A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

Sharm El Sheikh vs Marsa Alam

10.10.2018 16:56:45 | vavrovam
vavrovam
Ahoj, muzete prosim nekdo srovnat jak snorchlovani, tak uroven hotelu v Sharm a Marsa? Pripadne doporucit resort v Sharm? V Marsa mam vybrany Gorgonia... Ale docetla jsem se, ze asi nejlepsi snorchlovani je v Sharm El Sheikh. Byl nekdo v obou destinacich a muze srovnat? Predem dekuji, Martina
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
17.10.2018 11:09 89.24.60.***
Re: Sharm El Sheikh vs Marsa Alam  

V loni i letos ve Fanare v Sharmu se piska ue vsech stran,kdyz chcte po plazi co vodou pres ohranicene uzemi,pokud snorchlujete,tak plavat muzete i k vedlejsimu hotelu,ale pak se zase tak vratit,protoze pesky fakt piskaj. Petra

CZ Ert 16.10.2018 21:45

i u Utopie jsou pekne utesy, ale musi se k nim doplavat - ty laguny u plaze jsou o nicem. Od velkeho mola pro lode dal nalevo, a muzete plavat kolem reefu kam az si troufnete. Sluzby ale pred par lety kdyz jsme tam byli dost zoufale, spatne jidlo, mravenci ve skrini nam znicili obleceni...

• lerak
Neregistrovaný uživatel
16.10.2018 15:39 185.17.212.***

Pokud bych měla porovnat oba hotely, ze mě jednoznačně vede Gorgonia. Gorgonia je asi spíše pro zdatnější šnorchlaře, ale má mnohem lepší služby jídlo a nápoje. V Utopii jsou koráli v laguně, kam se může každý den, protože nejsou na reeafu, tak jsou krásně vidět, prostě pastva pro oči a i pro méně zdatné šnorchlaře. Prostě jiný korál, želvu jako v |Gorgoni jsem tam neviděla, takže i jiné ryby. Jinak vše ostatní v porovnání s Gorgoníí pokulhává. Jídlo, čistota, nápoje. Letos jsem se shodou okolností na 5 dnů do Utopie dostala a vsadím na jistotu a pokorně se vrátím do Gorgonie. Je to věc názoru. Letos jsem chěla změnu a koupila jsem již v listopadu Fantazii, vinou CK se to nepovedlo, ale to už je jiný příběh. Dříve jsme létali do Sharmu např. Fanara, Sultán Garden, Rehana a další, vždy se jednalo o hotely 5*se skvělými službami. V porovnání s Marsou se nám více líbí Marsa, zejména pro to, že je klidnější a můžete courat po pláži kilometry a nikdo Vás neomezuje. V Sharmu nás nepustili projít po pláži jiného hotelu, ale to se zde už psalo. Obecně bych to hodnotila tak, že Sharm je spíše pro aktivní lidí, kteří mají rádi život, nakupování a smouvánáí, neboť je zde možnost navštívit tržiště Old Sharm, Nama By, Soho (jen tak mimochodem v Soho si můžete i zabruslit a to nás fakt bavilo) a další, ale toto je taky již historie, už posledních 5 let jen Marsa. Riema

Helča2 16.10.2018 14:55

no,v Utopii jsem viděla více živočichů jak v Gorgionii,navíc v Utopii je ke korálu blízko,v Gorgonii sice je molo-ale na opačné straně než je ten nejhezčí korál-a tam doplavat zleva ze břehu je docela oříšek..

Helča2 16.10.2018 14:53

v Sharmu jsme byli v hotelu El Faraana Reef a denně jsme šnorchlovali k molu sousedního Oasisu i až k poslední Jaz Fanaře-a za celý týden nás nikdo nevypískal :-D

Neregistrovaný uživatel
15.10.2018 11:00 217.30.67.***

Obě destinace jsou dobré. Obecně lze konstatovat - jiná lokalita zpravidla i jiné ryby. V Sharmu mě vadí to, že nemohu např. zaplavat do areálu sousedního hotelu. Dozorci hned pískají a vyhánějí nás. V Marse se nám to ještě nestalo. V Sharmu je vhodná lokalita Shark bay a hotely v ní. Na Ras Mohamed doporučuji zajet automobilem. Hromadné zájezdy lodí a pod. nejsou zrovna dobré.

vavrovam 15.10.2018 10:05

Wooooow Utopia nadherna!! (((clap))) <3 Normalni raj... Myslite Helco, ze Utopia vede pred Gorgonii co se potapeni tyce? Dekujiiiiiii :-)

vavrovam 15.10.2018 10:00

Ahoj vsichni, moc moc dekuji za vsechny reakce, videa.. :-* Takze jednoznacne to bude Marsa, Sharm mi take prijde jako masovka, hotel na hotelu, molo vedle mola... Nepotrebuji milion lidi, naopak, klid, pohoda, dlouhe prochazky po opustene plazi... to je moje! (((clap))) Jeste jednou velke diky! Martina

Neregistrovaný uživatel
12.10.2018 11:32 194.228.20.***

Souhlasím s předchozími názory, za mě taky vede Marsa Alam. Možná je šnorchlování v Sharmu super na Ras Mohamed, apod., ale u hotelu podél mola to podle mě není nic výjimečného a vlny jsou opravdu časté a člověk se tak do moře nedostane. A také mi vadí ty hotely jeden na druhém. Zase mi ale hotel v Sharmu připadal více luxusní a lepší služby, ale to záleží na výběru hotelu (a možná to bylo i tím, že znovu začínali lákat hosty po dlouhé odmlce).
Osobně velmi ráda vzpomínám na Tabu, ale zatím nemám odvahu, i když již Čedok nabízí.

Neregistrovaný uživatel
12.10.2018 09:19 109.81.211.***

Za mě stejně jako 83.208.223. Po 9-ti letech jsme zvolili Sharm, ale rychle zpátky na Marsa Alam. Hotely neskutečně zhoustly, téměř všude dlouhá mola, klientela převážně rusky a arabsky mluvící. Potkali jsme letos třeba krásnou velkou sibu, ale před těmi devíti roky bylo víc ryb a větší - i manta byla. Shodli jsme se, že nám po všech stránkách lépe vyhovuje Marsa.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu