A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

změna příjmení muže po svatbě s Egypťanem

10.10.2011 20:51:08 | michaelab
michaelab
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli jste se některá nesetkala se stejným nebo podobným problémem.
V létě jsme se vdala za Egypťana. Svatba byla v ČR, a protože manžel má podle dokladů 3 příjmení, a protože podle českých zákonů můžeme mít maximálně 2, rozhodli jsem se pro jedno společné a manžel podepsal dokument, že po svatbě bude užívat jen to jedno, na kterém jsme se dohodli a požádá o změnu příjmení. Před sňatkem jsme to ověřovali na v egytě, kde právníci řekli, že to nebude problém. Bohužel nám teď, po svatbě tvrdí, že zkrácení příjmení není možné a my jsme v patové situaci..Nesetkala jste se s tím některá? Jak se to dá řešit?
díky za každý příspěvek
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
14.04.2019 12:42 89.24.49.***
Re: změna příjmení muže po svatbě s Egypťanem  

Zavolej na matriku,kam to budeš předkládat a máš po problému.Nikdo ti neposkytne přesnějši info.

Neregistrovaný uživatel
14.04.2019 08:18 194.228.59.***

Áno to viem že nemajú meno po manželovi,ide mi o meno mojej mamy keď budem podávať žiadosť o vydanie slovenského sobášneho listu. Proste mám strach že mi to vrátia naspäť že sú zle údaje preto sa pýtam ako by sa to mohlo riešiť mám teda napísať obe jej mena? Aj za slobodná ak vydatá? :-! Plan mám že napíšem iba za slobodná :-D tak je zapísaná aj v egyptskom sobášnom.

Neregistrovaný uživatel
13.04.2019 12:52 86.49.125.***

A proč nenapíšes rovnou obojí?jak jméno marky za svobodna a současně i aktuální?stejných situací je spousta,tak proč by měl být nějaký problém?jinak např.Egypťanky nikdy nemají příjmení po manželovi.vždy až jejich děti.

Neregistrovaný uživatel
12.04.2019 15:41 62.141.12.***

ahoj, nasla som tuto temu a mam otazku 8-) cakam na prelozeny a legalizovany sobasny list / list je u pravnika v Egypte, ktory mi zabezpeci preklad a legalizaciu... neda mi ale spat jedna vec...v mojom rodnom liste je meno matky za slobodna, momentalne je vydata s inym menom ale ked mi uradnik kazal napisat meno matky napisala som jej meno ako je uvedene v rodnom liste.no a teraz sa obavam co s tym...ked pojdem ziadat o zapis do osobitnej matriky musim uvadzat aj meo rodicov a teraz neviem co mam napisat :-D ci jej meno ako mam v rodnom liste alebo to nove/ ktore ale v sobasnom liste nie je uvedene.bojim sa ze kdesi ktosi na to pride a vratia mi list aby som to opravila a to bude zas dlllllho trvat ach yo.vie niekto poradit co s tym? overuju to uplne presne na nasej matrike?

Neregistrovaný uživatel
28.12.2018 12:11 89.177.120.***
Re: svatba  

Jste stále manželé ?

Neregistrovaný uživatel
05.09.2018 12:28 46.135.47.***
Svatba koncem tohoto roku  

Ahoj holky, koncem roku se budu vdávat v Egyptě. Potřebovala bych vědět jak tam probíhá svatba a jaké dokumenty sebou a co se bude dít pak když chceme žít v Čechách. Děkuji

Hanen
21.06.2014 17:18 178.77.232.***

Psala jsem ti na mail, ale neexistuje :-(.

Neregistrovaný uživatel
21.06.2014 17:17 178.77.232.***

Psala jsem ti, ale mailová adresa neexistuje :-(

Deena 20.06.2014 14:50

Mě přijde, že Ivana Orfi už má a teď se ptá na papíry ke svatbě.

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
20.06.2014 14:10 213.220.204.***

Ivano, víte vůbec co je to orfi sňatek? Je to jen "omluvenka" pro muslima, aby s vámi mohl do postele. Každý z číšníků, barmanů, animátorů atd. jich má sbírku protože není nikde psáno, kolika orfi se může "zúčastnit" ;-) :-D... Vy se ve své naivitě budete cítit vdaná, ale tím, že on ho zahodí jste zase rozvedená...Jeho to k ničemu nezavazuje. Ostatní pro vás budou mít jen pohrdání, protože to je jen " šuk.cí" papír, nic víc. ŽÁDNÁ Egypťanka by neklesla tak hlubko, aby na něco takového přistoupila. To fakt chcete jít do něčeho tak ponižujícího? Je to asi na takové úrovni, jako byste se v Praze postavila na roh Prašné brány, nebo Skořepky ( tam byste za to možná dostala i zaplaceno, tady na to jedině doplatíte!!!). Když nevíte, hledejte informace...

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu