A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Hodnocení ubytování

Ubytováni jsme byli vlevo od recepce. To, že to bylo nejdál k pláži, to by nevadilo. Jednalo se ale o otřesné místo, kde měli sídlo místní uklízeči nebo kdo. Ti se zde v kteroukoli zejména noční hodinu sdružovali, hlasitě hovořili, arabsky na sebe křičeli. Byl zde i sklad prádelny a celodenně i celonočně se sem dovážely vozíky s prádlem, které hlučely tak, že vás to vzbudilo. Nad naším pokojem létala x krát za hodinu letadla, která byla těsně před přistáním. V noci to vzbuzovalo dojem náletu za 2. světové války a bylo to hodně nepříjemné. Pokud vás nevzbudily tyto dvě věci, tak o půl šesté ráno přišli zaměstnanci a před naším pokojem nastartovali nějaký přístroj, kterým vypuzovali komáry. Ti zde opravdu nebyli, ale muselo to vzbudit i mrtvého. Ochranu před komáry prováděli i během dne a zamořili celý areál štiplavým dýmem. Jednou jsem viděla chrchlající Rusáky, kteří nestihli uskočit do bezpečí. Jinak vybavení pokoje odpovídalo lepšímu kempu. Bylo ale čistě uklizeno i bez bakšiše, denně vyměněné ložní prádlo, žádný hmyz na pokoji. S pokojem tedy spokojenost, akorát odpovídal max. 2 hvězdičkám a televize to opravdu na čtyřhvězdu nepovýšila. Lepší ubytování bylo evidentně na Alibabě, srovnatelné na levnější Jasmíně, kde se nám i areál celkově líbil víc. Aladdin má zelenou zahradu, některá zákoutí ale byla už trochu jako džungle. Za tmy mi ale bylo krajně nepříjemné jít třeba sama na pokoj...

Hodnocení stravy

Stravování takový průměrný tříhvězdičkový Egypt. Najedli jste se, ale u obědů a večeří se nedalo skoro nic vybrat. Všechno bylo takové rozblemtané... Nejlepší byly asi snídaně. Na oběd jsme se ani neobtěžovali do jídelny a jedli jsme na pláži, kde byly výborné hamburgery, hotdogy, pizza a hranolky a super saláty. U večeří kladně hodnotím velké množství salátů, zeleniny. S obsluhou to byla velká bída. Jednou jsme se za celou večeři nedočkali pití. Ne že by se chlapíci nesnažili, ale bylo jich zde tragicky málo, takže nestíhali. Nechápu to, protože po hotelu se pohybovalo velké množství nicnedělajících zaměstnanců, ale v jídelně skoro nikdo nebyl. To samé platilo i pro lobby bar, tam lítal jako vzteklej jeden číšník, fakt chudák. Nominovali jsme jej na zaměstnance měsíce. Jídlo jsme zkusili i na Jasmíně a Alibabě. Všude lepší než u nás, nejlepší večeře na Jasmíně. U nás ovšem nejlepší jídlo na pláži, opravdu velmi chutné. Jelikož jste se mohli stravovat na všech hotelech, nebyl to zase takový problém.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Tak nepříjemné zaměstnance jsem na žádném jiném hotelu neviděla. Nejarogantnější byli na recepci. Jednou se mi stalo, že jsem vznesla svůj dotaz, tupoun ač dobře věděl, na co se ptám, se otočil a bez odpovědi si dělal nějakou svoji práci. Podruhé už když mě viděl se blížit, tak se otočil a odešel. Když už se se mnou někdo bavil, řekli mi prostě na všechno ne nebo nevím. Hovořila jsem zcela srozumitelně anglicky. A to jsem si na nic nikdy nestěžovala, jenom jsem se šla na něco zeptat. V jídelně a barech byli nepříjemní spíš z důvodu, že nestíhali. Na pláži byli také ukrutní, jednou jeden seřval hosty, kteří si sami vzali matraci, protože momentálně žádný nosič nebyl v dohledu. Vzali si ji z hromady na jednom lehátku, nelezli nikam, kam by neměli. Jediní milí zaměstnanci byli v plážové restauraci, všichni byli i bez bakšiše super. Nejhustší ze všech zaměstnanců byli animátoři. Sice probíhal během dne jakýs takýs animační program, ale téměř jsem jej nepostřehla a všichni animátoři byli po celý den naštvaní a arogantní. Možná na Rusáky byli milí, na ostatní ovšem ne. Večerní program nemohu hodnotit, neboť za něj vybírali poplatek!!!! Norma byla 15 dolarů za osobu, ale jednou chtěli i 5O dolarů !!!!, protože v ceně vstupného bylo tričko. Když jsme je odmítli,byli naštvaní a tvářili se, že jsme úplní ubožáci. Byli fakt hustý.

Hodnocení personálu hotelu

Pláže byly hezké na všech hotelech, zůstávali jsme na Aladinovi, protože zde lehátka nebyla tak naflákaná jedno na druhém jako na Jasmíně a byly zde i zástěny u jednotlivých lehátek. Vstup do vody zde byl zcela v pohodě i bez bot. Dalo se jít z břehu po písku nebo po molu, za nímž bylo vody asi po prsa. Moře celkově bylo ale takové o ničem. Podmořský život žádný, trochu jako někde na Balatonu. Nuda. Ani se mi tam nechtělo lézt a radši jsem šla do bazénu. Během našeho pobytu otevřeli již rekonstruovaný bazén, ještě se u něj ale dodělává asi tobogán. Tento bazén by měl být vyhřívaný. Bazény na Aladinu jsou v pohodě, docela se mi líbily. Lepší je na Alibabě, ten byl opravdu super s vodním barem. Na Jasmíně byl v té době jediný vyhřívaný bazén, ve kterém se dalo i zaplavat, ale jinak byl nic moc. Celý hotel je taková zahrada, opravdu hodně zeleně. V některých zákoutích mi ale připadalo, že se to trochu vymyká kontrole a vypadalo to jako v džungli. Na Jasmíně byl areál v podobném duchu, ale líbil se mi víc, byla zde i mini zoologická. Areál hotelu na Alibabě na vyšší úrovni, upravenější.

Celkový dojem, přístup personálu

Pokud jedete do Egypta poprvé, bude se vám asi líbit. Ty nadšené recenze musí psát cestovatelé, kteří nenavštívili jiný 4hvězdičkový hotel... Jinak nikomu nedoporučuji, my jsme čekali, kdy už budeme moct jet domů, opravdu jsme byli maximálně zklamaní. Hotel hodnotím jako 2+ hvězdičkový, kdybych bývala n dovolené požívalaa více alkoholu a nevmímala to tak dobře, tak možná 3 hvězdičky. Když už byste sem museli jet, doporučuji Jasmínu, neboť vás to bude stát nejméně peněz a využívat můžete oba další hotely. Pokud by mě nezajímaly peníze vydané za zájezd, jela bych na Alibabu, která se aspoň tvářila, že má nějakou úroveň. Ovšem já se sem už v žádném případě nevrátím, ani kdybych dostala pobyt zadarmo.

Fotogalerie

Další recenze hotelu