A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

Váhový limit zavazadel na letišti

25.03.2007 22:36:58 | Barča@
Barča@
Čauky lidi, prosím pomoc, s kámoškou za chvíli odlítáme do Hurghady a pořád se nemůžem shodnout na limitu pro zavazadla. Help!
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
anoela 29.07.2009 00:41
RE: Balení  

To Hanyyk: mě se osvědčilo balit věci/oblečení do takových balíčků, jakoby zarulovat do ruličky ;-) - ne klasicky skládat, není to pak pomačkané a víc se toho vejde ;-). Co se týče příručního zavazadla, viděla jsem rozměrově i větší a prošlo, asi záleží i na šťastné náhodě v podobě namátkové kontroly, vážit jsem nikde neviděla a měli jsme batoh "naknop" s těmi všemi kabely, nabíječkami, kamerou, atd. ;-)

Hanyyk 28.07.2009 19:34
Balení  

Tak to tu pročítám, a přemýšlím, jak se nabalíme. Doma kufry vždycky převažujeme, a zatím jsme se vždycky vlezli. Tam i zpět. Jo ale to jsme letěli na týden. Teď to máme na 11 dnů, tak jsme zvědavá. Říkala jsme manželovi, že naskládáme věci prva na postel, a pak z toho ještě něco dáme zpět do skříně :-P ,aby toho bylo míň. Koupili jsme nové kufry, a jsou oba velké. Předtím jsme lítali s jedním menším. Tak uvidíme. Loni manžel dostal k vánocům od zaměstnavatele krásnou tašku i s kolečkama, ale součet stran je asi o 10 čísel větší :-? , myslíte že to projde jako příruční zavazadlo?

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Ajaja 28.07.2009 19:09
RE: RE: RE: zavazadla  

Sari24: ano, můžeš mít zavazadlo (či dvě...) o celkové váze 2O kg - to jsou ta, která se nakládají do nákladního prostoru letadla a která se váží a k nimž dostaneš "lísteček" k palubence. K tomu můžeš mít příruční zavazadlo, které si bereš na palubu letadla, tedy ho nikam neodevzdáváš - tady rozhodují rozměry, jinak by mělo mít tak 5 kg a dáváš si ho buď do schránky nad sedadly, nebo pod sedadlo (pokud nesedíš u nouzového východu, tam to mít pod sedadlem nesmíš).
Zpravidla platí toto:
* kabinové zavazadlo (maximální rozměry – délka 56 x šířka 45 x hloubka 25 cm, součet max. 115 cm)
* dámská kabelka
* kabát, šál nebo přikrývka
* deštník nebo vycházkovou hůl
* malý fotoaparát, kamera nebo dalekohled
* přenosný počítač
* četba na dobu letu
* koš a jídlo pro dítě na dobu letu
* zcela složitelný vozík pro invalidní osoby, případně berle nebo podpěrné přístroje
Tak šťastnou cestu, hezkou dovču a bezpečný návrat ;-)

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
mpm
28.07.2009 16:53 77.236.210.***
RE: RE: RE: RE: zavazadla  

váha zavazadla může být i více jak 20 kg v případě že jedeta dva, ale nesmí přesáhnout 32 kg. pak je již příplatek za nadváhu.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Sari26 28.07.2009 14:49
RE: RE: RE: RE: zavazadla  

Děkuji moc moc moc :-D

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
anoela 28.07.2009 14:35
RE: RE: RE: zavazadla  

To Sari24: byli jsme s Eximem - ČSA před 14 dny / :-( / a měli jsme dle propozic kufr 20 kg na každého + každý příruční zavazadlo 5 kg, takže myslím v pohodě. Byli tací, co měli i víc než jedno příruční... ;-)

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Sari26 28.07.2009 14:29
RE: RE: zavazadla  

No letíme s Eximem - takže myslím, že s ČSA, ale v Eximu na stránkách je to právě podivně napsaný :-(
je tam, že váha zavazadla je na osobu pro letošní sezonu 20kg a poslední věta zní: celková váha zavazadel na osobu je 20kg včetně příručního.
Proto se ptám, jestli můžu mít kufr 20 kg a pak ještě příruční :-(
Díky.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Pioggia 28.07.2009 11:53
RE: zavazadla  

to Sari24: záleží s jakou ck letíš, respektive leteckou společností letíš...u ČSA můžeš, u Travel Service ne...

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
badawi 28.07.2009 10:14
RE: RE: RE: Vaha zavazadla  

Anela :-) se mnou je sranda skoro pořád ;-) ale těch průšvihů... včera se mi rozprskl kečup po celé kuchyni... mamka z toho na nervy, že musíme vymalovat...a tak v dusné atmosféře obědváme... a najednou můj devítiletej bratraec, kterej nje na prázdninách zvedne oči a říká: Raduš, ale vysoko ti to dolítlo :-D :-D (pochrstanej strop a l ustr - mimo lednicky, zaclon, dlazby, koberce, me, linky, skrine, zdi kolem lednicky)... no já to nevydežela, začala jsem se řehtat a to bylo poslední kapka :-D...

jinak k tématu: jedna Egypťanka si vezla 10 příručních velkých zavazadel na sebe a 3 mal děti - letušky se z ní mohly zbláznit, že 1 osoba - 1 zavazadlo... tak vyhazovali z těch schránek, co se dalo, aby jí to tam nastrkaly... (měla totiž na 1 člověka 64 kg v zavazadle, tak jí to na letišti donutili přebalit...)

Anela 28.07.2009 10:06
RE: RE: Vaha zavazadla  

Badawi s tebou musí být na letišti sranda. :-P :-P

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu