A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Hodnocení ubytování

Do hotelu jsme přijeli kolem půl sedmé ráno egyptského času. Již z letiště s námi jela v autobuse delegátka a poprvé, za celou dobu co využíváme CK, s námi šla do hotelu a vyřídila ubytování (cestovali jsme s CK Firo tour a do hotelu jsme jeli společně s klienty od Čedoku). Ubytování jsme dostali asi v deset hodin dopoledne. Zavazadla i nás odvezli z recepce sympatickým pidiautíčkem. Jednalo se o prostorný bungalov se dvěma přistýlkami, které ale byly v podstatě nepoužitelné, což nám ale nevadilo, jelikož jsme již předem počítali s tím, že dětem dáme pro jistotu matrace stejně na zem, aby nám nepadaly z postelí. K bungalovu patřila terasa s plastovým nábytkem a pěkným výhledem na moře (výhled na moře má 90% pokojů). Vybavení bungalovu plně odpovídalo popisu v katalogu: klimatizace (tu jsme ale vzhledem k počasí nepotřebovali), telefon, TV se sat., stolek, židle, trezor, dostatek skříní a poliček na uložení věcí. Součástí byla i obrovská koupelna s vanou i sprchovým koutem, ze které by šikovný zedník mohl vykouzlit "malý zázrak". Takhle byla koupelna zcela dostačující, avšak na egyptský způsob, tzn. spárovací hmotou zapatlané kde co, nešťastně řešená vana, kdy při sprchování tekla voda po schodech do celé koupelny. V případě sprchování ve sprchovém koute se voda zastavila tesně před záchodem:-) Teplá voda byla k dispozici v malém bojleru, pro čtyřčlennou rodinou to bylo spíše nedostačující. K dispozici je fén, v lahvičkách potom šampón, sprchový gel, tělové mléko, dostatek ručníků a osušek. Úklid probíhal každý den, jeho kvalilta záležela na daném uklízeči, kteří se za našeho pobytu akorát měnili, takže to bylo poznat. Zvířátka z ručníků se nekonala ani po bakšišném. Úklid probíhá v době od 9:00 do 17:00 hodin, ale párkrát se nám stalo, že na nás uklízeč klepal již v 8:30, zavěšenou cedulku na dveře uklízeč respektoval. V jedné ubytovací jednotce jsou dva bungalovy, spojené dvojitými dřevěnými dveřmi bez kliky (zvukově příliš neizolují, takže záleží, jak hlučné máte sousedy:-) Ihned po příjezdu se nám podařilo zablokovat trezor, takže jsme ho vůbec nepoužili. Závady na pokoji zřejmě odstraňují bez problémů, nám přišlo asi 5 egypťanů spravit kapající vodu v koupelně, ačkoli jsme o to vůbec nežádali. V době našeho pobytu byl v bungalovu a v jeho okolí naprostý klid a soukromí, spalo se nám dobře, výhled na moře byl krásný a s určitými nedostatky jsme počítali, takže ubytování hodnotíme na 1-.

Hodnocení stravy

Strava je nejslabším článkem hotelu, určitě neodpovídá 5*. Z námi navštívených hotelů v Egyptě byla jednoznačně nejslabší, už po 2 dnech se mi dělalo špatně jen při příchodu do jídelny. Na oběd a večeři bylo v podstatě to stejné, každý den se sice snažili dělat jídla na jiný způsob, chuť však byla stejná. Základem bylo kuře, nějaké hovězí maso, ryba, brambory a rýže, jeden kuchař připravoval těstoviny. 2x se venku grilovalo, ale maso bylo dost tuhé. Občas některý z kuchařů dělal směs na pánvi, jednou to byly krevety se zeleninou, jednou jsem tam viděla mušle, několikrát kuřecí křídla, ale byly to pouze ty konce, takže maso žádné. Mně jako vždy chutnaly egyptské polévky a některé druhy pečiva. Zákusky byly stejné jako všude v Egyptě, ovoce málo, pro nás spíše neobvyklé druhy, ale co by člověk v zimě chtěl (pomeranče, občas banány, guave, kurma, datle, k snídani někdy grepy); zeleniny byl dostatek. Líbilo se nám, že pro pití jsme si chodili sami, 2 druhy džusů, káva a čaj byly k dispozici samoobslužně, pro pivo, víno, alkohol, krabicové džusy a nealko, se chodilo k baru, takže se nestalo, že bychom čekali na pití a ještě dostali něco jiného než jsme si objednali. Co bylo poměrně nepříjemné a nemělo by se v 5* vyskytnout, byly plastové lžičky v hlavní jídelně a v lobby baru (na pláži a u bazénu je to pochopitelné, ale v hlavní jídelně u večeře....). Některé lžičky byly rozbité a podle jejich stavu je pravděpodobné, že je používají opakovaně. Kovové lžičky byly spíše výjimečně. Snídaně byly v době od 7:00 do 10:00 a jejich nabídka byla bohatá, ovšem ve většině vaječných jídel byly skořápky. Oběd 13:00 - 15:00 hodin; večeře 19:00-22:00. Nikdy se nám nestalo, že bychom čekali na stůl nebo neměli uklizeno, spíše naopak, jak si člověk nedojezené jídlo nepohlídal, v nestřeženém okamžiku mu ho okamžitě odnesli (bylo evidentní, že personál musí stále vyvíjet nějakou aktivitu, jakmile někdo stál, už dostával od nadřízeného kázání). V době od 12:00 do 17:00 hodin je k dispozici lehký oběd v hlavním plážovém baru (opečené kuřecí kousky s kostí, párečky, rýže, hranolky, zelenina). V baru Aurora je v době od 12:00 do 17:00 hodin hamburger, hot dog, atd., pravděpodobně tam byla k dispozici i pizza, ale tu jsme neochutnali. Od 15:00 do 17:00 zde byla i zmrzlina (vanilka, čoko, jahodová, mango). Lehké občerstvení je k dispozici i u spodního bazénu (zde skoro nikdo nebyl). U všech barů je k dispozici pití, všude jsou i barely s vodou, kávu a čaj + džusy (něco na způsob našeho tangu) si berete sami, ostatní nápoje, včetně pressa vám nachystají. V rámci ALL je 1x návštěva orientální a italské restaurace, my jsme toho však nevyužili. Stravu celkově hodnotíme tak na 3 (možná i s minusem)

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Vzhledem k období byly pláže poloprázdné, zejména ta u spodního bazénu, takže lehátek a slunečníků bylo dostatek. Šnorchlování bylo parádní, každý den bylo k vidění něco jiného. Nejkrásnější korály a ryby byly asi u útesu pod spodním bazénem, směrem k hotelu Serenity, ale i na druhou stranu. Viděli jsme zde i obrovskou želvu a plavali jsme s ní 25 minut. V zátoce jsou zrána a k večeru k vidění perutýni, někteří připlouvají skoro ke břehu, totéž i sépie. V levé straně zátoky (pod barem Ladorada) jsou chobotnice a měnší murény. Viděli jsme i metrovou barakudu, samozřejmě klauny očkaté, trnuchu, olihně a spoustu dalších. Trochu nám vadila výuka surfingu přes celou zátoku bez vyhrazeného místa. Bazén před Aurorou je vyhřívaný a dá se do něj vlézt. Dětský a spodní bazén u bungalovů je ledový. Růžový a bílý autobus neustále pendloval areálem, takže kdo nechce, nemusí pěšky chodit. Plážové osušky je možné vyzvednout na třech místech (pod Aurorou, pod schody u pláže, u spodního bazénu). Vzhledem k rozhlehlosti areálu to vždycky bude někam blíž a někam dál, což nám ale vůbec nevadilo a rádi jsme se prošli. Hodnocení na 1.

Hodnocení personálu hotelu

Personál bez problémů, bakšiš nikdo nevyžadoval. Animační programy byly za našeho pobytu velice slabé (vstup je vpravo vedle hlavního vchodu do hotelu zvenku). Pro děti je ale fajn dětská diskotéka. Našim holkám se líbilo i cvičení na pláži. Tým animátorů je jeden "pro Rusy" a jeden "pro Italy". V hotelu je převaha ruských klientů. Po hlavní pláži chodí neustále "nabízeči" různých výletů, masáží a dalších služeb hotelového SPA centra, na pláži pod spodním bazénem je naprostý klid a soukromí. Hotel nabízí i minigolf, ale běžte na něj určitě za denního světla, protože osvícený není a třeba v 16:00 hodin už nás na něj nechtěli pustit. Je zde i biliár, stolní fotbálek, stoolní tenis a prostor na in-line bruslení (brusle se prý půjčují zdarma na recepci). Na recepci jsme problém nezažili, snídaňové balíčky, odvoz zavazadel, ranní buzení i shuttle bus do Hurghady fungovaly na jedničku

Celkový dojem, přístup personálu

Hotel příjemný, kdo chce pěkné šnochlování a klidný pobyt, tomu bychom, s upozorněním na "slabou" kuchyni, hotel doporučili.

Fotogalerie

Další recenze hotelu