A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

Zklamání v lásce, rozchod či rozvod?

08.07.2009 20:49:18 | vic8
vic8
Zklamali jste se v Egyptě? Měli jste tu lásku...přítele, manžela, rodinu? Co vás zklamalo? Využil vás někdo? Tlačil vás někdo ke změně vyznání či způsobu života? Podělte se o to s ostatními. Vám se třeba uleví a ostatním to možná pomůže, už jako cenná rada. PROSÍM VŠECHNY ZÚČASTNĚNÉ, ABY SE VZÁJEMNĚ NEURÁŽELY ! Pište své názory, ale nezapomínejte, že nikdo nejsme perfektní a nejsme soudní tribunál těch ostatních. Do diskuze se samozřejmě mohou zapojit i pánové, i když je teměr nepravděpodobné, že by ztráceli hlavu pro místní ženy v Egyptě jako dámy opačně, ale i váš názor nás zajímá.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
24.09.2017 16:30 46.16.121.***

A ještě něco - jestli se ti podaří se tady rozvést v jeho nepřítomnosti, tak počítej s tou horší možností, že chlapec v egyptě na to nebude brát ohled - pro něj budeš stále jeho ženou. A to by pro tebe znamenalo, aby ses ani náhodou neodvážila na nějakou dovolenou s novým mužem do egypta nebo do nějaké podobné islámské země - jsou schopni tě zadržet za bigamii a ten fakt není legrace......Nějaké papíry zevropské veřící země je nezajímají....
Náhoda je blbec, můžou tě zachytit v nějaké letovisku a nějaký policista tě najde v rejstříku hledaných "manželek"......a už to jede.
Prostě budeš muset jezdit na dovolenou už jen k Baltu.
Jestli se chceš na něco zeptat, tak klidně napiš. Zabývám se podobnými tématy a religionistikou.

Neregistrovaný uživatel
24.09.2017 16:25 46.16.121.***

Tak pokud byl tvůj sňatek superlegalizován na české ambasádě v Káhiře - je to stejné, jako kdyby byl legalizován tady na matrice....TUdíž jsi i pro české úřady vdaná a provdat se momentálně nemůžeš......
Kdybys sňatek nelegalizovala v ČR - byla by jsi pro české úřady svobodná, ale jen ty sama víš, že to není pravda, jestli bys byla schopná to risknout a provést v podstatě trestní čin - kdyby ses znovu vdala tady v ČR a "prasklo" to na tebe - tak by tě stíhali za podvod.....
A pak - myslím, že v době internetové komunikace a sociálních sítí by tě ten tvůj "ex" rychle vypátral a udal.....
Takže máš jen jednu možnost: shromáždit si všechny doklady, oddací list, sehnat dobrého právníka a podat žádost o rozvod, aby vás rozvedli v jeho nepřítomnosti.
Doufám, že nemáš s ním děcko....
No, Good Luck, co sis zavařila s tím čokoládovým chlapcem, to si teď musíš odpykat.

Neregistrovaný uživatel
23.09.2017 13:41 5.169.102.***

Zapomnela jsem se podepsat: Tereza

Neregistrovaný uživatel
23.09.2017 13:40 5.169.102.***
Rozvod s Egypt'anem  

Zdravím všechny přítomné, potřebovala bych radu.
Vdala jsem se v Egyptě ale po několika letech jsem Egypťana opustila a vrátila se žít zpět do České republiky. Mám novou známost a chtěli by jsme se vzít jenže Egypťan se odmítá rozvést v Egyptě. Sňatek nikdy nebyl legalizovan/ registrován na matrice v Brně ale egyptský oddací list byl v káhiře přeložen do češtiny a superlegalizovan českou ambasádou v Káhiře.
Zajímalo by mě zda se mohu znovu vdat i bez toho aniž by se Egypťan v Egyptě nerozvedl? :-\ Zkoušela jsem se s nim na tom domluvit jiz několikrát ale jeho to samozřejmě nezajímá :-)) :-@
Předem dik za jakýkoliv rady a odpovědi :-)

Neregistrovaný uživatel
26.10.2016 07:35 185.47.177.***
Jiný dotaz /vízum  

Dobrý den,

specifický dotaz - moje kamarádka si vzala Egypťana v 2011, manželství superlegalized matrikou v Brně, v současné době čeká na rozvod. Za cca měsíc by měli být rozvedeni.Začátkem prosince 2016 jí však navíc končí 5 leté vízum, manžel jí samozřejmě nepodepíše další pobyt na 5 let!!!! Chtěla by dále zůstat v Egyptě a snad si někoho opět najít. Mají spolu syna - 2 roky, ale ten bude svěřen do péče manžela. Právník jí doporučil, že může visa prodloužit, pokud předloží rodný list dítěte, ten však asi ztratila, včetně pasu, jehož platnost končí v 07/2017...Má vůbec nějakou šanci prodloužit pobyt? Co by musela udělat, aby zůstala? Jak se chovají egyptské úřady, pokud zjistí, že má propadlé vízum?Je nějaká možnost, jak obejít REZIDENT visa? Může si koupit turistické? Na jak dlouho? Velmi děkuji za jakoukoli odpověď, byť i negativní v její neprospěch. Možná jí to pomůže si konečně dát život zase dohromady.
Petra

Neregistrovaný uživatel
27.09.2016 11:59 195.113.148.***

jak o tom tak přemýšlím tak zjišťuji že je to opravdu hrůza, do čeho jsem se to dala :'( :'( :'(

Neregistrovaný uživatel
27.09.2016 10:20 195.113.148.***

určitě se přiznám a dám vědět jak reagoval. myslím si to taky že mu jedno jestli dcera nebo matka, někdy píšu miluji tvoji mámu

Neregistrovaný uživatel
26.09.2016 18:11 217.196.112.***

děkuji. máte pravdu, byla by to katastrofa je mi to moc líto
s Egypťanem musím přestat psát, zůstane jen bolavá vzpomínka :'( :'( :'( :'( :'(

Neregistrovaný uživatel
26.09.2016 15:26 37.48.3.***

máte pravdu, bohužel jsem žena ve zralém věku a znám jen práci a zase práci, jsem sama manžel mi zemřel před 5 roky.myslelala jsem že láska to je věc která mně už nemůže potkat, ale tento egypťan mne opravdu zaujal, připadal mi jiný.
bohužel vím že to nejde donekonečna lhát ale jak teď ven??? co mám dělat přestat psát nebo se mu přiznat ??? :-( :-( :-( :-(

Neregistrovaný uživatel
26.09.2016 05:43 37.48.3.***

Nebo mám přestat psát??????
ale nevím jestli to dám

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu