A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Hodnocení ubytování

Po počátečních obavách kde v vlastně skončíme,teda myslím v kterém hotelu,nás z letiště odvezli do námi vybraného hotelu Baron palms.Delegát nám hned sdělil,že budeme dlouho čekat na ubytování,protože je plno,takže jsme trpělivě čekali do dvou hodin.Hlavní ale bylo,že jsme ihned po příjezdu dostali all.pásky a mohli čerpat jídlo i pití.Po druhé hodině jsme už začali být nesví a domáhali se ubytování.S milým úsměvem nám bylo řečeno,že máme ještě hodinu čekat,jelikož nejsou uklizené pokoje.Velmi silně jsme začali remcat,žhavit telefon na delegáta,ale nakonec zbytečně,protože nás během pěti minut ubytovali,ovšem jinde než jsme měli určeno.Pokoj jsme měli číslo 502 v patře nad recepcí,takže všude velmi blízko.Ubytování normální standartní pokoj s výhledem před hotel,do zahrady,za ní silnice,která vede jen k hotelům,takže klid,žádný provoz.Vše naprosto čisťounké,naleštěné,dvojlůžko s přistýlkou(rozkládací lůžko z asi 20 centimetrovou matrací,takže se klidně vyspí i puberťák,nebo dospělí.Jinak je na pokoji naplněný minibar,není v all.,takže doporučuji zjistit jestli něco nechybí a nahlásit(je tam seznam).Trezor je ve skříni,větší notebook se tam nevejde,ale kamera,foťáky aj. ano.Koupelna se sprchovým koutem.Denně čisté osušky,ručníky,sprcový gel,šampon s kondicionérem,tělové mléko doplňují podle potřeby.Vše je v košíčku spolu s pilníčky na nehty,čistítky uší,mýdlíčky,práškem na praní,sprchovými čepicemi.Samozřejmostí jsou župany a pantoflíčky s logem hotelu.

Hodnocení stravy

Strava a jídelna je kapitola sama o sobě.Prostě super,výborná,nepřejí se.Po příchodu do jídelny se vás ujme personál k tomu určený a usadí vás ke stolu.Podotýkám za dva týdny se nestalo,že by někdo čekal na stůl,ráno,v poledne,nebo večer.Číšník hned přijal objednávku na pití a než jsme přišli ke stolu s jídlem ,bylo vše na stole.K obědu a večeři dávají ještě balenou vodu 600ml,tu si normálně můžete odnést na pokoj,většinou dávají dvě na stůl,ale pokud chcete víc bez problémů vám dají.Nápoje se čerpají všude v hotelu i na pláži od 10.00 do 24.00.Platí se jen čerstvé džusy a dovozový alkohol.Jinak pepsi,sprite,zup,soda,tonic ,místní pivo,míchané nápoje nealko i alko jsou v all.V barech si můžete říct o balené chipsy,ty jsou taky v all.,je to malé balení,takže vám dají i čtvery. Na snídani byly různé lupínky,jogurty,zelenina,oloupané krájené ovoce,ovocný salát,palačinky,vajíčka na všechny možné způsoby,palačinky,šunka hov. a kuřecí,salámy,několik druhů sýra,pomazánky,zelenin. saláty,párečky,džemy,sladké pečivo,pečivo tmavé,světlé,pletýnky atd.K pití čaj,káva,mléko,džusy. Obědy jeden druh polévky,vždy vinikající,studené předkrmy,roládičky,nakládané maso,sušené maso,zel. saláty,zelenina,těstoviny dělal kuchař podle přání,jak kdo chce,každý si mohl sám přihazovat ingredience,zeleninu,sýr,mleté maso,atd.přímo do pánve.Vždy byli špagety a ještě jiné těsstoviny,ty se střídali.Maso bylo hovězí,kuřecí,ryba,jehněčí,různých úprav a chutí,pokaždé měkké,výborně ochucené.Několikrát bylo i smažené kuře,keřecí řízečky.Dva druhy ochucené rýže,brambory,buď vařené,zapečené,bramborová kaše.Ovoce čtyři druhy,většinou jablka,broskve,hroz,víno bílé a tmavé,pomeranče,grepy,banány,to se střídalo,plus meloun červený a zelený.sladkostí spousta,lahodících oku,ale nevím,jak chutnají,protože to nejím. Večeře byla obdobná,jen jiné příchutě jídla,suši,dva druhy polévky.Každá večeře byla jinak zaměřená,ale kromě toho byla spousta jiného jídla,takže,když nejíte mexickou kuchyni,tak máte stále co jíst.Když je rybí večeře můžete si vybrat,syrovou rybu,langustu,krevety oni je zváží a připraví,ale pozor to se platí. K obědu a večeři červené,bílé a růžové víno,kolik chcete.Personál si většinou pamatoval co kdo pije a přinesl,bez objednání. Obědy a večeře jsou i bazénu,ale na můj vkus bylo moc horko,takže podrobnější informace nemůžu podat.Kdo chtěl zůstat na pláži,tady podávají hranolky,různé plněné bulky,bagetky plněné grilovaným masem,zeleninou,apod.Ještě jsou pozdní snídaně a svačina,zmrzlina u bazénu.Káva,kapučíno aj. ve všech barech i na pláži. Na pláži obsluhuje personál,roznáší pití i jídlo a uklízí nadobí.Kdo chce přinese si vše sám.Nápoje jsou podávány v plastových napodobeninách sklenic na stopce,whisky ..,na první pohled k nerozeznání od pravých.Jsou ze silného plastu,vždy čisté. Můj osobní dojem ze stravy je velmi kladný,jídlo vždy doplněno,nikdy se nestalo,že by něco chybělo,ještě než bylo jídlo vybráno,bylo doplněno jiným.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Hotel je docela blízko letiště,ale vůbec nic neruší klid,letadla létají z jiné strany.Kolem nic není jen další hotely,Conrad a Baron R.,takže nic pro ty, kteří milují ruch,nakupování a diskotéky.Mezi Baronem Palms a Baronem je menší nákupní ulička,kde se dají koupit suvenýry atd.Bazén je krásný,každé ráno čištěný.Denodenně stojí od sedmi ráno řada lid,í aby si obsadili své oblíbené místo. Pláž je nádherná,dostatek lehátek,brouzdat se dá bez bot,přístup do moře jen z mola.Děti a slabší plavci šnorchlovali a plavali před bojkami,tam je asi metr vody.Odliv byl jen asi první dva dny po našem příjezdu,pak už ne.I tak zůstala v lagunkách voda,kde se dalo hezky relaxovat.Přístup na útes je ohraničen bójkami a plavčíci přísní,proto je tu taky nádherná ,nezničená korálová zahrádka se spoustou ryb a jiné havěti.Molo je společné s hotelem Baron.Od cípu za hotelem Conrad až k Baronu je nejkrásnější šnorchlování.Moře je celkem klidné,stále se šnorchlovalo. Na pláži nehraje hudba,jen je trochu slyšet od okolních hotelů.Animační program je dohromady s Baronem. Bez problémů můžete jít na procházku podél pláže.

Hodnocení personálu hotelu

Pesonál,výborný,všímavý,každé přání splněno rychlostí blesku.Bakšiš jsme dávali,fakt za dobré služby a rádi.V recepci si neberou,mají to zakázané,ostatní personál decentně,ale i bez něj byli skvělí. Sám si o něj nikdo neřekne,osvědčilo se nám dát jednou za pár dní třeba pět dolarů,než každý den jeden.

Celkový dojem, přístup personálu

Hotel můžu s klidným srdcem všem doporučit,byla to naše pátá dovolená v Egyptě a opravdu bezkonkurenční z hotelů co jsme byli. První hotel kam se chceme určitě vrátit,třeba už příští rok.Většina hostů je z anglicky mluvících zemí,francouzi,italové,minimum bezproblémových rusů,pár maďarů a poláků.Druhý týden jsme byli v hotelu jedinní z Česka,jinak všechny ubytovali v Baronu Resort. Letěli jsme s Eximem,vše bylo skvělé,včetně delegáta, i když jsme ho vlastně ani nepotřebovali. Hotel hodnotím 5*.

Fotogalerie

Další recenze hotelu