levé křídlo(začínající 4) je blíž jídelně a dál od bazénu, pravé křídlo jsou tři bloky, 1 nejblíž bazénu, 3 nejblíž k moři( nebrat v bloku 1 pokoje blízko amfiteátru- byly stížnosti na velký randál při večerních vystoupeních- pokoje s nízkými čísly 1101....1201..... Domluva na recepci je možná, jsou-li volné pokoje, vyjdou vstříc. Naše zkušenost z října 2017, éňa @};--.

Neregistrovaný uživatel
18.01.2018 18:53 77.78.89.***

Ino, je to tak. Za našeho pobytu(říjen 15,16?) jsme chodili do moře opravdu v jednom místě v pravé půlce pláže, kde byl písečný vstup a rentgenovali jsme očima trnuchy přilepené u dna. Báli jsme se , že na ně šlápneme. Nejen náš problém. Starší pár Čechů, kteří podle dámy zde byli už po páté se divili, že nemáme boty do vody. A my proč? Kvůli trnuchám u vstupu. No vidíte, líbilo se jim tam i tak. A já jsem potom ve svém příspěvku kritizoval zakalené moře a špatný šnorchl. Bylo mi vysvětleno zdatnými šnorchlaři, že báječný šnorchl je daleko od pláže po pravé straně na volném moři. A tam bych se já starý dědek nedoplácal. Takže Brayka pro nás krásný hotelový areál s krásně kvetoucími zahradami, jídlo pití egyptská klasika, ale podruhé už ne. éňa @};--.

Neregistrovaný uživatel
18.01.2018 18:41 188.122.194.***

Prosím na začátku září letíme do Fantazie, nevíte někdo zda je možné jet někam na výlet, do města, na delfíny či želvy. A ještě prosím radu ohledně ubytování zda doporučíte pravé či levé křídlo - navíc jedeme s dětmi tak bych potřebovala výhled na bazén - dá se domluvit na recepci? Děkuji za odpovědi. Ilona

Neregistrovaný uživatel
18.01.2018 18:41 46.33.96.***

=-OTo jsem psala já,Ina.

Neregistrovaný uživatel
18.01.2018 18:39 46.33.96.***

Ještě jednou díky,já věděla,éňo,že se ozvete.Také nejsme šnorchlaři,kteří se pustí daleko do otevřeného moře,ale v Shamu se to dalo.Do Gorgonie jsme se šli 2x podívat,hotel je to hezký,moře zase trochu jinou barvu jako u Shams Alamu,ale pláž se nám oproti Shamsu nelíbila.Žádná zeleň,palmička,nic.Ale co se nám nelíbilo,byl vstup do moře.Zrovna jsme se natrefili na odliv a pokud by se nedalo z mola kvůli vlnám,tak se koupe jen v lagunkách,kde je jen jeden krkolomný vstup,takže velmi opatrně.Jestli je pod nohy vidět i při přílivu,to nevím,ale já bych si tam netroufla.Možná můj názor někdo vyvrátí,ale s manželem jsme si řekli že sem ne.Já nad Malikií celkem uvažuju,z recenzí si udělám vždycky takový průměr a ještě i ta Brayka mě láká,ale někde jsem četla,že je pláž velká,ale vstup je jen jeden a u toho bývá narváno.Je to tak?

Neregistrovaný uživatel
18.01.2018 18:23 213.29.16.***

V Egyptě jsme byli už 28x ,z toho 25x v Marsa Alam.Určitě bych se nevrátila do Malikie ani vedlejšího hotelu Hiltonu.(tam jsme byli v říjnu)Nenadchlo nás ani šnorchlování ani služby v hotelu. Jezdí tam hodně autobusů na želvy,ale ty uvidíte i v jiných hotelech..Za nás na šnorchlování1místo Shams Alam,2Gorgonia 3Utopie,4Eqinox,5Fantazia,6Brayka bay.Kdybych měla hodnotit i podle stravy ,ubytování...,tak Gorgonie je super.Byli jsme v ní 2x.Nejhezčí šnorchl je od Gorgonie k Shamsu.Zpátky je to proti proudu,ale dá se.Jinak chodí zpátky podle moře(je tam zkratka přes písek).U Shamsu jsme viděli i španělskou tanečnici a velkého napoleona.Jezdíme v květnu,vříjnu a ještě před vánocema(tam je nejpeší hotel se zátokou jako je Brayka a vstup není z mola.Marie

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu