A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Albatros Palace 5* - Nejkrásnější dovolená v Albatrosu

Hodnocení ubytování

Při příjezdu byl menší problém s ubytováním, jak už to tak v Egyptě bývá. Pokoj jsme sice dostali hned po příjezdu, cca 8 hodin ráno. Ale pro nás nevyhovující protože byl pouze dvoulůžkový. Tudíž jsem ihned zamířila na recepci s žádostí o jiný pokoj, značně nepříjemní recepční mi sdělili, že teď prostě nemají kdy a že mám 15 minut počkat, z 15 minut byla hodina a půl... Poté nám člen personálu donesl přistýlku. Přišlo nám zbytečné si připlácet za pokoj s výhledem na bazény, tudíž jsme dostali pokoj s výhledem na vedlejší hotel. Což nám nijak nevadilo. Jediné mínus byl práh přímo u našich oken,tudíž projíždějící auta a autobusy dělaly docela rachot. Ale vzhledem k minimu času strávenému na pokoji jsme to vůbec neřešili. Pokoj byl příjemný, každý den poctivě uklízeli, doplňovali pití v minibaru.. nejenom vodu, ale i colu, sprite, fantu atd.. Nechyběl zde telefon, LCD televizor. Koupelna byla prostorná, s vysoušečem vlasů, kondicionérky, šamponky...které také každý den doplňovali.Ručníků dostatek, vždy čisté a voňavé, taktéž ložní prádlo :)

Hodnocení stravy

Tak strava, co k tomu dodat... :) Nejlepší co jsme na dovolených zatím zažili. 6 restaurací, ...asijská, italská, marocká, mexická, německá, středozemní... plus několik barů, plážový snack, u bazénu se dělali každý den palačinky, zmrzlina...Myslím, že každý si zde přijde na své. Snídaně výborné, všelijaké druhy pečiva, tmavé světlé, vajíčka na tisíc způsobů, několik druhů salámů, párků, čerstvé palačinky, koblihy, spoustu druhů výborných zákusků, ovoce, zelenina, různé saláty, džemy, pomazánky atd atd. Na oběd jsme chodili hlavně do baru na pláži, kde byly každý den k dostání různé sendviče, kebaby, hamburgery.. připravovali čerstvé hranolky, rýži, těstoviny, lasagne, saláty... výborné maso na grilu!! Každý den jiné, jednou jehněčí, podruhé kuřecí.. dokonce hovězí bylo skvělé, měkoučké. Obědy se podávaly také v hlavních restauracích, ale tam jsme byli asi jen 2x. Bar na pláži opravdu stačí :) Večeře byli úplně nejlepší, co do výběru i atmosféry. :) Živá hudba, večeře na terásce, číšníci se velmi snažili, vždy čisté nádobí, prostírání, jen co jsme dosedli už nosili pití :) Každý den grilování, plody moře, výborné smažené kalamáry, ryby, jehněčí, kuřecí, hovězí, brambory na tisíc způsoby, taktéž výborné těstoviny v italské restauraci, pizza na počkání, v mexické restauraci fajitas. My jsme nejčastěji chodili do asijské restaurace, opravdu vše co člověk nandal na talíř bylo vynikající!!Velmi dobrá kari a tomato rýže! Nejlepší zákusky v marocké restauraci. Oproti jiným hotelům dostatek ovoce, převážně čerstvé datle, jablka, hrušky, ale i jahody, meloun atd i zeleniny, na počkání příprava zeleninových salátů. Prostě všeho dostatek, jak jídla, tak pití. :) A to v každé denní hodině.. Snídaně myslím už od 5 hodin od rána, a večeře pozdní až do 24:00 . Je těžké si odtamtud nepřivézt kila navíc :) Další plus byly hotelové kavárny, vynikající ledová káva, cappucino i latte! Také moc příjemný personál. Vše v rámci all inclusive. Nikdy jsme za nic neplatili. Ani za alkoholické nápoje, koktejly. Jen je dobré si říct, že chcete málo alkoholu... jinak se to nedá pít :D

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Pláž jak tu někteří píšou je největší mínus hotelu, mě naopak vyhovovala. Vždy dostatek lehátek, slunečníků, pláž je hlídaná. Plovoucí dlouhé molo je skvělé pro ty, co se jako já rádi potápí. U mola je k vidění spoustu krásných rybiček. Na housku nebo nejlépe kousek masa se dají nalákat opravdu velké kousky. Jediné mínus je odliv, poměrně častý, kdy je moře po kotníky :) Ale právě tento problém řeší molo. Navštívit můžete i pláž u sousedního hotelu s pozvolným vstupem do vody. Při našem pobytu asi 3 dny dost foukal vítr, tudíž se nedalo moc šnorchlovat. Ale i to vám vynahradí bazény v hotelu(jeden velký vyhřívaný a jeden ne) jacuzzi, bázenový bar a také animátoři, kteří se opravdu snažili. Každý den volejbal, fotbal, gymnastika, aqua aerobic, zumba. Každý večer mini disco, poté programy jako cobra show(doporučuji) fakír show, taktéž doporučuji ..fakír si mě vybral jako svojí asistentku a opravdu jsem se nestačila divit, co všechno dokáže :D zajímavé jsou také různé egyptské tance, břišní tance atd. Poté se pokračuje v disco La Pasha baru. Za našeho pobytu promítali fotbalové zápasy a vzhledem k tomu, že jsme v Albatrosu byli o Velikonoce na Velikonoční pondělí byl připravený pestrý program, honění zajíčků, malování vajíček atd... završil to krásný ohňostroj! :) Myslím, že všechny generace se v hotelu zabaví. Je zde také samozřejmě možnost navštívit nějakou z diskoték v centru Hurghady např. Havana club aj., což už vyjde trochu dráž, ale stojí to za to:) Okolí hotelu klasický Egypt, poušt, bordel. Centrum Hurghady není tak strašné, ale nedoporučuji tam jezdit bez mužů. Prodejci jsou tam opravdu dotěrní. Absolvovali jsme šnorchlovací výlet lodí na ostrov Giftun, můžu doporučit!V ceně zahrnuté i vybavení, oběd na lodi. Opravdu nádhera, krásné korály, rybičky, murény atd.. přímo na ostrově krásné koupání v průzračné vodě. Celý výlet vyšel velmi levně cca na 300 kč na osobu, od CK je to o něčem jiném.. My jsme si výlet zaplatili od agentury LM Egypt, který má sídlo přímo v Hurghadě, jeden z jejich týmu mluví slušně česky, takže není problém se domluvit. :) Mohu celý tým také vřele doporučit! Opravdu se vám věnují! A v nabídce mají hodně výletů za skvělé ceny v porovnání s CK. Každý den dokonce pořádají zdarma výlet po centru Hurghady.

Hodnocení personálu hotelu

Jedním slovem úžasný. Všichni, snad kromě recepčních první den byli naprosto skvělí. Usměvaví, přijemní, mají rádi české turisty, hned se dávají do řeči. Někteří i česky trochu umí :) Nevím jestli to brát jako plus nebo mínus, ale samozřejmě se rádi dvoří. Kolikrát se jich člověk nemůže ani zbavit. Za týden pobytu jsem si vyslechla tolik lichotek, pozvání na drinky, diskotéky atd atd. Vždy jsem si myslela, že u nich bodují hlavně blond slečny, teď mi připadá, že je to naopak. Neustále mi bylo jako černovlásce opakováno, že jsem egyptský typ, královna Nefertiti a jiné. A to se netýká jen hotelu... pozornost vzbudí mladá slečna úplně všude. Překvapivě i na letišti při kontrole pasů, odbavení atd. Neustále se chtěli fotit, žadonili o telefonní čísla a jiné. Někteří jsou slušní a když se řekne ne,tak ne, ale jsou i tací, kteří se odbýt nenechají. Co se jim opravdu nedá vytknout je jejich píle, ze země by se dalo snad i jíst, pořád zametají, stírají, drhnou, čistí... jak zem tak bazény. Zastřihávají keříky, čistí záhonky, upravují palmy. :) Jakmile v restauraci spadne drobek na zem hned ho běží zamést :D Neustále sledují jestli máte co pít a jestli je vše v pořádku. Asi se domnívají, že trpíte žízní, protože jen co dosednete už nesou nějaký drink :) Hosty si dobře pamatují, také to co pijí a věnují se vám pak celý týden.. obzvlášt dostanou li malý bakšiš :) V areálu je také nákupní zona, několik krámků se suvenýry atd. Překvapili mě celkem příznivé ceny.

Celkový dojem, přístup personálu

V Egyptě jsem byla podruhé, poprvé ještě jako nezletilá sama s přítelem, roku 2011 v hotelu Jungle aqua park, kterým jsem byla nadšená. Dlouho jsem proto při další návštěvě Egypta zvažovala, který hotel zvolit. Řídila jsem se převážně recenzemi tady na Orbionu a jsem moc ráda, že jsem tak učinila. Pobyt v Albatros palace mnohonásobně předčil naše očekávání. Cestovala jsem s rodiči, kterým se zprvu do Egypta moc nechtělo, zvlášť kvůli dřívějším nepokojům a bezpochyby také kvůli tomu, že je to přece jen muslimský svět.. Ale musím říct, že i přesto, že je můj otec velmi náročný člověk ... a nerad cestuje, byl nadmíru spokojen!! Ihned po příletu si dokonce udělal nový cestovní pas a již teď přemýšlí kdy pojedeme znovu :) Nerada se vracím na stejná místa, ale u Albatrosu bych udělala výjimku :) Za ten týden mi hotel, atmosféra i personál přirostl k srdci. Za víc než příznivou cenu od ČEDOKU v last minute skvělé služby a naprostý relax. :) Dle mého názoru za nízkou cenu v Egyptě nejlepší služby.

Fotogalerie

Další recenze hotelu