A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Al Nabila Grand Makadi 5* - Úchvatný podmořský život

Hodnocení ubytování

Z celkoveho poctu 30ti lidi z nasi skupiny se druhy den 6 holek odstehovalo, protoze meli na pokoji svaby a nelibilo se jim prostredi hotelu. Já osobně sem byla v přízemí hlavní budovy, pokoj 106. Docela to ušlo, až na to, že nám kolem terasy vedl chodník. Ale zvykli sme si. Úklid každý den, občas přišel človíček jménem Ahmed, kdy si přejeme uklidit a pokud budou nějaké problémy, tak hlásit jemu a ne na recepci. Za bakšiš uklízeli důkladněji a dělali labutě z ručníků. Vše na pokoji funkční, na požádání donesli více židlí na terásku. Scházelo se nás tam víc. Měla sem možnost navštívit i bungalovy, kde byly ubytované kamarádky. Bungalovy jsou krásné s velikánskou koupelnou. Pokud je navíc v dolní řadě kousek od moře, tak člověk obětuje i delší cestu do hlavní budovy. Hlavně je tam větší klid. Na všech pokojích tresory bez poplatku.

Hodnocení stravy

Hlavní restaurace Al Darwish má snídaně od 07:-10:00, oběd 13:00-15:00 a večeři 19:00-22:00. Jídlo každý den stejné, pouze malé obměny. Ale vzhledem k počtu druhů se dalo každý den jíst něco jiného. Chybělo mi tam víc možských plodů. Jen vyjímečně kalamáry nebo krevety. Aspoň že ty ryby byly každý den. Někdy sme do restaurace ani nedošli, ale dali si v baru pod restaurací s hezkým nápisem "Aurora" nebo v baru u zadního bazénu hranolky, hamburgr, párek v rohlíku nebo rybu v rohlíku. Chutnalo vše skvěle a říkali tomu lehká přesnídavka, která trvá od 12:00-17:00. Pak ještě byla pizza od 13:00-16:00 a zmrzlina od 15:00-17:00. Pizzu ani zmrzlinu sem neochutnala. Pro snídani jsou povoleny pouze nealko nápoje. Pro oběd a večeři jsou na stole vyskládané jednotlivé lahve s alkoholem a každý se musí obsloužit sám (mluvím o hlavní restauraci). Barů bylo víc. Cincinnati bar otevřen sice 24 hodin denne, ale AI od 10:00 - 00:00. Bary na pláži otevřeny od 10:00 do západu slunce. U každého bazénu byl jeden a tuším dva na hlavní pláži. Další bar (Aurora) byl pod restarací, a tam probíhaly i večerní zábavné programy. Akorát občas problém sehnat místo. Při výletech brzo ráno rozdávali snídaňové balíčky (docela hrůza ale hlad je hlad) a při pozdějším příjezdu domluvena od CK pozdní večeře v hlavní restauraci. Někdo tu psal v recenzi, že chyběla čokoládová poleva. My ji tam měli každý den. Akorát ta fronta ráno na palačinky.... V baru Cincinnati (neboli u zeber - podle pruhovanych sedacek :-) se da kdykoliv nafasovat balena voda. Coz bylo super. Kafe si nikdy nedavejte v hlavni restauraci, ale take v tomto baru. Maji presso i skvele capucino, vse v ramci AI (od 10:00).

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Pláž pod hlavní budovou krásná, písečná, uklizená, podmořský život lze sledovat hned se vstupem do vody. Bohužel nedostatek slunečníků a lehátek byl každodenním problémem. Bazén u hlavní budovy je na internetových stránkách hotelu uváděn jako vyhřívaný, ale asi jen v zimních měsících. Vedle dětský bazének. Na opačném konci hotelového areálu je další bazén + bar + nová mini pláž. Není sice ještě uklizená, takže nás pokaždé personál upozorňoval, že máme být opatrní, ale je nádherná. Není tam písčitý vstup, ale korálové podloží. Při odlivu se po něm dá chodit a pak je najednou hloubka. Podmořský svět se nedá popsat. Výlet na Giftun je zbytečný. Na tuto pláž nutné boty do vody! Všechny bazény byly čisté. U zadního bazénu i na hlavní pláži stále chybí toalety. Třeba je ještě postaví. Výměna ručníků probíhá standradně. Při ubytování dostanete ručníkovou kartu, kterou můžete denně směnit za čistý ručník. Karta má číslo pokoje, takže kde si ručník vyzvednete, tam ho musíte i vrátit. Místa jsou označena nápisem "towel centre" a jsou u každého bazénu i na pláži. Pokud pojedete ráno na výlet třeba na Giftun, nezapomeňte si vzít čisté ručníky den předem. Nám sice trvdili, že v 07:30 už tam nekdo bude, ale nebyl. Tak sme jim vzali ty krásné bílé z pokoje. V rámci hotelového komlexu jezdí malé růžové busy, které Vás dovezou, kam si řeknete. Jejich zastávky jsou označeny růžovou cedulí. Mimo hranice hotelu sme nechodili, přišlo nám to trošku jako rezervace. Nevýhoda oproti hotelům třeba přímo v Hurghadě, kde vylezete a jste v centru dění.

Hodnocení personálu hotelu

Personál hlavní restaurace bych shrnula jedním slovem. Katastrofa. Nenachystané stoly, ne vždy čisté nádobí, nepříjemní, člověk se musel neustále připomínat. Většinou nás chodilo jíst víc, tak sme si sami uklízeli stoly, protože bychom se nemuseli dočkat. Na recepci byli milí presne po tu dobu, co tam s nama byl delegat. Pak dalsi katastrofa. Ale ostatní personál byl relativně v pohodě. Někdo nám nalil a ani se neusmál, jiný si po pár dnech pamatoval, co kdo pijeme. Nekteri se zajimali, jak se nam libi, kam jedeme na vylet a byli neuveritelne mili. Nekteri si obskakovali jen urcite zakazniky. Prostě to už hodně záleželo na lidech. My se ke všem chovali stejně. Jinak v prostorách barů, na hlavní terase i u bazénu je zakázáno kouřit šišu. Tak sme dělali šíša párty na terase u pokoje. To nikomu nevadilo. Na recepci lze objednat tzv. shuttle bus (autobus mezi hotelem a Hurghadou). První odjíždí v 15:00 a poslední se vrací v 23:15. stojí to 6 EUR / osobu za obě cesty.

Celkový dojem, přístup personálu

Hotel v současném stavu neodpovídá pěti hvězdičkám. Je stále ve výstavbě. Dokážu si představit, že až bude vše hotovo, chodníky, pláže, výtah a pod., bude z toho opravdu luxusní hotel. Ještě by měli najmout kvalitního managera, který dá personálu jasné pokyny a odstraní chaos, co tam často vládne. Pro lidi, kteří hledají krásný podmořský svět, mají trpělivost a neočekávají vše hned je tento hotel určitě dobrou volbou. Osobne se mi tam libilo, ale zase me to neuchvatilo natolik, abych se sem musela vracet. Radej priste poznam zase neco noveho.

Fotogalerie

Další recenze hotelu