A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

Směnárny v Egyptě

10.02.2007 12:45:28 | Marcela
Ahoj všichni, právě jsem se vrátila z Egypta, takže jsem usoudila, že by se hodilo i toto téma do diskuze. Když jsem odjížděla, tak mi nebyl nikdo moc schopen říci, jak je to s výměnou peněz v Egyptě, zda si vzít Eura či USD. Vyměníte tam v pohodě obojí, přičemž euro má o něco lepší kurz než USD. Ve výsledku vám to vyjde skoro stejně, ale pokud půjdete nakupovat do obchodu s jinou měnou, než jejich EL, tak se vše počítá na USD. Eura v obchodech brát moc nechtějí, protože jsou to kovové mince a ty jim ve směnárně nevezmou. Jinak směnárny vám vezmou veškerou měnu (papírové bankovky). Dejte si ale pozor, kde peníze měníte a nejprve si obejděte pár směnáren a i banku. My jsme s sebou vezli převážně USD a kurz se pohyboval od 5EL/1USD do 5,7EL/1USD, což už je znatelný rozdíl. Hotelové recepce většinou mívají špatný kurz. Pokud budete mít nějaké dotazy, určitě ráda odpovím. Přeji hodně úspěchů ;-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně
Jiří Kuchta 06.10.2017 20:04
Re: Směnárna na letišti versus směnárny v Hurghadě  

České peníze na dolary ? A v Egyptě ? Naprosto nechápu, to je nějaký totální nesmysl ! V Egyptě si prostě v bankomatu vyberte jejich libry a těmi plaťte. Používáním dolarů a hlavně eura jen podporujete inflaci v turistických střediscích..

• bejki
Neštovička 30.09.2017 18:00

Lépe cestovat rovnou s Dolary,Eura. A plat.karty.

Neregistrovaný uživatel
30.09.2017 15:10 194.213.47.***

Tak české prašule asi v Egyptě nesměníte.

Neregistrovaný uživatel
30.09.2017 08:48 41.33.29.***

Zdravím,poradíte mi jestli někde vyměním v Hurghade české peníze na dolary? Mají tady nějakou směnárnu či co? děkuji za odpověď

• Anonym (1)
Pepapepa 14.10.2012 21:06
Re: Směnárna na letišti  

Shodou okolností mohu poznatky o směnárně na Ruzyni přesně konkretizovat - 5.10.2012 jsem cestoval do Turecka. Ten den měli v ČSOB (celkem solidní banka¨) EUR za 25,45 a USD za 19,57 - v pražských pouličních směnárnách byly kurzy ještě o cca 30 - 50 hal. lepší. Ve veřejné části letiště Ruzyně sídlí směnárna Travelex - ten samý den EUR měli za 27,40 Kč a USD za 21,10 Kč. V tranzitním prostoru je pak další směnárenská firma a ta měla oba kurzy ještě o něco horší - přitom stejně na noc všichni zavřeli. Takže na Ruzyni je předražené nejenom občerstvení apod., ale i výměna peněz - rozhodně bych si tam valuty na dovolenou nikdy nekupoval.

Hana.Kovarova 01.10.2012 20:50

Ahoj Pepo,
Velice moc děkuji za radu :-)

ashraf
01.10.2012 09:35 178.143.10.***

Aktuálne kurzy:
http://www.oanda.com/currency/converter/

Myslím, že je lepšie vymieňať doláre USD reap. Eurá za egyptské libry (EGP) priamo v Hurghade, kde je množstvo zmenární napr.na Sheraton Street alebo v každom väčšom hoteli (tam to už nemusí byť až tak výhodné)

Pepapepa 30.09.2012 22:35

Paní Hano, zkušenost s touto směnárnou osobně nemám, ale letos jsem se při odletu díval na jejich kurzy a podle mě jsou dost strašné - EUR i USD vykupují za hodně málo a když si je chcete koupit, tak je to nejméně o 1,- Kč dražší než v bance nebo kterékoli pouliční směnárně. Asi je to tím, že vlastně fungují 24 hod. denně a mají tedy vysokou režii, ale jejich kurzy rozhodně dobré nejsou a zvlášť těsně před odletem bych u nich nekupoval...

Hana.Kovarova 30.09.2012 05:36

Ahoj,
nemáte někdo zkušenosti s výměnou peněz na pražském letišti a to v odletové zóně?
Slyšela jsem, že tam mají dobré kurzy.

Evelína 03.08.2008 13:21
RE: RE: Směnárna na letišti  

Jestli to bylo výhodné nebo ne to nevím, ale na těch pár dolarech to velký rozdíl být nemohl.

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu