A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

Zklamání v lásce, rozchod či rozvod?

08.07.2009 21:49:18 | vic8
vic8
Zklamali jste se v Egyptě? Měli jste tu lásku...přítele, manžela, rodinu? Co vás zklamalo? Využil vás někdo? Tlačil vás někdo ke změně vyznání či způsobu života? Podělte se o to s ostatními. Vám se třeba uleví a ostatním to možná pomůže, už jako cenná rada. PROSÍM VŠECHNY ZÚČASTNĚNÉ, ABY SE VZÁJEMNĚ NEURÁŽELY ! Pište své názory, ale nezapomínejte, že nikdo nejsme perfektní a nejsme soudní tribunál těch ostatních. Do diskuze se samozřejmě mohou zapojit i pánové, i když je teměr nepravděpodobné, že by ztráceli hlavu pro místní ženy v Egyptě jako dámy opačně, ale i váš názor nás zajímá.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
beruska111 21.07.2011 18:58
Re: K TÉMATU  

:-)) valim ocka, takova delka .........................

beruska111 21.07.2011 18:52

nemyslim si, ze by ve vasem psani bylo neco nepochopitelneho :-D, piste si jak chcete, vyjadrila jsem akorat svuj nazor.

pokud vidite, ze o dialog s vami neni zajem, tak proc se vnucujete?

k zertum a dalsimu nic psat nebudu, nema to cenu, je to porad dokola to same a vy nejspis nechcete pochopit, co se vam tu ostatni snazili rici

co se tyce formy, tak forma ja-hody je mi milejsi a blizsi nez vase 8-)

Neregistrovaný uživatel
21.07.2011 18:50 91.97.49.***

ja-hoda-precitajte si svoj predposledny prispevok.......pochopite ,preco je vas ton a obsah neprjatelny.konfrontacny.... aprecitajte si po sebe ine prispevky.a nemusite sa mi ospravedlnovat naco?staci,ked si uvedomite iste hranice slusnosti.aj pri forme pisania na verejnosti.. aa ka vam mozem poradit,nehladajte nepriatela.....ani provokaterov...je to nebezpecny precedens mohli by ste tomu sama uverit.........a verte,ze keby ste sa tu hrali hned na chiruga .poznam to......prave podla tej vasej formy a obsahu aj toho predposledneho prispevku...povedzte,co vam naozaj vadi?pomenuzjte to konkretne.....
to ,co pisete po mojom prani mat skupinu nestastnych/ asi mylsiite zien/,s arabom je absolutny nezmysel,nemali by ste podliehat emociam a podsdsuvat niekomu myslenie a zelania,ktore nema.....potom mate s toho problem. skoro kazde manzelstvo s porichodnych kultur a nabozenstiev krore ,poznam doteraz/a bolo ich vela/sa rozpadlo velmi skoro.....ja poznam ale aj ine.trvajuce.kvoli okolnostiam fin.a bezpecnostneho razu.ale nie stasne a spokojne. .zena,16 rokov vydata za araba..ako mi povedala,pretoze v manzelstve ma dobre materialne podmienky.a o syna sa manzel stara dobre.hlavne financne.kedze ju neobmedzuje s obliekanim ,cestuju po svete a ona nema svoje financne prostredky,ma na vyber.odist od neho so synom a zivorit,alebo zostat.jej manzel ma milenky.povedala mi ,ze ju to ponizuje.ale musi mysliet na syna.a stratila by ho rozvodom tiez....tak toto manzelstvo trva nadalej.ale nie je stasne.vraj keby vedela pred sobasom ,ze tie kulturne a pravne a mentalne rozdiely su take obrovske(/zdal sa ´´poeuropsteny``,nikdy by si ho nevzala.ani ziadneho z orientu..je mi jedno,ci verite alebo nie.jej tragedia,ze si nepreverila prawvne skutocnosti.ani v krajine,kde zije to nema ruzove..ako europanka a krestanka.
nevidela som nikdy manzelsvo z rozdielmou kulturou,aby bolo ozaj stastne..vzdy je tam nieco- ale.
to su moje konkretne poznatky konkretnych manzelstiev.mnohe dopadli strasne.....
verte mi,ja si nemusim nic ujasnovat.ja tie manzelsva aj manzelky vidim z blizka .rozpravam sa snimi.a poznam aj ich manzelov.teda tych,co neusli a nevzali aj deti.a dopriala by som vam pocut ich ´´dialog.teda tych manzelov.aj tych ,co im manzelsva trvaju.......to je niekedy zazitok sam o sebe.a ked pridu niekde na urad,na piliciu/ak manzelka alebo susedia zavolaju/..prekrikuju aj policajjta....nerespektuju sud..a nechapu,ako niekto chce,aby respektovali zenu -sudkynu.nieto este vlasnu manzelku......a vela ich je vzdelanych....a vsukromi maju nazory take,ze nie su viac vitani v spolocnosti ,do krorej boli pozvani.agresivne reaguju hned na druhej navsteve,ak niecoo nie je tak,ako oni chu.aj nazor.......nie su ochotni k dialogu.ale ak agresivnej forme natlaku.....nico podobne.ako dom videla u niektorych pisateliek aj na tomto fore........
viete,niekomu asi nestaci ani desat krat omielany fakt z prava....prepacte,ale ja sa musim pousmiat.co vy v skutocnosti viete o znalostiach renomovaneho pravnika? co mu staci a ako pista a akymi vetami?ja sas tymto nechem dotknut.aby ste to zasa nechapali zle......prepacte mi,ale skutocne piznat branzu prava,e to by ste tym pravnikom museli byt.aby ste vedeli posudit jeho znalosti a prax.......
ale prijimam samozrejem vas nazor laika.ludia maju skreslene predstavy o prave aoko takom.
keby ste boli ako pravnik postavena pred pravny problem,poznali by ste,ze ´´omacky´´ klientovvi alebo obvinenemu nepomozu.ale presne,brilante znalosti prava.tie omacky su akurat tak pre americke filmy/a mozno trochu aj pre americky pravny system poroty/ v eu je to ine.tu zavazi presnost.....a verte,ze omacku pravnici vedia.mali sme zvlasny predmet na pf-retoriku------je to alfa a omega pravnej branze.....musi ju pouzit prokurator v zaverecnej reci..ale nie tak ako si vy predstav ujete podla filmu.a tiez advokat v zaverecnej reci.ale tiez realisticky.ziadne divadlo sa na sudoch eu nekona......
vase postrehy vam neberiem.asi to vidite tak vy s pozicie laika..to je normalne.ale zivot je iny.verte mi.

ja-hoda 21.07.2011 17:46

Proč raději vaše forma než má? Každý má nějakou. Nikde nikoho neurážím ani vás. Kdyžtak napište kde jsem tak učinila a já sklopím zraky a omluvím se vám.
A že vám nevěřím vaše právní rozhledy ohledně islámu.....no prostě nevěřím. Mne jste sáhodlouhými litániemi a absencí právního žargonu prostě nepřesvědčila a jak jsem tu pochopila, ani několik dalších ne. Pravda je, že virtuálně si tu každý může hrát klidně na popeláře nebo chirurga a plnit si tak své dětské sny.
Z vás mám pocit, že byste si tu přála mít skupinu nešťastných s Arabem a pošťourávat se v jejich bolesti, číst smutné příběhy a" učeně" radit a končit větou, že každé smíšené manželství se nutně musí po pár letech rozpadnout, protože vy jiná a spokojená neznáte.......
Jako byste si něco potřebovala ujasnit a "dovysvětlit" vy sama. Tak na mne vaše řádky působí. Omlouvám se, pokud to tak není, ale pak se neumíte vyjadřovat přesně. Protože právo je právě kouzelné v tom, že to co vy tu omíláte týden pořád dokola, umí renomovaný právník opsat deseti trefnými větami........jinak by každý spis vážil ještě tak dvacetkrát víc než váží.......Omáčky:-) právníci moc nemusí.

Neregistrovaný uživatel
21.07.2011 17:03 91.97.49.***

ja vam nepredpisujem formu v akej pisete..takze ja si ponecham svoju formu tiez.,ak dovolite? ;-)
a rozumiem vam ,ak pisete svojou formou.a neprekaza mi to/okrem hrubosti/.
ak sa na to pozriete s mojho pohladu,uvidite,ze niekedy je proste nevyhnutne pouzit pri pisani a formuovani istu ´´formalnu´´ rec.....inak sa to neda povedat spravne.
ale pripustam,ze niekto moze mat s tou terminologiou problem pri chapani.
ja som si to neuvedomila :-\ viete,aj toto sa da povedat slusne.tak ako vy teraz.viete,ja ozaj nevism na tomto fore priestor pre zarty.....to sa da inde.ja som to ponala ako priestor vymienania si nazorov na danu problematiku.a k ozaj chete byt objektivna,musite pripustit,ze akonahle pre niekoho bola dana tema ´´bolesna´´ a nemal protiargument,co by zabvazil.uchalilsa pisatel k hrubosti......ja viem,je tazke priznat si,ze bieco proste neviem.a by sme to odlahcili,ja som pritznala,ze nevim nic o motyke.a ozaj neviem.vzivote som ju nedrzala v ruke.teda pr praci.....a co stalo?hotove divadlo :-D fakt som sa musela smiat.....chapete?niekto nema proste zaujem na dialogu.a tu sme pri koreni veci.pochopili ste ,ze?netreba to dalej rozoberat,ze?
no ale radsej moja forma,ako forma pisatelky ja-hoda.si myslim?
co poviete?
;-)
tak sa mi zda,ze ani my dve nie sme osamotene v nasom nazore na islam..asi poznate viacej podobne zmyslajucich ludi,ze?

Deena 21.07.2011 17:01
Re: unesene deti  

Koste? Bezva napad,ale aby me tam po nastartovani "motoru" neposadil a sam neslez. :-)

ja-hoda 21.07.2011 16:59

Beruska111 - taky si o islámu nedělám iluze a mnohokrát jsem to tady i v jiných tématech napsala a mnohokrát jsem taky napsala, ať si to u nich pytlíkujou jak chtějí. Pro ně jsou v mnohém zase nepochopitelné naše životy. Pokud se mi do toho mého žití nebudou montovat, ať si žijou po svém. Kdo má patent na rozum, aby vyvyšoval jedny lidi před druhýma pouze na základě nějaké víry?
No a jestli se nějaká ženská rozhodne pro život s Arabem a předem si nic nepozjišťuje, tak je pitomá a ponese si důsledky svého neuváženého jednání jedině sama.......ovšem psát tu o sekání rukou, ženských právech a skrytém alkoholismu, když kluk přestal pít furt dokola mi příjde mimo mísu a přínos veškerý žádný......

beruska111 21.07.2011 16:44
K TÉMATU  

tak kdo se rozchazi nebo rozvadi nebo ho exot. boy zklamal??? sverte se teticke

:-) mozna kdyby vase komentare nebyly psane v te hrozne oficialni forme, treba by nekdo byl ochoten komunikovat. .... no, ale musim priznat, ze v nazoru na islam s vami tedy souhlasim

Neregistrovaný uživatel
21.07.2011 16:07 91.97.49.***

mozem poprosit admin ,dal by sa tu viest dialog k danej teme nebyt obtazovany hrubostou inych pisatelov?dakujem....

ja-hoda 21.07.2011 16:05

Já si myslím, že se jedná o agenta - provokatéra, který má za úkol čeřit stojaté vody diskuze v okurkové sezóně, aby se na Orbíku trochu víc klikalo.......
Poněvadž jinak nechápu, jak může někdo stopětasedmdesátkrát furt dokola psát, že je právník, že o arabech ví prakticky všechno, že by ve smíšeném manželství nikdy nežila (jako by jí tu někdo ustavičně přemlouval ke sňatku), že všichni ostatní jsou vulgární a nediskutují podle jejího gusta. Já tu nikde nečtu žádné vulgarity ani hrubost........a emoce???? Ty tryskají právě jen z příspěvků drahé tety.
"Vy ste též pravnica?" "Ne, plastický chirurg!" :-) :-)
A teď ještě odbornica :-) na alkoholismus.......nebo že by jen chtěla vyjančit další holku, které to doma fachčí?????
Některý lidi jsou divnější než jiný.......

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu