A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

Trvanlivosť vzťahu s Egypťanom

12.12.2010 19:36:45 | aprilea
aprilea
Dobrý deň, chcem založiť tému pre pragmatických turistov a turistky, ktorí sú schopní poučiť sa zo svojich omylov na cestách. Mnohí sa na cestách za poznaním dostaneme do celkom nečakaných situácií a namiesto poznávania krajiny končíme pri poznávaní cudzej mentality vo vzťahoch so šarmantnými egypťanmi. Vzťahy vyzerajú spočiatku rozprávkovo a my občas zabúdame na vlastnú identitu a podriaďujeme sa egypťanom. Preto ma zaujíma koľko v priemere trvajú naše vzťahy, či majú o niečo dlhšiu trvanlivosť, než krabičkové mlieko :-P a kedy je treba z týchto zväzkov dobrovoľne a so cťou odísť. Musíme sa nevyhnutne ocitnúť v polohe oklamaných obetí? Ako sa z vysilujúceho vzťahu dostať s humorom a bez zranených srdiečok? Je možné obrátiť už zabehnutú schému "oklamaná turistka, neskôr okradnutá manželka" za schému "skúsenosťami zmúdrená a neoklamaná, neokradnutá európanka"? Budem rada, ak sa podelíte so skúsenosťami a s humornými situáciami s odstupom času. Čas je vraj najlepší lekár a humor má niekedy aj čiernu farbu.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
cookie21 17.02.2017 09:11
MAM HO NECHAT? NECHCEM BYT NAIVNA...  

Ahojte som tu nova a chcela by som vas poprosit o rady, kazdy nazor a vyjadrenie prijmem :) mam 19r a mam "priatela" z egypta. Neviem ci to tak nazvat. Pozname sa 2 roky ale v podstate sme sa dokopy videli 12x. On ma 23 a je z luxoru. Spoznali sme sa na dovolenke, on robil na hoteli v Hurghade upratovaca a teraz je rok tej povinnej armade. Poradte ci to ma vyznam alebo nie ja to chcem skoncit ale zaroven mi ak chyba ale strasne mu neverim. Po Anglicky vie asi len 5 slov a ked si piseme ppuziva prekladac co ma strasne stve lebo si nerozumie on nechape a ja nechapem co pise... a stale dokola len iste otazky. Nic sa o mne nespyta trebars aku mam skolu alebo take random otazky, vzdy ja musim nieco takto ho ozivovat. Namiesto toho aby sa ucil anglicky sa mu paci rustina. Na socialnych sietach lajkuje polonahe baby vacsinou blondiny rusky. A ked si spolu piseme spadne to do sex temy z jeho strany. Hovori mi tie sladke recicky bla bla... ale je s nim nuda ani komunikovat medzi sebou mevieme a bojim sa ci ma nezabije alebo neznasilni. Chcela by som 10 aprila ist do hurghady ale nechcem ist sama prosim ak by sa niekto nasiel ze by isiel so mnou z prahy za 200e. Mam zlu skusenost preto sa bojim sama chodit niekde. Ked som bola v auguste v egypte v marsa alam jeden vecer. Bolo tak 19:00 a isla som len 5 min od plaze a nejaky stary egyptan pribehol ku mne a zacal na mna hovorit a ja ze co chces isla som od neho... a on sa na mna vrhol, bol to psycho chcel ma znasilnit... hodil ma na zem este ze bol odliv.. ak by tam bola voda asi by ma utopil. Nevedela som ci ma zabije ci ma u seba noz strasne som sa bala, ale povedála som si ze dnes nie tak ma zachranili nechty s ktorymi som sa mu zaryla do oci a utekala som ako nikdy predtym... nikomu neprajem zazit to. Doteraz sa toho neviem zbavit mam to pred ocami.. no a utekala som na recepciu vsetko oznamit...Lebo ten nasilnik pracoval v hotelo videla slm ho tam no potom uz nie. Najhorsie v mojom zivote este ze ma meznasilnil a bojovála som.......

• Anonym (1)
cookie21 15.02.2017 15:29

Ahojte som tu nova chcela by som poradit, prijmem kazdu kritiku a nazory preto sem aj pisem

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
03.02.2017 18:28 88.80.254.***

Nas vztah trva 6 rokov, z toho 5 rokov sme manzelmi a sme stastni a spokojni.

• Anonym (1)
  • Jana VW.
Neregistrovaný uživatel
20.01.2017 05:27 78.80.152.***

Po dlouhé době jsem to tady zase otevřela a nestačím se divit...proboha... O:-)

• Anonym (4)
Neregistrovaný uživatel
17.01.2017 23:12 195.26.25.***

Oni ho ani cist nemohli,vetsina z nich je negramotna.Ty videa jsou hnus,jsou to negramotny hovada

• Jana VW.
  • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
17.01.2017 09:19 91.236.71.***
Neregistrovaný uživatel
08.01.2017 00:33 188.175.160.***
Mile damy chtěla bych se podělit o svůj přiběh  

Můj příběh začína upně obyčejnou dovolenou v Hurgdě s mojí kamaradkou.Jeden barman mi balil kamaradku a tak nás obě pozval na kafe a vzal si sebou kamarada.Vůbec se mi nelíbil ale byl mily a ukecany.Po navratu mi začal psát a volat a to každy den.Tak se stalo že jsme spolu začli chodit.Jezdila jsem zanim do hrg. a on se o mě staral.občas jsme se pohadali a pak zase usmiřili.Po první navštěvě v Luxoru jsem zistila jak odlišné životy žijeme ale ji přeto jsem tu to navštěvu přežila.Musim řict že problem nebyl v jeho rodi ktera se o mě skvělé starala.Ale prostředí kde bydlel byla to hrozna barabizna bez teplé vody a spalo se na prkené lavici.V tuhlé chvíli jsem byla rada že jsem očkovana. :-D :-D a ještě mě pořadně popichalí komaři.Ponavratu do hrg. jsem zistila jak se on da strašně ovlivnit kamarady.Jelikoš nejsem věřici chtěl mě k alahovi obrati po navštěvě šerka jsem zistila že se mě určitě muslimka nestané.Po navratu jsme se nachvili odcizili ale asi za 15dni jsme to zase dali do hromady a tak tošlo několik let.Těd poslední rok začal byt opravdu divny začal se islamisticky radikalizovat.Myslel si že si ze mě vychová poslušného pejska ktery ho bude poslouchat na slovo a dělat všechno jak chce on.Jediné co mě na něm celou dobu štvalo že nebyl schony vydělat peníze a furt se vymlouval.Veškerou vinu schazoval na ostaní lidi a v Egyptě veři na huranuti :'( :'(Mě vždy pobavilo jak se nasral a urazil pro každou blbost.Vůbec neuměl jist přiborem a zaklady hygijeny jsme museli taky pořadně zdokonalit.čiště zubu skoro taky neznal. jejich matky je vůbec ničemu nenauči.Musím řict že větší parazity jako přibuzné neznam.jejich kamaradičci jsou taky pokladi.Nejhoší co mě mrzelo vidět jak některé slečny opravdu zneuživaji a podvadi a ubližujou jim. V egypě se nikdo nikdy žadné ženy nezastané a nepomůže jak cizince tak egyptance.Nevěřtě že mistni holky jsou nějaké hodné jsou to bezcitné tlusto prdky které se nechvájí živit a je jim uplně jedno kdo zaplati jejich jidlo :-( :-( velmi brzo jsem pochopila proč se musí tak brzy vdat protože až budou mít 30 jsou nemocné cukrovkou a mají v krní hodně soli a staré a seschlé.Nato že slečny sedí cely den doma jsou špiny a doma umí pěkně seřvat manžela.Co se tyka orfi je to sice šukací papír ale moc velkou honotu nema.novy prezident sisi všechno s přisnil tak že už vašemu manželovi v bance pujčku nedaji a jediny opravdové a platné manželství je kahiře.Ji můjo love story skončilo špatně protože jeho rodina mu našla manželku.A co jsem ted odletěla domů se oženil se svou setřenici a na mi dal jako první manželce na vyběr ja sním budu žit v hrg. jeho mlada manželka v luxoru. :-D :-D na to jsem se musela opravdu zasmat.Byl to sice pro mě opravdu velky šok ale určitě už zaním nikdy nepojedu.on si muže ***** svoji sestřenici.Jediné co jsem mu zaplatila byla pravě ta to nevěsta stala mě 200doloralu což mě přišlo docel a lacino při nynějším kurzu libry.ted je kurz 1dolar 18 egypskych, 1euro -18,6egypskych orfi stojí 150-250liber zaleži kdo vám to uděla nezapoměntě že ho nestačí pouze roztrhat musí se vymazat na uřadě kde bylo sepsano.Milé slečny nemyslete si že i když vám bude každy den volat a psát po dobů 5let že svami zustané.Egyptana nikdy nepředělate a islam neporazite.Můžu doporuči si přečíst v koranů suru 35, hadis je taky velmi vyživny.Ja jsem prodělala pravě pouze 200dolarů ale znam holky co přišly o byty a spousty tisíc korun a ještě splací pujčky.Chapu slečny proč podlehají těm to klukum. Ale pokud nejste podajna holka co chce manžela a rodinu nikdy štastna v egyptě nebudete.Co zavěrem říct? musím se pochlůbít malymi vyhry nad islame. pověsil pradlo v luxoru před sestrou, vzal si mě jako maželku a veděl že jsem ateiska, jako jedni zmala jsme měli malé plyšové prasatko doma a dokonce si na živé prase salh rukou.Mi to dalo že jsem se naučila anglicky a egypsky.Naučila jsem se spolehat pouze sama na sebe.zistila že si važim víc pohodli svého českeho domova a dokoce ji čekych kluku.Ještě musím řict že on celou dobu doma uklizel a vařil snidaně a pomahal z nakupy a dobře se o mě stral a hlavně mi nikdy nic neukradl a nelhal.byl občas protivny a měl vybušnou povahu.Bohužel rozhodl se pro egyptanku a tim všecno skončilo. Mílé slečny přeju vam hodně štěsti z egypatany a určitě vam to nebu rozmlouvat, davejte na sebe pozor a nikomu nikdy nevěřtě ani svym krajankam.VŠECHNO SI DULKANĚ OVEŘTĚ.

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
26.10.2016 07:37 185.47.177.***
Jiný dotaz/vízum  

Dobrý den,

specifický dotaz - moje kamarádka si vzala Egypťana v 2011, manželství superlegalized matrikou v Brně, v současné době čeká na rozvod. Za cca měsíc by měli být rozvedeni.Začátkem prosince 2016 jí však navíc končí 5 leté vízum, manžel jí samozřejmě nepodepíše další pobyt na 5 let!!!! Chtěla by dále zůstat v Egyptě a snad si někoho opět najít. Mají spolu syna - 2 roky, ale ten bude svěřen do péče manžela. Právník jí doporučil, že může visa prodloužit, pokud předloží rodný list dítěte, ten však asi ztratila, včetně pasu, jehož platnost končí v 07/2017...Má vůbec nějakou šanci prodloužit pobyt? Co by musela udělat, aby zůstala? Jak se chovají egyptské úřady, pokud zjistí, že má propadlé vízum?Je nějaká možnost, jak obejít REZIDENT visa? Může si koupit turistické? Na jak dlouho? Velmi děkuji za jakoukoli odpověď, byť i negativní v její neprospěch. Možná jí to pomůže si konečně dát život zase dohromady.
Petra

Neregistrovaný uživatel
20.10.2016 16:43 195.200.254.***
vizum off topic prominte  

Omlouvam se bohuzel mi nikdo ve spravne diskuzi neodpovedel...a mne se pomalu blizi cas doletu...mohu se zeptat tady jestli vizum jednou pouzite v hurghade : dovolena 01.-10.10 mohu pouzit i na druhou cestu do egypta- Kahiry od 25.10-31.10?..Nebo si musim koupit vizum nove? Dekuji moc!!!

dlakam
06.01.2014 18:38 94.173.157.***
:(  

prosim vas cestuje nejaka z vas do egypta teraz niekedy?marec,april,,mozno februar?:(z Sk alebo z Anglcka?ja zijem v anglicku...a chcela by som do kahiry za priatelom,,,no nie sama...:(( ak by niektora z vas cestovala do egypta zo slovenska alebo z anglicka...mohla by som z vami?aby som neletela sama?...katarina300@azet.sk :-!

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu