A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

Zklamání v lásce, rozchod či rozvod?

08.07.2009 21:49:18 | vic8
vic8
Zklamali jste se v Egyptě? Měli jste tu lásku...přítele, manžela, rodinu? Co vás zklamalo? Využil vás někdo? Tlačil vás někdo ke změně vyznání či způsobu života? Podělte se o to s ostatními. Vám se třeba uleví a ostatním to možná pomůže, už jako cenná rada. PROSÍM VŠECHNY ZÚČASTNĚNÉ, ABY SE VZÁJEMNĚ NEURÁŽELY ! Pište své názory, ale nezapomínejte, že nikdo nejsme perfektní a nejsme soudní tribunál těch ostatních. Do diskuze se samozřejmě mohou zapojit i pánové, i když je teměr nepravděpodobné, že by ztráceli hlavu pro místní ženy v Egyptě jako dámy opačně, ale i váš názor nás zajímá.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Amira 29.07.2009 21:33
RE: RE: RE: RE: Amira  

Maryca, vůbec nejsem nejvíc znalá. :-)

Lilinka 29.07.2009 21:32
Proč?  

Po přečtení příspěvku Maryci mě něco napadlo :-D. Píše se stále někde o tom, že jsme pro ně jenom vstupenka do Evropy. Tak mě napadlo proč sem vlastně chtějí, když už sem tu někde četla, že i Egypťani s VŠ tu neseženou pořádnou práci. Podle mě to ani nevědi, že to tu takhle je, a ti co to vědí sem nechtějí. Nemluvím teď o těch, kteří pro to mají jiné důvody, např. rodina a tak...

Maryca 29.07.2009 21:25
RE: RE: RE: Amira  

Takže Janick-s tou rodinou-matce o mne neřekl,řekl,že by mne matka bum bum-takhle se občas taky dorozumíváme.Sestrám to řekl a ty mu řekly,že pokud je se mnou šťastný,proč ne.A kde mne bude živit?Já bych chtěla,aby šel za mnou do Čech,ale on nechce,říká jakou by tu sehnal práci a co jeho rodina,takže chce,abych šla za ním do Egypta.Ale takhle dalece já zatím neuvažuji,copak vy hned když se zamilujete a znáte se s dotyčným krátce plánujete společný život?První krok je,aby se sem za mnou přijel podívat,takže budeme žádat o vízum.Zřejmě bezúspěšně,což je velká škoda,protože vzájemné poznávání se tady by bylo taky o něčem jiné a mnohé by napovědělo.Jinak dík za vysvětlení odpuštění hříchu,hlavně Amira,vidím,že ta je v těchto věcech nejvíc znalá.Janick,možná by mi o tom řekl,ale neptala jsem se.Jinak taky nechápu,co myslíš tím,že není samostatný a soběstačný.Asi to,že živí svou rodinu?Jinak to nechápu.

Lenka-D.G.I 29.07.2009 21:15
RE: RE: RE: všem  

Jinak, jak tu nekdo psal, ze sem prispivaji jen bud ty zamilovane nebo zklamane, proc sem nepisou ty nekolik let vdane, ktere jsou nekde mezi, tak na to odpovim: co taky psat? O normalnim manzelstvi, jak se obcas "rafneme" ohledne nejake blbosti, navic protoze jsme oba pekne tvrdohlavi a jak se pak zase usmirujeme, to se prece deje vsude ;-) V kazdem vztahu zalezi hlavne na lidech, s tim, co se tady pise, muzu souhlasit tak zpulky, pravda je nekde mezi, clovek to zevnitr vidi uz trochu jinak :-? a logicky nelze zobecnovat celou spolecnost, ikdyz nektere rysy jsou samozrejme typicke pro tu arabskou, napr. k otazce postaveni zen a jejich biti apod., muzu jen rict, ze ze sveho okoli neznam takovy pripad, vetsinou jsou zeny doma "sef" a nekdy i pekny semetriky, navenek musi vzhledem k tradici pusobit jako putky, ale realita je jina 8-O ;-)

carry
29.07.2009 21:10 160.218.160.***
re  

a kdyz je to do Mekky daleko,staci 7x do tuniskeho Karouanu :-) a taky pujdou do nebe

Amira 29.07.2009 21:02
RE: RE: Amira  

vic8, pití alkoholu je haram ať k tomu říká světský zákon cokoliv :-) Že je rozíl zákona zákon, to samozřejmě vím. I to, že mnozí lidé o svém náboženství ví hodně málo, že se často odvolávají na nějaké své zvyky v domnění, že takhle to v Koránu přece je, že využívají to, co se jim hodí, to vše je pravda. Akorát nevím, jak jsi přišla zrovna na těch 0,2%. Bych řekla, že nikdo nezná vše o své víře :-)

Lenka-D.G.I 29.07.2009 21:01
RE: RE: Janick  

A kdyby uz nic jineho nepomohlo, tak staci podniknout pout do Mekky a tim se vymazou vsechny hrichy z predchoziho zivota ;-) Jak jednoduche- vsichni muzou nakonec do nebe :-D

Lilinka 29.07.2009 20:55
alush  

alush, nechci se poli zastávat, ale na orbion se můžeš přihlásit automaticky ;-). Jen se k tobě přidám, že to přeskakování během chvilky z poli na pavlinu mi taky nejde moc na rozum. Ale nic ve zlým 8-)

Jana VW. 29.07.2009 20:48
RE: RE: všem  

www.mzv.cz/cairo/cz/viza_a_konzularni_informace/vydavani_cestovnich_dokladu_cr/uzavreni_snatku_v_egypte.html
Zajímavý odkaz sem v jiném tematu vložila Pavka - tentokrát mě nezaujaly ani potřebné doklady k uzavření sňatku ale spíš procentuelní podíl účelově uzavřených manželství.A je zde taky vysvětlení arabských jmen a příjmení - o tom jsme tady před nedávnem docela hodně debatovaly :-)

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu