A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

Orfi sňatek - Egypt

05.10.2011 03:48:40 | susana.m
susana.m
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, zda má některá z vás zkušenost s "orfi? snatkem v Egyptě? Kde a jak se uzavře a kolik to stoji? Diky moc.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Adila 09.06.2017 13:08
Re Abasta  

Ja viem, čo Ti vyráža dych. Proste ty nedokážech pochopiť, že medzi arabkami sú ženy inteligenté, vysokoškolsky vzdelané a moderne zmýšľajúce. Jasné, nie je ich veľa... ale existujú. Zrejme si sa v takejto arabskej spoločnosti nepohybovala. Aj medzi arabkami sú vedkyne, lekárky, vysokoškolské učiteľky, političky- dokonca aj ministerky...aj aj ženy , ktoré pochádzajú z rodín, ktoré nie sú fanaticky veriace. A sú tu aj rodiny, ktoré sú schopné akceptovať / aj keď nie s nadšením / , že dcéra, žije v EU s kresťanom. Jasné, že je to ojedinelé.
Ty proste neznesieš predstavu, že arab/ ka môže byť aj človek_!!! kultivovaný, múdry, inteligentný...... tebe proste vyrazí dych každý názor , ktorý nepopisuje arabov ako zoofilov ( taký príspevok si tu mala ) neandertálcov ( šnúrky ) , vypočítavcov....tupcov bez vlastného úsudku....
Ale stále si nepovedala, odkiaľ čerpáš svoje skúsenosti ?
You tube alebo časopis Žena a život ?

Adila 09.06.2017 12:45
Re 91  

Ja vôbec nechcem vykresľovať arabov len v ružových farbách. Ale na základe skúseností s chudobnými egyptskými mužmi sa potom vyjadrovať o všetkých araboch s dešpektom a opovrhnutím považujem za choré. Považovať všetky vzťahy medzi arabom a európankou za - citujem abastu nenormálne a založené na vypočítavosti zo strany moslimsko-arabských seladonov a na naivite, či neschopnosti nájsť si primeraného partnera. u europskych žien..... to je tiež asi trošku zvrátené. Áno, sú to vzťahy vyžadujúce od oboch partnerov značnú dávku empatie a tolerancie ale sú možné a mám vo svojom okolí páry, ktoré žijú v takomto zväzku spokojne už niekoľko rokov a tie ženy nie sú žiadne submisívne husičky alebo škaredice škaredé, ktoré si neboli schopné nájsť iného partnera. Skôr naopak. Sú to schopné, dobre vyzerajúce baby. Pracujú tu, mnohé sú veľmi úspešné. A jasné poznám aj páry, kde to neklape.
Egyptských gigolov sme si vykreovali my ,Európanky. Tí chlapci sú často z naozaj veľmi chudobných pomerov a proste využijú šancu na príjemný zárobok. Sexturistika existuje aj v iných krajinách ako v Egypte. Len sa divím, že napriek tomu, že sa o tomto jave píše pomerne dlho, stále sa nájdu ženy, ktoré im naletia. Predsa žiadny normálny perspektívny vzťah by nemal začínať tak, že po 24 hodinách skončím s úplne neznámym chlapom v posteli. Ak ide dámam o sex ok... nech si užijú. Ale predsa si nemôžu myslieť, že nejaký chlap a najmä arab to bude s nimi myslieť vážne, keď si s ním zasexujú na prvom rande. A úprimne, ako sa mnohé v Egypte správajú ? Tetelia sa ako slepice , úplne bez ostychu si volajú o 20 rokov mladších chlapcov na izbu... to nám Európankám na kredite veľmi nepridáva. A potom tie, ktoré to možno myslia vážne a fakt sa zamilujú majú proste smolu... sú zahrnuté do kategórie ľahko dostupných žien, ktoré sú fajn na sex, no nie na manželstvo. Btw mnohí muži v Gulfe považujú EU ženy a najmä tie z postkomunistických krajín za ***** a low class. Bohužiaľ. Ale môžeme si za to sami.
Ak si chcete užívať, užívajte si ( aj keď arabi si o vás budú myslieť svoje ) ...je to vaša vec, len zväčša tie multikulti vzťahy, ktoré sú šťastné, nezačínajú okamžitým sexom v hotelovej izbe a muži v týchto vzťahoch nie sú barmani, upratovači....
Na štastný multikulti vzťah treba byť open minded na oboch stranách. A to asi u chlapca z chudobnej egyptskej rodiny bude ťažké.

• Anonym (1)
abasta 09.06.2017 12:31
Re:  

91.236 úplne s tebou súhlasím, vidno, že vieš o čom píšeš a rozumieš tomu. Výrok, že ked sa ide moslimka vydať za kresťana, tak uzavrie orfi, to mi vyrazilo dych, vidno, že sa tu vyjadrujú aj osoby, ktoré absolutne nemajú šajnu o danej problematike. A s takýmito osobami ani nezozvíjam úzke rozhovory, lebo to by bolo nekonečné a nikam nevedúce bludisko. Tieto osôbky bývajú neúnavné, takže k nim len okrajovo 8-)

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
09.06.2017 05:36 91.236.69.***
Re:  

Presne tak ako pises...orfi povodne na toto urcene nebolo,ale stalo sa to z neho. .tato diskusia je hlavne o chudobnych egyptskych gigoloch a nie o ropnych magnatoch zo Saudi....Abasta napisala presne to,co som chcela napisat ja,ze niektore zeny licia arabsky svet a arabov..teda konkretne moslimov v tych najruzovejsich farbach a potom si tie ubohe zamilovane zeny myslia,ze je to tak naozaj...maju sice pochybnosti,ale v tomto pripade sa vzdy priklonia na stranu tych stastnych,lebo ruzove okuliare robia svoje,hoci si neuvedomuju,ze ich v buducnosti caka peklo.....a co sa tyka mna...prezila som v Egypte par rokov,poznam aj realny egyptsky zivot a nie len hotelovy rezort...mam dieta s egyptanom a uz niekolko rokov stastne zijeme na slovensku...

• abasta
  • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
09.06.2017 00:49 31.203.39.***

Aké vztahy...aká konvertitka. nerozumiem, jasne som napísala, že som v krajine Perzského zálivu pracovne. A to, že tu mám miestnych priateľov je asi normálne. Ja sa rada stretávam s ľuďmi z iných kultúr. Som ateistka a medzi mojimi miestnymi priateľmi sa tým netajím. Ale mňa stále zaujíma, z akých zdrojov čerpáš Ty. Lebo všetko vieš najlepšie,všetci zavádzajú len ty más pravdu....

Re: 81 Percento Orfi je v Gulfe medzi miestnymi malé.Písala som, že to nie je preferovaný typ sobáša. A je to skôr z núdze cnosť ( keď napriklad nechú príst o vdovský príspevok , po oficiálnom sobáši by ho už nedostávali) alebo aby aj ovca celá aj vlk sýty v určitých špecifických situáciách. A je to pravda, ak si aj v Gulfe mladí chcú zasúložiť tak sa to dá. No a to co robia Europanky s Egyptanmi je ich vec. Ale Orfi povodne na toto určené nebolo...

abasta 08.06.2017 23:53
Re:  

Ked sa k téme vyjadruju sfanatozované konvertitky, alebo ženy, ktoré absolutne nemajú šajnu o tejto problematike, tak si zrejme neuvedomujú, že svojimi neuváženými a nepravdivými výrokmi môžu uškodiť neznalým dievčinám, ktoré uveria, že ved je to vlastne s tym Mohamedom v pohode.. Ony sa sem chodia informovať, tak ich prosím nezavádzajte, len preto aby ste obhajovali svoje vzťahy. Treba im jasne povedať, že ked sa zaplietli na dovolenke s takouto osobou, tak majú vážny problém.

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
08.06.2017 23:51 81.200.53.***
Re:  

Zajímalo by mě kolik egyptanů mezi sebou uzavřelo orfi :-\ 1 procento? Orfi prostě fičí mezi evropankama a egyptany. Když spolu mladí egyptané chtějí spát už před svatbou, tak spolu prostě spí a nezahazují se s nějakým orfi.

Neregistrovaný uživatel
08.06.2017 23:44 31.203.39.***
Re Abasta  

Abasta a ono je to aj o tom v akej spoločenskej vrstve sa v danej krajine pohybuješ. Máš pravdu, v rodinách, z ktorých pochádzajú egyptskí barmani a upratovači to zväčša chodí tak ako píšeš. V tých vyšších triedach dosť odlišne. A pozor ja píšem o jednej z krajín Perzského zálivu... nie o Egypte. Našťastie tu muži nie sú odkázaní na dotácie od sexuchtivých turistiek takže Orfi tu ako fu..ing paper veľmi nepoužívajú. A kedˇsi mladí muži chcú zasúložíť, stačí si odletiet do EU dievčatá sa ponúkajú samé. Najma tie z postkomunistických krajín. 15-16 ročné stredoškoláčky za 50 eur za noc a za týždeň služieb stačí aj jedna kabelečku od Diora . To len tak na margo ked tu ty vypisujes o arabských gigoloch. Každá kultúra má aj dobré aj tienisté stránky... to si treba uvedomit.

Neregistrovaný uživatel
08.06.2017 23:01 31.203.39.***

Mňa zase pobavili Vaše odpovede. To čo sa vidí v turistických rezortoch a to čo sa píše v médiách je dosť vzdialené od reálneho života. Myslím, že som jasne napísala , že Orfi sa použije vtedy, keď nie sú splnené podmienky pre regulérny islamský sobáš.
Nefičím na ničom, moja priateľka, vyštudovaná v Londýne, sa tam zoznámila s kresťanom , no a spolu žijú ( v Londýne ) tu majú Orfi a rodine tvrdia , že to len počas obdobia, kým sa priateľ kresťan nepripraví na konvertovanie. A už sa pripravuje celkom dlho.
Prežila som v arabsko moslimskom svete skoro polovicu života. Ako dieťa a tínedžerka ( vďaka práci rodičov ) a potom som dostala pracovnú ponuku už ako dospelá. Pokiaľ s nimi nežijete, nevytvoríte si priateľstvá tak mnohé neuvidíte. V arabskom svete sa totiž mnohé neprezentuje verejne...
Ok a vy ste koľko rokov prežili v arabsko moslimskom svete ? Nemyslím v turistických rezortoch .... medzi miestnymi ľuďmi.

abasta 08.06.2017 22:11
Re: Re Abasta  

Tiež žasnem nad nezmyslami, ktoré tu prezentuješ Adila. :-\

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu