A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

Zklamání v lásce, rozchod či rozvod?

08.07.2009 21:49:18 | vic8
vic8
Zklamali jste se v Egyptě? Měli jste tu lásku...přítele, manžela, rodinu? Co vás zklamalo? Využil vás někdo? Tlačil vás někdo ke změně vyznání či způsobu života? Podělte se o to s ostatními. Vám se třeba uleví a ostatním to možná pomůže, už jako cenná rada. PROSÍM VŠECHNY ZÚČASTNĚNÉ, ABY SE VZÁJEMNĚ NEURÁŽELY ! Pište své názory, ale nezapomínejte, že nikdo nejsme perfektní a nejsme soudní tribunál těch ostatních. Do diskuze se samozřejmě mohou zapojit i pánové, i když je teměr nepravděpodobné, že by ztráceli hlavu pro místní ženy v Egyptě jako dámy opačně, ale i váš názor nás zajímá.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Maryca 29.07.2009 21:25
RE: RE: RE: Amira  

Takže Janick-s tou rodinou-matce o mne neřekl,řekl,že by mne matka bum bum-takhle se občas taky dorozumíváme.Sestrám to řekl a ty mu řekly,že pokud je se mnou šťastný,proč ne.A kde mne bude živit?Já bych chtěla,aby šel za mnou do Čech,ale on nechce,říká jakou by tu sehnal práci a co jeho rodina,takže chce,abych šla za ním do Egypta.Ale takhle dalece já zatím neuvažuji,copak vy hned když se zamilujete a znáte se s dotyčným krátce plánujete společný život?První krok je,aby se sem za mnou přijel podívat,takže budeme žádat o vízum.Zřejmě bezúspěšně,což je velká škoda,protože vzájemné poznávání se tady by bylo taky o něčem jiné a mnohé by napovědělo.Jinak dík za vysvětlení odpuštění hříchu,hlavně Amira,vidím,že ta je v těchto věcech nejvíc znalá.Janick,možná by mi o tom řekl,ale neptala jsem se.Jinak taky nechápu,co myslíš tím,že není samostatný a soběstačný.Asi to,že živí svou rodinu?Jinak to nechápu.

Lenka-D.G.I 29.07.2009 21:15
RE: RE: RE: všem  

Jinak, jak tu nekdo psal, ze sem prispivaji jen bud ty zamilovane nebo zklamane, proc sem nepisou ty nekolik let vdane, ktere jsou nekde mezi, tak na to odpovim: co taky psat? O normalnim manzelstvi, jak se obcas "rafneme" ohledne nejake blbosti, navic protoze jsme oba pekne tvrdohlavi a jak se pak zase usmirujeme, to se prece deje vsude ;-) V kazdem vztahu zalezi hlavne na lidech, s tim, co se tady pise, muzu souhlasit tak zpulky, pravda je nekde mezi, clovek to zevnitr vidi uz trochu jinak :-? a logicky nelze zobecnovat celou spolecnost, ikdyz nektere rysy jsou samozrejme typicke pro tu arabskou, napr. k otazce postaveni zen a jejich biti apod., muzu jen rict, ze ze sveho okoli neznam takovy pripad, vetsinou jsou zeny doma "sef" a nekdy i pekny semetriky, navenek musi vzhledem k tradici pusobit jako putky, ale realita je jina 8-O ;-)

carry
29.07.2009 21:10 160.218.160.***
re  

a kdyz je to do Mekky daleko,staci 7x do tuniskeho Karouanu :-) a taky pujdou do nebe

Amira 29.07.2009 21:02
RE: RE: Amira  

vic8, pití alkoholu je haram ať k tomu říká světský zákon cokoliv :-) Že je rozíl zákona zákon, to samozřejmě vím. I to, že mnozí lidé o svém náboženství ví hodně málo, že se často odvolávají na nějaké své zvyky v domnění, že takhle to v Koránu přece je, že využívají to, co se jim hodí, to vše je pravda. Akorát nevím, jak jsi přišla zrovna na těch 0,2%. Bych řekla, že nikdo nezná vše o své víře :-)

Lenka-D.G.I 29.07.2009 21:01
RE: RE: Janick  

A kdyby uz nic jineho nepomohlo, tak staci podniknout pout do Mekky a tim se vymazou vsechny hrichy z predchoziho zivota ;-) Jak jednoduche- vsichni muzou nakonec do nebe :-D

Lilinka 29.07.2009 20:55
alush  

alush, nechci se poli zastávat, ale na orbion se můžeš přihlásit automaticky ;-). Jen se k tobě přidám, že to přeskakování během chvilky z poli na pavlinu mi taky nejde moc na rozum. Ale nic ve zlým 8-)

Jana VW. 29.07.2009 20:48
RE: RE: všem  

www.mzv.cz/cairo/cz/viza_a_konzularni_informace/vydavani_cestovnich_dokladu_cr/uzavreni_snatku_v_egypte.html
Zajímavý odkaz sem v jiném tematu vložila Pavka - tentokrát mě nezaujaly ani potřebné doklady k uzavření sňatku ale spíš procentuelní podíl účelově uzavřených manželství.A je zde taky vysvětlení arabských jmen a příjmení - o tom jsme tady před nedávnem docela hodně debatovaly :-)

vic8 29.07.2009 20:35
RE: Janick  

ironie je že Ti co peklem nejvíce ohánějí, tam budou jako první :-P

Janick 29.07.2009 20:31
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Maryca  

Jana VW. - muslim odrika pred spanim 100x allahovo jmeno a hrichy za predch. den jsou vymazany. Ale musi to myslet opravdove, tzn. se kat, a ten hrich pokud mozno neopakovat. Totez ramadan ci jakykoliv dobrovolny pust (ktery je navic vitan jako hodnotnejsi), pokud je myslen vazne, ma potom tu "vahu" pro viru. Pokud je to jen trpeni proto, abych zitra zacal s cistym stitem a nanovo, tak je neplatny. Totez modlitba konana pro oko aby "lidi videli ze se modlim", no toho by bylo. A Ty vis jak to je. Cili to peklo bude preplnene, bude a je ;-) Vidim to jako v Matrixu

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu