A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Hodnocení ubytování

Po příjezdu do hotelu v 7:30 nám bylo sděleno,že náramky a pokoje dostaneme v 10:00.Přesně úderem desáté hodiny jsme měli náramky i klíče od pokoje.Bydleli jsme v domečku 34(my měli pokojík 3409) V patře s výhledem z balkonu na moře přes bazén u hlavní restaurace. Z druhé strany výhled na aquapark takže super.Kousek od aquaparku,recepce,hl. restaurace,sice dál k pláži,ale to nám vůbec nevadilo.O vybavení pokoje tu už bylo napsáno hodně,vše souhlasí,dostatek místa na vše,denně uklizeno,čisto,zvířátka taky byli:-D Klima celkem moderní,dá se nastavit,mě se zdála trochu hlučná,ale dá se při ní spát. Velké pohodlné postele.Žádný zvířátka.

Hodnocení stravy

Strava se podávala na více místech.Snídaně a obědy jak v hl.restauraci tak v aquaparku,obědy navíc také v plážové restauraci.My jsme na snídaně a obědy chodili do aquaparku jelikož jsme se nemuseli tlačit v té hlavní.Také byla lépe klimatizovaná a nebyla naplněná ani z jedné třetiny.I personál se nám tam pozdával více příjemnější,usměvavější,ochotnější(než jsme dosedli na místo už jsme tam měli vodu a džus).Sice o něco málo menší výběr než v té hlavní,ale pořád to na nás bylo hodně.Na snídani vejce(vařená,smažená),vafle,lívance,rúzné druhy sýrů,salámů,pečiva-slaného,sladkého,baget atd.,zeleniny,ovoce,salátů.Samozřejmostí byly různé druhy čajů,káva,džusy jen ráno.Na obědy i večeřer ůzné druhy masa,rýže,těstoviny,hranolky,ryby,mořské plody sice byly jen jednou,velký výběr ovoce i zeleniny,salátů,melouny jsme měli každý den(červený i žlutý).Velký výběr zákusků jsou naprosto výborné.Občas k večeři míchané drinky,taky mňam.Za 10 dní jsme neměli na talíři stené jídlo.Z kuchyní 1x italská,2x mezinárodní,ostatní dny egyptská. V plážový restauraci jsme byli jen jednou a taky jsme se tam v pohodě najedli.Vodu do lahví načerpáte opravdu kdekoli,někdy teda byla teplá,že se nedala pít,takže se šlo čerpat jinam,ale to nrbyl problém. V restauraci aquaparku se dá jít i na pozdní snídani do 11 hod.Bylo to do 12,ale díky ramadánu opět o hod. zkráceno.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

My jsme za celou dobu ani jednou neleželi na lehátku u moře,ale vždy tam bylo dost volných lehátek.Chodili jsme šnorchlovat z mola,takže žádné ležení.Mola jsme střídali a šnorchlovali jsme celý den.2x jsme měli bílou vlajku,2x červenou,ale ta se při odlivu,což bylo kolem 14 hod změnila na žlutou,ostatní dny byla žlutá.Korál je nádherný,je to jeden velký útes,kdo se nebojí potopit tak uvidí nádherný podmořský život.Při žluté vlajce jsou ještě poměrně velké vlny,ale dá se to zvládnout,i náš 9 letý syn s námi bez problémů šnorchloval.Výhodou ,že je zde hloubka byla skutečnost,že jste mohli pořídit nádherné podvodní fotky a video a nikdo vám nemohl kalit vodu tím,že se procházel po dně. Ráno mezi 8:30 - 9:30 plave každý den od jižního k severnímu molu nádherná želva.Nádhera.Ikdyž plavala pomalu,nestačili jsme ji.V laguně jsme byli jen jednou-nic pro nás,ikdyž pro děti je to dostačující. Aquapark je prostě suprový.boží. Vždy spousta lehátek a plavčíků.Jeden nahoře co vás šteluje na atrakci,druhý dole vás sleduje,aby jste se neutopili:-D neměli jsme strach tam poslat dítě samotný,opravdu dávají pozor. Skoro všichni umí anglicky.Jeden umí i česky-ahoj jak se máš? Dobře? Jmenuje se Ibrahim a je fajn.Určitě vyzkoušejte všechno je to super,nepřemluvila jsem se akorát na účko,ale pro změnu můj syn tam byl pořád.Černý proužkovaný tobogán vynikající.

Hodnocení personálu hotelu

Personál-recepce-vynikající. Uklízeč našeho pokojíčku se jmenoval Ayman suprový chlapík-byl příjemný,bezproblémový,věci jako doklady,mobily,foťák,peněženku jsme měli normálně ležet volně na stole a nikdy se nám nic neztratilo. Plavčíci v aquaparku fajn-samý úsměv samá otázka,pořád se na něco ptali. Personál v restauraci aquaparku-vynikající-mezi dveřmi vás vítali,ptali se kolik je vás,usadili ke stolu,příjemný. Personál v hlavní restauraci se už tolik neusmíval,asi měli více práce,ale vždy ochotný. Personál v jaccuzi baru -ochotný, příjemný,rychlý,usměvavý. Personál v pool baru už tak ochotný nebyl,otrávený,ne moc příjemný,ale jen ten co tam byl odpoledne. V plážovým baru jsme byli jen jednou takže nedokážu posoudit. Neříkají si o bakšiš,ale jsou rádi,když jim nějaký dáte.

Celkový dojem, přístup personálu

Taky se dá jet hotelovým busem do zátoky 10 min od hotelu 2x denně,ale je to organizovaná akce,musíte se držet ostatních,ale jsou tam zase jiný korály než v Akassii.Jezdí vždycky jeden plavčík z mola,střídají se. Ženský dávejte si bacha na plavčíka jménem Nasr. Procházky po Akassii jsou fajn,ale taky se dá jít podél moře k jednomu nebo druhému hotelu.My jsme chodili od jižního mola k hotelu Carnelia. Je tam spousta tůněk a v jedné z nich bydlí velká muréna,jen se nechtěla ode mě nechat fotit,jen natáčet:-D V další tůňce bydlí perutýn,rybky které jsme u nás neviděli.Vím,že se to nemá,ale chodili jsme je tam krmit,baští vám z ruky. Byli jsme jen na jednom výletu-Abu Dabab zorganizovaný přes exim-slovenkou Evou z hotelu Dreams.Jeli jsme s Maxem(už tam není),slovákem Ludem,posbírali pár lidiček v ostatních hotelech a jelo se. Na místě na nás čekali další jejich spolupracovníci. Já,syn a jeden anglán jsme šli šnorchlovat-dostal nás na starosti kluk jménem Ahmed(jsou tam dva,takže ten první). Napřed se plavalo na želvy,to byla taková rychloakce,viděli jsme tři želvičky,jednoho rejnoka a zpět.Pak byla 15 min. přestávka a druhá akce jak Ahmed říkal "relaxační".To se plave podél korálu,tam jsme potkali crocodilefisch:-D,perutýny,mantu,a jiné.Ahmad byl fajn,ukazoval,vysvětloval,vyfotil to co bylo hlouběji. Manžel se byl potápět s bombou-poprv%

Fotogalerie

Další recenze hotelu