A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

Směnárny v Egyptě

10.02.2007 12:45:28 | Marcela
Ahoj všichni, právě jsem se vrátila z Egypta, takže jsem usoudila, že by se hodilo i toto téma do diskuze. Když jsem odjížděla, tak mi nebyl nikdo moc schopen říci, jak je to s výměnou peněz v Egyptě, zda si vzít Eura či USD. Vyměníte tam v pohodě obojí, přičemž euro má o něco lepší kurz než USD. Ve výsledku vám to vyjde skoro stejně, ale pokud půjdete nakupovat do obchodu s jinou měnou, než jejich EL, tak se vše počítá na USD. Eura v obchodech brát moc nechtějí, protože jsou to kovové mince a ty jim ve směnárně nevezmou. Jinak směnárny vám vezmou veškerou měnu (papírové bankovky). Dejte si ale pozor, kde peníze měníte a nejprve si obejděte pár směnáren a i banku. My jsme s sebou vezli převážně USD a kurz se pohyboval od 5EL/1USD do 5,7EL/1USD, což už je znatelný rozdíl. Hotelové recepce většinou mívají špatný kurz. Pokud budete mít nějaké dotazy, určitě ráda odpovím. Přeji hodně úspěchů ;-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Marcela
10.02.2007 11:45 89.102.234.***
Směnárny v Egyptě  

Ahoj všichni, právě jsem se vrátila z Egypta, takže jsem usoudila, že by se hodilo i toto téma do diskuze. Když jsem odjížděla, tak mi nebyl nikdo moc schopen říci, jak je to s výměnou peněz v Egyptě, zda si vzít Eura či USD. Vyměníte tam v pohodě obojí, přičemž euro má o něco lepší kurz než USD. Ve výsledku vám to vyjde skoro stejně, ale pokud půjdete nakupovat do obchodu s jinou měnou, než jejich EL, tak se vše počítá na USD. Eura v obchodech brát moc nechtějí, protože jsou to kovové mince a ty jim ve směnárně nevezmou. Jinak směnárny vám vezmou veškerou měnu (papírové bankovky). Dejte si ale pozor, kde peníze měníte a nejprve si obejděte pár směnáren a i banku. My jsme s sebou vezli převážně USD a kurz se pohyboval od 5EL/1USD do 5,7EL/1USD, což už je znatelný rozdíl. Hotelové recepce většinou mívají špatný kurz. Pokud budete mít nějaké dotazy, určitě ráda odpovím. Přeji hodně úspěchů ;-)

rad.benc
17.03.2007 07:50 82.150.166.***
RE: Směnárny v Egyptě  

Ahoj,dají se v Egyptě vyměnit také české peníze

Ala
17.03.2007 10:05 88.101.22.***
RE:směnárny v Egyptě  

Ahojky takže je lepší si vzít jen USD nebo je to teda opravdu jedno my jedeme na 8 dní a vůbec nevim kolik a jaké měny si mám vzít sebou! děkuji za odpověď. A kde jsi byla, a jak se ti líbilo?

nadja 17.03.2007 10:07
RE: RE: Směnárny v Egyptě  

to rad. benc:
NEDAJÍ!Ani české ani slovenské. ;-)

• Anonym (1)
navy2 17.03.2007 10:13
RE: Směnárny v Egyptě  

ve většině průvodcích je uvedeno, že do Egypta je možné dovézt max. 1000 EL - ty lze vyměnit i v našich směnárnách ? nebo u nás vymění pouze za USD a výměna na EL probíhá pouze v Egyptě? Také řeším problém kolik si vyměnit aby mi to stačilo( mám ALL).

• Anonym (1)
Jitka 17.03.2007 10:18

Tady si můžeš koupit egyptskou měnu akorát od kamaráda, ve směnárně ne. My si vozíme USD - v množství: 500 rezerva + částka na předpokládané výlety (ceny Ti řeknou v cestovce) + 200 na útratu, případně vezmu v posledních dnech i z té rezervy. Taky jezdíme do hotelů s all inclusive.

Jitka 17.03.2007 10:25
RE: RE: RE: Směnárny v Egyptě  

Jo - a ve směnárně chtěj i drobné dolarovky, ber i víc jednodolarovek, dávám je jako bakšiš a byl jich nedostatek.
Bydlím na okresním městě, takže 100USD není problém sehnat, ale pokud chci menší peníze, musím chodit do banky i na víckrát, takže je lepší na to myslet dopředu.

• Anonym (1)
navy2 17.03.2007 10:26
RE: RE: RE: RE: Směnárny v Egyptě  

děkuji za radu

nadja 17.03.2007 10:27

navy2:
tady se eg. libry sehnat nedají (fakt jen od kamarádů, co je neutratili). Ber si USD nebo Euro - a tam si měň postupně, protože zpět Ti libry nevezmou a buď je tam utratíš nebo Ti zbydou. Proto je důležité jet s menšíma bankovkama (a mít dost 1-dolarovek). Kovové mince neberou ani ve směnárnách a nechtějí je ani jako bakšiš. Chtějí papírové bankovky.
Kromě výletů (jestli jedeš, cenu víš od Ck dopředu) -když máš ALL - tak jen na dárky... takže kolik vzít USD nebo Euro Ti neporadím. Ale zase s nimi můžeš doletět zpět, nemusíš je utratit.

• Anonym (1)
Jitka 17.03.2007 10:38
RE: RE: RE: Směnárny v Egyptě  

Opět píšu na seriál:
po příletu na letišti si vyměň za 100 USD, aktuální kurz najdeš tady na stránkách.
Tuhle částku nebudeš mít problém utratit, navíc po příjezdu do hotelu budeš mít jiné starosti, na recepci nebudou měnit nebo v hodně nevýhodném kurzu nebo nebudou mít drobné na vrácení, směnárna taky nemusí být pro ruce....

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu