A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Al Nabila Grand Makadi 5* - Šokran - děkujeme

Hodnocení ubytování

Rozlehlý hotel s hlavní ubytovací budovou (5 pater) a vilkami pod hotelem směrem k moři. Ti co přijedou ráno, budou asi nadávat na ubytování až v odpoledních hodinách (před 14 hod. to po zkušenosti asi nebude), náramek all inclusive dostanete okolo poledne, abyste mohli absolvovat první oběd a zahájit správný pitný režim. Pod vlivem "správných" recenzí jsem se snažil získat ubytování v hlavní budově, nejlépe od druhého patra výše. Ubytovali nás ve vilce s příslibem výměny podle uvedeného přání v pozdější odpolední hodině (snad po uvolnění pokojů, samozřejmě s případným bakšišem). Po shlédnutí pokoje ve druhém patře jsme od tohoto záměru upustili a ušetřili, dali přednost vilce - prostorná, klidná, nikdo neběhal po chodbách kolem pokoje, nebouchal od dveří ke dveřím a nerušil dotazy, zda jsme spokojeni (hodně hostů si na tento stav v hlavní budově ztěžovalo. Dělo se to i když měli na dveřích cedulku "nerušit", personál opravdu do pokojů přesto vstupoval i když hosté v pokoji odpočívali a nebo léčily střevní problémy!). Pokoj byl bez chyby, i koupelna byla veliká, ale provedení již "fušérské" - úroveň např. obkl. prací bych doma nesnesl, ale chtěli jsme přece do Egypta! Koupelna byla čistá a standardně vybavená. U vilek může být pro někoho problém vzdálenost od pláže a jídelny. Podle mne jsou nejlepší vilky začínající číslem 19 (výhled na záliv a moře) a 15 (bez výhledu na moře, ale v optimální vzdálenosti od pláže a hlavní budovy). V obou případech neabsoulvujete ani "děsivých " 100 schodů na pláž. V areálu hotelu jezdí fialový mikrobusek, který hosty sváží jak v od vilek, tak i na pláž. Čekat až pojede je podle mého mínění více stresující, než vyrazit po svých. Problémy s ubytováním jsme žádné neměli, jednou nefungovala přes noc správně klimatizace, ale není špatné si uvědomit, jak jsme zhýčkaní a co může být pro někoho předmětem agresivní reakce a zkažené dovolené.

Hodnocení stravy

Nebyli jsme v Egyptě poprvé, pestrost stravy neodpovídala našim představám podle deklarované úrovně hotelu. Snídaně bez připomínek, snad malý výběr mléčných výrobků (jeden druh jogurtu). Na obědy jsme nechodili (u pláž. baru je možnost hot dogů, hamburgrů, kuřecích řízečků, hranolky a pod.), takže jsme nebyli tak rychle menším výběrem nakaženi (menší výběr pro nás ale znamenal především z pohledu chutí, které nám vždy nemusí šmakovat např. kvůli použitému koření - jinak jsou zde základní pochutiny jako rýže, brambory, těstoviny, ryby, kuřecí a hovězí maso, polévky, byla na příděl i kachna, krůta, dále výběr různých salátů, zákusků apod. - kdo z nás má doma pravidelně na večeři takový výběr?). Výhradu máme pouze k ovoci. Malý výběr, prakticky pouze meloun a to nebyl vždy a 2x za pobyt hrozny - pro první šťastlivce. Nespoléhat na roznášku nápojů. Je pomalá a neorganizovaná. K dispozici je vždy samoobslužně džus a voda. Piva, vína, koktejlů atd. si můžete dát po jídle co hrdlo ráčí v příjemném prostředí baru - jste na dovolené, zbytečně se nestresujte. Jednou jsme u snídaně reklamovali žluklé máslo - náprava byla po sdělení provedena okamžitě.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

"Pouštní" hotel, poslední v řadě na pobřeží, doposud málo zeleně, ale výsadba neustále probíhá. Pláž písečná, část i přes korálové podloží, ale přesto snadný vstup do vody bez obuvi. Vynikající i pro děti, ale pozor na ty schody - ne každý dospělý natož ditě se s nimi v tom horku snadno smiřuje! Pohled ze zastíněného plážového baru od studeného piva (dá se pít, není to žádná katastrofa) na záliv je božský... Ne všechna lehátka měla matrace. Pokud si chcete vybrat na pláži místo s matracemi , doporučujeme příchod před půl desátou ráno. Bohužel jsou i turisté, kteří si zaberou místa jak na pláži, tak i u bazénu, přebíhají podle chuti a nehledí na ostatní. Většinu času jsou pak lehátka prázdná, ale fakticky obsazená. Fungují zde i úplatky - egypt. dozor pláže vám za úplatu (nevíme kolik, ale několikrát jsme to viděli) položí ráno na lehátka s matracemi jeho ručníky a když přijdete, za bakšiš vám lehátka přenechá. Ve vodě uvidíte ryby, za kterými z jiných hotelů jezdí šnorchlovat. Nekrmit - nám buchty chutnají, ale oni po nich zdechají. Troufáme si tvrdit, že v oblasti Hurgády je to jedna z nejkrásnějších hotelových pláží ke koupání, přístupu do vody i z pohledu panorama.

Hodnocení personálu hotelu

Majitel hotelu je Egypťan, obsluha je egyptská. Je to nový hotel, personám získává zkušenosti jak se zvládáním provozu, tak i ve vztahu k mezinárodní klientele. Nemá za sebou asi zkušenosti 5*řetězců typu Hilton, Radisson, Mövenpick apod. Nebude asi proto vždy všechno podle vašich 5* představ. Pár základních slovíček nebo jednoduchých frází, která se naučíte v arabštině, vám pomohou navázat lépe kontakt s personálem a možná přiinést i výhody. Platí ale jako všude - jak vy k nim, tak oni k vám. Snaží se chovat jako hostitelé, chovejte se proto prosím také jako hosté. Obsluha býla vstřícná a ochotná. Můžete se vztekat, že vás nepustí na pláž sousedního hotelu, ale mají to zakázané a mohou přijít o práci, pokud to udělají. Můžete si zanadávat , že obsluha by měla být rychlejší a vy máte tak nesnesitelnou žízeň, ale zkuste v tom horku dělat to samé od rána do večera. Jste vážení v Egyptě a na dovolené, nekažte si ji malichernostmi. Aroganci jsem viděl spíše ze strany hostů než personálu. Žádosti o pivo pronesenou česky způsobem "tak bude to už, nebo tě mám jít zvednout" egypťan určitě nerozumněl, ale výraz tváře a gestikulace krajana byla naprosto výmluvná. Trvale jsme se setkávali s tím, že většina hostů za projevenou službu nedokázala ani poděkovat. Klasický nabubřelý projev nejen českého turisty... Slabinou jsou animátoři - na 5* hotel naprosto slabí, program bídný. Baví se především děti, pro dospělé není program na úrovni. Mladí hosté se zde mohou večer nudit, protože není možnost volby kam se večer zajít pobavit.

Celkový dojem, přístup personálu

Nabila se líbila. Rád bych hotel klidně opět navštívil, až bude vše dokončené (výsadba zeleně, plánované chodníky, další bary na pláži atd. Hotel má všechny předpoklady být místem pro pohodovou dovolenou a je otázkou, zda se pro nás najde místo (a za jakou cenu), až hotel po dokončení začnou naplno nabízet třeba německé turistické kanceláře. Strávení dovolené v hotelu Al Nabila Grand Bay - Makadi určitě stojí za to a přeji všem hostům, ať zanechá pouze krásné vzpomínky.

Fotogalerie

Další recenze hotelu