A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Hodnocení ubytování

Na poměrně rozsáhlé ploše je rozeseta spousta většinou jednopatrových domků. Při troše fantazie si připadáte jako v malé vesničce. Kapacita hotelu je prý cca 1 500 hostů. Pokoje v přízemí mají propojenou terasu a ty v patře pak samostatný balkon. Všude je pohodlný, dřevěný nábytek. My jsme obývali pokoj č.3408 v 1. patře, odkud jsme měli krásný výhled na moře, areál s bazénem a restaurací a od vchodu na hlavní příjezdovou cestu a aquapark. Pokoje jsou prostorné i s jednou přistýlkou a najdete tam TV, miniledničku, trezor(zdarma), malý konferenční stolek se 2 židlemi, odkládací pult, kde je možné uskladnit popř. kufry, obuv apod. Dále pak stůl (nemohu najít vhodnější výraz) se 3 šuplíky. V předsíňce je velká vestavěná skříň se zasouvacími dveřmi + otevřený prostor, kde je umístěn trezor a pod ním minilednička + další volné přihrádky. Koupelna je také dostatečně velká, sprchovací růžice je opravdu připevněna napevno, ale nám to žádný problém nedělalo. Pravidelně byly doplňovány malé umělohmotné flakonky se sprchovacím gelem a šamponem, vatové tyčinky a najdete tam i 2 koupací čepice. Samozřejmostí je zde poměrně výkonný fén na vlasy. Vzhledem k tomu, že jsme bydleli v patře měl náš pokoj kopulovitý strop, což mu dodávalo ten správný orientální nádech a nabyli jsme dojmu, že se v tomto prostoru drží teplo, takže po příchodu zvenčí nebylo na pokoji až tak velké horko. Klimatizace fungovala bez problémů, ikdyž byla trochu hlučnější. Pokoje se zamykaly na tradiční klíč a ne na čipovou kartu. Bylo tedy možno sundat klíče, ponechat vloženou visačku a klimatizace pracovala, ikdyž jste na pokoji nebyli. My jsme byli s ubytováním naprosto spokojeni a hodnotíme ho na 1.

Hodnocení stravy

Další oblast, ve které musíme opět dát za 1. Začnu snídaní, která probíhala od 7.00 - 10.00 hodin v hlavní restauraci. Sladké i slané pečivo, palačinky (lívanečky), vafle, tvarohové moučníky a záviny, džemy, máslo, volská oka a vaječné omelety s možností různých přísad - sýrové, zeleninové, salámové apod., různé druhy sýrů, salámů, zelenina. K pití pak postmixy (vždy poživatelné), káva, čaj, popřípadě ovocné drinky (2eura). Ty jsme bohužel nikdy nevyzkoušeli, protože se o nás průběžně stále pokoušel "Faraon" (ikdyž s mírným průběhem) a měli jsme strach, co to pak udělá s naši střevní florou. Obědy se podávaly v hlavní restauraci nebo v restauraci na pláži, kde byl výběr trochu skromnější, ale vždy jste tam našli těstoviny s omáčkami, pizzu, nějaké grilované maso, játra, ryby a přílohy, zeleninu, nějaké ovoce i drobné zákusky. My jsme tady obědvali pouze 3x (vždy při návštěvě rodičů ze Sentida). Chodívali jsme na oběd do hlavní klimatizované restaurace. Mohu vřele doporučit polévky, ať už vývar, který v případě střevních potíží přijde k duhu, tak i například rajskou, zeleninovou apod. Vždy byla polévka velmi chutná. Každý den byla rýže i ochucená, brambory různě upravené, mnoho druhů masa, zelenina a ovoce ( banány, melouny, jablka, hrušky, broskve, fíky apod.). Ovoce bylo naloženo i v nálevu a bylo taktéž dobré. Večeře byly tématické - orientální, arabská, francouzská, plody moře atd. V rohu jídelny pod atrapou šikmé věže v Pizze se vždy pekla čerstvá pizza, která přestože měla trochu jinou chuť než jsme zvyklí,byla výtečná. Na rozdíl např. od Turecka je zde jídlo uloženo v uzavřených nádobách, u každé je štítek s názvem pokrmu ( v češtině ho ale nehledejte). Stejně jako u oběda je velký výběr masa, vždy je nějaká ryba, drůbež, popř. steaky na grilu, gyros, zelenina, přílohy, saláty a opět těstoviny ( většina klientely jsou Italové). No a zákusky a sladkosti? - to je opravdu kapitola sama pro sebe. Nádhera ( i chuťově) až oči přecházely a pomalu nevíte, co si vybrat. Já příliš sladkostem neholduju, ale tady jsem opravdu neodolala. Nejvíce mi chutnaly řezy posypané arašidy a zalité medem. Najdete tu i šlehanou pěnu, různé krémy a vše krásně naaranžované. Jídlo se postupně dodávalo, takže každý si přišel na své. K pití se podávalo pivo, víno ( bílé, růžové, červené), Sprite, Fanta, Coca-cola. Číšníci si postupně zapamatují, co si dáváte k pití a nápoje vám pak nosí. Pokud je potěšíte nějakým tím malým spropitným, budete se mít úplně královsky.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Ani pláži nemůžeme vytknout nějaké vady. Byla poměrně rozlehlá, s dostatečným množstvím lehátek i slunečníků. Většina lehátek byla dřevěná s molitanovou matrací, takže poleženíčko bylo opravdu příjemné.Z části byla lehátka umělohmotná, taktéž s matracemi. Na pláži, u bazénu i v aguaparku jsou pulty, u kterých si oproti kartám vyzvedáváte suché osušky, pokud není příliš rušno, dokonce vám přijdou osušky na vaše lehátka natáhnout. My jsme vždy večer vraceli osušky zpět a zřejmě tak dělali i ostatní, protože nikde nebylo vidět osušky pověšené na terasách nebo balkonech. Při vzpomínce na jiné hotely, jejichž balkony byly ověšeny různobarevnými osuškami, hodnotili jsme toto velice kladně, nekazilo to vzhled. U pláže byla v korálu vyhloubena malá laguna ( teplotu nedokážu odhadnout, ale bylo to asi dost), ve které jste se mohli oddávat nejen šnorchlování, ale i jiným vodním radovánkám ( nesmí se ovšem házet s míčem), ikdyž visela červená vlajka. To znamená, že není přístup z mola na otevřené moře. Za dobu našeho pobytu byla vyvěšena asi 5 dnů. V laguně jsme viděli spoustu rybek, rejnoka a manžel i murénu. Já jsem také poprvé strčila hlavu pod vodu a musím říct, že je to paráda. Kluci šnorchlovali i pod molem a zřejmě jim nadšení z tohoto přetrvá i do další dovolené. Byli naprosto unešeni. Voda byla průzračná, osvěžující. Pokud ovšem není povolen přístup do moře, moc se netěšte na nějaké osvěžení, protože i teplota vody v bazénech byla okolo 30 stupňů. Ale na druhou stranu, jeli jsme tam za teplem, takže s teplíčkem je třeba počítat. Co nás velmi mile překvapilo oproti minulým rekreacím, že ať jste přišli k moři, bazénu nebo aquaparku v kteroukoli denní hodinu, vždy jste našli volné místo. U pláže jsou 2 bary s velmi příjemnou a milou obsluhou. Dostanete tam alkoholické i nealkoholické nápoje v době od 10.00 do 24.00 hodin v rámci all. Chodívali jsme tam i posedět po večeři. Vždy nás vítali a po malém bakšiši už věděli, co mají přinést a skleničky byly stále plné.

Hodnocení personálu hotelu

Co říci k personálu? Pracovití a přesto usměvaví a vždy ochotní, ať už se jedná o úklid na pokoji, tak přes všechny, kteří se starají o údržbu hotelu, zahrady i bazénů a pláže. Na pokoji bylo denně pečlivě uklizeno, vyměněny osušky i ručníky, vytřeno, doplněno vše, co bylo potřeba. 99 % personálu tvoří muži, v době našeho pobytu jsme se setkali pouze se 2 ženami. V barech vás většinou obslouží hned a pokud je zrovna plno, chviličku si na nápoj počkáte. Nejsme na dostizích, ale na dovolené. Jak už jsem psala, pokud jim dáte nějaké to "všimné", pamatují si vás a pak už vás uvítají slovy, zda si dáte to, co minule. V takovém horku a při takové naplněnosti hotelu - opravdu před všemi smekám. Animační programy jsou skutečně pouze pro jiné státní příslušníky, ale nám to až tak nevadilo, syn se nejraději celé dny cachtal v moři nebo v bazénu a my taktéž.

Celkový dojem, přístup personálu

Musíme konstatovat, že i po značných nepříjemnostech s ubytováním v hotelu na počátku, byla toto naše nejlepší dovolená ze všech. Poslední 2 roky jsme byli v Turecku, hotel Lonicera World a byli jsme velice spokojeni. Proto jsme měli trochu obavu, zda bude náš výběr obdobný. Skutečnost předčila naše očekávání. Jedinou vadou na kráse byl opravdu přístup CK EXIMtours a jejich slovenské delegátky. Na druhou stranu delegát Karem Ali ( pro nás to byl ale Mireček, tak jako ve filmu Básníci....) byl skvělý, jediný se nám snažil pomoci.Vzhledem k tomu, že studoval češtinu u nás, velice dobře hovořil česky, takže jsme si pěkně popovídali i o životě a zvycích v Egyptě, o tom jak se mu žilo u nás. Z výletů jsme absolvovali vyjížďku ponorkou ( Seascope), ale za cenu 100 eur - 2 dospělí+1 dítě, a to jsme měli slevu 30 eur, to nebyla žádná sláva. Co tedy závěrem? Úžasné, krásné a pohodové. V příštím roce se asi podíváme zase někam jinam, ale už dnes vím, že se do Akassie ještě někdy určitě podíváme.

Fotogalerie

Další recenze hotelu