A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

změna příjmení muže po svatbě s Egypťanem

10.10.2011 20:51:08 | michaelab
michaelab
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli jste se některá nesetkala se stejným nebo podobným problémem.
V létě jsme se vdala za Egypťana. Svatba byla v ČR, a protože manžel má podle dokladů 3 příjmení, a protože podle českých zákonů můžeme mít maximálně 2, rozhodli jsem se pro jedno společné a manžel podepsal dokument, že po svatbě bude užívat jen to jedno, na kterém jsme se dohodli a požádá o změnu příjmení. Před sňatkem jsme to ověřovali na v egytě, kde právníci řekli, že to nebude problém. Bohužel nám teď, po svatbě tvrdí, že zkrácení příjmení není možné a my jsme v patové situaci..Nesetkala jste se s tím některá? Jak se to dá řešit?
díky za každý příspěvek
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
05.09.2018 12:28 46.135.47.***
Svatba koncem tohoto roku  

Ahoj holky, koncem roku se budu vdávat v Egyptě. Potřebovala bych vědět jak tam probíhá svatba a jaké dokumenty sebou a co se bude dít pak když chceme žít v Čechách. Děkuji

Hanen
21.06.2014 17:18 178.77.232.***
Re: svatba  

Psala jsem ti na mail, ale neexistuje :-(.

Neregistrovaný uživatel
21.06.2014 17:17 178.77.232.***

Psala jsem ti, ale mailová adresa neexistuje :-(

Deena 20.06.2014 14:50

Mě přijde, že Ivana Orfi už má a teď se ptá na papíry ke svatbě.

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
20.06.2014 14:10 213.220.204.***

Ivano, víte vůbec co je to orfi sňatek? Je to jen "omluvenka" pro muslima, aby s vámi mohl do postele. Každý z číšníků, barmanů, animátorů atd. jich má sbírku protože není nikde psáno, kolika orfi se může "zúčastnit" ;-) :-D... Vy se ve své naivitě budete cítit vdaná, ale tím, že on ho zahodí jste zase rozvedená...Jeho to k ničemu nezavazuje. Ostatní pro vás budou mít jen pohrdání, protože to je jen " šuk.cí" papír, nic víc. ŽÁDNÁ Egypťanka by neklesla tak hlubko, aby na něco takového přistoupila. To fakt chcete jít do něčeho tak ponižujícího? Je to asi na takové úrovni, jako byste se v Praze postavila na roh Prašné brány, nebo Skořepky ( tam byste za to možná dostala i zaplaceno, tady na to jedině doplatíte!!!). Když nevíte, hledejte informace...

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
20.06.2014 11:11 105.202.5.***

Nerozumim otazce.Mate v planu se vzit oficialne na MZV v Kahire,nebo si budete delat v Kahire jen orfi?

• Anonym (1)
Ivana
20.06.2014 01:34 78.108.103.***

Ahoj - budeme s manzelem potvrzovat na orfi snatek v Kahire a jen bych potrebovala poradit jake doklady potrebuji a kde je sezenu.
Nechceme snatek v cechach, protoze se sem ani nechystame ;)
Muzes mi prosim napsat na dbbm@seznam.cz
Moc dekuji

jerry
10.10.2012 16:05 90.177.142.***

hlavně neříkat na české ambasádě že se chcete vzít!!! my sme to s manželem utajili taky protože sem mu donesla pozvánku on si začal vyřizovat visum ale na 28 dni a pořád se ho ptali proč sem letí jestli se tu nechce oženit... jen prostě řekl že letí zamnou jen na dovolenou. no a po svatbě zajdete na cizineckou date papíry a čekáte a čekáte a čekáte a čekáte... my čekáme pobyt už 4 měsíce a to mají na vyřízení 60 dní... taky v Brně!!! něměli sme ještě ani výslech ani kontrolu... hmmm katastrofo

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
09.09.2012 16:05 178.77.232.***

to Magdasobik: mohla by ses mi prosím ozvat na mail mmihaly@seznam.cz ... mockrát děkuji

• Anonym (2)
Dana
14.06.2012 12:57 149.255.82.***

Zdravím a děkuji za odpověď. Ano, asi to bude jednodušší v Egyptě. vyřídila jsem svému příteli Pozvání a už ho dostal...šlo cca 10 dní. ( do Egypta) Oba jsme byli natěšení, jak se brzy uvidíme a ono......NIC. Tedy zatím. Hned druhý den zašel na naší ambasádu v Káhiře a tam mu byl přidělen termín ( 17.7..2012) s tím, že potom mají ještě 25 denní lhůtu na vyjádření a rozhodnutí. Ještě doplním, že jsem mému příteli vyřídila Pozvání na 60 dní s tím, že pokud si zažádá o udělení tzv. "multivíza" , tak bude možné tuto dobu dělit. Abych se přesvědčila, že postupují správně, zavolala jsem na Egy ambasádu do Prahy a tam mi bylo potvrzeno, že jednají v souladu.....atd. a že zřejmě získání turistického víza na Pozvání je opravdu spíše náhoda, protože mnoho mužů z Egy prý uzavírá účelově sńatky s češkami a jinými evropankami, aby se sem dostali......no připadala jsem si jako puberťačka. Takže..............budeme čekat dál. Mám jen strach, že až se vezmeme a náš sňatek úspěšně zlegalizujeme tuším v Brně, tak že ani potom není jisté, že můj ( po svatbě) již manžel dostane povolení k dlouhodobému pobytu . A získat české občanství je pravděpodobně nereálné. Ach jo. Čekat, věřit a doufat. Je mi to jasné. O:-)

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu