A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

Oriental Bay

03.06.2011 07:55:39 | kabátová
kabátová
Hledám info o tomto hotelu. Je poprvé v nabídce EXIMu. O hotelu jsem našla jen jednu krátkou recenzi na Holidycheck (je tam i pár fotek). Tak shrnuji co vím a doufám, že někdo přidá další informace. Podle mapy leží jeho pláž v zátoce, což je v MA výhodné. Nachází se v lokalitě pro potápěče - Jabal Al Rosas. Hotel je od pláže oddělen silnicí a je asi 150 m od moře. V recenzi si spíše stěžovali na špatný úklid, komáry a Rusáky, ale je dobrý pro šnorchlování.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
AlexAlex 15.07.2014 08:47
Re: 3.8.2014  

Martin: A ještě další foto, jejich destičky Raid (- do českého ovladače, který si vždy vozíme...) :-) Jsou zelené a ani nesmrdí při zapnutí tak jako české........Účinkuje obojí spolehlivě.......
Super dovču bez komárů a jiných potvor přeje Alex

AlexAlex 15.07.2014 08:45

Martin: Takže znova ke komárům: Repelenty z ČR jsou k ničemu, komáři létají vesele kolem....Účinkují spolehlivě tyto: viz přiložené foto...
Řekněte si o ně přímo až na hotelu - na recepci či uklízeči, vyhoví Vám - my to děláme vždy. Byla jsem v Egyptě 21x a v tomto hotelu už 9x:
Jinak o Antinal si řekněte hned při první schůzce delegátovi, prodá Vám ho za pouhé 2 dolary. Lékárna je drahá, tam dáte i 15 dolarů. Záleží i na tváři klienta.... :-D Mluvím ze zkušenosti a z toho, co jsem přímo viděla....Antinal má dlouhou záruční dobu, takže my ho vozíme pak i na příští dovču. Ale já už jsem imunní, takže jen pro případ potřeby..... ;-)
Co se týče korálů, žahají ty žluté. Ale není to žádné drama..... Časem to zmizí.... Vůbec ničeho se nebojte a dosyta si to tam užijte!!!!!!
Krásnou dovču Vám Alex

LRR 15.07.2014 08:40

AlexAlex: A nebyl to spíš ten hadovec? Tohe jsem, myslím, potkal v Orientalu taky. Foto z loňska přikládám.
Jestli tam jsou fakt hadi, tak to hlavně neříkej před E. :-)

IvaBod 15.07.2014 08:20

My letos repelent v Orientalu nepotřebovali. Bydlel s námi v pokoji gekon a ten to všechno zařídil ;-) . Pro jistotu bych, ale nějaký přípravek do zásuvky nebo ve spreji přibalila.

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
15.07.2014 08:01 89.103.148.***

Ještě je super mít foťák do vody a jinak to moc neřeš a koukej ,užívej si tu nádheru .Je to tam super :-D :-D :-D :-D :-D

Martin
15.07.2014 06:50 37.221.242.***
3.8.2014  

Díky moc, tak snad budu mít to štěstí, že toho hada nepotkám, že opravdu nevím, co bych dělal :-D
Já moc nevím, co s sebou k moři k potápění. Beru jen brýle, šnorchl, ploutve, boty do vody a lehátko :-)
A ješte k těm korálům, jak poznám, který žahá a který ne. Nemám v plánu se jich nijak dotýkat, nebo nedej bože lámat, ale jde spíš o to, abych se jim vyhýbal :-D
Máte nějakou ,,specialitu´´ kterou vzít s sebou na dovču? Hodně sem četl o repelentech na komáry. A napadá Vás ještě něco, co by se mi mohlo hodit?
Díky za odpovědi Martin

AlexAlex 14.07.2014 22:54

LRR: Nedá mi to, musím reagovat....... Přesně tohoto hada z přiloženého odkazu jsem viděla v Orientalu - a to už vícekrát...Jednou hned při vstupu a pak i na druhé straně zátoky.... Článek je z roku 2010..... A toho samého hada i v Utopii a pěkně zblízka.....Viděl ho tam i syn........Pokud je však nevyprovokuješ, nic ti neudělají.....
Asi se stěhují do Rudého moře.... :-D
Přesto, že v Rudém moři žije tuna jedovatých živočichů, toto moře i my milujeme pro úžasné šnorchlování, pro úžasné krásy pod jeho hladinou.... Vždyť my jsme jen návštěvníci, ale jejich je to přirozené prostředí, jejich domov...... :-)

Jarouš nepř.
14.07.2014 21:24 85.70.233.***
Re: Oriental Bay  

Po příchodu z letadla do haly po levé straně je přepážka na víza

jarda
14.07.2014 19:40 82.99.180.***
vizum v marsa alam  

Dobry den ,letim 20.7 do marsa alam,mohl by mi nekdo kdo na tomto letisti byl,poradit kde tam koupit vizum diky.

LRR 14.07.2014 13:12

Martin: V rudém moři prý mořští hadi nežijí. Aspoň tady to píšou: http://www.rozhlas.cz/planetarium/priroda/_zprava/nebezpeci-v-mori-2-cast--747035

A klidně se ptej, Rádi Ti odpovíme. je to mnohem lepší, než abys přišel první den na pláž a vykřikoval otázky jako: "co to nosej ty lidi na nohou?", "Tady žijou ryby? Já si brýle nevzal", "Koráli žahaj?" ... a věř, že je tam takových dost. Tedy pokud k tomu moři dojdou. Spousta lidí končí v bazénovém baru :-\
Taky jsem se před první cestou vyptával a studoval a stálo to za to - měli jsme ssebou všechno, co bylo třeba, nic nás nesežralo a parádně jsme si to užili...

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu