A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

Směnárny v Egyptě

10.02.2007 12:45:28 | Marcela
Ahoj všichni, právě jsem se vrátila z Egypta, takže jsem usoudila, že by se hodilo i toto téma do diskuze. Když jsem odjížděla, tak mi nebyl nikdo moc schopen říci, jak je to s výměnou peněz v Egyptě, zda si vzít Eura či USD. Vyměníte tam v pohodě obojí, přičemž euro má o něco lepší kurz než USD. Ve výsledku vám to vyjde skoro stejně, ale pokud půjdete nakupovat do obchodu s jinou měnou, než jejich EL, tak se vše počítá na USD. Eura v obchodech brát moc nechtějí, protože jsou to kovové mince a ty jim ve směnárně nevezmou. Jinak směnárny vám vezmou veškerou měnu (papírové bankovky). Dejte si ale pozor, kde peníze měníte a nejprve si obejděte pár směnáren a i banku. My jsme s sebou vezli převážně USD a kurz se pohyboval od 5EL/1USD do 5,7EL/1USD, což už je znatelný rozdíl. Hotelové recepce většinou mívají špatný kurz. Pokud budete mít nějaké dotazy, určitě ráda odpovím. Přeji hodně úspěchů ;-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně
Jiří Kuchta 06.10.2017 20:04
Re: Směnárna na letišti versus směnárny v Hurghadě  

České peníze na dolary ? A v Egyptě ? Naprosto nechápu, to je nějaký totální nesmysl ! V Egyptě si prostě v bankomatu vyberte jejich libry a těmi plaťte. Používáním dolarů a hlavně eura jen podporujete inflaci v turistických střediscích..

• bejki
Neštovička 30.09.2017 18:00

Lépe cestovat rovnou s Dolary,Eura. A plat.karty.

Neregistrovaný uživatel
30.09.2017 15:10 194.213.47.***

Tak české prašule asi v Egyptě nesměníte.

Neregistrovaný uživatel
30.09.2017 08:48 41.33.29.***

Zdravím,poradíte mi jestli někde vyměním v Hurghade české peníze na dolary? Mají tady nějakou směnárnu či co? děkuji za odpověď

• Anonym (1)
Pepapepa 14.10.2012 21:06
Re: Směnárna na letišti  

Shodou okolností mohu poznatky o směnárně na Ruzyni přesně konkretizovat - 5.10.2012 jsem cestoval do Turecka. Ten den měli v ČSOB (celkem solidní banka¨) EUR za 25,45 a USD za 19,57 - v pražských pouličních směnárnách byly kurzy ještě o cca 30 - 50 hal. lepší. Ve veřejné části letiště Ruzyně sídlí směnárna Travelex - ten samý den EUR měli za 27,40 Kč a USD za 21,10 Kč. V tranzitním prostoru je pak další směnárenská firma a ta měla oba kurzy ještě o něco horší - přitom stejně na noc všichni zavřeli. Takže na Ruzyni je předražené nejenom občerstvení apod., ale i výměna peněz - rozhodně bych si tam valuty na dovolenou nikdy nekupoval.

Hana.Kovarova 01.10.2012 20:50

Ahoj Pepo,
Velice moc děkuji za radu :-)

ashraf
01.10.2012 09:35 178.143.10.***

Aktuálne kurzy:
http://www.oanda.com/currency/converter/

Myslím, že je lepšie vymieňať doláre USD reap. Eurá za egyptské libry (EGP) priamo v Hurghade, kde je množstvo zmenární napr.na Sheraton Street alebo v každom väčšom hoteli (tam to už nemusí byť až tak výhodné)

Pepapepa 30.09.2012 22:35

Paní Hano, zkušenost s touto směnárnou osobně nemám, ale letos jsem se při odletu díval na jejich kurzy a podle mě jsou dost strašné - EUR i USD vykupují za hodně málo a když si je chcete koupit, tak je to nejméně o 1,- Kč dražší než v bance nebo kterékoli pouliční směnárně. Asi je to tím, že vlastně fungují 24 hod. denně a mají tedy vysokou režii, ale jejich kurzy rozhodně dobré nejsou a zvlášť těsně před odletem bych u nich nekupoval...

Hana.Kovarova 30.09.2012 05:36

Ahoj,
nemáte někdo zkušenosti s výměnou peněz na pražském letišti a to v odletové zóně?
Slyšela jsem, že tam mají dobré kurzy.

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@

Evelína 03.08.2008 13:21
RE: RE: Směnárna na letišti  

Jestli to bylo výhodné nebo ne to nevím, ale na těch pár dolarech to velký rozdíl být nemohl.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu