A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

Zklamání v lásce, rozchod či rozvod?

08.07.2009 20:49:18 | vic8
vic8
Zklamali jste se v Egyptě? Měli jste tu lásku...přítele, manžela, rodinu? Co vás zklamalo? Využil vás někdo? Tlačil vás někdo ke změně vyznání či způsobu života? Podělte se o to s ostatními. Vám se třeba uleví a ostatním to možná pomůže, už jako cenná rada. PROSÍM VŠECHNY ZÚČASTNĚNÉ, ABY SE VZÁJEMNĚ NEURÁŽELY ! Pište své názory, ale nezapomínejte, že nikdo nejsme perfektní a nejsme soudní tribunál těch ostatních. Do diskuze se samozřejmě mohou zapojit i pánové, i když je teměr nepravděpodobné, že by ztráceli hlavu pro místní ženy v Egyptě jako dámy opačně, ale i váš názor nás zajímá.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Jana VW. 12.02.2011 13:51
RE: RE: RE: RE:  

connies: bože, já tady žádný konkrétní případ zatím nepopisovala, pouze obecně konstatovala ;-) A to, že ti u nás muž podrží dveře a dá ti v nich přednost, tak to snad tady rovněž patří, resp. mělo by patřit k základním pravidlům slušnosti :-) ;-)

connies 12.02.2011 13:43
RE: RE: RE:  

bože, vy tu vypisujete príklady skutočne vhodné a porovnateľné s tými, s ktorými sa stretávame v rámci dovoleniek :-) tak si spomeniem aj ja na pána Araba, ktorý vyšiel z toalety bez toho, aby si počúraní umyl ruky a išiel mi ju podávať...som slušná, ruku som prijala, no vzápätí si ju išla umyť ja, keďže som bola cestou k obedu...o tom, že si tie ruky neumyl viem od muža, ktorý bol na toalete vedno s ním...má toto niečo spoločné s tým, ako sa správajú naši a oni v rámci "hlbokej zamilovanosti?"
JanaW - ja som bola včera na nákupe a mladík mi nielen že dvere otvoril, dokonca ich aj pridržal, aby som mohla dnu vojsť... ;-) takže milé dámy, ak kvôli tomu, že sa nejaký postarší pán, ktorému je už v jeho veku lauter jedno ako vyzeráte, lebo sa nechystá baliť, máte stále názor, že Arabi sú lepší atď. pokojne ho majte, neberiem vám ho, len skutočne neviem, či sú toto adekvátne príklady ;-)

Magdalenka 12.02.2011 13:03
RE: RE:  

Tak se mi teď vybavil zážitek z Tesca, kdy jsem se asi v osmém měsíci těhotenství valila mezi regály a vrazil do mě košíkem postarší pán. Na místo sebeméněslyšitelnější omluvy mi řekl, že co bych chtěla, mám přeci chodit vpravo!!! Ten samý pán na mě ještě asi po pěti minutách houknul, že ať si uklidním toho spratka (o kousek dál se vztekal asi 5letý klučina). Sem se ani nenamála vysvětlovat, že není můj, protože bych nejspíš dosatala vynadáno, že ke všemu ještě lžu.
Ještě že je tenhle pán bílá vrána ;-)

Jana VW. 12.02.2011 10:13
RE:  

Zrovna teď naposledy jsem se v průběhu mého týdenního pobytu v Káhiře třikrát setkala s nadstandardní galantností, kdy jsem si v ten moment říkala, že to by se mi u nás hned tak nepřihodilo.

Sindy 28 12.02.2011 09:36
RE: RE: ha ha ha  

Connies:tebe si vždy ráda přečtu i když se to těchto témat nějak aktivně nezapojuji.S posledním příspěvkem souhlasím od začátku až do poslední tečky.Lépe to ani vystihnout nešlo :-D

connies 12.02.2011 08:44
RE: ha ha ha  

máš pravdu, je to naozaj na veľmi dlhú debatu, ale zasa si nepoužila najlepšie príklady, tí chlapi čo sa do autobusu derú hlava-nehlava ťa nemali záujem baliť, takže...myslíš si, že arabkovia po x rokoch manželstva sú takí istí plamenní ako v počiatkoch? akurát ich zaujíma to, čo aj našich, čo máme na večeru :-) mne sa ale naozaj hnusia ženské, ktoré využívajú prachy manžela na svoje akože sa odreagovanie z domácnosti, lebo sú totál vyčerpané, tam ich prvý arab svojím úsmevom (mimochodom perfiš nacvičeným) oslní a ony potom celé roky básnia o nich ako o niečom nadpozemskom, v hlave si premietajú ako im bolo v ich náručí superne a píšu o tom s takou "oddannosťou", že sa nestačím diviť. Iný príklad sú mladé dievčatá, mnohé neskúsené, prvýkrát na "exotickej" dovolenke a rozčarované správaním mladíkov, ktorí sa popri práci zabávajú. NETVRDÍM ALE ŽE SÚ TAKÍ VŠETCI! Aj medzi nimi sú výnimky...ber to aj z pohľadu mužov, vidí babu, ktorej kilá pretekajú z obtiahnutého pásu bedráčov a svoju pneumatiku ešte vystavia na obdiv tričkom s holým pupkom, veď nech každý vidí ako sa mám dobre :-) tú babu u nás ťažko bude nejaký chlap velebiť, zato arab áno...prečo? Nášmu sa to asi nezdá príliš vkusné a arab, v duchu vidiac možné prachy v hollywoodskom scenári pokračuje...teraz to možno vyznie ako by som tým dievkam závidela, nie je to tak, nezávidím, naopak doprajem im, ale nech si vyberajú tak, aby boli naozaj šťastné a nie po roku dva plakali, že boli kruto oklamané, lebo poniektoré sa do tých vzťahov hrnú tak rýchlo, až to bije do očí a ja si potom len kladiem otázku - vydala by sa doma za muža po dvoch týždňoch poznania? a na záver čestné prehlásenie - áno, aj ja som prežila intenzívne balenie, miestami až príliš búrlivé, ale skôr ako som sa dala opantať, napriek horúcemu slnku, som používala rozum, vyplatilo sa :-)

Teja 12.02.2011 00:25
ha ha ha  

Vím, že generalizovat je blbost, bylo to také myšleno poněkud s nadhledem.
Taky jsem nikde neřekla, že všichni češi jsou burani, to bylo myšleno tady na pana hahaka. Nicméně jen za poslední dva dny... Místo aby mě jistý muž, který viděl, že nastupuji před ním do tramvaje, nechal nastoupit, začal se drát hlava nehlava, málem mě shodil ze schodů. Řidič autobusu po mě před nemocnicí řval, že "lezu do autobusu jako na procházku"(mohl předpokládat, že nemocnice slouží nemocným lidem, neboť je odvozena od slova nemoc, a já se tam sotva došourala),čili je zvýšena pravděpodobnost, že lidé budou mírně imobilní, prostě, já těch galantních potkávám opravdu málo. Hodně málo. Nejgalantnější je snad náš vietnamský prodavač ve večerce, který, i přesto, že po zavíračce ještě do noci počítá zboží, je ráno příjemný a ochotný. Ale, na druhou stranu, abych nehanila jen chlapy. Je to dle mého názoru částečně ženská emancipace, která nám ty naše Pepany napomáhá lenivět.Proč by se namáhali, když si zvykli, že spoustu věcí jsme nejen schopny, ale i ochotny udělat za ně.... To je na dlouho, taková diskuze. Já si za svým taky stojím. Nejúčinnějším lékem snad je pak syndrom raněné labutě:)

connies 11.02.2011 08:04
RE: RE: RE: RE: RE: ha ha ha  

veľmi s tebou Teji nesúhlasím, vždy mám a aj budem mať názor, že aj naši chlapi sú milí, inak by som nebola tak dlho zamilovaná do jedného muža :-) a nemysli si, že ma uhnal na prvý pohľad...arabskí muži sú iba iného rázu, pôsobia šarmatnejšie, každý jeden z nich má pohľad, ktorý na ženu vie zapôsobiť, to je pravda, a aj to, že čo sa lichôtok týka, sú v tom skutoční majstri, ale treba si všímať aj to, že on nemá problém povedať you is beautiful ryšavej so 150kg či blondíne alebo brunete s 50kg, ani takej, ktorá vekovo rozhodne nepatrí medzi už ani strednú generáciu, toto som u našich mužov ešte nevidela, ale možno som len bola slepá, kto vie? už som sa raz vyjadrila a za tým si stojím, nie sú o nič lepší ako naši muži, ani horší, sú to skrátka muži, s ktorými je občas dobre, aj zle, len arabskí majú jednu výhodu - nálepku akejsi exotickosti, ktorá láka... ;-)

Teja 11.02.2011 00:15
RE: RE: RE: RE: ha ha ha  

Já bych i věděla, proč slečny hledají v trochu orientálních vodách... Jejich chlapi jsou alespoň v začátku galantní, a nechovají se už od začátku jako burani třeba jako haha- jsi toho živým důkazem. Ono je někdy těžké si zamést před vlastním prahem, co:))))

connies 10.02.2011 21:46
RE: RE: RE: ha ha ha  

slnečné brýle som už dôkladne preleštila :-) lenže chybu v mojej "neznalosti" musím ospravedlniť tým, že doposiaľ som ešte ani jednu ženskú nepočula nahlas reagovať na plnosť istých mužských partií, kdežto mužov na umeliny áno, ale opäť moja chyba, keďže sa vyvaľujem vždy len v blízkosti vyvaľujúcich sa mužov...no ani tak nie dobre, ani tak :-)

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu