A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

Směnárny v Egyptě

10.02.2007 11:45:28 | Marcela
Ahoj všichni, právě jsem se vrátila z Egypta, takže jsem usoudila, že by se hodilo i toto téma do diskuze. Když jsem odjížděla, tak mi nebyl nikdo moc schopen říci, jak je to s výměnou peněz v Egyptě, zda si vzít Eura či USD. Vyměníte tam v pohodě obojí, přičemž euro má o něco lepší kurz než USD. Ve výsledku vám to vyjde skoro stejně, ale pokud půjdete nakupovat do obchodu s jinou měnou, než jejich EL, tak se vše počítá na USD. Eura v obchodech brát moc nechtějí, protože jsou to kovové mince a ty jim ve směnárně nevezmou. Jinak směnárny vám vezmou veškerou měnu (papírové bankovky). Dejte si ale pozor, kde peníze měníte a nejprve si obejděte pár směnáren a i banku. My jsme s sebou vezli převážně USD a kurz se pohyboval od 5EL/1USD do 5,7EL/1USD, což už je znatelný rozdíl. Hotelové recepce většinou mívají špatný kurz. Pokud budete mít nějaké dotazy, určitě ráda odpovím. Přeji hodně úspěchů ;-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neštovička 30.09.2017 18:00

Lépe cestovat rovnou s Dolary,Eura. A plat.karty.

Baruch 03.08.2008 13:17
Směnárna na letišti versus směnárny v Hurghadě  

Poradíte mi prosím, jestli je výhodné vyměnit hned na letišti USD za EL nebo raději počkat a vyměnit je až někde v Hurghadě?

• Anonym (1)
Ala
17.03.2007 10:05 88.101.22.***
RE:směnárny v Egyptě  

Ahojky takže je lepší si vzít jen USD nebo je to teda opravdu jedno my jedeme na 8 dní a vůbec nevim kolik a jaké měny si mám vzít sebou! děkuji za odpověď. A kde jsi byla, a jak se ti líbilo?

Marcela
10.02.2007 11:45 89.102.234.***
Směnárny v Egyptě  

Ahoj všichni, právě jsem se vrátila z Egypta, takže jsem usoudila, že by se hodilo i toto téma do diskuze. Když jsem odjížděla, tak mi nebyl nikdo moc schopen říci, jak je to s výměnou peněz v Egyptě, zda si vzít Eura či USD. Vyměníte tam v pohodě obojí, přičemž euro má o něco lepší kurz než USD. Ve výsledku vám to vyjde skoro stejně, ale pokud půjdete nakupovat do obchodu s jinou měnou, než jejich EL, tak se vše počítá na USD. Eura v obchodech brát moc nechtějí, protože jsou to kovové mince a ty jim ve směnárně nevezmou. Jinak směnárny vám vezmou veškerou měnu (papírové bankovky). Dejte si ale pozor, kde peníze měníte a nejprve si obejděte pár směnáren a i banku. My jsme s sebou vezli převážně USD a kurz se pohyboval od 5EL/1USD do 5,7EL/1USD, což už je znatelný rozdíl. Hotelové recepce většinou mívají špatný kurz. Pokud budete mít nějaké dotazy, určitě ráda odpovím. Přeji hodně úspěchů ;-)

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu